DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan hayır herhangi bir mail yada form gelmedi . Anladım cevap için tşk ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens o zaman bu haftaiçi issued olur ve ptt'den sms alırsınız.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhaba ilk olarak her şey için @gucarslan beye çok teşekkür ederim, yardımlarınız deniz feneri gibi şu fırtınalı karanlık dv macerasında yolumuza ışık tuttu ne yapsak hakkınız ödenmez. Ilk olarak benim DV maceram 2020de dv2021 kazananı olmamı öğrenmemle başladı pandemi ve diğer faktörlerden dolayı çoğu şey ters gitti ve mayıs ayında submit etmediğim için 11.4k la onay almadım ama şans eseri dv2022 de tekrar kazandım bu en azından umut vericiydi. Azerbaycanlı olduğum için tifliste mülakat alma şansım vardı ankarada yıllardır öğrenci olarak yaşadığım için tabi ankara daha rahat olurdu mülakat gelirse. Ama bu sefer mülakatlar düzenli dağıtılmadığı için karar veremedim ve eylüle kadar bekledim. Eylülde mülakat yerimi Ankara olarak seçip devam ettim. Aylar geçti tam umutları bırakıp DV-i komple unutmuşken yine rastgele şekilde mülakatlar yağdı ve ben de mülakatımı aldım. Şimdi geçelim mülakat ve unganlar deneyimime

Unganlar Deneyimi

İlk olarak ana önemli noktalar düzen labın eski 100$ banknot kabul etmemesi ve yabancı vatandaşlara uygulanan aşılar.
    17 Ağustos unganlar randevuma 30 dk erken geldim.direkt bekleme odasında beklemeye başladım. Sonra belgelerimi ve pasaportumu istediler onları verdiiktern sonra düzen laba yönlendirildim idrar ve kan tahlili alındı göğüs röntgeni çekildi ve yanlış hatırlamıyorsam 110$ ödeme yaptım. Sonra tekrar bekleme odasına döndüm görevli boy ve kilomu ölçtü ve önlüğü giydim. DR. Ungan bey geldi ve nabız nefes kontrolleri yaparken klasik sorular sordu sonra da tek iğneyle aşıları yaptı.
    Muayeneden sonra vezneye ödemeyi yaptım ve toplam 430$ tuttuğunu hatırlıyorum normalde diğer arkadaşlara göre galiba yabancı olduğum için ekstra aşılar yapmışlar diye fazla masraf olmuş muhtemelen. Ertesi gün kapalı zarfımı aldım sorunsuz şekilde.

Mülakat Deneyimi

8 eylül yeni elçiliğe 9:45 de olan randevum için 8:45 de sıraya girdim. Normalde çok erken gelince almama olayı vardı bekleyin diyorlardı ama beni aldılar nedense. Mülakat yapılan binaya gittim pasaportuma bi kağıt yapıştırdılar case no falan olan ve bekleyin dediler sonra sıram geldiğinde 330$ ödeme yaptıktan sonra sıra numarası verdiler ve bekleyin dediler. Sıram geldiğinde evrak veznesine gittim ve sırayla belgeleri aldılar birth certficate orjinal ve yeminli tercüme, lise diploması ve yeminli tercüme, hesap dökümü, universiteden transcript ve öğrenci belgesi verdim ama benden askerlik durum belgesi istemediler o anki heyecanla ben de sormadım açıkcası. Tekrar numaram yandığında diğer forum üyelerinin verdiği isimle asyalı hanımefendi mülakatımı yaptı ingilizce bilip bilmediğimi sordu direkt yes dedim 🙂 . Sonra sağ elimi kaldırıp yemin ettim ve sorular başladı genel sorular sordu ve Azerbaycan ve Türkiyeden başka bi yerde yaşadın mı? amerikaya gidince nereye gidiceksin hangi meslekte çalışacaksın sordu ben de texas dallasa arkadaşımın yanına gideceğimi bana yerleşmeme yardım olacağını soyledim arkadaşın ne is yapıyor dedi cevap verdim ve amerikada ilk entry level işlerde çalışacağımı sonra da yazılım alanında iş bulacağımı söyledim. Tebrikler dedi ve 1 haftada postayla iletileceğini dedi ama ben o an direkt boşluktayım congrats dedi mi acaba diye düşünüyorum vezneden sandalyelere gelip belgelerimi topluyordum ama hala ne yaşandığını biranlık kavarayamıyordum zaten maili de email anlayıp panik yapmıştım ap ye mi kaldım acaba yok o zaman congrats demezdi diye düşündüm ertesi gün status readyden ap ye pazartesi de issued a döndü. Tekrardan forumda ve grupta sorularımızı yorulmadan cevaplayan her durumda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@İlyas-Koca Hayırlı olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@FIskenderov Hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ederim. Darısı bizlere.

• ⭐⭐⭐

@SÜHEYLAŞEN Tebrik ederim. Vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@perman01 Hayırlı olsun. Bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@FIskenderov Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• Merhabalar. 12.09.2022 mülakat deneyimimizi aktarmak istiyorum. Öncelikle bu süreçte her türlü konuda yardımcı olan başta @gucarslan Uğur bey' e ve bütün bu forumu oluşturan adminlere sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Mülakat için 1 gün önce İzmir'den geldik. Sıhhıye'de yiğenimin evinde konakladık. Sabah 07:30'da Sıhhiye metrosuna binip 07:50 civarında Söğütözü durağında indik. Söğütözü durağında Çukurambar tabelasını takip ederek çıkış yaptık metrodan. Çıkar çıkmaz yolun aşağısına doğru bakılınca yeni konsolosluk binası gözüküyor. Yürüyerek 5 dk. sürmüştür maksimum ulaşmamız. 08:45'teki mülakatımız için saat 08:00'da konsolosluk binasının önündeydik.Kapı önünde oturma yerleri var. Oturarak bekledik. O sırada güvenlik camlı bölmeden isim seslenerek içeri alım yapıyordu. Bizimle birlikte Annemi de getirdik sağolsun dualarını eksik etmedi ve ona eşyalarımızı emanet edip 08:30'da güvenlik önünde sıraya girdik. Sıra bize geldiğinde güvenlik çekmeceye pasaportlarımızı bırakmamızı söyledi. Pasaportları aldıktan sonra bize bir kağıt uzattı ve ellerimize sürmemizi istedi. Aynı kağıdı hem ben hem eşim kullandık. Daha sonra sol taraftaki kapıdan bizi içeri aldılar. Cüzdan sıkıntı olmuyor. Güvenlikten geçtikten sonra güzel bir bahçeden binanın girişine doğru yönlendirildik. Bu arada güvenlikte çalışan bütün herkes çok güleryüzlü ve yardımsever. Binaya giriş yaptıktan sonra bankodaki görevli bize iki sıra numarası verdi ve bir kağıt verdi okumamız için. Bu kağıtta vize red nedenleri, para iadesi olmayacağı gibi şeyler yazıyordu. Okuduktan sonra tekrar teslim ettik. Numaramız yandı ve ödememizi yaptık. 700$ verdik üstünü dolar olarak aldık. Daha sonra aynı numarayı beklememiz söylendi evrak teslimi için. Yaklaşık 10 dk. sonra numarımız yandı. Sırasıyla eşimin Rusya'dan aldığı doğum belgesinin orjinalini ve İngilizce çevirisini ve benim nüfus kayıt örneğimi, eşimin Rusya'dan aldığı sicil kaydını (spravka), Türkiye'den aldığı adli sicil kaydını ve benim adli sicil kaydımı, (Police certificate (Spravka) ocak ayında alınmıştı Rusya'dan eşim tarafından. Tarihi ile ilgili bir sorun yaşamadık) benim lisans diplomamı ve fotokopisini, askerlik belgemi, banka dökümlerini ve araç ruhsat fotokopisini ve son olarak 2'şer fotoğrafı teslim ettik. Görevli mülakatınızı İngilizce yapabilir misiniz dedi, evet dedik ve tekrar bekleme koltuklarına oturduk mülakat için. 10 dakika kadar sonra tekrar numarımız yandı ve 9'nolu pencereye mülakat için gittik. Sanırım diğer deneyimlerde geçen Asyalı hanımefendiydi. 🙂 İngilizcesi son derece anlaşılır. Sağ ellerimiz kaldırıp yemin ettik ve parmak izlerimizi verdik.
    İlk soru ikimiz için de daha önce Amerika'da bulunup bulunmadığımızdı. Hayır dedik. İkinci soru  Amerika vizesine başvurup başvurmadığımızdı. Hayır dedik. Benim için Türkiye, eşim için Türkiye ve Rusya dışında yaşayıp yaşamadığımızı sordu. Hayır dedik. Askerlik görevimi sordu. Yaptım dedim. İşimi sordu. Eşime işini sordu, okul mezuniyetini sordu. Mezuniyeti ile ilgili bir iş yapıp yapmadığını sordu. Nerede yaşamayı düşündüğümüzü sordu. Orada ne iş yapmayı düşündüğümü sordu. Evraklarınızın orjinallerini size geri veriyorum dedi veee mutlu son vizenizi onaylıyorum tebrikler dedi. Binadan çıktığımızda diploma aslını almadığımızı farkettik. Geri dönüp sorduğumda pasaportlarımız ile gönderileceğini söylediler. Umarım kaybolmaz 🙂
    Çok uzattım biliyorum kusura bakmayın. Bizim deneyimimiz böyleydi. Umarım herkes hayallerine kavuşur.

• ⭐⭐

@SÜHEYLAŞEN Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim 🗽🙏

• ⭐⭐

@FIskenderov Merhaba, vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim🗽🙏

• ⭐⭐

@puratu Merhaba, vizeniz hayırlı olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim 🗽🙏

• @SÜHEYLAŞEN Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Yeni hayatınızda bol şans ve mutluluklar dilerim. 🎉 🎉

• @FIskenderov Tebrikler. Üst üste 2 kez kazanmak ne büyük talih. Bana da şans dileyin lütfen 😃 . Yeni hayatınızda başarı ve mutluluklar dilerim.

• @muku06 Tebrikler . Sasirtici ve guzel bir surec oldu 🙂

• @puratu Deneyiminizi yazdığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol şans ve mutluluklar dilerim. 🎉

• @smartcells cok tesekkur ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@puratu Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

250

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |