DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @porfir size kalmış. Bol şanslar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @porfir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Hope-Breaker hocam elimde 12 ay geçerliliği kalmış bir yeşil pasaport var. vizenin bu pasaporta basılması için 6 ay içerisinde randevu bulmam gerekiyor. 6 ay içerisinde bulamazsam bordo pasaporta geçiş yapmam gerekecek ve ds-160 formunu güncellemem gerekecek. ben en iyisi randevuyu oluşturmadan siteyi kontrol etmeye devam edeyim. zaten randevu oluşturmadan vize ücretini öde sayfasından siteyi sık sık kontrol etmek ile randevu oluşturup da kontrol etmek arasında bir fark var mı onu öğrenmek istemiştim.

Siz ne kadar randevu açılıp ödeme yapmayı bekliyorsanız bir o kadar da ödemesini yapmış ve randevusunu almış ve daha yakın tarih bulup anlık olarak geri çekmek için bekleyenler ve çalışan programlar var. Bu şekilde ancak randevu tarihinizin daha ileri gitmesine sebep olursunuz.

• @ReLoad Tavsiyen için teşekkür ederim dostum zaten ben de randevuyu alıp da öne çekmeyi beklemenin randevuyu hiç almadan daha erken bir tarih kovalamaya karşı bir avantajı var mı, varsa nasıl bir avantajı var onu öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü eğer parayı öder ve 6 ay içerisinde bir randevu bulamazsam elimdeki yeşil pasaportun kalan geçerlilik süresinden dolayı param çöpe gidecek, endişem bu. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

• @porfir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ReLoad Tavsiyen için teşekkür ederim dostum zaten ben de randevuyu alıp da öne çekmeyi beklemenin randevuyu hiç almadan daha erken bir tarih kovalamaya karşı bir avantajı var mı, varsa nasıl bir avantajı var onu öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü eğer parayı öder ve 6 ay içerisinde bir randevu bulamazsam elimdeki yeşil pasaportun kalan geçerlilik süresinden dolayı param çöpe gidecek, endişem bu. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

Pasaport konusunda sıkıntı yaşamazsınız , tabi ki yeşil pasaport avantajı hariç (eğer avantajı varsa konu hakkında bilgim yok). AIS üzerinde randevunuzu aldıktan sonra Pasaport ve DS160 numaralarını 1 defaya mahsus değiştirebiliyorsunuz.

• Selamlar , acil bir sorum olacaktı cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum . Annem ile babam için turist vizesine başvurduk mülakatları önümüzdeki hafta . formu ilk doldururken aklımda turist vizesi hep B2 kaldı diye ds160 formunda da bunu seçtim . Sonra değişiklik yapmam gerekti formu yeniledim ais e de yeni numarayı girdim fakat yeni ds formunda b1/b2 seçeneğini seçtiğimi hatırladım . Şimdi aiste başvurulan vize B2 gözüküyor ama ds160ta b1/b2 . Değiştirmem gerekiyor mu ? Ais i güncelleyemiyorum sanırım , onun yerine yeni bir ds160 ile gitseler herhangi bir sorun olur ? Teşekkür ederim şimdiden .

• Merhaba, 11 Haziran’da vize görüşmem var, ayrıca 2025 dvlottery talihlisiyim. DS260 formunu görüşme öncesi doldurmam B1/B2 vize görüşmemi olumsuz etkiler mi? Eğer görüşme sonrası doldurursam da göçmen vize görüşmemi etkiler mi? Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim🙏

• ⭐⭐

@Arya çok geçerli bir nedeniniz yoksa B1/B2 vizesinden ret alırsınız.

• ⭐⭐

@Omer-0 çok önemli değil. O şekilde kalmasında sakınca yok.

• @Omer-0 ben özellikle B2 vizesine başvurmuştum ancak pasaportuma B1/B2 vizesi basmışlardı. Bundan dolayı çok bir problem olacağını zannetmiyorum. Bol şanslar.

• @selamibasaran cevabınız için teşekkürler

• @Arya Baska agizdan duyma degil, direk ayni durumu yasayan kisinin beyanina dayanarak;
    Vize grubumuzda yer alan ve onceki yillarda sira gelemedigi icin green card ni alamayan bir arkadasimiz, gecen sene ki turist vize basvurunda gorevli memur gocmenlik basvurunuz var diyerek direk retti vermis. Haliyle sizin de ret alma durumunuz cok olasi bir durum maalesef.

• Merhaba, Ds160 formu hakkında bir sorum var. Eşimin formunu doldururken kullanmış olduğunuz başka isim var mı sorusunu no seçmişiz. Eşimin evlilik sonrası soyismine benim soyismim eklendi, şuan iki soyismi var. Yani eski soyismi halen yer alıyor fakat sonuçta değişti. Ds160 formunu sistemden bir kez güncellemiştik. Görüşmeye bu şekilde girmek sorun yaratır mı, girmeden yeni bir form submit edip onu görüşme günü değiştirtmeli miyiz? Basit bir şey ise uğraşmak pek istemiyorum ama emin olamadım.

• @orhanozbekk teşekkür ederim

• Herkese merhaba, Yaklaşık 3 yıl aradan sonra yeniden turist vize başvurusu yapacağım (Bir önceki Ret idi) . Ds 160 formunu dolduruyorum, benim bir sorum olacaktı.

Benim bir LLC şirketim var USA'da. Formda şöyle bir soru var '' U.S. Taxpayer ID Number'' burada EIN numasını mı yoksa ITIN numarasını mı kast ediyor. SSN istenen bir bölüm daha var, fakat o konu benimle ilgili değil. Şirket adına EIN numaram var, ITIN numaram yok. Buraya ne yazmalıyım?

Bir diğer sorum ise, gidiş amacı olarak B1 business olarak işaretledim ki zaten gidiş amacım, şirketimle ilgili bazı bürokratik işleri tamamlamak için, şirketin kurulu olduğu eyalete gidip fiziksel olarak orada bulunmam gerekiyor. Tutarlı olması açısından, bu amacı ds 160 formunda belirteyim istiyorum. Fakat şirketimin olması, mülakat zamanında konsolosluk açısından bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı olacağını çözemedim. Geçmişte yaptığım başvurumun, yine mantıklı bir gidiş sebebi olmasına rağmen, anlamsız şekilde ret olduğu için artık neyin doğru ya da yanlış olduğunu çözemiyorum doğrusu. bu bakış açısıyla, bu durumu belirtmeli miyim, yoksa hiç bu bilgileri kullanmayım mı? Kararsız kaldım, bu konuda fikir sahibi olanlar var ise, her türlü fikre açığım, cevaplarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler.

• @Arya geçen yıl işi için vize alan birisi vardı. Konsolosluk görevlisi , Dv kazanınıymışsınız dediğinde arkadaş da “vize başvurusu yaptıktan sonra sonuçlar açıklandı ve Ankara performansı yavaş, bu yüzden de green card net değil” demişti ve vizesi onaylanmıştı.
    Yine aynı şekilde bir arkadaş asıl talihliydi ve eşi turist vizesi almıştı.

Kendimdem örnek vereyim. Ben de master kabulü aldıktan sonra sonuçlar açıklanmıştı, red alırsın gitme dediler ama şansımı denemek istedim çünkü sıra numaram 17k idi ve keşke demek istemedim. Bana dv ile ilgili hiçbir şey sormadı, sorsaydı aslında çok makul cevaplarım vardı okulun açılmasına 1-2 ay kalmıştı ve eğitime devam edecektim. Sadece, “neden gidiyorsun?” diye sordu açıkladım ve “üzgünüm onaylanmadı” dedi.
    Bu durum kişiden kişiye değişiyor diye düşünüyorum. Genelde red veriliyor fakat onay verilenler de olabiliyor. Neye göre karar verdiklerini ben de pek anlamadım açıkçası.

• Merhaba arkadaşlar,
    2011 yılında work and travel programına katıldım. Bu sebeple ssn numaram var. Turist vizesi için başvuru yaptığımızda ds160'ta ssn var ise belirtmemizi istiyor ben buna 2011 yılında elde ettiğim ssn numarasını girdim. Bu durum başvurumu olumsuz etkiler mi ? Bir başka sorumda eşimle birlikte aile olarak turist vizesi randevusuna başvurduğumuzda ilk randevu tarihi 2026 ocaktı sonra 2025 aralığa daha sonra 2025 hazirana kadar çekebildim randevuyu ancak neredeyse 1 aydır hiç randevu boşluğu gözükmüyor. Bu sitenin çalışma sistemiyle ilgili bilginiz var mı ? Randevu tarihini daha da öne çekebilme ihtimalim var mıdır ?

• ⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam U.S. Taxpayer ID Number kısmına EIN veya ITIN numarasını yazılabilir. Çünkü ikisi de vergi mükellefiyetini belirtmek için kullanılıyor. (EIN ticari kuruluşlar, ITIN ise kişiler için kullanılıyor )

İşletmenizi görmek, denetlemek için ziyaret edebilirsiniz ama görevlinin vizeyi bu amaçla kullanmanıza ikna olması gerekir. Vizeyi statü değişikliği için kullanmayacağınızı ve buraya geri dönmeniz için güçlü bağlar olduğunu göstermeniz lazım. Örneğin buradaki iş , aile durumunuz vb. İster turistik ister iş ziyareti amaçlı olsun, buraya geri döneceğinize yönelik ikna etmeniz gerekiyor görevliyi.

• @Ozgrceylan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar,
    2011 yılında work and travel programına katıldım. Bu sebeple ssn numaram var. Turist vizesi için başvuru yaptığımızda ds160'ta ssn var ise belirtmemizi istiyor ben buna 2011 yılında elde ettiğim ssn numarasını girdim. Bu durum başvurumu olumsuz etkiler mi ? Bir başka sorumda eşimle birlikte aile olarak turist vizesi randevusuna başvurduğumuzda ilk randevu tarihi 2026 ocaktı sonra 2025 aralığa daha sonra 2025 hazirana kadar çekebildim randevuyu ancak neredeyse 1 aydır hiç randevu boşluğu gözükmüyor. Bu sitenin çalışma sistemiyle ilgili bilginiz var mı ? Randevu tarihini daha da öne çekebilme ihtimalim var mıdır ?

SSN numaranızı girmeniz isabet olmuş bana göre faydası var.

Randevu tarihleri için de sık sık kontrol etmeniz gerekli, yakın tarihler biraz sorun olabilir çünkü bir sebep olmadığı sürece kimse randevusunu iptal etmez ve siz de yakın zamana randevu bulamazsınız, tabi burada konsolosluğun açacağı boş tarihler hariç.

• ⭐⭐

@Ozgrceylan Formda sorulan sorulara eksiksiz ve doğru cevap vermek gerekiyor. Siz boş bile bıraksanız zaten sistemden bir çok bilgiye erişebiliyorlar. Olumsuz bir durum yaratacağını düşünmüyorum, bu şekilde turist vizesi alan çok kişi biliyorum. Vizeyi almanızı etkileyen en önemli kriter ülkeye olan bağlarınız. Randevu konusu da maalesef şu sıralar takvim biraz dolu. Boşluk açıldıkça takip edip geri çekmeniz gerekiyor. Ayrıca forumda randevu hizmetini geri çekmek bir danışman hizmeti mevcut, bu hizmete bir süre ara vermişti sanırım. dilerseniz şuradan inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/328930

• ⭐⭐

@TahsinTopal Formun eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekiyor. Ancak mevcut soy isminde de kullanılıyorsa çok büyük sorun değil. Bundan dolayı vize almanıza engel bir durum olacağını düşünmüyorum. Yine de aklınızda kalmasın istiyorsanız, eşiniz adına yeni bir DS-160 doldurabilirsiniz. Güncelleme hakkınız dolduğu için belgeleri teslim ettiğiniz görevliye bu yeni formu verip güncelleme yapmasını isteyebilirsiniz. Kabul edilmezse, önceki DS-160 onay çıktısı da bir köşede dursun yanınızda, en kötü onu kullanırsınız.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 3
  • 6
  • 976
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |