Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar herkese selamlar kayıt olmuş olduğum üniversitem benden aşı kartı istiyor 2000 doğumluyum. Bunu türkiyede nerden temin edebilirim bilgisi olan var mı? Daha önce sağlık ocağıyla iletişime geçmiştim ancak benim dönemimde bu sistem elektronik değilmiş bize bir deftere yazıyorlarmış o defter doğal olarak kayboldu. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@mehmetdoruk, içinde söyledi: Aşı Kartı

Arkadaşlar herkese selamlar kayıt olmuş olduğum üniversitem benden aşı kartı istiyor 2000 doğumluyum. Bunu türkiyede nerden temin edebilirim bilgisi olan var mı? Daha önce sağlık ocağıyla iletişime geçmiştim ancak benim dönemimde bu sistem elektronik değilmiş bize bir deftere yazıyorlarmış o defter doğal olarak kayboldu. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

kaybettiyseniz yapacak birşey yok aşı testlerine girmeniz gerek tutmayan bir aşınız varsa genellikle tetanoz tutmayabiliyor baştan olmanız gerek. üniversitenizde hangi aşıları istiyor bilmiyorum onlara göre aşı olabilirsiniz.

• @mehmetdoruk merhaba sağlık ocagagindan çıkmaz toplum sağlığı merkezinde asi bölümü var oraya gitmeniz lazım eğer sisteme işlendiyse orada çıkar ben86 doğumluyum çıkmadı ama görevli yardımcı olmak adına 86 yılinda bebeklik te Yapılması gereken ve kesin yapılmıştır yoksa hastaneden cikamazdiniz dediği tüm aşiları karta yazdı ancak hepatit b yazamadı onu da hastanede enfeksiyon uz. gittim kan aldı ve test yaptı olmadığım ortaya çıktı not yazarak sağlık ocağına gönderdi 3 doz aşımı oldum sonuncusunu geçen hafta oldum daha ( ben vizede gerektiği için asi kartı istemiştim )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetdoruk, içinde söyledi: Aşı Kartı

Arkadaşlar herkese selamlar kayıt olmuş olduğum üniversitem benden aşı kartı istiyor 2000 doğumluyum. Bunu türkiyede nerden temin edebilirim bilgisi olan var mı? Daha önce sağlık ocağıyla iletişime geçmiştim ancak benim dönemimde bu sistem elektronik değilmiş bize bir deftere yazıyorlarmış o defter doğal olarak kayboldu. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Vucudunuzda antikor oldugunu gostermek icin Seroloji testi yapabilirsiniz, ama en ideali yeniden olunabilecek asilari olup bunun kayitlarini yaninizda tutmak olur.

• @crazycells yeniden istenilen aşılar nedir pekı biz büyüklerden? Aşağıda listeyi yazdım,bunlardan hangileri olmamız zorunlu olanlar?
    Hepatit A
    Hepatit B
    Grip
    Grip türü b (Hib)
    Kızamık
    Meningokok
    Kabakulak
    pnömokok
    Boğmaca
    Çocuk felci
    Rotavirüs
    Kızamıkçık
    Tetanoz ve difteri toksoitleri
    Suçiçeği

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Aşı Kartı

@crazycells yeniden istenilen aşılar nedir pekı biz büyüklerden? Aşağıda listeyi yazdım,bunlardan hangileri olmamız zorunlu olanlar?
    Hepatit A
    Hepatit B
    Grip
    Grip türü b (Hib)
    Kızamık
    Meningokok
    Kabakulak
    pnömokok
    Boğmaca
    Çocuk felci
    Rotavirüs
    Kızamıkçık
    Tetanoz ve difteri toksoitleri
    Suçiçeği

Siz, oldugunuz butun asilarin kaydini goturun doktora. Doktor, hangilerini olup olmayacaginiza kendisi karar verecek...

• @mehmetdoruk en yakın toplum sağlığı merkezinden alabilirsiniz

• @crazycells peki bu saydığınız aşıları devlet hastanesinde olup aşı kartı alma gibi bir şansımız var mı? Sağlık kontrolü ücretinden biraz tasarrufumuz olur mu?

• @mustf201 kimseyi zan altinda birakmak istemem ama ben ikinci gidisimde o parayi almak icin gittigimi hissettim acikcasi.

• @mustf201 inan bana bu yaşıma kadar özel doktordan vurulmadığım ve ismini bile kimsenin duymadığı kadar aşı olmuşumdur hatta ve hatta hangi doktora aşı belgelerimi göstersem söylediği tek şey “Sen resmen hazinesin” der.
    Bende sağlık muayenesi için aşı kartımın hepsini götürmeme rağmen genel olarak herkese olduğu gibi 1 aşı yaptılar. Kendi düşüncem, hastane hastane gezip aşı olmanız gereksiz. Yine de siz bilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustf201, içinde söyledi: Aşı Kartı

@crazycells peki bu saydığınız aşıları devlet hastanesinde olup aşı kartı alma gibi bir şansımız var mı? Sağlık kontrolü ücretinden biraz tasarrufumuz olur mu?

hayir, asilar gocmenlik surecinde tasarruf saglamak amaciyla yapilabilecek seyler degillerdir.

Doktora gitmelisiniz ve kendileri eksik olanlari yapacak. Oncesinde kendiniz gidip asi yaptirmamalisiniz.

• ABD'ye B1 vizesiyle gidecek çocuğum için aşı şartı var mı? 17 yaşında. Tek başına gidecek. Aşısı yok, sorun olur mu? Sorun olursa havalimanında JFK'da aşı yaptırma imkanı var mı?

• ⭐⭐⭐

@fromscratch Göçmenlik durumunda ve eğitim kurumları genelde aşı istiyor. Havaalanlarında aşı yapıldığını duymadım. Ama B1/B2 vizelerinde aşı şartı yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fromscratch, içinde söyledi: Aşı Kartı

ABD'ye B1 vizesiyle gidecek çocuğum için aşı şartı var mı? 17 yaşında. Tek başına gidecek. Aşısı yok, sorun olur mu? Sorun olursa havalimanında JFK'da aşı yaptırma imkanı var mı?

Göçmen olmayan vizeyle gelenler için aşı şartı yok.

• B1/b2 vizelerinde aşı şartı amerıkada yok mu? Aşı kartına bakmıyorlar mı?

• ⭐⭐⭐

@Mlk Burada bahsedilen çocukluk çağı ve sonrasında yapılan bulaşıcı hastalıklar için gereken aşılar. Siz COVID-19 için mi soruyorsunuz ?

• @Programmer evet covid 🙂

• ⭐⭐⭐

@Mlk CDC 'ye göre Göçmen Olmayan Vize sahiplerinden COVID 19 aşı şartı isteniyor. Konsolosluk istemiyor ama sanırım girişte isteniyor.

• Bir sorum var. Dr. Ungan da measles and mump için eger sadece ilk asıyı olduysak ikincisini yapıyorlar mı, ya da unganlardan aldıgımız belgeyi uscis den temin etmemizin yolu var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@portl, içinde söyledi: Aşı Kartı

Bir sorum var. Dr. Ungan da measles and mump için eger sadece ilk asıyı olduysak ikincisini yapıyorlar mı, ya da unganlardan aldıgımız belgeyi uscis den temin etmemizin yolu var mı?

siz kendiniz bir saglik merkezinde ikinci asiyi olabilirsiniz.

Ungan'lar size zaten muayene sonra yaptiklari asilari gosteren belge veriyor, o belgeyi ihtiyaclariniz icin kullanabilirsiniz. O belgeyi baska bir yerden temin edemezsiniz maalesef.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 96
  • 200
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |