Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baris1405 Amerika’ya giren 50000 kişi mülteci değil ama göçmen

• @gözde Hatta beyin göçü 🙂 En azından benim için.

• Arkadaslar biz dun girdik vize onaylandi dedi ready yazdi ceac sitesinde Bu sabah baktigimdada Ap yaziyor..herhangi bir mail gelmedi.Acab biz ap ye kaldik mi yoksa hala guncelleme gelebilir mi?

• @Hosgeldin evet beyin göçü olduğu gerçek ama resmi olarak bakıldığında göçmenle mülteci çok çok farklı şeyler

• @gözde afedersiniz düzeltiyorum

• ⭐⭐

@Loyd36 yarın issued olur merak etmeyin. Mail geliyor tebrikler diye. Ondan sonra ISSUED oluyor. Acele etmeyin.

• @arnblt tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris1405 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Amerika her yıl farklı ırklardan 50 bin göçmene yeşil kart veriyor...Bu kartı verirken kesin ve net olan evrak ve mali durumunu gösteren bilgiler istiyor...Bizim ülkemizde 'de bu ay içerisinde 2 milyon suriyeli nin sınırdan elini kolunu sallıya sallıya Türk topraklarına geçmesi bekleniyor...Ya Amerika çok aptal yada bizi yönete bildiğini düşünenler...

irk degil de ulke diyelim isterseniz 🙂

dediginiz durumun nedeni icin vizyonsuzluk ve evrensel (ya da toplumsal) amaclarla haraket etmeme diyebiliriz sanirim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar biz dun girdik vize onaylandi dedi ready yazdi ceac sitesinde Bu sabah baktigimdada Ap yaziyor..herhangi bir mail gelmedi.Acab biz ap ye kaldik mi yoksa hala guncelleme gelebilir mi?

durumunuzu konsolosluk talimatlarindan takip etmelisiniz, konsolos size boyle bir bilgi vermedikce AP'ye kaldiginizi dusunmemelisiniz.

• selam arkadaşlar. ailevi sebeplerden dolayı 2 aydır amerikaya giriş yapamıyorum ve biraz daha giriş yapamayacaktım(son giriş tarihim 28 kasım). ancak yanına gideceğim arkadaş biran önce gelmemi istedi ve mecburen ay sonuna kadar eşimle(kazanan kişi eşim) giriş yapacağız ama çocukları okullarından dolayı götüremeyeceğim. ilk giriş yapacağımızdan dolayı
    1- havaalanında çocukları neden getirmediniz derler mi? bize herhangi bir zorluk veya farklı bir engel çıkarırlar mı?
    2- eğer 28 kasıma kadar çocuklar ilk girişi yapmazlarsa, yeni sağlık muayenesini olup bu evraklarla amerikaya giriş yapabilirler mi?
    3- böyle bir durumun herhangi bir yerinde konsolosluk var mı?
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler...

• @crazycells yok sadece vizeniz onaylandi 5 is gunu icerisinde postalanacak pasaportunuz dedi.

• @Loyd36 selam 2 gun kadar o statute kaliyor @arnblt dedigi gibi tebrikler maili ile birlikte issued oluyor ve pasaportlar yola cikiyor.

Cok sukur sali gunu gorustuk ve bu sabah pasaportlar elimize ulasti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

selam arkadaşlar. ailevi sebeplerden dolayı 2 aydır amerikaya giriş yapamıyorum ve biraz daha giriş yapamayacaktım(son giriş tarihim 28 kasım). ancak yanına gideceğim arkadaş biran önce gelmemi istedi ve mecburen ay sonuna kadar eşimle(kazanan kişi eşim) giriş yapacağız ama çocukları okullarından dolayı götüremeyeceğim. ilk giriş yapacağımızdan dolayı
    1- havaalanında çocukları neden getirmediniz derler mi? bize herhangi bir zorluk veya farklı bir engel çıkarırlar mı?
    2- eğer 28 kasıma kadar çocuklar ilk girişi yapmazlarsa, yeni sağlık muayenesini olup bu evraklarla amerikaya giriş yapabilirler mi?
    3- böyle bir durumun herhangi bir yerinde konsolosluk var mı?
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler...

1. Sorma ihtimalleri dusuk, sorsalar bile okul nedeniyle daha sonra giris yapabilecegini soyleyebilirsiniz.

2. Hayir, vizenin tarihi gecerse giris yapamazlar. Yeni bir vize gerekir.

3. Konsoloslukla konusup vizeyi yenilemeniz lazim, fakat saglik raporlarini yeniden alacaksiniz. Ayrica 30 Eylul'den sonra DV2018 vizeleri basilamiyor, o nedenle boyle bir durum varsa acilen konsoloslukla iletisime gecmeniz lazim. Ayrica son aydayiz ve konsolosluk zaten bu yilki vize krizi nedeniyle yogun, o nedenle size mulakat verecekleri ve yenileyecekleri de kesin degil.

Eger ABD'de yasama ve calisma gibi bir dusunceniz varsa bence sizin yapabileceginiz en mantikli sey, ilk firsatta ABD'ye giris yapmak ve orada yasamaya calismak olur. Baslangic hicbir zaman kolay olmayacak zaten, ertelemeniz de cok yardimci olmaz, ayrica cocuklar ne kadar kucuk yasta ABD'de baslasalar o kadar iyi olur bence onlar icin. Eger su an ailece tasinmak soz konusu degilse, herkesin ilk girisi yapip sizin ABD'de kalip digerlerinin geri donmesi yine zaman kazanmak acisindan diger bir mantikli secenek olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loyd36 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells yok sadece vizeniz onaylandi 5 is gunu icerisinde postalanacak pasaportunuz dedi.

ok, o durumda sadece pasaport posta bildirimini beklemelisiniz.

• @crazycells öncelikle herşey için teşekkürler forumda birsürü bilgi buldum ve sayenizde 3 saat önce vize onaylandı dediler. Yanlız bir sorum olacak visa statüsde (administrative Processing) yazıyor bu normal mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@06mert DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells öncelikle herşey için teşekkürler forumda birsürü bilgi buldum ve sayenizde 3 saat önce vize onaylandı dediler. Yanlız bir sorum olacak visa statüsde (administrative Processing) yazıyor bu normal mi ?

internet sitelerinden takip etmenize gerek yok, sadece pasaportun posta bildirimini beklemelisiniz.
    Zaten hemen yukarida sorunuza cevap verilmis 🙂

• @crazycells üstadım haklısınız, şartları çok zorlamak istemiyorum ama,
    1- Biz eylül sonu gibi giriş yaptıktan sonra, son giriş tarihi olan 28 kasımdan önce çocuklarım giriş yapsalar problem olmaz sanırım.
    2- Birde verilen vizeler 1 yıllık sağlık raporları 6 aylık demişlerdi, oldu ya ilk 6 ayı geçirir isek sağlık raporunu yenileyip giriş yapılamıyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells üstadım haklısınız, şartları çok zorlamak istemiyorum ama,
    1- Biz eylül sonu gibi giriş yaptıktan sonra, son giriş tarihi olan 28 kasımdan önce çocuklarım giriş yapsalar problem olmaz sanırım.
    2- Birde verilen vizeler 1 yıllık sağlık raporları 6 aylık demişlerdi, oldu ya ilk 6 ayı geçirir isek sağlık raporunu yenileyip giriş yapılamıyor mu?

1. Problem olmaz, ama o durumda eger cocuklariniz kucukse sizin ya da esinizin de onlarla gitmesi gerekecek. Istemediginiz karmasikligi yasamis olacaksiniz gibi geliyor, ama siz bilirsiniz.

2. Siz ne zaman mulakata girdiniz gecen Kasim ayinda mi? Konsolos mu vizelerin 1 yillik oldugunu soyledi?

• @onur1601 icimize su serptiniz:) insan tereddutleri yasiyor 1.5 yildir bekliyoruz bundan sonra sorun olursa uzuluruz tabi.

• @crazycells çok teşekkürler üstadım, eşim girişten 1 hafta sonra dönecek. ilk plan, kasım gibi tekrar çocuklarla giriş yapacak. mülakatımız 31 mayıs 2018'di. Yok konsolosluktan değil, 1 yıllık oluyor diye okumuştum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |