Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lbsryts öğrendiğim kadarıyla ds160 formunu ankara için tekrardan doldurmanız gerekiyor. Benimde İstanbul du Ankara’ya çektim

• ⭐⭐⭐

Ankara konsolosluğu bugün tören sonrası resmî olarak açıldı. İlerleyen günlerde Ankara’nın yeni binasında yeni hızıyla bütün dosyaları cok daha hızlı bitirir diye ümit ediyoruz.

• Ankara randevu sisteminde tekrardan kapandı sadece İstanbul açık sizde de Ankara kapalı mı?

• @FiveHN 9 Kasım ankara var

• Sadece bende kapalıymış. Teşekkürler.

• @denizci10 Çok teşekkür ediyorum cevabınız için

• @ahmetuyar onu nasıl yapıyoruz ? Cünkü sistemde göremedim ben edit i sectim bunun için ama sistem izin vermedi ds160 i degiştirmeme

• ⭐⭐⭐⭐

@corleone132 istediğiniz zaman seyahat edebilirsiniz. planınız değişebilir sonuçta. sorun olmaz. Almanya ve Polonya dan aktarmalı giderseniz sorun yaşamazsınız. buralardan yakın zamanda giden çok oldu.

• Arkadaşlar annemin 1 hafta sonra turist vizesi mulakati var eksiksiz olarak hazirlayacagimiz belgeler tam olarak neler acaba?

• @denizci10 çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

• Bisey soracam arkadaslar. Kari koca ve 2 cocuk toplamda 4 kisilik bir aileyiz. Ben onceden Amerikaya girsem sonrasinda 1-2 ay sonra esim cocuklarla beraber gelse havalimanindaki pasaport polisinde sorun yasar mi? Cunku ben Amerikaya girerken pasaport polisine 3-4 hafta kalacam diyecem ( aslinda 2 ay demek istiyorum ama bu kadar uzun tatil olur mu demesinden ve deport edilmekten korkuyorum). Eşimin cocuklarla amerikaya girisinde pasaport polisi benim daha once amerikaya giris yaptigimi gorebiliyor mu? Yani esiniz 2 ay once amerikaya girmis siz neden coluk cocuk 2 ay sonra geldiniz, ayrica esiniz 3-4 hafta kalacagini soylemis ama hala cikis yapmamis diye sorgular mi?
    Kafamda deli sorular. Bu sekilde deport edilen bildiginiz kisiler var mi etrafinizda.

• ⭐⭐⭐

Cbp görevlisinin girşte size vereceği I94 süresi kadar kalabilirsiniz zaten. Ailecek tatile gidiyorsanız bu kadar gerilmenizi gerektirecek bi durum yok zaten. @tayboga

• Merhabalar,
    DV 2021 talihlisiydim ama pandemiden dolayı mülakata çağırılmadım, numaramda current olmadı.
    Turist vizesi için mülakatım var ama bazı yerlerde green card talihlisi olup alınmamasının mülakat esnasında negatif yönde etki ettiğini okudum. 1 yıldan uzun süredir son iş yerimde çalışıyorum, yüksek lisansa devam etmekteyim. Bunun yanında 3 adet J1 vizesi (giriş çıkış tarihlerinde sorun yok), 2 Avrupa uzun dönem vizesi ve 1 schengen vizesi pasaportumda var.
    Hesapta para gösterip, araç ruhsatını destekleyici belge olarak yanıma alacağım. İşyerinden çalıştığıma dair belgelerimi de alacağım.
    Kafamı kurcalayan soru ise green card talihlisi olmanın ve green card ımı alamamanın turist vizesi almamda engeli olur mu? Bu konuda tecrübesi olan ya da konu ile ilgili bilgisi olan var ise bilgi verebilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Hayır olmaz. Göçmenlik işlemleri ayrı göçmen olmayan vize işlemleri cok ayrı. Sorulursa mali yıl yetmedi turistik amaçla (veya nasıl bir amacla gidiyorsanız) amacınızı net şekilde belli edin. @Gigi08

• @lbsryts ben 2023 ağustos İstanbul iken birader benim randevuyu ekim 2022 yer çekmiş. Demekki bi sorun yok 👍

• Merhaba. İlk girişte 180 gün kalış süresi verilirse 4-5 ay dursam, bir daha ki girişte sorun yaşar mıyım? Muhtemelen 6-7 ay sonra tekrar gitmeyi düşünüyorum.

• Bu ileti silindi!

• 1 Eylülden sonra Ankarada randevusu olan herkes yeni konsolosluğa gitmelidir diye bir yazı okudum us.visa.info sayfasında. Eylülde mülakatı olan arkadaşlar mülakattan sonra buraya nerede kaldıklarını ve konsolosluğa nasıl ulaştıklarını yazabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Kef14 net sıkıntısı yaşarsınız. Hatta açıklayamazsanız önce vize iptali sonra deporta kadar da gidebilir

• @denizci10 6 ay kalış izni verildiyse ve 4-5 ay kalıp çıktıysa neden sorun yaşasın?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |