Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells abd vatandaşı eşim benim adıma başvurdu

I-130'u gonderdikten sonra su basligi takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Ayrica sorulariniza dogru yonlendirme alabilmek icin vize bilgilerinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• .............................

• Merhaba, amerikadayim. B2 statumun kalis suresi bittiginden avukat ile kalis suremi bir 6 ay daha uzattim ancak I94 sayfasinda gozukmuyor. Amerikan vatandasi birisiyle evliligimde bir sorun teskil eder mi acaba?

• @yeuxdisent Merhaba,

Hayır, uzatmamış olsanız bile US vatandaşı biriyle evlendiğiniz için bu durum bir sorun yaratmıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredemirelgeo, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba. I 130A formunu doldururken sorun yaşadığım yerler hakkında soru sormak istiyorum. Bunları toplu şekilde sıralayacağım lütfen bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

1. Address history kısmında "last physical adress 1 ve 2" eğer Amerika'da yaşadıysam mı doldurmalıyım. Ben şuan Türkiye'de yaşadığım için Outside the US kısmını mı doldurmalıyım. Ayrıca son 5 yıl içinde yurtdışında 6 ay yaşadım. Bunu son sayfada ekler kısmındaki yerde mi belirtmeliyim? Ayrıca Physical adress 1 ve 2 de ABD de yasamadığım için büyün bosluklara "NONE" mi yazmalıyım?

2. Part 1 Information About You kısmında 9a ve 9b'de hangi tarih aralığını belirtmemi istiyor?

3. Part 2 de bulunan Employment History'de yine ilk 2 kısım ABD'de yaşıyorsam oradaki yaptığım işleri girmemi istiyor sanırsam. Ben daha önce de belirttiğim gibi ABD de yaşamadım ve haliyle çalışmadım. Türkiye'de çalışıyorum. O yüzden part 2 de bulunan 7, 8a ve 8b maddelerini mi doldurmalıyım ve burada halen calıstıgım için iş bitiş tarihini PRESENT şeklinde mi doldurmalıyım?

4)"spouse beneficiary's contact information" kısmını kendi iletişim adreslerim ile mi doldurmalıyım?

Ayrıca ilk aşamada benim I 130 A ile eşimin I 130 formu harici sisteme yüklemem gereken belgeler konuda belirtilen belgeler midir? Veya yapabileceğim baska işlemler var mı NVC aşamasına dek?

Şuan aklıma gelen sorularım bunlar. Lütfen bilen birileri yardımcı olursa seviinirim. Teşekkürler

1. hayir, "physical address 1" kismini da doldurmalisiniz, ayni adresi abd disi adres olarak da yazabilirsiniz. tum adresleri sira ile yazin, sigmayan adresleri ek kisma ekleyebilirsiniz.

2. bir onceki yani sekizinci bolume yazdiginiz adreste hangi tarihten hangi tarihe kadar kaldiginizi yazmalisiniz.

3. Hayir, ABD disinda da olsaniz isinizi bu kisma yazin. Eger bu kisimlari bos birakirsaniz formunuz eksik oldugu icin geri gonderilir. 5 yildaki tum isleri yazip, sigmayanlari ek forma yazmalisiniz.

4. Kendi iletisim bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Sadece konuda belirtilen belgeleri eklemeniz yeterlidir, NVC asamasina kadar baska bir sey yapmaniz gerekmeyecek. Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba, amerikadayim. B2 statumun kalis suresi bittiginden avukat ile kalis suremi bir 6 ay daha uzattim ancak I94 sayfasinda gozukmuyor. Amerikan vatandasi birisiyle evliligimde bir sorun teskil eder mi acaba?

sorun olmaz, orasi cok gec guncellenir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, I 130 ve I 130A formu gonderildikten sonra surec devam ederken turist vizesi alinabilir mi?

Bildigimiz uzere I 130 formunun islenmesi ve vizenin alinmasi 1 yildan fazla suruyor. Dolayisiyla evli ciftlerin neredeyse 2 yil ayri kalmasi soz konusu.

Bu surec devam ederken sadece gorusme amaciyla, giris cikislari zamaninda yapmak kaydiyla, turist vizesine basvurulup, konsoloslukta da F2A surecinde oldugumuzu belirtip gorusme amaciyla gidilip gelinecegi belirtilirse vize alinabilir mi?

Tesekkurler.

• İyi akşamlar herkese, I130 Formu doldurmaktayız. Evlilik cüzdanını da ek kısımlarına ekleyeceğiz. Acaba evlilik cüzdanının ingilizce tercümesinin yapılmasına ihtiyaç var mıdır? Bir de tüm sayfalarının taratılıp atılması mı gerekmektedir? @crazycells

• @caganpaker Dün avukat Remzi Kulen bu konu hakkında bi video paylaşmıştı izlemenizi öneririm. Turist vizesi alınabilir fakat göçmenlik sürecine başladığınız için bağlarınızı net bir şekilde göstermeniz gerekiyor. Ülkeye dönme açısından.

• @caganpaker Ben bütün sayfaları taradım ve yeminli tercümesini de ekledim. Siz de riske atmayın ve yükleyin bence. Uscis aşamasında eksik evrak olursa evrağı gönderdiğiniz günden itibaren 10 gün içinde onaylanıyor genelde ama yine de karar sizin. Bu arada tarattırdığınız evrakların okunabilir ve sağa sola yatık olmamasına dikkat edin.

• .............................

• Merhabalar,Bugün bir haber geldi acaba gelişmeler mi olacak başvurum 20/10/2021 Vatandaş ile evlilik I-130 formu.
    USCIS Gelen mesaj;
    We strongly encourage you to update your address with USCIS to ensure you receive all correspondence and benefits from us in a timely manner and avoid possible delays or denials related to your case.

• @Mehmet-Güzel Genel bir mesaj dikkate almayınız. Uscis sistemde onarım yapıyor.

• Şükür aproval oldu bugün. Sorduğumda destek veren veremeyen herkese teşekkürler. I-130 Case time line 282 gün Texas.

• @Mehmet-Güzel, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Şükür aproval oldu bugün. Sorduğumda destek veren veremeyen herkese teşekkürler. I-130 Case time line 282 gün Texas.

gözün aydın kardeş

• merhaba, eşim çifte vatandaş ve CR1 olarak i130 dormunu online olarak dolduracaz. eşim i 130a ben de i130 formunu dolduracaz hanllış bilmiyorsam. sorum şu ikimiz için de ayrı uscis account oluşturmamız gerek ve ayrı ayrı mı doldurmamız gerekecek henüz daha dosyaların içine bile girmedik yanlış yapmayalım diye. teşekkürler

• @timtim, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhaba, eşim çifte vatandaş ve CR1 olarak i130 dormunu online olarak dolduracaz. eşim i 130a ben de i130 formunu dolduracaz hanllış bilmiyorsam. sorum şu ikimiz için de ayrı uscis account oluşturmamız gerek ve ayrı ayrı mı doldurmamız gerekecek henüz daha dosyaların içine bile girmedik yanlış yapmayalım diye. teşekkürler

uscis account oluşturmamız gerek mi?

• @timtim, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@timtim, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

merhaba, eşim çifte vatandaş ve CR1 olarak i130 dormunu online olarak dolduracaz. eşim i 130a ben de i130 formunu dolduracaz hanllış bilmiyorsam. sorum şu ikimiz için de ayrı uscis account oluşturmamız gerek ve ayrı ayrı mı doldurmamız gerekecek henüz daha dosyaların içine bile girmedik yanlış yapmayalım diye. teşekkürler

Uscis account acabiliyorsaniz siz de acın yanı. Esiniz kendi adına i130, sizin adınıza da i130A dolduracak. Kendi accountu üzerinden i130 formuna ek olarak i130A pdf ekleyecek sadece.
    ABD içinde misiniz dışında mi? Eğer içerideyseniz Bütün belgeleri i485 paketin içinde aynı anda da gönderebilirsiniz. Uscis belgeleri teslim aldığında size account açmanız icin kod gönderecek.

• @Tugba, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Uscis account acabiliyorsaniz siz de acın yanı. Esiniz kendi adına i130, sizin adınıza da i130A dolduracak. Kendi accountu üzerinden i130 formuna ek olarak i130A pdf ekleyecek sadece.
    ABD içinde misiniz dışında mi? Eğer içerideyseniz Bütün belgeleri i485 paketin içinde aynı anda da gönderebilirsiniz. Uscis belgeleri teslim aldığında size account açmanız icin kod gönderecek.

yok hayır trden yapıyoruz. eşimin accountuvar onun hesabına girdik ilerlemeye çalışıyoruz şimdi. bol bol soru soracağım gibi görünüyor. iyi ki bu forum var çok teşekkür ederim herkese

• merhaba i130 formunu doldururken ilk önce 'We were unable to retrieve your form.' uyarısını daha sonra da tekrar kayıtlı sayfalara girmek için başa döndüğümüzde 'Encountered an unknown error retrieving your data' uyarısı verdi ve dosyayı açamıyoruz. konu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba? ne yapmamız gerekli?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |