Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sytahmt teşekkürler, darısı başınıza 🙂

• @gucarslan teşekkürler, sizin desteğiniz çok büyük. Emekleriniz için tekrar teşekkür ederiz. 🙂

• @sametbzks tebrik ederim 🙂

• @sametbzks amerikadaki yasaminizda mutluluklar dilerim

• ⭐⭐

@sametbzks , @erco Tebrik ederim. 🙂

• @erco Hayat böyle işte, ufacık bir adımla yada birinin sözüyle yada vesilesiyle yaşantımız değişebiliyor. Ne mutlu size tebrik ederim. Bundan sonraki yaşantınızda hep güzelliklerle karşılaşmanız dileğiyle.

• Beyan edeceğiniz para sıkıntısı nasıl giderilir. Eğer kredi limitiniz(skorunuz) iyi ise ama naktiniz yoksa. Mülakatdan 12 gün öncesinden mülakattan birkaç gün öncesine kadar süre içerisinde yeteri kadar tüketici kredisi çekilir. Mülakata girilir. Mülakkat günü veya mülakattan bir gün sonra bankaya gidilir ve CAYMA HAKKI kullanılır. Bu işlemin maaliyeti 14 günlük faiz ödemek + kur bozdurmadan kaynaklanan kayıp kadardır. 14 günlük kısmı hariç hayat sigortası, vergiler vesair tüm masrafları banka size iade eder...

• @gucarslan Formu doldurdum, bu kritik zamanda gruba katılmayı dört gözle bekliyorum
    Çabaların için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• 09/6/2022 sabah 08.30 da randevumuz vardı . 2 +2 cocuk olarak dosyamızı sunduk klasik işlemler ödeme -evrak sunma ( ankara konsoloslugunun mailde istedigi askerlik belgesi -vukuatlı nk -evlilik cuzdanı -diploma fotokopisi ,polis belgesi, tapu ve banka dökümü (TL hesap dökümü verdik ) kkktc mezunu oldugum ıcın ordan aldıgım polis raporunuda sunduk ) evrakları teslim ederken eşim ve benim daha önce evlilik yapıp yapmadıgımızı da sordular ilk evliliğimiz oldugunu belirttik. sonra tekrar beklemeye basladık ve sıra numarımız 10.30 gibi yandı .6 numarada genç bir bey vardı onunla mulakat yaptık . yemin ve parmak izi işlemi sonrası, nereye gideceksiniz, arkadasınız varmı diye 2 soru sordu cevapladık ben kendisinden daha çok konuştum sanki sorguyu ben yapıyormuşum gibi. 2 soruda approve olduk. geçerli turistik vizemi iptal edip gc vizelerimizin 5 iş gününde postayla geleceğini belirtti teşekkür edip ayrıldık. her ne kadar beklemek zor olsada unganlar ve konsolosluk gorusmemiz çok sade ve hızlı geçti.
    yaklaşık 1 yıldır bütün yazışmaları yeşilkart forumdan takip edip bilgilendik ve hazırlıgımızı yaptık. adminlerimiz başta @gucarslan ve @smartcells olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. bundan inşallah geciken randevular tez zamanda herkese gelir ve hayaline kavusur. saygı ve sevgilerimizle

• @yasinelmasli tebrik ederim! Darısı tüm bekleyenlerin başına:)

• Mülakat sırasında zaman kaybı yaşamamak adına sormak istiyorum: Aile olarak mülakata girildiğinde, gerekli belgeler belge türü bazında gruplanarak mı veriliyor, yoksa her kişi için ayrı bir belge seti şeklinde mi teslim ediliyor? Bir de @sametbzks un deneyiminde paylaştığı belge sıralaması diğer bankolarda da aynıdır değil mi?

• mülakat deneyimini yazmadan önce , adminlerimiz @gucarslan , @Sono , @crazycells 'e , ve daha ısmini şu anda hatırlayamadığım herkese kendi adıma sonsuz teşeķkürler..
    Randevuya gidecek olanlara şimdiden kolaylıklar.. umarım rahat geçer görüşmeleriniz...
    ×××
    Haziranın 2 sinde olan olan randevum 9 zuna ertelenmişti...
    Trenle istanbul /Ankara ya gelip, bir gece otel..Ertesi gün can kaktüs kafe ye eşyalarımı bıraktım.. 9 'daki randevum için 8.5 gibi sıraya girip içeri girdim..
    Içeri girmeden önce 8 de randevusu olan başka bir arkadaşla durum kritiği yaptık.. (hep yapmaz mıyız?)..
    Içeride o arkadaşla karşılaştık.. bu sefer başka bir kişiyle birlikte sohbeti koyulastirdik..
    Rutin para ödeme, sonra istenilecek evrakları en ön sıralama.. numaram 222..kendime umut veriyorum..iyi numara kesin alırım..
    Aslında çok heyecanlı olmama rağmen heyecan bir süre sonra dindi..
    Evrakları verme aşamasında türkçe mi ingilizcemi diye soruldu ben türkçe dememe rağmen nasıl olduysa kendimi ingilizce konuşur buldum..Istenen evraklar forumda belirtilenlerin hepsi ..fotoğraf, pasaport , aile vukuatli nüfus örneği, sabika kaydı, benim ekstra ingiltere vardı.. mali kayıtlar,
    Ben ingilterede bulunduğum sırada
    Bazı sertifika programlarına katıldım istenebilir mi dedim..bulunsun sorarlarsa gösterirsin dendi..
    1 , 1.5 sa sonra numaram yandı.. Görüşme Türkçe mi diye sordular..ama ben ingilizce konuşmaya devam ettim niyeyse...evet lutfen..şu an çok heyecanliyim aynı zamanda endişeli..
    Bana sizin ingilizceniz benim turkcemden iyi dedi..ben de o zaman sizinle türkçe pratik yapalım dedim..güldük..
    Görüşme gayet rahat geçti.. Önce yemin ettirdi türkçe..
    Ben i do ..dedim ingilizce..nereye gideceksiniz dedi new hampshire dedim..tebrik ediyorum dedi..pasaportum 3 ila 5 gün içinde bana ulaşacakmış..
    30-40 sn sürmedi...kafamda o kadar sorular ve cevaplar vardı halbuki hazirladigim..Anlamadım bile nasıl bittiğini..
    Çok az türk vardı.. Sanırım çok sayıda iranlı vardı..
    Şimdi istanbula dönerken; hep okuduğum ama şu anda uzerimden büyük bir yük kalkmış hissi...
    Herkesin dileklerine kavuşmasını isterim geride kalanların..
    Ve sonra onların yazılarını da okuruz..

• @semra-karababa Gözünüz aydın, bundan sonraki süreçte de şans sizinle olsun.

• @kuzey sizin de şansınız bol olsun..bu arada numaranız gayet güzel.. yol uzun ama çok hızlı geçiyor zaman..:)

• @semra-karababa Teşekkür ederim, süreci takip edeceğim, gerisi nasip kısmet artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinelmasli gözleriniz aydın, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda bol şans ve huzur diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigby mülakat öncesi konsolosluktan gelen mailde yazan şekilde hazırlayın evraklarınızı. zaten evrak teslim alacak çalışan evrakları sırasıyla isteyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa sizin mülakat, saatlerce uğraşılan yemeğin 2dk'da bitmesi gibi olmuş 🙂
    gözünüz aydın, vizeniz hayırlı olsun. abd'deki hayatınızda da bu kadar kolay geçsin..

yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• ⭐⭐

@semra-karababa tebrik ederim umarım bu şans yeni hayatınızda da peşinizi bırakmaz 🙂

Benzer Başlıklar

• 642
  • 36
  • 6431
  • 12172
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |