Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10

• Gecikirlerse konsolosluga bizzat gidip pasaportumu almam mumkun mu? Cunku seyehat etmem lazim ve bunun icin pasaporta ihtiyacim var
    • Gorusme sirasinda durumumu anlatsam "pasaportun sende kalsin, biz haber veririz, sen pasaportunu yollarsin" gibi bisey derler mi? Prosedur nasildir?

Bana bu iki secenekten biri lazim. Ne tavsiye edersiniz?

Bilen varsa paylasirsa sevinirim 🙂

• @denizci10 Peki karı koca ve 18 yaşından büyük çocukla beraber seyahat etmek istenirse (bir aile ziyareti planlıyoruz) 2 veya daha çok kişi randevuya eklenebiliyor mu?

• @Kekw ekleyebilirsiniz.

• @ob16222 Bu üç kişi mülakata beraber mi girecek yoksa ayrı ayrı mı? 2 kişi vize alıp 1 i alamama gibi bir durum var mı ? Yoksa kabul veya redde beraber mi değerlendirilir? Herhangi bir fikriniz var mı?

• ⭐⭐⭐

@Kekw herkes bireysel değerlendirilir

• ⭐⭐⭐⭐

@Kekw dün bir aile girdi vize görüşmesine. anne ve baba vize aldı 24 yaşındaki oğullarına ret verdiler.

• ⭐⭐⭐⭐

@mqkerqkermwer bildiğim kadarıyla konsolosluğa giremezsiniz ama telefonla sorup öğrenebilirsiniz. ama dediğim gibi konsolosluk hemen veriyor kargoya.

• @denizci10 ah teşekkür ederim. tam aradığım cevap. Müsadenizle bir kaç soru daha sormak istiyorum. herkes için ayrı ayrı ds 160 formu dolduracağım. randevuyu ise ais sistemi üzerinden bir tane alacağız 3 kişi için. buraya kadar yanlış anladığım bir şey yoktur umarım. Peki ben konsolosluğa gittiğimde görevli memur bey/hanım hepimizle ayrı ayrı mı görüşecek yoksa toplu bir görüşme mi yapacağız.

• ⭐⭐⭐⭐

@Kekw toplu görüşme olacak. Aynı anda karşısında olacaksınız. Tabii bunun için ais den randevuyu beraber almanız lazım. Bunu yapamazsanız tek tek randevu alırsanız herkes ayrı ayrı girer görüşmeye.

• Bu ileti silindi!

• Edit: Asagidaki sorumun cevabini su baslikta buldum, baskalarina da faydasi olabilir dusuncesiyle iletiyi silmek yerine birakmayi tercih ettim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1453/ds160-formunu-mülakattan-önce-güncellemek-mümkün-mü/147?page=8

Herkese merhaba, ailem icin Ds-160 formunu doldurduk. Konsolosluk olarak Ankara sectik ve formu onayladik. Ancak randevu olustururken Ankara icin uygun tarih bulunmamaktadir uyarisi aliyoruz. Istanbul secerek ilerledik ancak burada "Aşağıda seçilen Konsolosluk Bölümü konumu, DS-160 formuna girilen Konsolosluk Bölümü konumuyla eşleşmelidir." seklinde bir uyari cikiyor. Bu herhangi bir problem yaratir mi, bilgisi olan cevaplayabilirse memnun olurum. Tesekkurler.

• Bu ileti silindi!

• @ob16222 neden DS-160 formumda hata olduğunu düşündüğünüzü anlamadım çünkü doldurmadan önce epey bi araştırmıştım gerçekten de. Üniversite sınavına hazırlanıyorum evet gezeceğim tarihte sınavdan sonra idi zaten sadece belki yılbaşı içinde gidebilirim dedim. Masrafları kimin karşılayacağı kısmında kendimi yazmamın sebebi birikmiş paramın olması bankada ve onu gösterecek olmam. Birde acaba yanımda ilaç aldığıma dair bir rapor götürsem işime yarar mı ? Bir sağlık sorunum nedeniyle ayda 1 olmak üzere iğne alıyorum bu geri dönüş için kanıt olur mu ?

• @ob16222 ve unutmadan formumun geçerlilik süresinin yitirdiğini söylemişlerdi bu sebepten yeni form dolduracağım ve mülakatta onu da yanımda getireceğim acaba formumu güncellerken hata yaptığımı söylediğiniz yerleri değiştirebiliyor muyum yoksa sadece gerçekten değişen seyahat tarihi, fotoğraf ve daha önce yurtdışına çıktınız mı sorusunu mu düzeltmeliyim

• @rabiaminaegemen ben de dün temmuz ayına randevu alabildim, her gün kontrol edicem artık öne çekmek için

• @Kekw aralarindan red alanda olabilir belli olmuyor.

• ⭐⭐

@historian Ben de önce Temmuz'a almıştım. Sonra çok sık kontrol ettim ve Ocak ayına alabildim. Sık sık kontrol etmek iyi olur.

• ⭐⭐

@denizci10 oğullarının neden red aldığını düşünüyorsunuz

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton inanın fikrim yok ama çocuk 24 yaşında, askerlik yapmamış, maaşı düşük belki bundan dolayı ama söylememişler.

• ⭐⭐

@denizci10 askerlik belgesi talep ettikleri yada sordukları birşey değil ama genel olarak genç olması bir olumsuz duruşa neden oluyor sanırım bu aralar

Benzer Başlıklar

• 23
  • 128
  • 5
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |