Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika hayalleri kurulurken hepsi New York üzerine kuruluydu, özellikle manhattan bölgesini mapsten geze geze bitirdim şimdi gitsem kaybolmam 🙂 Ancak ayaklarımın yere daha sağlam basması ve yumuşak bir geçiş süreci yaşamak için New York'u tercih listemden sildim.. Tabi iş durumu ne getirir bilinmez Austin veya Dallas'da olabilir ama gerçekçi hedefler üzerinden benim seçimim şu an Houston 🙂 Houston'da yaşayan arkadaşlara selamlar 🙂 Adanalı olmanın getirdiği subjektiflikten dolayı Texas'dan vazgeçemiyorum 🙂

• @Doncarleone Teşekkür ederim buraya hiç bakmamıştım daha önce.

• @Orhan-Cabarov

ben o taraflara özellikle allegheny county mon walley walmart yakınına gitmeyi düşünüorm 750 kira planet fitness yürüme mesafesi. online grocery shopping tahminimce 18usd walmartta.

• @Doncarleone Yolunuz açık olsun hocam. Ben %99 Chicago'ya gidip orayı tecrübe edeceğim.

• Ufaktan hayal rotamı San Diego, Durham, Austin'den, Denver Coloradoya çeviriyorum sanırım 🙂

• Herkese merhaba Houston’a yerleşmek isteyen greencard talihlileri YouTube da bir videoya denk geldim. Türk bir youtuber emlak işi ile uğraşıyor . Ssn elinize geçmeden Amerika’ya gelmeden ev kiralama işlemi yapabileceğimizi söylüyor videoda. Bu video yu izleyince sizinle paylaşmak istedim. Çünkü herkesin kafasında ki en büyük problem evli çiftler için özellikle bir ev kredi skorum olmadan nasıl kiralarım tanıdık yok vs. Sorunlar Linki bırakıyorum buraya. Ben bu videoyu görünce gerçekten çok mutlu oldum.

Kanal ismi: Serra shawky

• Bazı kabuller yapıp çıkan olaylara göre hareket etmek zorunda kalacağız. Yani dediğiniz gibi şansa güvenmek en iyisi.

• Biz eylul ayindan beri ABD'nin en kuzey dogusunda New England bölgesinin Maine eyaletinde yasiyoruz. Kisin kar küreyemem ve soguktan hoslanmiyorum diyorsaniz buralari unutun. Hiç gelmeyin. Elinizde bir zanaatiniz yoksa da gelmeyin. Burada job market yok diyebilirim. Bu bölgeye gelecekseniz sadece Massaschusetts'e gelin ya da çok güvendiginiz sizi kollayacak biri varsa New England'in diger eyaletlerini seçebilirsiniz. Sogugu sevmek sartiyla!

• ⭐⭐

@kksl mantikli

• Houston, TX başlangıç için güzel bir yer. Yaşam maliyeti nispeten ucuz (diğer büyük şehirlere kıyasla), vergiler düşük, bazı eyaletlerden çok daha az bürokratik bir devlet var. Kendi işimi yapıyorum, ve işyeri ruhsatı vs gibi gerksiz kağıt işleri oldukça az. İş imkanları da bol diyorlar, benim şansım çok da yaver gitmedi ama bolca ilan var, evet. Bir güzel tarafı da buranın, Türk yemeği bulmak mümkün. Sabah pastaneden simit, poğaça söyleyip, akşama da kebap söylemek, özel günde rakı bulmak mümkün.

Ama, çok, çok sıcak ve gerçekten dayanması bana güç geliyor. Kışın da doğru düzgün hava soğumuyor, sadece birkaç günlüğüne aniden sıcaklık ciddi düşüyor ve tekrar hızlıca çıkıyor birkaç kere. Kar da yağmıyor. Şubat ayındayız, 30C bu haftanın yükseği. Yazın tek odalı dairemin elektriği $250+ geliyor sırf klimadan, müstakil evi hayal bile etmek istemiyorum. Zaten çok sosyal biri değilim ama bu havalarda evden dışarı adım atmak istemiyorum, akşam bile. Ayrıca ev sahibi olmak için de çok iyi bir yer değil burası, emlak vergileri oldukça yüksek.

Bu sebeplerden ileride daha soğuk bir eyalete taşınacağım. Şu an taşınmam maddi olarak mümkün olmadığı için kanunlar ve vergilendirme üzerine çok araştırma yapmadım ama ilk bakışta Colorado fena gözükmüyor. Aklımda birkaç yedek eyalet daha var eğer araştırınca Colorado'da beğenmediğim şeyler (kanun/vergi/özgürlük) çok çıkarsa. Bir de büyük şehirleri tercih etmeyeceğim bir daha. Burada iş için tercih ettim ama sonra evden kendi işimi yapar oldum. Hem vergisi/kirası daha düşük, hem yaşam daha ucuz, hem de daha fazla yeşillik ve daha az insan olacağı için şehir dışı bana çok daha mantıklı geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@isik şu Houston'ı seven çok seviyor sevmeyen de hiç sevmiyor ama herkesin ortak özelliği buraya bir geliyor olması her halde 🙂 biz de mecburiyetten geldik ama hiç içimize sinmedi. yapacak bişey yok şimdilik böyle olmak durumunda.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 zorla güzellik mi olurun cevabı sanırım houston 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir kesinlikle öyle. Sevmiyorsun ama vazgeçemiyorsun da aynı zamanda

• ⭐⭐⭐

@denizci10 11 nisan ı bekliyoruz abi komşu geleceğiz 😃

• Merhabalar Tennessee - Nashville hakkında bilgisi olan orada yaşayan forum üyesi var mı ?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nofearbrk huntsville var @Rookie nashville biliyorsa sana anlatır.

• @ayvalik10 Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir hadi inşallah

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I isik 

• Merhaba, Green cardla gelmek isteyen biri olarak eyalet seçiminde Austin yada Orlando arasında kaldım.

Seçim tercihi olarak öncelikle şu şekilde;
    1- Ben Jr. iOS developer olarak hangi şehirde iş bulmam daha kolay?
    2- Mühendislik okumadım iş bulmam zor olacağını düşünüyorum o yüzden geldiğim gibi bootcamp ler ile iş bulma fırsatını attırmak istiyorum. Hangi eyalette bootcamp ile daha hızlı iş bulabilirim?
    3- Doğa açısından hangi eyaleti seçerdiniz?

Bu iki eyalette yaşayan kişiler bilgilerini paylaşabilirse çok mutlu olurum.

Herkese iyi günler dilerim

• ⭐⭐

@travelersofworld doga olarak pensilvania derim ben

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |