Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Cycraft ben mülakat görevlisi olsam mezun olduğu tarih ile başvurduğu tarihi karşılaştırırım. başvurduğu sırada mezun değil, sonuçlar açıklanınca mezun olduğunu görürsem mülakattan elerdim. Farklı bir örnek" ABD Taşkent Büyükelçiliği'nde #DV2022 mülakatına giren bir aileye başvuru formunda çocuğun ismi yazılırken bir harf yanlış yazıldığı ("o" harfi yerine "a") ve DS260 formunda düzeltilmesine rağmen ret verilmiş. " kaynak

• @Bulliv, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan Çoğu iki kez başvuru olacağından gidecek. Nasıl olacak diye sormayın detay paylaşmayacağım ama bu olacak 🙂

Onu yapacak olursa bı zahmet gitsin,bı adam vardı koltuğa uzanıp koltuklu fotosuyla başvurup foruma sormuştu kabul olurmu

• ⭐⭐

@Lossantosdy bende merak ediyorum da paylaşıp uyandırmak mı istemiyor 😃 kendi isteğine kalmış. ahhaahah

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cycraft ben mülakat görevlisi olsam mezun olduğu tarih ile başvurduğu tarihi karşılaştırırım. başvurduğu sırada mezun değil, sonuçlar açıklanınca mezun olduğunu görürsem mülakattan elerdim. Farklı bir örnek" ABD Taşkent Büyükelçiliği'nde #DV2022 mülakatına giren bir aileye başvuru formunda çocuğun ismi yazılırken bir harf yanlış yazıldığı ("o" harfi yerine "a") ve DS260 formunda düzeltilmesine rağmen ret verilmiş. " kaynak

Isim ile beyan farklı şeyler, anlatamadım galiba forumda çoğu kişi tarafından bilinen olay bu geçen sene forumda 12. Sınıf olup başvuran vardı 10 kişi filan + kazanıp giden de var konsolosluk olumlu güncellemelere takılmıyor

• Kayıtlar daha faaliyette görünmüyor saat kaçta açılıyor?

• ⭐⭐

@Cycraft ahahahahahahha bu da iyiymiş.

• @Cycraft burada neler gördük yaw 🙂

• Aklımı kurcalayan bir soru sormak istiyorum.

Tamam bu rastgele yapılan bir çekiliş fakat neden başvuru sırasında eğitim durumunu en ince ayrıntısına kadar soruyorlar.

Kural olarak en az high school ve üzeri veya mesleki tecrübe istiyor.

Fakat başvuru da eğitim durumunu çok detaylı soruyor.

Primary school only,
    Some high school, no diploma,
    High school diploma,
    Vocational school,
    Some university courses,
    University degree,
    Some graduate-level courses,
    Master’s degree, Some doctoral level courses, or
    Doctorate.

Başvuruda eğitim durumu olarak bunlardan birini seçiyorsun.

Normalde lise mezunu musunuz diye bir tik koyabilirler ve bu soruyu bu şekilde sorabilirlerdi.

Acaba çekilişte buna bağlı bir parametre mi var?

Yani nihayetinde biz bu çekilişe green card desekte aslında ismi çeşitlilik vizesi.

Bu anlamda çeşitliliği sağlamak adına eğitim durumuna göre de farklı bir kota uygulaması olabilir mi?

Mesela yüzde 20'sini ilkokul, yüzde 20'sini lise mezunu, yüzde 20'sini üniversite mezunu, yüzde 20'sini yüksek lisans, yüzde 20'sini doktora mezunlarından seçiyor olabilirler mi?

Bu rakamları farazi olarak söyledim.

Bu kadar detaylı eğitim durumunu soruyor olmaları beni bu konuda düşündürüyor açıkçası.

Siz ne düşünüyorsunuz?

• @Cycraft Amerika'ya yaşama ve çalışma için size göçmen vizesi vermesi için başvuruyorsunuz ve şartları çok açık belirtilmiş.
    Konu çok uzadı ve formun bu şekilde tek konu üzerinden yazışma ile dolması bence uygun değil.
    Doğru bildiğiniz şekilde, duyduklarınız doğrultusunda başvuracaksınız, zaten ben/biz dahil kimse size mani olamaz. Tüm başvurular bireyseldir. Hayırlısı,

• ⭐⭐

peki form ortasında daha 2.sayfaya geçmeden baglantı koparda siteye girilmezse o sayılmıyor dimi.. submıt edene kadar kayıt edilmiyordur bilgiler dimi

• @deniz16, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cycraft burada neler gördük yaw 🙂

Forumda + Facebook Grubu baya şeyler çekti ağzında pipo ile başvuran abi vardı o hafif kalır bazılarına gore

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy hayır edilmiyor. Kaldı 25 dakika 😂

• @Bulliv, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cycraft Amerika'ya yaşama ve çalışma için size göçmen vizesi vermesi için başvuruyorsunuz ve şartları çok açık belirtilmiş.
    Konu çok uzadı ve formun bu şekilde tek konu üzerinden yazışma ile dolması uygun bence uygun değil.
    Doğru bildiğiniz şekilde, duyduklarınız doğrultusunda başvuracaksınız, zaten ben/biz dahil kimse size mani olamaz. Tüm başvurular bireyseldir. Hayırlısı,

Öyle,ben deneyimlere bağlı yürüyorum bu olayda inşallah çıkar diyelim gerisi geliyor zaten

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy hayır edilmiyor. Kaldı 25 dakika 😂

thanks 🙂

• ⭐⭐

@Lossantosdy submıt bastın ve site hata verdi çoğu kişi bunu yaşayacak, tekrar baştan dolduracaksın. Confirmation Number gözükürse işlem tamamdır.

• ⭐⭐⭐

Başvuran herkes önce bana sonra forumdan watermana kısmet diye başvurabilir mi rica etsem 😂😂 her türlü yolu deniyorum 😂😂

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy submıt bastın ve site hata verdi çoğu kişi bunu yaşayacak, tekrar baştan dolduracaksın. Confirmation Number gözükürse işlem tamamdır.

işte bunu demeye getirdim zaten 🙂 hani bu dediğin olunca 2.bir başvuru olmuyor dimi c.number çıkmadığı sürece

• Son 23 dakika

• @OrlandoGücü hocam yokluğunuz hissediliyor Orlando sahipsiz kaldı gibi 😃

• @Cycraft

5. dakika 20. saniye. lütfen izleyiniz.

Benzer Başlıklar

• 13242
  • 6
  • 7674
  • 9899
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |