Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Bu konuyu acma amacim; American muscle araba sahiplerini, seven, ilgisi olan kisileri bir arada toplamak. Genel konularda, araclarin sorunlar, bakimlar, kullanici yorumlari gibi konularda bilgi paylasiminda bulunmaktir.

American Muscle Cars:
    Ford Mustang
    Chevrolet Camaro
    Dodge Challenger

Tanimlamasi: “An American-made two-door sports car with a powerful engine." Amerikan uretimi, iki kapili, guclu motorlu spor arabalar olarak tanimlanir. Gunumuzde elektrikli araclarin piyasaya yavas yavas
    hakim olmasi dolayisiyla American muscle kavrami da tarihe gomulecek gibi gozukmektedir.

Chevrolet firmasi 2024 yilinin Camaro icin, Dodge firmasi 2023 yilinin Challanger icin son uretim yili olacagini acikladi. Dodge, elektrikli motora sahip olacak Charger modelini alicilarin begenisine sundu fakat Chevrolet henuz Camaro’nun elektrikli modelini piyasaya sunmadi. Camaro uretimine elektrikli motor ile devam edilip edilmeyecegi hakkinda resmi bir aciklama yok.

Ford ise 2024 yilinda yenilenmis tasarimi ile uretimine 5.0 V8 Coyote motoru ve 2.3 turbo beslemeli 4 silindirli ecoboost modeli ile devam edecegini acikladi.

Postu ilerleyen zamanlarda daha detaylandiracagim.

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@mara Güzel bir başlık olmuş, elinize sağlık, etkileşim olursa çok güzel olur.

• Suraya en azindan 1 kere surmek istedigim maskulen bebegi birakiyorum 😃

alt metni

• Başlık için teşekkürler, bende işlemlerimiz biter gidebilirsek C6 Corvette almak istiyorum. Dış tasarım ve motor olarak bence çok gösterişli heybetli araçlar amma velakin iç mekan kalitesi cidden Alman arabalarıyla kıyas kabul etmeyecek kadar kötü. Burda da bence beklentiler devreye giriyor seven seviyor, sevmeyen de daha iyi opsiyonlara yöneliyor.

• Bu American Muscles kategorisine girer mi bilmiyorum ama bu da efsane bir sey...
    Oraya gidersem 1970 celica gt ve 1998 celica gt4 alicam. veyahut
    1970 dodge challenger 1998 celica gt4 alicam. nasipp
    alt metni

• ⭐⭐⭐

Bu muscles arabalar kaç yakıyor 😂

• @Programmer bosver abi ya haftasonu arabalari zaten bunlara kim benzin atar her gun

• @Programmer @celica
    Merhaba, arac yakit tuketimleri motor hacmine gore (ornegin Mustang 2.3 ve V8 5.0 olmak uzere iki motora sahip. Camaro 2.0, 3.6 V6, 6.2 V8…) ve kullanicinin kullanimina gore cok degisiyor. Fakat bu araclarin sahipleri yakiti dusunen insanlar degildir.

Ust modelleri super charged olanlari, mesela Camaro ZL1, mustang gt500 gibi hafta sonu araci olarak kullanan da var. 6.2 V8 motoru daily drive olarak kullanan da.

• Camaro ZL1 yakit tuketimi kullanima gore degismekle, benim izledigim videolardan ve arastirdigim kadariyla torklu kullanimda 5-6mpg’ye kadar dusmektedir. Premium gas kullanildigini da unutmayalim 🙂

• @celica o tarz araclarin (1970 celica gt beya charger) bulunmasi gercekten cok zor. Antika araclar olarak dusunebilirsiniz. Genellikle sahipleri cok zengin olur ve satmazlar. Umarim bulabilirsiniz.

• @AE123 C6 yerine C7 onerebilirim. Daha keskin hatlara sahip ve ic design tasarimi daha modern. Enteresan bir bilgi ama Corvette genel olarak +55 yas kitlesine hitap ediyor. Sahiplerinin cogu bu yas araliginda.

• @mara Olsun belki şans döner buluruz bir delikten :d Allahim daha gittimde istedim araci alamicam diye efkarlandim

• @celica sizi mutlu edecek bir arac bulacaginiza eminim. Caninizi sikmayin 🙂

• @celica, içinde söyledi: American Muscles

Bu American Muscles kategorisine girer mi bilmiyorum ama bu da efsane bir sey...
    Oraya gidersem 1970 celica gt ve 1998 celica gt4 alicam. veyahut
    1970 dodge challenger 1998 celica gt4 alicam. nasipp
    alt metni

Bende diyorum bu nick, bir yerden çağrıştırıyor ama hatırlayamadım 😂 araç adıymış şimdi hatırladım 🙂

• Iclerinde en cok begendigim Challenger... Gercekten kasli...

Ortak yonleri, genellikle ic dizaynlarinda ki basitlik... Tabi ki, donanimli bir versiyonu olursa icinde incik boncuk fazla oluyor ama bos versiyonlari gercekten ic karartici olabiliyor...

Suan Corvette, C6, Challenger SXT, Mustang GT var bizde... Mustang te bir egzoz takmislar, ilk calistirmada mahalle uyaniyor 🙂 Ben tadinda, boguk egzoz seviyorum. Katiptali yapip mahalleyi ayaga kaldiranlardan nefret ediyorum...

cls55 amg vardi... Onu sattigim gun Audi S4 ile gittim eve... Donuste dizel bir ford ozellikle basti, bende bastim ara hizlanmada.. adami gecemedim... Direksiyonu kemirdim neden cls55 yok altimda diye 🙂

• @semavi Liseye başladığımda Nicholas Cage'in 60 saniye filmini izlemiştim. Ardından bende Mustang hayranlığı başladı 🙂

Detaylı bakamasam da, ortalama 1965 model ile 3-5 yaşındaki yeni modeli aynı fiyatlarda. Eski bir araç için o kadar para bağlanır mı? mantıksız geliyor ama sanırım bunu yapacağım 🙂

• @semavi , abi C6 grand sports hakkinda ne dusunursun bir de abi 2008 - 2012 Sl 550 , 63 Amg cok ariza sorun acar mi?

• @semavi Camaro 6.2 V8 modellerinde araci sessiz modda calistirabiliyorsunuz. Elektronik olarak ayarlama yapilabiliyor. Sport veya track modlarinda tum egzoz valfleri acik oluyor (4 egzoz var). Dediginiz gibi komsulara Allah sabir versin 🙂 Ama sessis mod gayet normal, cok rahatsiz edici olmayan bir mod.

• ⭐⭐ Yasaklı

yeni araba olarak corvette motorlu hemde düz vites cts v station wagon süper. yeni derken 10senelik arac
    Eski arac hem retro olarak hem ayakişine uygun hem ucuzz tamir edilebilirlik olarak amarigada yaşiyosan allahin emri chevrolet fullsize kamyonet, 88 -98 kasa
    veya 96 model impala ss , 90-00 lexus ls 400, acura legend, 3800motor buick park avenue veya riviera,.. bunların hepsi muscle car aslında.

gidip 3.6 pentastar challennger veya 2.3 ecoboost mustang muscle değil aslında

• ⭐⭐

muscle car deyince araba garajda yatacak, gozu gibi bakilacak ve iki haftada bir trafige cikip hava atilacak.,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |