DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @adil Akbank ile sadece şubeden TL olarak ödeme yapıyorsunuz, geri kalan tüm kredi/bankamatik kartları ile bulunduğunuz sayfadan ödeme yapabilirsiniz.

• @EasternStar çok teşekkür ederim yani dolar ödemesini diğer bankalardan yapabiliyorum öyleyse

• @adil Yanlış anlattım galiba, yalnızca Akbank şubelerinden TL olarak ödeme yapabilirsiniz. Ne kadar ödeyeceğiniz ais sistemi üzerinde belirtilir. Ais üzerindeki ödeme yöntemini kullanarak tüm bankaların kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

• merhabalar benim eşimle 3 hafta sonra bir randevum var ve gitmeden zaten nasılsa güncellerim diye baştan savma yapığım ds-160 formunu güncellemek gerekiyor.
    Paylaşılan PDF belgesinde olan bilgilere baktım ancak cevaplarını bulamadığım bir kaç soru oldu.

1. Daha önce kullandığınız isim var mı sorusuna eşim için eşimin kızlık soy ismini ve ismini kombinasyon olarak tekrar yazmalıyım değil mi (eşim sadece benim soyadımı kullanıyor)

2. Aylık gelirlere eşim ile toplam geliri mi yoksa sadece ayrı ayrı kendi gelirlerimizi mi yazmalıyım?

3. Askerliği bedelli olarak 21 gün yaptım buna en uygun olarak nasıl doldurabilirim?
      Branch of Service:
      Rank/Position:
      Military Specialty:

4. Yine eşimin bilgilerini istediği yerde şuan kızlık soyadını kullanmamasına rağmen yine de soy isim kısmına ikisini de yazmak gerekiyor mu?

5. Seyahat planı konusunda bir ikilik mevcut gibi var yazıp ayrıntılandırılmalı mı yok yazıp sadece gidilecek yaklaşık tarih ve yer mi yazılması daha iyi olur?

• ⭐⭐

Cevapları aşağıya yazdım:

1- Evet yazmalısınız.
    2- Sadece kendi aylık gelirinizi yazmanız lazım. Bunun içerisine kira vb. gelirleri de ekleyebilirsiniz.
    3- Buraya birliğiniz ile ilgili detayları yazabilirsiniz sanırım. Ben temel eğitim olmadan bedelli yaptığım için “no” demiştim.
    4- edit: evet dahil etmeniz gerekiyor
    5-Detaylı bir seyahat planınız var ise ayrıntıları belirtmeniz daha iyi olur. Vize aldıktan sonra mutlaka bu plana uymanız beklenmiyor.

@tarzan, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular (ziyaretçi vizeleri)

merhabalar benim eşimle 3 hafta sonra bir randevum var ve gitmeden zaten nasılsa güncellerim diye baştan savma yapığım ds-160 formunu güncellemek gerekiyor.
    Paylaşılan PDF belgesinde olan bilgilere baktım ancak cevaplarını bulamadığım bir kaç soru oldu.

1. Daha önce kullandığınız isim var mı sorusuna eşim için eşimin kızlık soy ismini ve ismini kombinasyon olarak tekrar yazmalıyım değil mi (eşim sadece benim soyadımı kullanıyor)

2. Aylık gelirlere eşim ile toplam geliri mi yoksa sadece ayrı ayrı kendi gelirlerimizi mi yazmalıyım?

3. Askerliği bedelli olarak 21 gün yaptım buna en uygun olarak nasıl doldurabilirim?
      Branch of Service:
      Rank/Position:
      Military Specialty:

4. Yine eşimin bilgilerini istediği yerde şuan kızlık soyadını kullanmamasına rağmen yine de soy isim kısmına ikisini de yazmak gerekiyor mu?

5. Seyahat planı konusunda bir ikilik mevcut gibi var yazıp ayrıntılandırılmalı mı yok yazıp sadece gidilecek yaklaşık tarih ve yer mi yazılması daha iyi olur?

• @tufank çok teşekkür ederim Tufan Bey. 4. Soru için include Maiden name ibaresi kafamı karıştırmıştı.

• ⭐⭐

@tarzan evet dahil etmeniz gerekiyor, ben hatalı cevaplamışım. Cevabı düzenliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |