Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@TwenDarf yeni ds doldurup randevu alacaksınız ama yine red alma olasılığınız çok yüksek hatta bana kalırsa ilkinden daha yüksek

• Merhaba, ben ve eşim green card sahibiyiz; fakat ailevi nedenlerle şu an Tr’deyiz, re-entry permit başvurumuz var, henüz sonuçlanmadı. Eşim gebe ve ekim gibi bebek bekliyoruz, eşimin anne-babasına en geç ağustosa kadar turist vizesi almamız gerek. Henüz başvuru yapmış değiliz, Tr’deki konsolosluklar çok ileri tarihe veriliyor, hızlandırmak için yazılımcı arkadaşlardan yardım almakla başka (Berlin, Frankfurt, Baku vs) konsolosluklardan randevu almak arasında kararsız kaldık. Dışardaki konsolosluklarda turist vizesi başvurusu yapan var mı? Deneyimlemediğimiz için ve görece az bir süremiz kaldığı için tedirginiz. Yorum ve tasviyelerinize açığım.

• @Ark11 Oturum izniniz yoksa yurtdışındaki konsolosluklardan vize başvurusu yapmamanız, ABD Büyükelçiliği tarafından önerilmektedir.

• ⭐⭐

@Ark11, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, ben ve eşim green card sahibiyiz; fakat ailevi nedenlerle şu an Tr’deyiz, re-entry permit başvurumuz var, henüz sonuçlanmadı. Eşim gebe ve ekim gibi bebek bekliyoruz, eşimin anne-babasına en geç ağustosa kadar turist vizesi almamız gerek. Henüz başvuru yapmış değiliz, Tr’deki konsolosluklar çok ileri tarihe veriliyor, hızlandırmak için yazılımcı arkadaşlardan yardım almakla başka (Berlin, Frankfurt, Baku vs) konsolosluklardan randevu almak arasında kararsız kaldık. Dışardaki konsolosluklarda turist vizesi başvurusu yapan var mı? Deneyimlemediğimiz için ve görece az bir süremiz kaldığı için tedirginiz. Yorum ve tasviyelerinize açığım.

Hayırlı uğurlu olsun. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah.
    Başka ülkeden turist vizesi alan var ama o ülkede bulunma nedeni için kuvvetli ve geçerli bir sebep olmalı. Ben olsam başka ülkede mülakata girmekten çekinirdim. Neden kendi ülkenden almadın diye sorup ileri sürülen sebebi kabul etmeyebilir.
    Ücreti mukabilinde yakın bir randevu alıp Türkiye'de girmek daha uygun gibi.

• Günaydın herkese. İstanbul Amerikan Başkonsolosluğu’nda bir abim b1/b2’ye başvurdu refakatçi olarak geldim. Maşallah baya yoğun burası herkeste bir heyecan bir heyecan ne güzel ya. İsteyen herkes vizesini alsa keşke rahatlıkla. Bu sene de greencard çıkmazsa buranın önünde yatıp kalkıcam o b1/b2yi alıcam bende bir gün!! 🤣🤣

• Yakın tarihte bir kişilik randevular değil de 2-3 kişilik aile randevularını 2025 den çok yakın tarihe çekebilen kişiler oldu mu aramızda.

• @mesut1905 Mayıs 2025'ten Şubat 2025 şuan gruplarda aşırı yoğunluk var.

• merhaba arkadaşlar,

bir arkadaşım eşiyle ocak ayında vizelerini aldılar. şimdi 3 yaşındaki çocuklarına da almak istiyorlar.
    Daha amerikaya girmediler. Çocuksuz gideceklerdi. Çocukla gitmeye karar verdiler.
    şimdi çocuk içinde başvursalar sorun olur mu?

• @arkinist cocuk icin mulakata gerek olmuyor. Basvururlarsa 15 gun icinde vizeyi alirlar.

• ⭐⭐⭐

@arkinist anne babada vize olduktan sonra genelde çocuğa vizeyi postayla verebiliyorlar. Ama anne baba çok yeni almış vizeyi çocuk için mülakatta isteyebilirler belki çünkü anne babaya onay verirken çocuk türkiyede olucak geri dönmek zorundalar gözüyle bakmış olabilirler bu yüzden düşük bir ihtimal ama çocuk için mülakata çağırabilirler belki

• Merhaba, 2023 Green Card kazananıyım. Ekim 2023 tarihinde eşimle birlikte ABD ye geldik. Sonrasında Annem ve Babam için Turist vizesi başvurusunu yaptıktan sonra Şubat 2024 tarihinde Ankarada mülakata girdiler ve red aldılar. Red almasının sebepleri arasında benim düşüncem erkek kardeşim WAT ile buraya geldi ve vize statüsünü turist vizesine çevirdi o yüzden kardeşimde bende ABD deyiz. Bizlerden dolayı ailemin ABD ye gidip yerleşeceği fikrinden dolayı.

• ABD den turist vizesi alabilmek için nasıl bir yol izlemeliyiz. Tecrübelerinizi, bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

• @ramsen18 İşiniz gerçekten zor gözüküyor çünkü mevcut durumda ailenizin gerçekten Türkiye ile bir bağının kaldığını söylemek oldukça zor. Benim aklıma gelen belki muhtemel bir sağlık operasyonu veya yakın tarihte sizin veya kardeşinizin bir düğün/nişan vb. önemli dönüm noktaları varsa o yönde ilerlemek şansınızı artırabilir.

• Merhaba, bugün istanbul konsolosluğunda eşimin vize görüşmesi vardı. randevuyu geçen yıl mayıs ayında oluşturmuştuk yani neredeyse 1 yıl bugünü bekledik. 1 ay öncede randevusu Şubat'tan Mart'a ertelenmişti otomatik olarak. Bir kaç hafta önce bilgilerin daha güncel olması için yeni bir ds160 formu doldurup aisten güncelledik. 3. sırada girdi içeriye önündeki 2 kişi red almış, eşimin vizesi onaylandı, umarım isteyen herkesin onaylanır 🤗

• @tylnrock tebrikler hayırlı olsun

• @tylnrock, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, bugün istanbul konsolosluğunda eşimin vize görüşmesi vardı. randevuyu geçen yıl mayıs ayında oluşturmuştuk yani neredeyse 1 yıl bugünü bekledik. 1 ay öncede randevusu Şubat'tan Mart'a ertelenmişti otomatik olarak. Bir kaç hafta önce bilgilerin daha güncel olması için yeni bir ds160 formu doldurup aisten güncelledik. 3. sırada girdi içeriye önündeki 2 kişi red almış, eşimin vizesi onaylandı, umarım isteyen herkesin onaylanır 🤗

eşinizin profili hakkında detay verebilir misiniz?
    benim de vizem var. eşim ağustosta mulakata girecek. merak ediyorum ne olur diye.
    teşekkürler.

• @arkinist, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba arkadaşlar,

bir arkadaşım eşiyle ocak ayında vizelerini aldılar. şimdi 3 yaşındaki çocuklarına da almak istiyorlar.
    Daha amerikaya girmediler. Çocuksuz gideceklerdi. Çocukla gitmeye karar verdiler.
    şimdi çocuk içinde başvursalar sorun olur mu?

tek cocuk başvurusunu yaptık. Konsolosluk Onayı Bekliyor durumunda.
    Ds160 ı submit etmek lazım mı?
    6 hafta bekleme süresi diyor.

• arkadaslar merhaba. Ben daha once de benzer birsey sormustum ancak ds-160 formunu bugun doldurabildim. Benim soy adimda harf hatasina bagli olarak bir degisiklik olmustu daha once. (Ğ varken bunu G olarak düzelttik vukuatli nufus kaydi orneginde de cikiyor) . Ben bunu ds-160’ta ne yaptiysam belirtemedim , daha onceki kullandiginiz soy adlariniz kisminda yumusak g harfini sistem kabul etmiyor, normal g olarak girmeyi denedigimde de ust kisimda ismimin aynisini yazdigim icin ayni ismi girdiniz hatasi verdi. Bende mecburi olarak daha once farkli bir soy soyadi kullandiniz mi kismina hayir isaretledim ve formu doldurdum ancak parayi yatirmadim. Buraya sormak istedim, bu bir sorun yaratir mi , ben yine elimde vukuatli nufus kayit ornegini goturecegim mulakata ancak sonucta sistem kabul etmiyor yumusak g harfini. Tesekkurler

• @arkinist merhaba, eşim çevre mühendisi, klasik soruları sormuşlar. kiminle gideceksiniz sorusuna eşimle dedikten sonra eşiniz ne iş yapıyor, eşinizin vizesi var mı, daha önce gitti mi gibi sorular sorduktan sonra onaylamışlar.

• Merhabalar herkese,

Annem ve babam turist vizesiyle haziran ayinda yanima kaliforniyaya gelecekler. Bende 3 ay kadar kalip oradan abimin yanina Chicagoya gececekler. 2 ay da orada kalirlar sanirim. Bu, ulkeye ilk kez girisleri olacak. Simdi sizlere sorum su. Annem ve babamin donus biletini almasam olur mu? Yani donusu 5 ay sonraya alsam donus cok uzun sure sonra diye sikinti cikar mi? Donus icin 3 hafta sonraya ucak rezervasyonu yapip cikti alip sonra iptal ettirsem? Nasil yapmaliyim sizce? Lutfen yardim edin hicbir fikrim yok.

• ⭐⭐

@rhyten Ben "daha önce kullandığınız soyadları" diye bir bölüm göremedim. Sorunun ingilizcesi nedir, yazar mısınız?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |