Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• @uzaysan Evet, hesap sahibi de Google ve Twitter'da çalışmış.

• @haleluja bu arkadaşı daha önce takibe almışım. Bu video çok güzel olmus harbiden.

• @uzaysan
    🙂
    Eline saglik asamalari cok iyi aktarmissin.

• ⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@uzaysan
    🙂
    Eline saglik asamalari cok iyi aktarmissin.

Rice ederim.

• Merhaba herkese,
    Bu ay bilgisayar mühendisliğinden mezun oluyorum ve greencard 2022 ' yi kazanmıştım yazın greencard için Amerika'ya giriş yapacağım. Mobil uygulama geliştirme üzerine çalışmak istiyorum fakat bir sürü yere başvurmama rağmen hala iş bulamadım . Amerika'ya girdiğimde bulduğum iş yeriyle görüşmek istiyordum . İş bulabilmek için indeed gibi sitelerden başvurdum fakat geri dönüş alamadım başka ne yapabilirim acaba ?
    Teşekkürler.

• @Laçin-Boz linkedin üzerinden de denediniz mi? Ayrıca github da daha önce yaptığıniz uygulamaniz var mi?

• ⭐⭐

@Laçin-Boz, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Merhaba herkese,
    Bu ay bilgisayar mühendisliğinden mezun oluyorum ve greencard 2022 ' yi kazanmıştım yazın greencard için Amerika'ya giriş yapacağım. Mobil uygulama geliştirme üzerine çalışmak istiyorum fakat bir sürü yere başvurmama rağmen hala iş bulamadım . Amerika'ya girdiğimde bulduğum iş yeriyle görüşmek istiyordum . İş bulabilmek için indeed gibi sitelerden başvurdum fakat geri dönüş alamadım başka ne yapabilirim acaba ?
    Teşekkürler.

Sayın @datanist haklı bence. LinkedIn profilinizde konumunuzu çalışmak istediğiniz eyalet yapın. Ve linkedIn üzerinden işlere başvurun. Bir de özgeçmişinizi atabilme şansınız varsa buradaki kişiler özgeçmiş konusunda da yardımcı olabilir.

• @Laçin-Boz Linkedin'de konumu ABD yapın ben de öyle yapmıştım. Skype'tan ABD numarası alın resume'ye onu yazın. TR numarası görünce ilgilenmiyor olabilirler. Ben tüm görüşmelerimi online yapmıştım. Türkiye'de kullandığınız CV'yi kullanmayın resume hazırlayın. Ben upwardlyglobal'ın resume örneğini kullanmıştım. İnternette software engineer resume samples diye aratabilirsiniz. Resume'ye yazılımla ilgili sertifikalarınız varsa ekleyin. Resume'ye çalışma izniniz olduğunu da ekleyin. Indeed, glassdoor üzerinden sürekli başvuru yapın. Hemen dönüş olmuyor. Resume'de gramer hatası yapmayın bu arada. Mülakatlara hazırlık için de youtube'daki recruiterları izleyin taktikler veriyorlar. Örneğin youtube'ta Deniz Şaşal var recruiter.
    Geliştirdiğiniz uygulama da varsa ios store'a, google play store'a atın resume'ye ekleyin deneyiminiz olmadığı için görüp ilgilerini çekebilir.

• ⭐⭐

Merhaba arkadaslar bayagi uzun zaman oldu lutfen kusura bakmayin. yogun calismalarim sonucu yazilimci oldum cok sukurler olsun. Bazi seylerden emin olmadan sizinle paylasmak istemedim. Yaklasik 7 aydir Boston merkezli bir software company 'de Business Intelligence Developer olarak calisiyorum 😉 sukurler olsun cok seviyorum isimi ama asiri stresli ve yogun . (Aslinda biraz kendi kendime yaptigim kuruntulardan) kesinlikle hepinize tavsiye ederim. Hayatimiz degisti desem yeridir. Sosyal anlamda da verdigi mutluluk ve gurur paha bicilemez. Hic zaman vazgecmeyin ve bu isin bir ucundan tutun. Hayatta imkansiz diye birsey yoktur. Hersey azim,motivasyon, calisma ve birazda sanstir !

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Merhaba arkadaslar bayagi uzun zaman oldu lutfen kusura bakmayin. yogun calismalarim sonucu yazilimci oldum cok sukurler olsun. Bazi seylerden emin olmadan sizinle paylasmak istemedim. Yaklasik 7 aydir Boston merkezli bir software company 'de Business Intelligence Developer olarak calisiyorum 😉 sukurler olsun cok seviyorum isimi ama asiri stresli ve yogun . (Aslinda biraz kendi kendime yaptigim kuruntulardan) kesinlikle hepinize tavsiye ederim. Hayatimiz degisti desem yeridir. Sosyal anlamda da verdigi mutluluk ve gurur paha bicilemez. Hic zaman vazgecmeyin ve bu isin bir ucundan tutun. Hayatta imkansiz diye birsey yoktur. Hersey azim,motivasyon, calisma ve birazda sanstir !

Sizin adınıza çok sevindim, tebrik ederim. Benim hayalimi gerçekleştirmişsiniz; çalışmaya devam 🙂

• @HockeyUmpire2 Merhabalar, sizin için güzel bir süreç olmuş. Umarım, daha da güzel noktalara gelirsiniz. Daha önceden yazılım üzerine bir eğitim aldınız mi?

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Tebrikler, hayırlı işler 🙂

• @HockeyUmpire2 Tebrikler ve basarilar dilerim 🎉

• ⭐⭐

@datanist bir yazilimcinin yanindan gectimmi emin degilim 😄

• Sayin @HockeyUmpire2

Diger ilgili forum kullanicilarina yardimci olmasi amaciyla, ne gibi bir egitim surecinden gectiginizi, masraflarinizi, bu ise girmenizi saglayan sertifika ve diplomalarinizi kisaca yazarsaniz, cok aydinlatici ve yol gosterici olabilir.

• ⭐⭐⭐

Edit: Cevap veren herkese cok tesekkurler. Gelen oneriler oldukca yararli ve yeterli oldu, tum onerilerinizi inceleyecegim.

İvedi şekilde (1.5 ay içinde) SQL öğrenmem gerekiyor sevgili forumdaşlar. Yeni başlayacağım bir iş için gerekecek (yazılım geliştirme ile tamamen alakasız bir iş).

Bu işi en iyi şekilde ve hangi kaynaklardan nasıl yapabileceğim konusunda önerileriniz olursa çok memnun olurdum. LinkedIn learning’e erişimim var fakat çok yüzeysel gibi geldi eğitimler..

Temel düzeyde biliyorum (hatta hiç bilmiyorum bence) ama ondan çok daha fazlasına ihtiyacım olacak.

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

İvedi şekilde (1.5 ay içinde) SQL öğrenmem gerekiyor sevgili forumdaşlar. Yeni başlayacağım bir iş için gerekecek (yazılım geliştirme ile tamamen alakasız bir iş).

Bu işi en iyi şekilde ve hangi kaynaklardan nasıl yapabileceğim konusunda önerileriniz olursa çok memnun olurdum. LinkedIn learning’e erişimim var fakat çok yüzeysel gibi geldi eğitimler..

Temel düzeyde biliyorum (hatta hiç bilmiyorum bence) ama ondan çok daha fazlasına ihtiyacım olacak.

Abi direkt SQL olarak değil de Data Science yada Business Analytics kursları olarak aratırsan alternatiflerin çoğalabilir. SQL data science içinde çok kullanılıyor. Ha kurslar iyi mi bilmiyorum benim alanım değil ama alternatiflerinin çoğalması açısından dedim.

Edit: Redditteki ilgili subreddite konular açılmış. Oradan da bakabilirsin. https://www.reddit.com/r/SQL/search/?q=learn&restrict_sr=1

• ⭐⭐⭐

@uzaysan Hemen ilk fırsatta önerini inceliyorum, teşekkürler 🙏

• @FreeWoRLD ücretli kaynak kabul ederseniz, aşağıdaki eğitimi önerebilirim. Sadece query yazmak için kullanacaksınız, yeterli olur diye düşünüyorum. Bu arada eğitim sırasında mentor desteği mümkün diye biliyorum ve iletişime geçerseniz sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |