Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@pistolstar eğer ds260 forumunu yolladıysanız büyük bir dezavantaj ama bu duruma rağmen alanlar gördük forumuda

• ⭐⭐⭐⭐

@datanist haklısınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahmetuyar yeni ds160 ı İstanbul olarak doldurun konsolosluğa giderken yanınızda götürün

• @foreveros Türkiye de ki geri döneceğinize ikna edecek bağlar.. örn ev araba çocuk vb.

• @ayça66 ben dilekçem de evde beslediğim hayvanlardan bahsettim açıkçası. Gerçi pek gerek kalmadı çünkü hiç bir belgeme bakmadı

• Arkadaşlar bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Turist vizesine başvuru yaptığım zaman yurt dışına çıkışım yoktu fakat bu süreçte bir schengen vizesi alıp 4 farklı ülkede bulundum. Bunun için ds-160 formunu yeniden doldurmam gerekiyor mu yoksa konsolos çalışanı pasaportumu aldığında bunları görecek mi (veya yurt dışınıa daha önce çıktınımız mı ; evet bla bla) yeterli olacak mı? Benim durumuma benzer süreç yaşayan olduysa da cevap verirse sevinirim. Teşekkürler

• @salih2825 yeniden düzenlemeniz gerekiyor

• ⭐⭐⭐

@pistolstar bizimde 3 kere başvurumuz vardı. Hiç lafı bile geçmedi..

• @Samet-Ünlü, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Geçen gün konsolosluğun göçmen olmayan vize bölümüne oturum izni veya vatandaş olmayan ülkelerden vize başvurusu yapıp yapamayacağımız hakkında merak ettiğimden dolayı mail atmıştım bugünkü gelen cevabı aynen gönderiye ekliyorum.

‘’Diger ulke vatandaslari icin gocmen olmayan vize hizmeti veren ABD Elciligi veya Konsoloslugu’nda vize basvurusunda bulunabilirsiniz.

Ancak, ABD disindaki sosyal, ekonomik, ailevi ve profesyonel bağlarınızin güçlü olduğu yerde basvuruda bulunmanizi oneririz.

Lutfen prosedurler icin basvurmayi planladiginiz konsolosluk ile irtibata geciniz.’’

Kısacası başvurunun önü açık ülkeye bağınızı göstermeniz kalıyor geriye. Yani başka ülkeden başvuru yapamayız direk red alırız tezini çürütmüş bulunuyoruz 🙂 İmkanları dahilinde denemek isteyenler gönül rahatlığı ile deneyebilir.

Bu tezi ancak başka ülkeden başvuru yapıp vize almış birinin tecrübeleri doğrultusunda çürütebiliriz 🙂

Napoliden alanı birinci dereceden biliyorum. İstanbuldan red alıp, mevcuttaki Schengen vizesi ile Napoliye gidip oradan vizesini aldı

• @tuncayarat merhaba. Dilekçe derken hangi dilekçeden bahsediyorsunuz ? Benimde hem çocuk hemde bi köpeğim var. Bende işi şansa bırakmak istemiyorum. Ds-160 da böyle bi alan vardıda ben mi gözden kaçırdım acaba.

• Değerli arkadaşlar ilk defa yurtdışına çıkacam turist olarak. 33 yaşında 2 senelik evliyim 1 yaşında bir kız çocuğum ve bir de köpeğimiz var. Benim sıkıntı ettiğim şu; Sigortalı çalışan değilim yaklaşık 4 senedir. Kendi sermayemle borsa ile ilgileniyorum gelirimde ayına göre değişiyor ama asgariden fazlada kazanıyorum. Amerikada aile dostumuzun davetiyle gidecem. Hep merak etmişimdir ABD yi kısmet 2023 yaza. Benim burda sigortalı olmayışım onlar için büyük bir etken oluşturur mu ? Sonuçta borsada uzun vadeli portföy ve günlük al sat yaptığım dokümanları ibraz etsem olumlu olur mu ? Eşim kızım ve köpeğim Türkiye’ye bağlayan en büyük etkenlerim. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

• ⭐⭐⭐

Öncelikle merhabalar ailenin burda kalması etken olsa da cok büyük bi etken olmuyor maalesef. Önemli olan konsolos görevlisini ülkenize geri dönebileceğinizi gösterebileceğiniz net somut örnekler olmalı. Buna örnek olarak ABD’de yaptığınız işle alakalı kısa bir araştırma veya bu işi yapanlarla birlikte küçük bi seminer düzenleyeceğinizi belirtebilirsiniz. Sigortalı çalışmamak evet bir nebze de olsa ülke ile bağlarınızı kuvvetlendirmiyor ama kazancınızı vergilendiriyorsanız bunun belgelerini de görüşme esnasında götürmenizi öneririm. Ayrıca davet mektubu çok etkili olmuyor maalesef. @ahmetuyar

• @ahmetuyar DS-160 dan ayrı olarak istenilen belgeler arasında var. Şahsi vize talep dilekçesi, konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat boyunca tüm masrafların kendisi tarafından karşılayacağı belirtilmelidir. Neden gitmek istediğiniz ve neden geri döneceğinizi yazmalısınız.

• Bu ileti silindi!

• @waterman değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!

• ⭐⭐

Arkadaşlar ds160 formunda çalışma hayatı bilgilerinizi girerken staj yaptığınız yeri ve varsa kayıt olduğunuz ama okumaya devam etmediğiniz açık öğretim gibi bölümleri yazdınız mı

• Arkadaşlar bugünlerde ABDye yolculuk edip girişte sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@MichaelJordan duymadım. yakın zamanda arkadaşlar gitti sorunsuz girdiler

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 161
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |