Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Stiff çok teşekkürler 🙂

• Arkadaslar merhaba,
    El Salvador/San Salvadora olan transfer surecim, seyahatimiz, doktor sureci ve vize gorusmemizde olan tum olaylari sizlerle paylasmak istedim.
    Oncelikle 2022 yili talihlisi oldugumu ABD de iken ogrendim. Bu sebeple DS260 formunu doldurmak yerine Adjustment of status yapmayi dusundugumden DS260 formumu doldurmamin gereksiz oldugunu sadece opsiyonel oldugunu ogrendim. Ben 3 yil F1 olarak ABD de yasiyordum bana greencard ciktiginde ve esim ve kizim da F2 vizeli idiler ve benle beraber Michiganda yasadilar sene 2018-2021 arasinda. F2 Kizim liseyi 3 yil Abd de okudu, F1 olarak bende kimya yukseklisansi yapmaktayim. Kizim liseyi bitirince universite sinavlarina girdi ve yazilim muhendisliginden kabul aldi. Eger F2 vizesinden F1 vizesine gecmez ise tam zamanli olarak ABD de universitede okuyamayacakti. Greencard cikmasina ragmen bunu goze alamadik ve kizim icin zor zahmet Istanbul konsoloslugundan F1 vize randevusu aldik ve biletlerimizi alip Haziran 2021 de gorusmeye girdi kizim. Henuz 17 yasinda idi ve yaninda benim de girebilecegimi bildirdiler. Kabul ettim. Ancak talihsiz bir olayin bizi bekledigini bilmiyordum. Gorevli konsolos hanim neden F2 vizesi var kizinizin F2 ile de okuyabilir dedi. Tam zamanli olamayacagini kizim ile beraber bildirdik. Ardindan arkaya birseyler sormak icin gitti. Uzun bir sure durduktan sonra muduru ile beraber giseye geri geldi. Siz dedi DV lottery de mi ciktiniz. Evet dedim. Peki dedi gorusmeyi yaptiniz mi dedi. Hayir dedim yapmadim. Henuz yeni ABD de cikti, zaten ogrenci vizem F1 ile gidip orada Adjustment yapacagim dedim. Zira bunu yapmam hakkim olandi. Konsolos hanim sizin pasaportunuz yaninizda mi dedi. Evet dedim yanimda. Verir misiniz dedi, verdim, Nerden bilebilirdim ki tum vizelerime iptal basacagini. Siz dedi ABD ye gidip immigrant olmayi dusunuyorsunuz, sizden vizelerinizi geri aldik. Bundan sonra ABD ye gidemezsiniz dedi. Resmen hem ben hemde kizim yikildik. Nicin boyle birsey yaptiniz ben birsuru ucret odedim, yuksek lisansim ne olacak, kizim ne olacak cocuk universiteye giris kazandi, hem benim hayatim hemde kizimin hayatini mahvettiniz dedim. Lutfen gidin bir sok gecirmekteniz, gitmezseniz guvenligi cagiracagim dedi. Omrumdeki en kotu gundu 22 Haziran 2021 ve kizimla aglayarak ciktik Istanbul konsoloslugundan. Mahvolduk, kahrolduk. O gunden sonra da Dv 2022 surecimiz tam olarak baslamis oldu.
    Ben, esim ve kizimin Ds260 formlarimizi 8 agustosta submit ettim. Biliyorsunuz bu sene KCC ve Ankara konsoloslugu DV talihlilerini submit ve process edilmeye gore cagiriyordu. Hicbir sansimiz yok gibi duruyordu. Ocak ayinda acilan Charles Kuck larin grup davasina katildim. 1500 dolar odedim. Dava icin olan surecleri takip ediyordum, bu arada da hem yesilkarforum hemde telegram grubuna uye oldum, olaylari yakinen takip ettim. Taa ki Ankaradan artik umudumu kesene kadar Ankara konsoloslugundan cagrilmayacagimizi Haziran ayinin baslarinda net olarak anladim. travelstate.gov dan dunyadaki tum ABD konsoloslularinin emaillerini cikarttim. Hepsine sira ile beni transfer eder misiniz lutfen diye tum bilgilerimi vererek emailler attim. Emailimde kisa bir biyografimi de ekledim ki beni az cok durumlarimi anlasinlar diye. Kac email attigimi hatirlamiyorum her yere yazdim, hemde yuzlerce kere. Hepsi anlasmis gibi reddediyorlardi. En son Temmuz ayi sonlariydi [email protected] email adresinden 'We are able to accept your case" yazisi gelene kadar. San Salvador konsoloslugundan gelen o emaili gorunce gozlerimden mutluluk gozyaslarim damladi. Nihayet bir yer beni kabul ettigini soyluyordu. Ailemle cok sevindik. San Salvador konsolosluguna cevap yazdim, tamam hemen transfer edin lutfen dedim. Konsolosluk bana cuma gunu ben cevap vermeme ragmen pazartesi cevap verdi. Megerse cumalari San Salvadorda yarim gun calisiyorlarmis.
    Pazartesi bize tum bilgilerinizi verin diyordu, bunlar ben esim kizimin pasaport on yuzleri, A ile baslayan submit numaralarimiz, tam case numaralarimiz, hepsini hemen yazdim. Tamam dediler biz size haber verecegiz. Temmuz sonundan Agustosun ilk 2 haftasina kadar hic haber alamadim. Ne oldu ne oldu nezaman transfer edeceksiniz, lutfen cevap verin, lutfen.... Kac kez konsoloslugu aradim hicbir kimseye ulasamadim, Bunu da emailimde yazdim size ulasamiyorum kimse cevap vermiyor lutfen zaman daraliyor. Nihayet bilgilerimi aldiktan 2,5 hafta sonra cevap aldim. Transferi baslattik haber verecegiz. Bunun uzerinden de 1 hafta daha gecti, beni yine telas sardi, ne zaman yapacaklar transferi? Bir email daha aldim, isterseniz bize numaranizi verin sizi arayalim. Numarami verdim, wifi uzerinden aradim konsolosluk tarafindan, cok kibar bir hanim benimle gorusmek istedigini soyledi. Konusmaya basladiktan sonra heyecanim bitti, ilk sordugu ne zaman geleceksiniz size gore ayarlayalim transferi dedi. Inanamadim. Ben dedim ucak biletlerine baktim ya 19 ya da 20 Temmuzda dedim Bogota Kolombia aktarmali olarak San Salvadora gelebiliriz dedim. 21 Agustosta da San Salvadorda baglantili ucus oldugunu soyledim. THY den direk San Salvadora ucus yoktu o sebeple Avianca havayolllari ile de Kolombiyadan San Salvadora gececektim. Konsolos hahim tamam dedi, o halde soyle yapalim dedi siz diyelim ki 20 Agustosta yola ciktiniz 21 Agustosta San Salvadorda oldunuz, 22 Agustosta Covid testine gireceksiniz dedi 23 yada 24 Agustosta da Doktor muayenesine girersiniz 25 Agustosta da mulakatinizi yapariz olur mu dedi. Super dedim olur. Notumu aliyorum o halde dedi. Ardindan tum evraklarin uzerinden gecti, bildigimiz klasik listenin aynisi idi. Sponsorluk formlarim, banka evraklarim ve is referans mektuplarim da var dedim getirecegim dedim. Bunlara gerek yok ama siz isterseniz getirin dedi. Boylece defalarca mevcut klasik mulakat evraklarinin uzerinden gectik. Tamam dedi ve gorusmek uzere dedi kapatti.
    Yaklasiklikla 2 saat gecti ya da gecmedi ki email dustu ve dunyanin en mutlu insani o an bendim. Transfer edilmistim. Mulakat emailini aldim. Sace diversity visada da numarami gordum. Bu duyguyu herkes yasasin insallah herkes icin diliyorum. O gunun aksami da yatili misafirlerim geldiler, birsey de diyemedim, hemen arkasindan kendimi buyuk bir kosturmaca icinde buldum, kocaman bir bilinmeyene dogru ilerliyordum. Aksam esimle THY biletlerine baktik inanilmazdi 3 kisi sadece Bogota Kolombiya ucagi tek yon 79 bin tl. Oradan da 13 saat beklemeli San Salvador ucagi 3 kisi Avianca havayollari ile 1250 dolar felaket tam anlamiyla soyulduk diyebilirim.
    Sagolsun abdde yaninda kaldigim enistem biraz yardimci oldu ve biletlerimizi alabildik. Ardindan da San Salvadorda kalabilecegimiz Airbnb yi ayarladik. Yeri gayet guzeldi. Gelecek arkadaslar varsa tavsiye ederim. Airbnb de 10 gun 1200 dolar civarinda. Transfer demek para demekti ancak bu da cokca fazlaydi, ama mecburduk.
    Bir gun sonra konsolos hanima cok tesekkur ettigimi ve doktor muayanesi icin kendim mi gelmeden randevu almam gerektigimi email ile sordum, o da kendilerinin ayarlayacagini soyledi ve dedigi gibi bir email atti, emailde once 22 agustos icin sabah 06.30 da nerede kovit testine gidecegimiz yaziyordu, emailin devaminda da eger kovit testi negatif cikarsa 23 agustosta sabah 08.30 da doktor muayanesinin nerede yapilacagi ve gerekli evraklar neler ise yaziyordu, sagolsunlar benim icin gerekli ne varsa gonderdiler. Kovit testleri kisibasi 130 dolardi. Doktor muayanesi de esim ve ben 350 ser dolar kizim ise 400-450 dolar tutar deniliyordu. Tum evraklarimizi toparladim, ne var ne yoksa hepsini yeminli tercumana cevirttirdim, her ne gerekiyorsa yanima aldim, kocaman bir klasor yaptim artik hazirdim. Gidecegim gece esim ve kizim sadece 2 saat uyudular bense hic uyumadim.
    20 Agustosta 9.40 sabah ucagi ile Bogota kolombiyaya uctuk esim ben ve kizim. Kolombiyada garip bir migration formu var onu doldurduk online indigimizde ve valizlerimizi alip bekledik. Indigimizde Kolombiyada gunduz 3.30 idi. Gece 12.30 da Avianca ile de San Salvador ucagina valizlerimizi verdik. Sabah karsi 4.30 da ucagimiz San Salvadora varmak uzere kalkti. Tam 2,5 gun hic uyuyamadim, endise, heyecan hepsi ic iceydi. Nihayet San Salvadora geldik. Neden geldigimizi sordular havaalaninda ve donus bileti yokmu dediler. Yok dedim ve mulakat emailinin baskisini verdim. Kabul ettiler. Peki bitince gorusmeniz ne yapacaksiniz dediler. ABD ye buradan direk ucak oldugunu ve buradan gidecegimi soyledim. Tamam dediler ve artik San Salvadordaydik, Havaalani acayip kalabalikti, cikinca yardim ediyorlar bir firmanin gomlegini giymis siyahi bir hanim yaklasti ve 35 dolara gosterdigim adrese minibusle goturebileceklerini soyledi, kabul ettik ve airbnye sag salim geldik.
    O gun hemen uyuduk diyebilirim saat farklari uykusuzluk vs den cok kotu hissediyorduk.
    22 Agustosta kovit testinin yapilacagi yere erkenden gittik. San Salvadorlular sirada bekliyorlardi ve hepsinin ellerinde US Embassy yazan kagitlar ve sari zarflar vardi. Bizde siraya girdik sonra gorevli geldi ve ismimiz elinde yazan bir liste vardi. Bizleri iceriye aldirdi. Bir koseye bizleri oturttu. Sonra sirayla buranin yerlisi olan kisileri de aldilar. Gorevli aralarinda ingilizce bilen var mi dedi, bir bayan yanimiza geldi. Sonra diger gorevli gelip bizlere ispanyolca yapacaklari testi nasil yapacaklarini anlatti, o bayan da bizlere ingilizce anlatti. Hem burnumuzdan hem de bogazimizdan pcr suruntu aldilar. Ogleden sonra pcr testinin cikacagini eger pozitif ise sizi arayacagiz ve haber verecegiz ki yarinki doktor muayaneniz iptal olacak dediler. Bu arada airbnb nin adresini ve telefonlarini da verdik kayit ettiler. Eger aramaz isek de bilin ki negatifsiniz dediler. Ardindan ayrildik airbnb ye geri donduk bekledik dua ettik ki hicbirimiz kovit cikmayalim diye, bir sorun olmadi hamdolsun.
    Ertesi gun direk doktor muayenemize gittik, Doktor Roberto Zelena bizi bekliyordu. Kendisi once beni aldi muayeneyeye, istersen esin ya da kizin yaninda olabilir dedi Bende her ikisi de yanimda olabilir mi zira esimin ingilizcesi az dedim, kabul etti ve ucumuze arka arkaya sorulari yoneltti, sorular genelde uyusturucu hic kullandin mi, kendine ya da baskalarina zarar verme egilimin var mi vb vb sorular, hepsine hayir dedik. Ardindan bizleri bir odaya aldilar sirayla once goz muayanesi yaptilar, ardindan boy kilo olctuler, tansiyon ve kalp atislarini olctuler. Sonra teker teker ustumuzde sadece ic camasirimiz kalacak sekilde bir muayane giysisi giymemizi ve fiziki mauayene yapacaklarini soylediler. Doktor Roberta Zeleya abdede okumus bir doktor son derece anlayisli sevecen bir insan, turkiyeye birkac kez gelmis bizleri cok sevdigini ozellikle baklava ve tatlilari cok begendigini iletti. Gayet olumlu bir hava icinde muayanelerimizi yapti. Elma armut secerken nasil orasina burasina bakiyorsak o sekilde bizlere bakti. Her ucumuzun muayenesi bitince de ardindan 2 sag kolumuzdan 2 de sol kolumuzdan esim ve bana asilarimizi yapti. Kizimin asilari tam oldugu icin ona sadece 1 asi yapti ve kizimin asisi grip asisi idi. Ben ve esime ise tetanoz, hepatit B, MMR komplex ve grip asilarini yapti. Ardindan bizleri laboratuvara yonlendirdi. Esim ben ve kizim olarak ucumuz gogus rontgeni cektirdik ardindan da kizimdan sadece kan ve idrar alindi. Hersey bitince ayrildik, doktor bey bir gun sonra tum raporlarimizin sonuclarini konsolosluga direk gonderecegini bildirdi. Bu sekilde ayrildik.
    Tum bunlar olurken email ile bir gun once konsolos hanima geldigimi ve San Salvadorda oldugumu bildirdigimde bana doktor muayanesi sonrasinda ogleden sonra mualakat evraklarinizi getirebilirsiniz demisti. Bu sebeple o gun ogleden sonra konsolosluga evrak teslimi icin gittik. Inanilmaz buyuk bir konsolosluk var burada Ankaranin belki 5 kat buyuk kocaman bir alanda devasa bir yapi ve bahce icinde bir alanda ve mukemmel korunuyor her yerde silahli askerler ile, bu arada ulasimlarimizi da Uber araclari ile gerceklestirdik. Kapilardan gecerken pasaportlarimi ve gelen mulakat emaillerimizi gostererek iceriye girdik. En son kapidan da gectik. Uzerinizde telefon, usb, kablo vs her ne varsa girmeden bir kafe var orada emanetci var 1 dolar vererek emanetciye biraktik. Neyse iceriye girdik 6 nolu giseye gitmeniz icin iceride yonlendirildik. Iceride toplamda 15 tane gise vardi ve devasa bir salondu. Az biraz bekledik. Cici ve cok kibar siyah sacli hafif kilolu bir bayan geldi ve benim sevdigim bir bayan arkadasima yuzu cok benziyordu, aynen turklere de benziyordu. Dedim siz miydiniz gorustugumuz emaillestigimiz ve telefonda konustugum. evet dedi bendim dedi ve gulumsedi. Oncelikle beni kabul ettiginiz icin tesekkurlerimi ilettim. Gulumsedi ve evrak faslina hazir oldugunuzda gecebilirsiniz dedi. Gayet olumlu bir hava icerisinde tum evraklarimizi birer birer teslim ettim. Hepsini alip atacladi ve kendinde olan bir dosyaya sirayla koydu, en fazla 20 dakika icinde evraklarimizi tamamladik. Tam bitirmek uzere idik ki konsolos hanimin arkasinda uzun boylu bir bey geldi ve bize el salladi , kim oldugunu bilmiyorduk. Ama o bizi sanirim biliyordu ki selam verdi. Konsolos hanima tum evraklarimin tam oldugunu ve baska birsey gerekip gerekmedigini sordum, sponsorluk formlarim tamdi, is mektubumda vardi. Turkiyeden bankadan evrak da getirmistim ve hicbirini istemedigini soyledi. Para yatirdiniz mi dedi hayir dedim zira San Salvador konsoloslugu sadece aile bazli immigrant visa gorusmesi yaptigi icin normalinde onun ucreti gelmeden yatiriliyor idi. Geldiginiz gun o halde yatirsiniz dedi tamam dedim, ardindan her ucumuzunde parmak izlerimizi aldi. Kizimin da pasaportunun suresi doldugu icin yeniledigimi bildirdim. Sagolsun o sirada hemen DS260 lari kontrol edip kizimin yeni pasaport numarasini da sisteme girdi. En son olan resident adresiniz neresi dedi Istanbul Turkiye oldugunu bildirdim. Onlari da sisteme not aldi ve birde emailimi yazdi, peki dedim gorusme neticesinde pasaportlarim iceride kalirsa nasil alacagim dedim, elden verecegiz merak etmeyin dedi. Derin bir oh cektim, baska da bir gereklilik olmadigini soyledi. Bir de doktorumuzun biraz agir kanli oldugunu, medikal raporlarimizi persembeye kadar interview oncesinde umariz aliriz kendisinden dedi. Bende doktor muayenemizin sabahtan gayet olumlu gectigini bildirdim ve konsolos hanimdan olumlu bir sekilde ayrildik. Kendisi bir eksik olur ise de email ile haberleselim dedi tamam dedim ve ayrildik.
    VEEE gelelim mulakat gunumuze, herhalde en uzun gecen mulakat bizimdir.
    25 agustos persembe gunu sabah 9 da ki mulakatimiza erkenden gittik, inanilmaz bir kuyruk vardi. Kuyrugu biraz bekledik ve sonrasinda iceri alindik. Bize gosterilen yerlere oturduk, iceride ne sira numarasi vs hicbirsey yoktu, toplamda 15 gise vardi bunlarin 12 si calisiyordu. Sol tarafta 5 gise non-immigrant (turist vb) vize gorusmelerini yapiyordu ortadaki 4 gise family based(aile bazli) immigrant vize gorusmelerini yapiyordu ve en sagdaki 2 gise de evrak kontrolu icin genel yonlendirme yapiyordu. Bizi once en sagdaki giseye yonlendirdiler ve cici siyahi bir hanim once odeme yapmamiz icin en basta 1 nolu gisede odeme yapmamiz gerektigini soyledi. Kisi basi 205 dolar odeyeceksiniz dedi, toplamda 615 dolar odedik. Fakat burada neden vize ucreti 330 dolar degil bilemedik, bize ne soylendi ise onu yaptik. Ardindan beklemeye koyulduk, tahminen gorusmemizin olmasi icin 40 dakika bekledik ve cok endiselenmeye basladik bizi kimse cagirmadi, ben gidip immigrant vize gorusmesi yapan sarisin bir hanim tarafindan buyrun diye isaret edildigini gordum, hemen yaklastim, pasaportlarimizi uzattim. Aa dedi pardon bir iceri sorayim dedi konsolos hanim ve hemen geri geldi, sizle patronumuz gorusecek dedi, Inanilmaz saskindik, demekki sadece patronlari olan kisi Dv visa gorusmesi yapiyor diye dusunduk. Burasi biliyorsunuz Dv banned bir ulke ve normalinde hic Dv vize gorusmesi olmuyor bu sebeple de normal gorusmeyi yapan konsoloslarin hicbiri Dv visa gorusmesinin nasil yapildigini bilmiyorlar. Yerinize geciniz tekrar denildi ve geri donduk.
    Aa sonra bir 10 dakika gecti bir baktik ki su daha once bizim evraklarimizi alan 6 nolu giseye gecenlerde iceriden bize selam veren bey geldi. Uzun boylu sarisin mavi gozlu beyin biz evraklari 2 gun evvel vermeye geldigimizde bize arkadan el sallayip hosgeldiniz dedigini gormus ve cokca sasirmistik. Istanbul konsoloslugunda yasadigimiz aci deneyimden sonra o beyin bize yaklasimi ile rahatladik. Sagolsun bizle ilgilendi. Oncelikle ucumuze ayni anda yemin ettirdi ardindan da tek tek bizlere soz vererek tum hikayemizi anlatmamizi istedi once ben sonra esim ve kizim tum hayat hikayemizi bastan sona ozetledik. Bu kismi pek yazmayacagim zira ben 2 evlilik esim de 3 evlilik yaptik biraz ozellerimize girmek istemedim, genel olarak ne zaman evlenip bosandigimiz, vukuatli nufuslarda yazan cocuklarin kim olduklari, evlilik belgemiz, adli sicil kayitlari, benim son universite diplomam ve abd deki yuksek lisans transcipt evraklarima bakti. Abd de F1 olarak ne yaptigimi bransimi ve ileride ne yapacagimi sordu, universitede calisacagimi ve hocamla laboratuvarda insan sagligi icin sentetik enzim urettigimizi soyledim. Bunu gayet olumlu buldu. Makale yayinladigimizi ve tezimi de bitirmek uzere oldugumu bildirdim. Turkiyede iken son hangi iste calistigimi sordu, A sinifi is guvenligi uzmani oldugumu ve son yaptigim isleri bildirdim, bunlari hep sisteme not aldi. Peki dedi en son 2021 Haziranda gelmissin Turkiyeye ve geri gidememissin ve Istanbul konsoloslugunda talihsiz bir olay yasamissin anladigim dedi, o sirada gozlerimden yas dokulecekti, zor tuttum kendimi evet dedim, Kizin icin gelmissin ona F1 alacakmissin dedi oysaki sen ABD de greencardda cikmissin dedi evet dedim. Niyahet konsolos bey anladi beni diye cok sevindim. Tamam dedi anladim tum olayi dedi.
    Ardindan kizimla konustu, abdde liseyi bitirmissin tebrik ediyorum dedi, evet dedi kizim, kendinden bahset bana dedi, kizim da Arizona state universitesinde fully online yazilim muhendisligi okudugunu bildirdi. Konsolos bey tebrik etti kizimi. Ardindan esime dondu ve esimin evraklarinda da tek sorunun 13 yil once yasamis oldugu talihsiz bir olay nedeni ile arsivli adli siciline inceledigini ve mahkeme evraklarinda ozellikle temize ciktigina dair olan yeminli tercumanin yaptigi cevirileri anlamadigini ve bu konuyu en hizli sekilde cozmek istedigini soyledi. Bir bayan geldi yanina aralarinda konustular. Bugun gonderelim esinizin mahkeme kagitlarini Istanbul konsoloslugunda bir arkadas var ona soralim dediler. O arkadasimiz Turkce de biliyor yorumunu alip tekrar goruselim dediler. Pasaportlar bizde kalsin dediler. Konsolos bey ertesi gun icin yazili imzali bir kagit verdi yarin 9 da tekrar gelin dedi. AP oldugumuza dair de bir kagit uzatti, biraz uzulduk tabi ama dua etmeye basladik zira yurtdisinda AP olmak ve az zaman olmasi zor bir durum demekti.
    Ertesi gun saat 9 da yine ayni konsolos bey ile gorusmek icin konsolosluga girdik. Kendisi geldi ve size guzel bir haber vereyim tamam ucunuze de vize basacagiz ancak bu kez de sistemde teknik bir sorun oldu maalesef su anda vizenizi basamiyoruz bugun de gunlerden cuma yarim gun calisiyoruz bugun dilerseniz pazartesi gunu saat 9 da gelin dedi o zamana kadar da sistem acilir vizenizi basariz dedi. Moralimiz yerine geldi en azindan vizelerin basilacagina dair bir olumlu olarak bilgisini almis olduk. Pazartesi 29 Agustos cuma gunu tekrar konsolosluga gittik. Bir 10 dakika icinde konsolos bey geldi. Sadece beni giseye cagirdi ve tek tek pasaportlara basilmis vizeler ile sari zarflari uzatti, hayirli olsun dedi. Kontrol edin bir hata olmasin varsa da simdi uyarin beni dedi, tek tek kontrol ettim ve aldim. Ailemi de yanima cagirdim. Birbirimize sarildik. Konsolos beye cok cok tesekkurler ettim. Kendisine ve yardimci olan diger konsolos hanima omrumun sonuna kadar dua edecegimi soyledim, ssagolsun kendisi gulumsedi sorun yok dedi. Yalniz sunu da en son iletti, maalesef baska bir case kabul edemeyecegiz vakit cok dar ve yetisme imkani olamaz, Turk arkadaslariniz varsa soyleyin lutfen farkli yerleri denesinler bize yazmasinlar dedi. Biraz uzulerek peki dedim ve ayrildik.
    Arkadaslar insallah sizlere de guzel ve hayirli vize deneyimleri diliyorum. Hayat bazen talihsizlikler getirebiliyor onemli olan sabir, dua, sukur ile olumlu sonlara ulasabilmek, insallah hepiniz mutlu olun diliyorum. Selamlar....

• ⭐⭐⭐

O kadar şanslı insanlara denk gelmişsiniz ki cok mutlu oldum. Kaderinizde varsa er ya da geç oluyor herşey. Tebrik ederim mükemmel bir deneyim. 🙂 @selinsenturk

• Herkese merhaba, 31 ocakta baslattigim Adjustment of Status surecimin olumlu ve mulakatsiz sonuclandiginin bilgisini sizlerle de paylasmak istedim. Ozellikle sayin @gucarslan beye tum surecte ki yardimlarindan dolayi cok tesekkur ederim...

• @ayvalik10 merhabalar. Teşekkürler cevap için. Yazdığınız siteyi defalarca denedim ama geçersiz case no deniliyor. Bir türlü giriş yapamadım. Acaba numaram henüz current olmadığı için mi giriş yapamıyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlyas-Koca gideceğiniz eyalet ve yapacağınız işi ona göre kurgulayın.
    yeterli olacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlyas-Koca aynı soruları iki kere sormamalısınız, bu forum kurallarına aykırı.
    sorduktan sonra cevaplanmasını bekleyin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda mutluluklar dilerim, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkbey tebikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @selinsenturk Çok iyi niyetle basladiginiz ıstanbul mulakati sonrası vizelerin iptali ile kötü günler geçirip, Ankara yı hiç beklemeyip sabırla doğru girisimlerle, aldiginiz mulakattan başarı ile geçerek vizelerinize kavustunuz. Sağlık muayenesi oncesi covid test sonucunun negatif çıkma ihtimalinin bile sizi ne kadar strese soktuğunu hissedebiliyorum. Aslında abd de kazandığınızı öğrendiğiniz andan itibaren ülkeden hiç çıkmadan AOS yapsaydınız bunlar hiç yaşanmazdı. Ama nereden bilecektiniz.. Neyse kötü günler geçti..ABD de ailenizle birlikte iyi şanslar mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐

@selinsenturk @cenkbey Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esat90 KCC çalışanlarının rüyasına ak sakallı dede girmediği için gelmemiş. Dediğin gibi current olmadan mülakat tarihi verilmez.

• @ayvalik10 @esat90 DV2023 kazananları için, CEAC kontrol sistemi 1 Ocak 2023 sonrasında çalışıyor. Ak sakallı dede ile alakası yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@datanist 2023 yılı kazananları mülakatları 1 ekim de başlıyor. İlk randevu gelecek kişiler ise eylül bülteninde açıklanacak. Bence bilmeden 2 kişinin arasına girme ne dersin.

• @ayvalik10 DV2022 sürecini yaşamis biri olarak sürece gayet hakimim. Siz aşağıdaki linki veriyorsunuz ama o link DV2023 için 1 Ocak 2023 sonrası çalışıyor. Siz de bunun farkında değilsiniz.

Bu arada DV2023 için ilk mülakatlar dağıtıldı. Anlaşılan bunu da bilmiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@selinsenturk Tebrikler, güzel anlatımınız için teşekkürler, heyecan ile okudum.

Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @gucarslan texas a gideceğim , hesabımda geri kalan parayı tl olarak göstermem de sıkıntı var mı peki.

• Merhaba garantiden mülakat için hesap ekstresi aldım fakat totel bakiye falan yazmıyor karman çorman 5 10 sayfa kağıt verdi. Acaba ben mi yanlış aldım yoksa normalde de böyle mi ?

• @Kitapsever aktif kullandığınız bir hesap ise tüm hareketleri gösteriyor. 5-10 liralık harcamalar dahil. Sadece bu iş için kullandığınız bir hesapsa böyle olmaz tabii.

• @Stiff teşekkür ederim cevabınız için. Sorun olmaz yani değil mi ? Ekstra bir belge almama gerek yok sanırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |