Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz o da bişey mi Özbekistan 3 e katlamış 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 orada bahsedilen evraklar sağlık raporu değil, e-devlet üzeriden alınan evraklar.
    sağlık raporunu kcc'ye göndermiyorsunuz.

• @cerkezkizi09 Geçen senenin başında, KCC evrakları istediğinde, evrakları KCC'ye gönderiyorduk, daha sonra evrak onayı bekliyor, evraklar onaylanıncada, mülakat bekliyorduk. Fakat birçok arkadaş KCC evrak istemeden geçen sene evraklarını peşin peşin gönderdi. Fakat bu uygulama geçen sene ağustos gibi KCC tarafından kaldırıldı ve yerine evrakların sadece mülakatta konsolosluğa götürülmesi kuralı getirildi. Bu kural bu seneye has bir kural mı yoksa 2023 de de uygulanacak mı bilmiyorum...

• @cerkezkizi09, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz o da bişey mi Özbekistan 3 e katlamış 😞

Özbekistan kazananları 6000 kişi aile dahil. Türkiye ise 2526. Normal bir durum yani...
    ss.png

• Dv22’de mülakat sayıları önceki yıllara kıyasla oldukça yüksek gibi görünüyor. Eylül mülakatları henüz dağıtılmadı, 26k cn ile mülakat bekleyen birisi olarak eylülde mülakat alacağıma inanıyorum, fakat kotanın dolmak üzere olduğunuda dikkate alarak, eylül için Ağustostakine benzer bir dağıtım olcağı söylenebilir mi? Yoksa eylüle kadarki yüksek dağıtım nedeniyle eylüldeki mülakat dağıtımlarından avrupa için fazla ümitli olmamak mı gerekir.
    Birde son olarak hangi tarihe kadar mülakat emaili gelmesi için ümitli olmalıyız.

• @Ege35 ağustos mülakatları dagitildimi. Benmi kacirdim

• @The-inception ankara ve birkaç elçilik hariç dağıtıldı

• @Ege35, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dv22’de mülakat sayıları önceki yıllara kıyasla oldukça yüksek gibi görünüyor. Eylül mülakatları henüz dağıtılmadı, 26k cn ile mülakat bekleyen birisi olarak eylülde mülakat alacağıma inanıyorum, fakat kotanın dolmak üzere olduğunuda dikkate alarak, eylül için Ağustostakine benzer bir dağıtım olcağı söylenebilir mi? Yoksa eylüle kadarki yüksek dağıtım nedeniyle eylüldeki mülakat dağıtımlarından avrupa için fazla ümitli olmamak mı gerekir.
    Birde son olarak hangi tarihe kadar mülakat emaili gelmesi için ümitli olmalıyız.

Temmuz sonu veya ağustosun ilk 4-5 gününde film, yani macera bitiyor...Bu ay ne verildiyse üç beş yukarı veya aşağı gelecek ay da o verilecek...

• Merhabalar. @crazycells, @gucarslan sayın üstadlar bir sorum olacak. Bulunduğumuz durum içerisinde iken turist vizesi başvurunda bulunmak turist vizesinin reddine, yahut oldu da mülakat talebi aldık, mülakat esnasında “neden turist vizesi başvurdunuz” gibi bir soru/engele sebep olur mu?
    Daha evvel bizim durumumuzda olup da mülakat öncesi yaşamayı düşündüğümüz yerleri gidip görmek istiyorum diye bir talepte bulunup aksilik yada olumsuz bir şey yaşayan oldu mu?
    ( Ek bilgi; aile olmadan dv talihlisi bireysel başvuru İle gitmeyi düşünür ise)

• @cerkezkizi09 arkadaşların da dediği gibi orada yazan kcc evrak isteği. Henüz sağlık muayenesi ve mülakat aşamasına gelmedim onu bekliyorum. Size de hayırlı olsun. Umarım sorunsuz süreci tamamlar, hayallerinize kavusursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik en erken turist vizesi randevusu zaten 1 yıl sonraya veriliyor, bu yüzden mali yıl içinde zaten B1 mülakatı alamazsınız. 30 eylül'e kadar alsanız da zaten muhtemelen red alırsınız, DS260 doldurduğunuz için.

• @gucarslan Mülakatsız turist vizesi talebi de ret olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrbloomer bu konuda şunu bilmek gerek;
    DS160'da, göçmenlik ile alakalı soru var ve bunu doğru yanıtlamanız gerek.
    o soruaya geçerli bir göçmenlik başvurunuz var şeklinde bilgi verirseniz nasıl bir duurm olur açıkçası bilemiyorum.

ben, mali yıl sonrası B1 vizemi yeniledim ve o soruya mali yıl bittiği için göçmenlik sürecim sonlandı şeklinde açıklama yaptım.

denemeden bilemezsiniz ancak; riske girmezdim şahsen.
    karar sizin.

• Ankara pasmı geçti. Ağustos mulakatlarını. 😤

• Merhaba. Mülakata götüreceğimiz belgeler hakkında birkaç sorum var. Cevaplarsanız çok sevinirim.
    1 Başka ülkede mülakata girecekler için belgelerin sadece yeminli tercümesi yetiyor mu?
    2 Orijinal belgeye apostil lazım mı?
    3 Hem Orijinal belgenin fotokopisi hem de çevirisinin fotokopisi mi gerekiyor?
    4 fotokopileri noterden mi onaylatacağız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowwhite merhaba. mülakata ankara'da girecekseniz;

1- evet, yeterli olacaktır.
    2- hayır
    3- ikisini de yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.
    4- noter onayına gerek yok.

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• @gucarslan Anladım. Çok açıklayıcı yazmışsınız, teşekkür ederim. Zaten mali yılın bitmesine az kaldı benim de acele işim yok yenileme yapmayı düşünüyordum. Teşekkür ederim

• Bügün avrupa cn alan bütün ülkelerin durumuna tek tek baktım. Hemen hemen hepsi mayıs submitlilerde 27.000 lere gelmişler. Bilin bakalım hangi iki konsolosluk mayıs submitlilerde 27.000'lere gelememiş, biri ankara diğeri diğeri almahata kazakistan. Almahata kazakistan 19500 lerde...

• @gucarslan Merhabalar,DS-260 formunu doldururken amerika adresi kısmını boş bırakmıştım.Bu adres yerini doldurmak isityorum bunu nasıl yapabilirim ? (şuanki durumum; montreal konsolosluğuna mülakat yeri değişikliği için mail attım ve bana bunu kabul ettiklerini dosya ellerine ulaştıklarında bana nasıl devam edileceği ile alakalı mail atacaklarını belirten bir mail attılar ,şimdi o bilgilendirme mailini bekliyorum) mülakat günü değiştirebilir miyim? yoksa ds açtırmak için mail mi atmam gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |