Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 hayırlı olsun Orçun bey yardımsever kişiliğinizle danışmanlara çözüm odaklı yaklaşacağınız aşikar. Malum pazardaki
    Danışmanlar karşılayamayacakları kadar yük aldıklarından çözüm odaklılığı geçin çoğu kişi iletişime geçme şansını bile yakalayamıyor. Bu konudaki açığı layıkıyla dolduracaksınız ve şimdiden tebrikler. 👏🏽👏🏽👏🏽🥰

• ⭐⭐⭐⭐

@gokicatipars çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@tuncayarat merhaba sonucunuz nedir

• @denizci10 Bugün mülakatımız vardı @denizci10 Orçun kardeşimin desteği ile korkmadan heyecan yapmadan kolayca aldık vizemizi. Tek bu değil bir sürü konuda verdiği bilgiler ve motivasyon için asla hakkını ödeyemem. Greencard çekilişi ile bir sonuca ulaşamayacağımızı ilk onun imzasında yazan ‘taktik maktik yok, BAM BAM BAM’ sözüyle anladım ve bunu kendime de motto edindim. O yüzden senden danışmanlık almak isteyecek kişilere istenilen ve beklenenden çok daha fazlasını vereceğini bildiğim için gözüm kapalı tavsiye ediyorum, kolay gelsin kardeşim, eşin Burcu ve sen iyiki varsınız 🙏🏻🙏🏻

• ⭐⭐

@dytmelek tebrik ederim ve iyi bir tatil dilerim size biraz görüşmenizin detaylarından bahseder misiniz kiminle görüşme yaptınız neler soruldu siz ne cevap verdiniz red alan insanlar çok muydu ve neden red aldılar bunu anlayabildiniz gibi

• Merhaba arkadaşlar bugün eşimle birlikte 8.45’te vize mülakatımız vardı ve onay aldık çok mutluyum 🥰 Detayları eşimin yazdığı başka bir yerden kopyalayıp düzenleyerek atıyorum, umarım birilerinin işine yarar 🙏🏻 Öncelikle bizimle kısa kahverengi saçlı kadın görevli ilgilendi. En solda Nick bey vardı, o hem parmak izi hem de ardından interview yapıyordu. Onun yanında sarışın erkek, ortada bizim görüştüğümüz kadın görevli, Sağımızda top sakallı saçı dökülmüş erkek ve onun yanındakini yani en sağdakini de bir türlü göremedim ama eşim sarışındı galiba dedi.

Neyse gelelim görüşmeye.

Konsolosluk Görevlisi=KG
    Burak=B (Eşim)
    Melek=M (ben)

KG: Pasaportlar lütfen.
    Biz: Yeşil pasaportlarımızı ve geçen hafta Italya tatilinde pasaportlarımızı çaldırdığımız için elimizde olan pembe pasaportlarımızı ve İtalyadan aldığımız Polis Raporunu verdik.

KG: (Raporu görünce) Benim için farketmez.
    M: hırsızlık olayını açıkladık. (Burada Türkçe anlamayınca biraz İngilizceye kaçtık ama sakın siz yapmayın.)
    KG: (Belgeye baktıktan sonra) Şimdi anladım.

KG: Eşime dönüp Sizin eski vizeniz var, (Bana döndü) Sizin yok.
    B: Evet, benim vardı 1999 yılında.

KG: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: 11 yıldır Elekt... (KG araya girdi "Yavaş yavaş" dedi. )
    B: 11 yıllık Elektrik Elektronik Mühendisiyim(tane tane:)
    M: 14 yıllık Diyetisyenim.

KG: Neden Amerika'ya gitmek istiyorsunuz? (İngilizce sordu, biz Türkçe cevapladık)
    M: 10 yıllık evliyiz. Çocuklarımız da büyüdü. Artık seyahat etmek istiyoruz.
    B: Başbaşa 🙂

KG: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    M: İtalya, Almanya
    B: Ve Amerika 🙂
    K: Any other? (İngilizce'ye devam 🙂 )
    M: Bu ülkelere gittik ama yurtdışına çıkmak için çocukların büyümesini bekledik. Artık büyüdüklerine göre çıkmaya başlayabiliriz.
    K: Anladım.

KG: Amerika'da nereye gideceksiniz?
    B: 2 haftalık bir Los Angeles/California tatili planladık.

KG: Vizenizi onaylıyorum.
    B: Teşekkürler. (Normal)
    M: Teşekkürler. (Aşırı 🙂 )

Bizim tecrübemiz bu kadardı arkadaşlar. Aslında 3 soru sorup bitiyor normalde ancak bizim özel durumlarımız(1- Eşimin daha önce Amerika vizemin olması, 2-Eski pasaportlarımızı çaldırdığımızdan dolayı yeni pasaportlarımızın damgasız olması) olduğundan dolayı ekstra birkaç soru daha ekleniyor.

Konsolosluk görevlisi arkadaşlar Türkçe'yi sizin kadar bilmedikleri için arada İngilizceye kaçıyor aklınızda bulunsun. Bize soruların birkaçını İngilizce sordu ancak biz ıslarla(!) Türkçe yanıtladık. İtalya'daki hırsızlık olayını Türkçe anlamayınca İngilizce anlatmak zorunda kaldığımızdan dolayı böyle oldu. Siz sakın böyle bir şey yapmayın. Tane tane, yavaş yavaş Türkçe konuşun. Bizim gibi spesifik durumunuz olmadıkça zaten zaten Türkçe olarak anlayabileceği cevapları vereceksiniz.

Bu arada profilimiz şöyle:
    Ben 37 yaşındayım, eşim 38. İkimiz de kamuda çalışıyoruz yeşil pasaportumuz var. 2 kızımız var ama onlar için başvuru yapmadık henüz, sonrasında posta yoluyla onlara da alacağız. Yurtdışı sadece geçen hafta 3 günlük italya ve Almanya gezimiz vardı onlar da pasaport çalınınca tertemiz bir yeşil pasaportla girmiş olduk ama hem İtalya polis raporunu sunduk hem de Almanya mührünün olduğu pembe geçici pasaportu. Bu 2 belge çok destekleyici oldu bence. Aklımıza gelen her türlü destekleyici belgeyi götürmüştük ama hiçbirine bakmadılar, hatta pembe pasaport ve polis belgesini de o istemedi biz diğer pasaportla birlikte araya sıkıştırdık 😬😅

Bize gelen kumral saçlı kadın Türkçeyi zor anlıyordu eşim başta hızlı konuştu bize yavaş lütfen dedi yavaş yavaş tane tane konuştuk, çoğu soruyu o ingilizce sordu biz Türkçe cevap verdik ama tavrı hep olumluydu en baştan onay vereceğini hissetmiştim.

3 onay gördüm 3ü de genç 25 30 yaşlarında genç kadınalardı. 1 tane sarı kağıt verilmiş AP gördüm o da genç bir kadındı. Ama o kişilerin profilleri ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü hiç birini duyamadım. Bir de öncesinde cafede otururken bir gençle sohbet ettik geçen hafta Amerika’da bir üniversiteden %100 burs almasına rağmen F1dan red almış çok üzgündü, bugün de kuzeni için gelmiş onun sonucunu öğrenemedim.

Bizim deneyimimiz bu şekilde oldu, bu vesileyle bu forumda bilgi paylaşımı yapan sorduğumuz sorulara en ince detayına kadar cevap veren herkese çok teşekkür ederim🙏🏻
    Vize görüşmesine girecek tüm arkadaşlara gönülden başarılar. 🙏🏻

• @LordBolton hemen yukarıya yazdım ☺

• @NiTianErXing ilginç olmuş ya çok geçmiş olsun, üzüldüm

• @denizci10 Orçun bey son 2 aydır özelden her mesajıma gayet ayrıntılı cevaplar veriyordu sağolsun. kafama takılan herşeyi sordum ve cevapsız tek sorum olmadı. bu işi danışmanlık şekline dönüştürmesi çok haklı bir istek. ellerinize sağlık. şimdi daha güvenli hissediyorum. yanınızda birinin desteği önemli bu aşamalarda.

• @NiTianErXing, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing evet bende gördüm onu ama bu kadar da kötü olacağını düşünmemiştim sizin gozleminiz nedir orada kimseye vermedi mi

Ben siradayken iki kişiyle görüştü o, ilkine ret verdi, ikincisi yabancı bir ülke vatandaşı idi, onla şakalaştı muhabbet etti falan ona onay verdi. Gözlüklü bayan ve hafif kel olan abimizin sırası çok uzun sürüyordu, sıra boyunca aynı kişiyle görüştü onlar. En sağdaki bayan bi 4-5 kişiyi aldı, hepsi Güler yüzlü ayrıldı. Siyahi nick abimiz ise THY ekibi vardı bi 10 kişi, onlara baktı tamamen. Onlar da full onay alıyordu

Evet ben de bugün girdim en sağdaki 2 kişinin görüşmeleri çok uzun sürüyordu, THY ekibi biz oradayken gelmişti, aynI zamanlarda girmişiz demek ki

• @dytmelek, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing evet bende gördüm onu ama bu kadar da kötü olacağını düşünmemiştim sizin gozleminiz nedir orada kimseye vermedi mi

Ben siradayken iki kişiyle görüştü o, ilkine ret verdi, ikincisi yabancı bir ülke vatandaşı idi, onla şakalaştı muhabbet etti falan ona onay verdi. Gözlüklü bayan ve hafif kel olan abimizin sırası çok uzun sürüyordu, sıra boyunca aynı kişiyle görüştü onlar. En sağdaki bayan bi 4-5 kişiyi aldı, hepsi Güler yüzlü ayrıldı. Siyahi nick abimiz ise THY ekibi vardı bi 10 kişi, onlara baktı tamamen. Onlar da full onay alıyordu

Evet ben de bugün girdim en sağdaki 2 kişinin görüşmeleri çok uzun sürüyordu, THY ekibi biz oradayken gelmişti, aynI zamanlarda girmişiz demek ki

Evet telegram'daki grupta da demiştim, sizden sonra sırada olan kişiydim ben

• @NiTianErXing Ah tamam Kullanıcı adı farklı olunca bilemedim, tekrar geçmiş olsun

• @dytmelek, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing Ah tamam Kullanıcı adı farklı olunca bilemedim, tekrar geçmiş olsun

Teşekkür ettim, hatırlattığınız iyi oldu burada da değiştireyim nicki

• ⭐⭐⭐⭐

@meli çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek çok teşekkür ederim. Her zaman yardım etmeye devam edeceğim. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

• Ben de deneyimimizi paylaşayım, biz nasıl öncekilerin deneyimlerini okuyarak bilgilendiysek bizden sonrakilere de umarım faydamız dokunur.
    Tüm forumdaşlara teşekkür ediyorum, herşey herkesin gönlünce olsun.

Ben ve eşim aile olarak bugün sabah 08:00'de mülakata girdik.
    30'lu yaşlardayız.
    Çocuğumuz yok.
    Yeşil pasaport sahibiyiz. Ben devlet memuruyum eşim şuan için çalışmıyor.

Yoğunluktan dolayı sanırım normalde 3.camda yapılan parmak izi işlemi için biz girdiğimizde 4. camdaki siyahi bey de parmak izi alıyordu. hemen 3 - 4 dakika sonra normale dönmüş ve vize görüşmesi yapıyordu, bunu sıraya girince fark ettim.
    önümüzde yaklaşık 15 kişi vardı, birçoğunun F1 olduğu pasaportlarının arasındaki sevis kağıdından anlaşılıyordu.
    Sıra ilerledikçe eşim birkaç kişinin red aldığını ve üzüldüklerini görmüş, ben dikkat etmedim, çevreme çok odaklanmadım.
    5 görüşme bankosu vardı en sağdakini hiç görmedim nasıl biridir, ancak arkadaşların da dediği gibi o bankoda duranlar genelde uzun kalıyordu.
    İngilizce mülakat yapan bir genç neredeyse önümüzdeki 15 kişi eriyene kadar en sağdaki bankoda kaldı. tam bize 3 kişi kala mülakatı bitti sonucu nedir bilmiyorum. o bankoya hamile bir hanımefendi geçti sıradan, sonra neredeyse aynı anda diyebileceğim şekilde bir erkek kardeşimiz (o da sanıyorum F1) en soldaki siyahi beye geçti ve önümüzde kalan son kişi başka bir hanımefendi (F1 olduğunu sevis kağıdından anladım) tam ortadaki bayan vize memuruna denk geldi. yaklaşık 20-30 saniye kadar sonra en soldaki erkek arkadaşın mülakatı bitti (sonucunu bilmiyorum tabi) ve biz de siyahi beye denk gelmiş olduk.

Bankolarda gözlemlediğim siyahi bey'in yanındaki ve en sağdaki banko uzun sürüyordu. tam ortadaki bayanın da mikrofona çok yakın olduğunu düşünüyorum, sorduğu soruları tüm bekleyenler duyuyordu :)) diğer bankolar buna göre daha sessizdi.

Biz siyahi beyle merhabalaşırken pasaportlarımızı uzattık. bir yandan incelerken bir yandan sorulara başladı. 4 soru sordu.
    Neden Amerika'ya gidiyorsunuz? --Gezmek için turistik amaçlı.
    Nereye gideceksiniz? -- New York.
    Ne iş yapıyorsunuz? -- 10 yıldır devlet memuruyum. Eşim: Şuan çalışmıyorum online eğitim alıyorum.
    Hiç yurtdışına çıktınız mı? -- Evet. Yunanistan'a gittik.

Vizeniz onaylandı dedi ve teşekkür ederek ayrıldık. Yaklaşık 1 dk. sürdü.

Sevgili @LordBolton lütfen bana başka soru sorma 🙂 deneyimimi ve gözlemlediğim her şeyi anlattım.

• @Muammer-Özkan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ben de deneyimimizi paylaşayım, biz nasıl öncekilerin deneyimlerini okuyarak bilgilendiysek bizden sonrakilere de umarım faydamız dokunur.
    Tüm forumdaşlara teşekkür ediyorum, herşey herkesin gönlünce olsun.

Ben ve eşim aile olarak bugün sabah 08:00'de mülakata girdik.
    30'lu yaşlardayız.
    Çocuğumuz yok.
    Yeşil pasaport sahibiyiz. Ben devlet memuruyum eşim şuan için çalışmıyor.

Yoğunluktan dolayı sanırım normalde 3.camda yapılan parmak izi işlemi için biz girdiğimizde 4. camdaki siyahi bey de parmak izi alıyordu. hemen 3 - 4 dakika sonra normale dönmüş ve vize görüşmesi yapıyordu, bunu sıraya girince fark ettim.
    önümüzde yaklaşık 15 kişi vardı, birçoğunun F1 olduğu pasaportlarının arasındaki sevis kağıdından anlaşılıyordu.
    Sıra ilerledikçe eşim birkaç kişinin red aldığını ve üzüldüklerini görmüş, ben dikkat etmedim, çevreme çok odaklanmadım.
    5 görüşme bankosu vardı en sağdakini hiç görmedim nasıl biridir, ancak arkadaşların da dediği gibi o bankoda duranlar genelde uzun kalıyordu.
    İngilizce mülakat yapan bir genç neredeyse önümüzdeki 15 kişi eriyene kadar en sağdaki bankoda kaldı. tam bize 3 kişi kala mülakatı bitti sonucu nedir bilmiyorum. o bankoya hamile bir hanımefendi geçti sıradan, sonra neredeyse aynı anda diyebileceğim şekilde bir erkek kardeşimiz (o da sanıyorum F1) en soldaki siyahi beye geçti ve önümüzde kalan son kişi başka bir hanımefendi (F1 olduğunu sevis kağıdından anladım) tam ortadaki bayan vize memuruna denk geldi. yaklaşık 20-30 saniye kadar sonra en soldaki erkek arkadaşın mülakatı bitti (sonucunu bilmiyorum tabi) ve biz de siyahi beye denk gelmiş olduk.

Bankolarda gözlemlediğim siyahi bey'in yanındaki ve en sağdaki banko uzun sürüyordu. tam ortadaki bayanın da mikrofona çok yakın olduğunu düşünüyorum, sorduğu soruları tüm bekleyenler duyuyordu :)) diğer bankolar buna göre daha sessizdi.

Biz siyahi beyle merhabalaşırken pasaportlarımızı uzattık. bir yandan incelerken bir yandan sorulara başladı. 4 soru sordu.
    Neden Amerika'ya gidiyorsunuz? --Gezmek için turistik amaçlı.
    Nereye gideceksiniz? -- New York.
    Ne iş yapıyorsunuz? -- 10 yıldır devlet memuruyum. Eşim: Şuan çalışmıyorum online eğitim alıyorum.
    Hiç yurtdışına çıktınız mı? -- Evet. Yunanistan'a gittik.

Vizeniz onaylandı dedi ve teşekkür ederek ayrıldık. Yaklaşık 1 dk. sürdü.

Sevgili @LordBolton lütfen bana başka soru sorma 🙂 deneyimimi ve gözlemlediğim her şeyi anlattım.

Tebrik ederim hayırlı olsun vizeniz. Biz de ortadaki bayandan aldık bugün onayımızı, dediğiniz gibi sesi epey yüksekti hatta eşimle dedik ki herkes zor duyuyoruz diyor ama biz hiç zorlanmadık ses konusunda 😬Ama çok ılımlıydı şansımıza, hepimize geçmiş olsun sırası gelen arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum

• ⭐⭐⭐

@MySea çok tesekkür ederimmm :)))

• ⭐⭐⭐

@NiTianErXing top sakallı kisimiydi, hay aksi ya neler sordu ne dedi...

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@NiTianErXing top sakallı kisimiydi, hay aksi ya neler sordu ne dedi...

Top sakallı dediğiniz hafif kel olansa o değildi. Sarışın sakallı biriydi, siyahi abinin yan bankosunda. Yalnızca iki soru (niye amerikaya gitmek istiyorsun, daha önce yurt dışına çıktın mı) sordu ve ret verdi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |