Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan-Akdoğan vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@braveheart-34 gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum, yolunuz açık olsun.
    detaylı deneyiminiz için de çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@perman01 vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlyas-Koca tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda bol şans.

• @gucarslan Üstad rica ederim .Asıl ben çok teşekkür ediyorum.Hiç bir çıkarın olmadığı böylesine güzel bir kadro ve sistem ile biz vatandaşlara hızır gibi yetişen ve sorunlarımızı çözmeye yardımcı olan siz değerli yöneticilerin de inş.bir gün imzasında vize onayını görmek temennisiyle.Çok sağolun.

• @achillesoag Teşekkür ederim, sağolun. Mutluluk ve şans bizlerle olsun.

• @perman01 tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

• @İlyas-Koca tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• @Ranje teşekkür ederim

• @gucarslan çok teşekkür ederim yardımlarınız için 🙏

• @achillesoag çok teşekkür ederim 🙏

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim 🙏

• Herkese merhaba,
    Mülakata hazırlanırken benden önce deneyimlerini paylaşanların yazılarını okuyunca çok heyecanlanmıştım ve benim için çok yol gösterici olmuştu. Ben de bu sebeple hem sağlık randevusu hem de mülakat deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Ungan: 3 Eylül 2022

Ungunlardan 9:50 ve 9:55 olacak şekilde eşimle birlikte randevu almıştık. 9:30 gibi oradaydık. Binanın girişindeki tabeladan bakarak 3.kata çıkıp greencard için sağlık randevumuzun olduğunu söyledik ve bizi yönlendirdiler, önce kan verdik, daha sonra akciğer filmimiz çekilde ve en son da muayenemizi olduk( bana ve eşime 3 ayrı aşı yapıldı), muayene ücretimizi ödedik( biz toplam 770dolar gibi bir ücret ödedik) 5 eylül saat 15:00 ten sonra sonuçlarımızı alabileceğimizi söylediler ve oradan ayrıldık.

Mülakat: 7 Eylül 2022 08:45
    Mülakattan 15 dk önce yeni konsolosluk binasının önündeydik, içeri girmeden tüm eşyalarımızı bırakmamızı yanımızda sadece belgeleri almamızı söylediler.Biz de besa kulenin altında bulunan eczane besakuleye eşyalarımızı emanet bırakabilir miyiz diye rica ettik, hanımefendi çok nazik biriydi bizi kırmadı ve kabul etti, bu sayede elimizde sadece mülakat için gerekli olan belgelerimizle girişe gittik, pasaport kontrolünden sonra içeri alındık. Ilk olarak mülakat ücretimizi yatırdık(toplam 660 dolar, biz yanımızda nakit getirmiştik, bizden önceki beyefendi kredikartı getirmişti fakat şuan için kart geçmiyormuş o yüzden dışarıdaki atmden para çekip gelmesini söylediler) bize bir numara verdiler, bu numara ile işlemlerimizi yapacağımızı söylediler. Ücretimizi yatırdıktan sonra daha büyük bir salonda beklemeye başladık, 1 dk sonra numaramız yandı ve belge teslimi için asyalı bir hanımefendinin bulunduğu bölmeye gittik.İngilizce konuşunca biz de ingilizce devam ettik. Tek tek bizden belgelerimizi istedi. (ben foruma bakarak yapmıştım belge hazırlıklarımı) Biz greencard çıktıktan sonra evlendiğimiz için evliliğimizin gerçekliğini kanıtlayan bir çok belge de getirmiştik yanımızda.( hatta ben nişan için misafirlere verdiğim hediyeyi de getirmiştim üzerinde tarih yazıyordu kadın gülümseyerek onu da dosyaya koydu). Eşimin soyadında harf değişikliği olmuştu onun ile ilgili mahkeme kararını da sunduk. Ayrıca eşim 6 aydan fazla cezayirden çalıştığı için Cezayir konsolosluğundan alınmış polis belgesini de sunduk. Bu konuda hiç sıkıntı yaşamadık Tüm belgelerimizi sunduktan sonra yine beklemeye başladık yaklaşık 30 dk sonra bu sefer farklı bir bölmede (yanlış hatırlamıyorsam 11numaralı) numaramız yandı mülakat için. Yine bir hanımefendi vardı. Hello diye başladık ve ingilizce devam etti mülakatımız.Önce yemin ettik sonra eşimin ve benim parmak izlerimizi aldı ve sorularını sormaya başladı. Bize sorduğu sorular şu şekilde oldu.
    -Daha önce Amerika’da bulundunuz mu?
    -Bu sizin ilk evliliğiniz mi?

• Şuan çalışıyor musunuz?
      -Cezayir’de ne yaptınız?(Eşime sordu)
      -ABD’ye gidince ne yapmayı planlıyorsunuz?
      -Nereye gideceksiniz?
      -Tanıdığınız biri var mı?

Tüm sorularına cevap verdikten sonra tebrikler vizenizi onaylıyorum 5-7 gün içinde vizenizi belirttiğiniz adresten alabilirsiniz dedi, eşimle teşekkür ettik, çok sevindik ama resmi bir kurum olduğu için sadece birbirimize gülümseyip sevincimizi elçiğin dışında sakladık. Bizim de greencard mülakatımız bu şekilde oldu. Her şey için öncelikle @gucarslan ve yeşil forum ailesine çok teşekkür ederiz.

• ⭐⭐

@SÜHEYLAŞEN Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@SÜHEYLAŞEN Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SÜHEYLAŞEN gözünüz aydın, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluklar diliyorum.

• @SÜHEYLAŞEN tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• Selam Arkadaşlar sormak istediğim,
    Görüşmem ayın 8 indeydi mülakattan sonra kontrol ettiğimde AP statüsünde gözükmekteydi. Cumartesi pazarı saymazsak 2 iş günü oldu ve bugün kontrol ettiğimde statüm hala AP de gözükmekte. Görüşme yaptığım memur vizeni onaylıyorum dedi . Pasaport 1 hafta içinde gelir dedi . Yani ben şuan AP ye mi kaldım tam olarak anlayamadım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens eğer bir mail almadıysanız ve size DS5535 formu gönderilmediyse bu normaldir.
    bazen dosyaların ISSUED olması bir kaç gün bulabiliyor, merak etmeyin.
    sorun olursa konsolosluk size ulaşır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |