Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Esef @zeyn arkadaşımızın dediği gibi de yapabilirsin. (Bunu ben de yeni öğrendim) Yeni bir tane de oldurabilirsin. Sadece verilen yeni numarayı almayı unutma, Hepsi bu. İki şekilde de sıkıntı olmaz.

• @Samet-Ünlü tesekkür ederim

• Merhaba Vize mulakat yerini değiştirdiğimizde de yeniden ds 160 formu doldurup yanımıza almamız gerekiyor mu?

• Merhaba DS160 formunu belirttiğiniz şekilde yeniden yaratıp yanımda götüreceğim. Sorum şu, acaba konsolos, eski DS160 ile yenisini kıyaslayıp bu değişikliği neden yaptığımı sorgulayacak mı?

• @undisclosed_desires, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba DS160 formunu belirttiğiniz şekilde yeniden yaratıp yanımda götüreceğim. Sorum şu, acaba konsolos, eski DS160 ile yenisini kıyaslayıp bu değişikliği neden yaptığımı sorgulayacak mı?

Kimsenin bunun için vakti yok. Elinizdeki ds-160'ı alıp işleme koyacaklar. Bilgiler doğruysa ve mülakatınızla uyuşursa sıkıntı yok.

• Arkadaşlar merhaba, birçok kişi gibi ben de aile fertlerinin ds-160 formlarını İstanbul üzerinden doldurdum.
    Sonrasında ise randevu tarihini "Ankara" seçeneği ile daha erken bir tarihe güncelledim.
    Burada bir hata yaptığımı hemen fark ettim elbette ve İstanbul a kayıtlı olan mevcut ds-160 formlarını Ankara olacak şekilde güncelledim.

Şimdi son olarak, ais.usvisa sitesi üzerindeki randevuya ait "eski ds-160 form numaralarını" yenileri ile güncellemem gerek ancak bunu yapamıyorum.

Bu sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

• merhaba, J-1 visitor resercher vizesi için randevu oluşturmaya çalışıyorum. sorum şu; ds-160 içerisinde SEVIS Anumarası zorunlu istiyor fakat henğz sevis numaram gelmedi ama randevu tarihini kaçırmamak için de beklemek istemiyorum. şimdi SEVIS numarasını 0000000 diye sallasam bu sayede bir ds-160 kodu alsam bununla randevu alsam sonra SEVIS numram gelince yeni bir ds-160 doldursam randevu ekranımda ds-160 kodu güncelleyemeceğimi biliyorum. peki aldığım randevu tarihini kullanabilmek için ne yapabilirim.

• @Kryptonite, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba, birçok kişi gibi ben de aile fertlerinin ds-160 formlarını İstanbul üzerinden doldurdum.
    Sonrasında ise randevu tarihini "Ankara" seçeneği ile daha erken bir tarihe güncelledim.
    Burada bir hata yaptığımı hemen fark ettim elbette ve İstanbul a kayıtlı olan mevcut ds-160 formlarını Ankara olacak şekilde güncelledim.

Şimdi son olarak, ais.usvisa sitesi üzerindeki randevuya ait "eski ds-160 form numaralarını" yenileri ile güncellemem gerek ancak bunu yapamıyorum.

Bu sorunla karşılaşan oldu mu acaba?

Mail atarsanız düzenlerler. Ama hiç uğraşmanıza dahi gerek yok çünkü görüşmeye gideceğiniz gün ds 160 ın yazılı olduğu ilk sayfanın çıktısını oradaki görevliye ilettiğinizde güncelliyor ve o şekilde görüşmeye giriyorsunuz.

• @frukogazoz Çok teşekkürler, bu beni biraz rahatlattı çünkü randevu sistemi üzerinden randevuyu silersem yeniden başvuru ücreti ödeme maliyetiyle karşılaşmak istemiyorum.

Acaba garantiye almak için bir eposta göndersem mi?

• @Kryptonite, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@frukogazoz Çok teşekkürler, bu beni biraz rahatlattı çünkü randevu sistemi üzerinden randevuyu silersem yeniden başvuru ücreti ödeme maliyetiyle karşılaşmak istemiyorum.

Acaba garantiye almak için bir eposta göndersem mi?

Bence gerek yok ama içinizin rahatlamasını istiyorsanız gönderin kaybedeceğiniz bişey yok sonuçta güncellenirse tam olmuş olur😌
    Kendimden biliyorum ben bahsettiğim şekilde gittim ve oradaki görevlilere düzelttirdim 😌

• @raktan, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhaba, J-1 visitor resercher vizesi için randevu oluşturmaya çalışıyorum. sorum şu; ds-160 içerisinde SEVIS Anumarası zorunlu istiyor fakat henğz sevis numaram gelmedi ama randevu tarihini kaçırmamak için de beklemek istemiyorum. şimdi SEVIS numarasını 0000000 diye sallasam bu sayede bir ds-160 kodu alsam bununla randevu alsam sonra SEVIS numram gelince yeni bir ds-160 doldursam randevu ekranımda ds-160 kodu güncelleyemeceğimi biliyorum. peki aldığım randevu tarihini kullanabilmek için ne yapabilirim.

@frukogazoz hocam bu konuda fikir verirseniz çok minnettar kalırım. 🙏🏻

• @raktan, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@raktan, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhaba, J-1 visitor resercher vizesi için randevu oluşturmaya çalışıyorum. sorum şu; ds-160 içerisinde SEVIS Anumarası zorunlu istiyor fakat henğz sevis numaram gelmedi ama randevu tarihini kaçırmamak için de beklemek istemiyorum. şimdi SEVIS numarasını 0000000 diye sallasam bu sayede bir ds-160 kodu alsam bununla randevu alsam sonra SEVIS numram gelince yeni bir ds-160 doldursam randevu ekranımda ds-160 kodu güncelleyemeceğimi biliyorum. peki aldığım randevu tarihini kullanabilmek için ne yapabilirim.

@frukogazoz hocam bu konuda fikir verirseniz çok minnettar kalırım. 🙏🏻

Mesaj kutuna bakabilirsin dostum😊

• ⭐⭐⭐⭐

@bdiler61 evet. çünkü form ankara için ayrı istanbul için ayrı numara verilmektedir.

• @crazycells merhabalar, bende ayni durumdayim. 3 ay önce Ds160 doldurmustum ama onaylamamistim, suan ise ds formuna erisemiyorum, silinmis sanirim onaylamadigim icin.

Simdi yeniden ds formu dolduracagim.

Ds doldururken yine ödeme yapacagim degil mi??

• Merhaba bilgilendirmeleriniz çok faydalı oluyor teşekkürler. Amerika'da kalış tarihini hem eşimin hem de benim ds160 formunda 22.ocak.2022, çıkışı da 2 şubat 2023 yaptım.2022, 2023 olmalıydı. Dolayısı ile 13 ay kalmak istemişim gibi saçma bir durum oluştu. Bunun için ds160 formu yeniden doldurup çıktı almama gerek var mı? Yoksa mülakatta memura söylesek yeterli mi? 29 eylülde Ankara'da randevümüz var. Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpertunga, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells Merhaba, Yaklaşık 3 hafta sonra vize randevum var, ds160 formunu Şubat ayında doldurmuştum ve o tarihte doldurduğum da Haziran ayına bir otel rezervasyonu yaptirmıştım ancak, herkes gibi randevu tarihini çok ileri alabildim, daha sonra randevu tarihimi geri aldım en son bu ay sonunda olacak şekilde geri aldım, bu süre zarfında Emekli maaşımda değişiklik oldu, şimdi sadece maaş değişikliği olduğu için yeni bir ds160 formu doldurmalı mıyım? Otel rezervasyonu tarihide geçmiş tarihte kalmış olacak bir problem olur mu?

Eger emeklilik maasi arttiysa bunun icin yeni bir form doldurmaniz iyi olur. Durumunuzdaki olumlu degisiklikler vize alma sansinizi arttiracagi icin bu tur degisiklikleri belirtmek icin yeni bir form doldurmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neslihan-bitik, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,

DS-160 formunu doldurup randevu tarihi aldım ve randevum 20 gün sonra olacak. Ancak, bilgileri kontrol ettiğimde eğitim bilgileri kısmında secondary education veya daha üst seviye bir eğitim aldınız mı sorusuna yanlışlıkla NO işaretlediğimi fark ettim. Ancak üniversite mezunu olduğum için DS-160'taki bilgilerim yanlış duruma düştü. Sistemdeki formu da güncelleyemiyorum. Konuyla ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Yeni bir form doldurup bu formu mulakata goturun. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aysagroglu, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@Samet-Ünlü benim onceki ds-160 formumu bir turlu sistem acmadi ben de yeni bir form doldurdum bahsettiginiz seyden farkli olarak umarim sorun olmaz

hayir, hicbir sorun olmaz. Randevu gunu elinizde tam doldurulmus bir DS-160 formu oldugu surece sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bdiler61, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba Vize mulakat yerini değiştirdiğimizde de yeniden ds 160 formu doldurup yanımıza almamız gerekiyor mu?

Eger baska hicbir bilgi degismediyse ve sadece randevunun yapilacagi konsolosluk degistiyse bu durumda yeni bir DS-160 formunu doldurmaniza gerek yok.

Daha once foruma aktarilan deneyimlerden biliyoruz... konsolosluk randevu gununde diger konsolosluktan dosyayi tasiyor ve dosyaniz ulastiginda vizeniz basilabiliyor.

Eger acil bir seyahat planlamiyorsaniz ve vizenizin basilmasinin bir veya iki is gunu gecikmesi sizin icin problem yaratmayacaksa ayni DS-160 formunu kullanabilirsiniz. 👍

( @denizci10 )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@bdiler61, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba Vize mulakat yerini değiştirdiğimizde de yeniden ds 160 formu doldurup yanımıza almamız gerekiyor mu?

Eger baska hicbir bilgi degismediyse ve sadece randevunun yapilacagi konsolosluk degistiyse bu durumda yeni bir DS-160 formunu doldurmaniza gerek yok.

Daha once foruma aktarilan deneyimlerden biliyoruz... konsolosluk randevu gununde diger konsolosluktan dosyayi tasiyor ve dosyaniz ulastiginda vizeniz basilabiliyor.

Eger acil bir seyahat planlamiyorsaniz ve vizenizin basilmasinin bir veya iki is gunu gecikmesi sizin icin problem yaratmayacaksa ayni DS-160 formunu kullanabilirsiniz. 👍

( @denizci10 )

tabii belirtmis olayim, bu durumda yeni bir form doldurmaniz da herhangi bir problem olusturmaz. 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

161

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |