Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@melikeugur Açıklama için teşekkürler 2.kısımda söylediğinize pek katılmasamda bekleyip göreceğız süreci.

• @melikeugur Anlattığınız durumda şöyle bir istisna mevcut. 2022 döneminde, CN 2XXX'e kadar olan kişiler Temmuz veya Ağustos ayında DS-260 submit etseler de Mart ayında mülakat aldılar. Bunun nedeni ise Mart ayı için CN 13XXX uzeri current olmamıştı.

• Aciklamalar icin tesekkurler herkese. Daha anlasilir oldu benim icin. Herkes vizesine en kisa surede ulasir umarim.

• @fener18 Süreç geriden başlamayacak. Önce cut off olmak gerekiyor. Bu da ağustos ayının 15'i gibi Ekim ayının ilanı ile başlar. Yani Mülakata girebilecek cn aralığı ilan ediliyor. Muhtemelen Ekim ayının cut off'u yani mülakat alabilecek cnleri 1-4000 arası bir rakam olacak. Diyelim ki 3500 açıkladılar. Ekimde cn3500'e kadar mülakat veriLEBİLİR. Yani baştan başlamak zorundalar. Sadece sıralamada mayıs submitlilere öncelik verilip verilmeyeceği belli değil.

• Yasaklı

@sanaldeniz geriden başlamayı zaten onu farazi bir örnek olarak verdim yani sistemi değiştirmek KCC nin insiyatifinde...Ayrıca ben mülakat verilirken KCC tarafından incelenmiş onay almış ds-260 formlarına göre ve bu formların gönderiliş tarihinin önceliğine göre mülakatların verileceğini tahmin ediyorum

• ⭐⭐

@fener18 merhaba DV23 Kazananı mısınız ? Eğer Kazanansanız İmzanıza sürecinizi taşır mısınız?

• Yasaklı

@achillesoag taşıdım imza sürecine başka bir nick ile...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fener18 başka nickten kastınız nedir?

• @EzgiLera merhaba excell tablosunu dolduruyorum ama kazandığımın ekran görüntüsünü yüklemeyi kabul etmiyor. Pc den de denedim yine olmuyo ne yapabilirim. Sorun oluştu yüklenemedi diyo

• Merhaba excell tablosunu doldurmaya çalışıyorum ama dosya yüklemede sorun çıkıyo. Kazandığımın ekran görüntüsünü yüklerken dosyaların hiçbiri yüklenemedi diye bldirim geliyo sürekli. Ne yapabilirim

• @gucarslan
    Bu bahsettiğiniz cut off olma durumunu nerden kontrol edeceğiz. Mail mi gelecek?
    Teşekkürler

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Öncelikle cevap veren admin arkadaşlara çok teşekkür ederim, gerçekten harika işler yapıyorsunuz, saygı ile takdir ediyorum.

Yine kendimce meşhur olan sorum 😊 ben 3 yıllık lise mezunuyum bilindiği üzere 😊, yüksek okul terkim. Sizlerin tavsiyesi üzerine ( @gucarslan @EzgiLera ) terk ettiğim okuldan kapalı zarf transkript aldım. Ayrıca diploma arkasında da okul imza kaşesi mevcut. Ayrıca liselerin 4 yıllık olduğuna dair haber siteleri çıktıları ve resmi yazıyı da çıkarttım.

Asıl mevzu şu ben gc sonuçları açıklanmadan önce üniversite sınavına başvurdum bu cumartesi sınav var iki yıllık bir bölüm yazacağım aöf. Okula kayıt yaptırsam daha mı garanti olur olay, ayrıca mülakat aldıktan sonra formu açtırıp bu bilgileri eklemeli miyim ? Ya da sınava girip ama hiç okula kayıt yaptırmadan mı sürece devam etsem bilemedim.

Bunları forumda yazıyorum ki, ileriki süreçlerde aynı durumları yaşayanlar olursa faydalansın.

Çok teşekkür ederim.

Saygılar.

@gucarslan 'ın yazdıklarına birebir katılıyorum. 2-4 yıllık herhangi bir okul olabilir, AÖF olması şart değil. Mülakata giderken üniversiteden kapalı zarfta transkript ve öğrenci belgesi de götürürsünüz.

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz Resmi siteden aylık bültenler açıklanmakta oradan takip edebilirsiniz. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Öncelikle cevap veren admin arkadaşlara çok teşekkür ederim, gerçekten harika işler yapıyorsunuz, saygı ile takdir ediyorum.

Yine kendimce meşhur olan sorum 😊 ben 3 yıllık lise mezunuyum bilindiği üzere 😊, yüksek okul terkim. Sizlerin tavsiyesi üzerine ( @gucarslan @EzgiLera ) terk ettiğim okuldan kapalı zarf transkript aldım. Ayrıca diploma arkasında da okul imza kaşesi mevcut. Ayrıca liselerin 4 yıllık olduğuna dair haber siteleri çıktıları ve resmi yazıyı da çıkarttım.

Asıl mevzu şu ben gc sonuçları açıklanmadan önce üniversite sınavına başvurdum bu cumartesi sınav var iki yıllık bir bölüm yazacağım aöf. Okula kayıt yaptırsam daha mı garanti olur olay, ayrıca mülakat aldıktan sonra formu açtırıp bu bilgileri eklemeli miyim ? Ya da sınava girip ama hiç okula kayıt yaptırmadan mı sürece devam etsem bilemedim.

Bunları forumda yazıyorum ki, ileriki süreçlerde aynı durumları yaşayanlar olursa faydalansın.

Çok teşekkür ederim.

Saygılar.

@gucarslan 'ın yazdıklarına birebir katılıyorum. 2-4 yıllık herhangi bir okul olabilir, AÖF olması şart değil. Mülakata giderken üniversiteden kapalı zarfta transkript ve öğrenci belgesi de götürürsünüz.

Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

• Herkese merhaba,

Ds-260 formunu eksiksiz doldurdum sanıyordum ama dün yazılanları okuyunca e devletten baktım tekrar SGK girişim 2011 gözüküyor ama ben çalışma alanına sadece 3 senedir profesyonel olarak yaptığım işi yazdım öncesinde çalışma alanına hayır dedim. Bu durum SGK dokumumu götürdüğümde sorun yaşatır mi bana? Dosyami açtırıp düzelteyim mi yoksa mülakat tarihim belli olduktan sonra mi actirsam mantıklı olur? Ya da hiç ellemeyim mi bilemedim.

• ⭐⭐⭐

@Mediha-Kiremitci SGK dökümü istenilen belgelerin içinde yok ki zaten sizden böyle bir belge talep edilmeyecek.Yinede mülakat aldıktan sonra iş geçmişinize ekleme yapabilirsiniz açtırıp ama çok gerekli bir durum mu bu konuda adminler daha sağlıklı cevap verebilir

• @Mediha-Kiremitci sizden sgk dökümü istenmez bunun için formu açtırmayınız.

• @fener18 çünkü 3000 deki baya sonra submit etmis 😞

• @melikeugur case no 200 submit 9 u.siz de nasıl bir şans var :)) gıpta ettim ekimde ters bişey olmasa direk yolcusnuz 🙂

• @gucarslan Merhaba beni telegrama alablir misiniz? Ben excell için form dolduruyorum ama kazandığımın ekran görüntüsünü yüklerken sorun çıkıyo yükleyemiyorum. İlgilenebilirseniz sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |