Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslanamca kanıtlar yani oturum çalışma izni vb ilettiniz mi.maili tekrarlayıp kanıtlarınızla talebi yenileyebilirsiniz.mülakat hemen sizin cn 15 k civarına gelmeyecektir .daha taşıma icin vaktiniz var .belli aralıklarla cevap gelmezse mail atabilirsiniz

• @sedat3459 Hiç biri sorun değil. Çocuğunuzun yer aldığı, anne ya da babanın vukuatlı nüfus kayıt örneğini evraklara ekleyeceksiniz.

• @hypecorn32 merhaba bilgileriniz Excel listesine kaydızı göremedim.bu listedeki bilgiler bizlerin veri analizi yapıp süreci yorumlamamız için çok faydalı ve gerekli o sebeple çok az vakit ayırıp kayıt olmanızı rica ederiz.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScI0pAkb4BZcdWkUxklwdRL2WBsUOe_nTU_D767McMd02m0DA/viewform

• @ELTURKQ gerekli kontrolleri yapabildiniz mi sizin gibi mail almayan bir arkadaş kontrolü de atlayıp 1 Aralık mülakatını kaçırdı
    Gerekli kontrolleri yapıp bilgi verir misiniz ve excele kayıt olursanız o bilgiler bizim için çok faydalı

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScI0pAkb4BZcdWkUxklwdRL2WBsUOe_nTU_D767McMd02m0DA/viewform

• @cerkezkizi09 Evet her şeyi ilettim ama geri dönüş tapmadılar. Eski açmış olduğum talebe yanıt vermedikleri için de yeni talep de oluşturamıyorum. Bir kaç tanıdık daha var yalan ve onlara da aynı şekilde cevap gelmemiş. Bu durumda öneriniz nedir acaba?

• Merhabalar,

Benim 2 adet sorum olacaktı.

Birinci Sorum- Asıl talihli eşim. 16 Mayısta oğlumuz doğduğu için DS260 formunu biraz geç doldurduk. Eşim ve benim DS-260 gönderme tarihimiz 28 Mayıs, Kızım ve Oğlumun DS-260 gönderme tarihimiz 3 Haziran. Bu durumda biz asıl talihli olan eşimin DS-260 gönderim tarihine (28 Mayıs) göre mi değerlendirileceğiz? Yoksa en son aile ferdinin, yani çocukların DS-260 gönderim tarihine göre mi değerlendirileceğiz?

İkinci Sorum- Yorumlarda ve excell listesinde 1. Tip Mail, 2. Tip Mail..... gibi KCC email durumları var. Bunlar ne anlama gelmektedir? Kontrol etmemiz gereken bir mail mi var? Bir de 1 veya 4 olması arasında nasıl bir fark var?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler

• @aslanamca yeni talep nerden oluşturmaya çalışıyorsunuz anlayamadım.dosya taşıma yapacağınız ilgili konsolosluğa mail yazarak eke de belgeleri koyarak talebinizi iletmeniz normalde yapılan yöntem.mail yazmanıza nasıl bir engel koyuyor sistem

• ⭐⭐⭐

@A-Faruk

Öncelikle 2. sorunuz için Kentucky Consular Center KCC burada smartcells detaylı bir şekilde mail tiplerini açıklamış durumda ve mail tipinizi nasıl öğreneceğinizi de belirtmiş. Oradan bu bilgilere ulaşabilirsiniz

1. sorunuz içinse asıl talihlinin formu doldurduğu tarih dikkate alınır yani sizin submitiniz 28 mayıs gibi düşünebilirsiniz

• Emre Bey Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi çok güzel açıklanmış. 2 ay önce mail atmıştım, 2. Tip Mail aldım. Herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TravelerAn bu bilgileri şuan değiştirmenize gerek yok, evraklarınız teslim ederken beyan edin yeterli.
    mülakatta bol şans.

• @cerkezkizi09 Durum böyle ki mail yazdığınızda talep oluşturuyor sistem. O talep kapanmadan da yeni mail yazılamıyor

• @gucarslan çok teşekkür ederim. ilginize, emeklerinize sağlık. insanlara karşılıksız verdiğiniz bu desteklerin kat ve kat fazlası sizlerin her işinizi kolaylaştırsın.

• Merhabalar, case numberim 14binlerde ocak ayında mülakat geleceğini düşünüyorum fakat ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim ve mezun olacağım. Ocak ayında mülakatta bana 6 ay vize verirlerse mezun olamadan gitme durumum da var. Verilen vize 6 ay ile sınırlı mıdır yoksa gitme süremi uzatma şansım var mı konuşursam vize süresi 7 8 ay olma gibi şansım var mıdır acba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@terrkoss green kart 6 ay süreli verilmiyor. Bilgi karışıklığı olmuş. Sağlık raporu aldığın tarihten itibaren 6 ay içinde amerikaya giriş yapmalısın. Yoksa green kart amerikaya giriş yapınca 1 yıllık süreli olarak mühür vuruluyor. Zaten bu zamana kadar da green kart kart olarak geliyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 
  • ⭐⭐

@terrkoss Merhaba ocak ayı için mülakatlar ilk 5700 içinde olup erken submit edenlere dağıtıldı bile. Sizin cn 14k submit tarihinizi bilmiyorum fakat ocak ayına mülakat almanız çok zor gibi duruyor ilerleyen aylar olabilir submit tarihiniz erkense. Size verilecek olan vize değil sağlık raporunun süresi 6 ay olacaktır. Ayrıca süreci takip etmeniz açısından excel listesine Buradan dahil olabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir sorum olacak. Cut-off'a giren kişiye her koşulda 4. tip mail mı gelir, yoksa 4. tip mail alabilmek için cut-off'a girmeden önce 3. tip mail almış olmak mı gerekir?

Selamlar...

• ⭐⭐

@MuratA Merhaba cutoff olmuş her dosya 4.tip almaz dosyanızın işlenme durumuna göre mail tipleri değişir. cutoff olmadan önce 3.tip aldıysanız cutoff sonrası 4.tip olacaktır fakat öncesinde 1. veya 2. tip almışsanız cutoff olduktan sonrada dosyanız hazır olana kadar 1. ve 2.tip alacaksınız 3.tip almadan 4.tip alacaksınız cutoff içerisinde olduğunuz için.

• @ayvalik10 bilgi karışıklığı şöyle olmuş bizim pasaportumuza vurulan vize süresi ne kadar oluyor?

• @achillesoag Sağolun, eksik olmayın.

• @achillesoag cut offf durumunun ocak ayında 15binlerde olduğunu gördüm aslında ben mi karıştırdım anlayamadım. Ama submiti erken yaptım 4 5 gün içinde

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |