Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @srhnkskn normal bir durum . bende de aynı şekilde gerçekleşti. eğer bilgileri düzenlemek istiyorsanız ilgili form yoluyla değiştirebilirsiniz. normal bir süreç sanırım. kartınız da basıma geçtiyse kısa sürede ulaşır en fazla 10 günü bulur size ulaştırmaları. bu saatten sonra adres vs değiştirmek isterseniz zaten güncelleme yetişmeyecektir

• @ugandateam Anladığım kadarıyla. Greencard gönderildikten sonra profil kısmı kapanıyor. Gerek kalmıyor ona. Tabi adres değiştirmek istersekte Ar-11 formuyla yapabiliriz gene. Teşekkürler. Bu arada greencardlar geldi 10 gün kadar önce.

• Ben USCİS fee ödemiştim green card takibini nereden yapıyoruz ve ayrıca ben DS260 formunda Green card ve SSN istiyorum diye işaretlemiştim herhangi bir yere başvurmaya gerek var mı ben amerikadayım şu an .

• Arkadaşlar USCIS fee yi ödemek için Usa den açılmış bir banka kartı mı lazım Türkiyeden kredi kartı ile ödeyebiliyormuyuz?

• ⭐⭐

@aethelwulf Türkiye’deki master ve visa kartlar ile ödeniyor diye biliyorum

• Merhabalar, öncelikle bu başlığı açan ve değerli yorumları ile bizleri yönlendiren başta Sn. @Sharm, @crazycells, @knnrn, @keysnambır, ve @Sono olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler. Ben ödemeyi gerçekleştirdim giriş sayfasındaki talimatlardan yararlanarak. Aklıma takılan bir SSN konusu vardı onu da netleştirdim sayenizde (Sn. @Orhan-Cabarov un sormuş olduğu konuydu). Tek bir sorum olacak; giriş yaptığımızda USCIS Immigrant Fee payment receipt çıktısının ödeme yaptığımıza dair bir kanıt olarak yanımızda olmasına gerek var mı? Yoksa sistem üzerinden bir kontrolle mi ilerliyor süreç? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rosenrot Girişte ödeme ile ilgili bir şey sorulmayacak, belge gerekmeyecek.

• @knnrn Teşekkürler 🙏🏻

• USCIS Üzerinden Adres Değişikliği Yapmak

Herkese merhaba,

Eğer konsoloslukta Green Card teslim adresini değiştiremediyseniz ve ülkeye girmeden adresi güncellemek istiyorsanız USCIS portalını kullanabilirsiniz. USCIS portalı üzerinden adres değiştirmek mümkün. Sanıyorum ABD'de iken de buradan physical address değişikliği yapabiliyoruz.

1. Öncelikle portala giriş için https://my.uscis.gov adresini takip edip, yukardaki Sign In kısmının üzerine gelip Create Account diyip adımları takip edip hesap oluşturuyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.13.19.png

2. Hesap oluşturduktan sonra yukarıdan My Account sekmesinin üzerine gelip aşağıdan Verify Your Identity'i seçiyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.56.51.png

3. Daha sonra çıkan ekranda Amerikan Büyükelçiliği'nden verilen Sarı Zarfa zımbalanmış kağıt üzerinde yazan A-Number'ı ve Case Numaramızı girip devam ediyoruz. A-Number'ınız 9 haneden az ise otomatik olarak 9 haneye tamamlanacak başına sıfır eklenerek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.57.39.png

4. Bu aşamada bir dizi sorular sorulacak. Bu soruları doğru cevaplayıp geçiyoruz. Örneğin doğum tarihiniz, doğum yeriniz vs gibi bilgileri çoktan seçmeli sorular içinde cevaplamanız beklenecek.

5. Sorular cevaplandıktan sonra Profiliniz ve Inbox'ınız açılacak. Profilinizden adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Zaten daha önce yazılmış olan adresi de orada göreceksiniz. Inbox'ı da Immigration Officer ile haberleşmek için kullanabileceksiniz. 2. maddedeki görsele bakabilirsiniz Profilinize ve Inbox'ınıza girme yerini görmek için.

6. Profilinize girdiğinizde adresinizi değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz. ABD'ye giriş yaptıktan sonra da, adres değişiklikleriniz için bu site üzerinden adres güncellemelerinizi yapmanız gerekecek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.24.22.png

• Elinize sağlık sayın @funnelweb. Burada bir sorum olacak, physical address kısmı boş geliyor ancak doldurmadan form kaydedilemiyor. Buraya mevcut bulunduğumuz TR adresini yazmak doğru mu? Sonrasında ABD'ye yerleşince tekrar değişiklik yapabiliriz diye düşünüyorum. Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Teşekkürler.

• @boraozc, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

Elinize sağlık sayın @funnelweb. Burada bir sorum olacak, physical address kısmı boş geliyor ancak doldurmadan form kaydedilemiyor. Buraya mevcut bulunduğumuz TR adresini yazmak doğru mu? Sonrasında ABD'ye yerleşince tekrar değişiklik yapabiliriz diye düşünüyorum. Bu konuda bir fikriniz var mıdır? Teşekkürler.

Kart için belirtilen ABD adresini yazmak daha doğru olur. Zaten her adres değişiminde bildirmek gerekecek. Giriş yaptıktan sonra physical address kısmı da hemen değiştirilebilir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• aslında bu USCIS Immigrant Fee Ödemesi ile alakalı bir video çekilse çok daha yararlı olabilir bana epey karışık geldi.

• merhaba ucsis ödeme yaparken adres bilgisi amerikada bildirdiğimiz adres mi yoksa Türkiye de ikamet ettiğimiz adresi mi gireceğiz arkadaşlar

• IMG_7178.jpg
    arkadaşlar böyle bir hata oluştu

• IR5 vize alanlara sarı zarf ve üzerine iliştirilmiş kağıt verilmiyor.
    Bilgilerin elektronik olarak iletildiğine dair bir broşür vize basılı pasaportla gönderiliyor.

DOS Case ID vize sürecinde kullanılan NVC Case Number değil mi?
    USCIS hesabım "I-551 Contact Information" bölümünde Mailing Address kısmı mülakatta verdiğim adresi gösteriyor, Physical Address kısmı ise boş. Sadece mailing address kısmını güncellemek istediğimde Physical Address kısmını da zorunlu doldurtuyor, her ikisine de green kartın gönderilmesini istediğim yeni adresi girdiğimde bir türlü güncelleme olmuyor. Bu kısımları sorun yaşamadan güncelleyebilenler varsa nasıl güncelleyebildiklerini paylaşabilir mi?

Sadece online Form AR-11 doldurarak adres güncelleme talebimi gönderdim.

• Arkadaşlar bugün Uscis fee ödemek için siteye kayıt olmak istediğimde mailime gelen linkten şifre oluşturmaya çalıştım submit etmedi sonra tekrardan oluşturmaya çalışınca zaten hesap oluşturdunuz dedi. O girdiğim şifre ve maille girmeye çalıştığımdaysa girmedi ve şifreyi değiştirmeye tıkladım ve yine adımları yapınca şifre kısmında submit butonuna tıklayınca tepki vermiyor. Ne yapmalıyım?

• Uscis de ödeme yapmak için 1 hesap oluşturuo hem eşim hem kendi ödememi gerçekleştirmiştim. Kartlar geldikten sonra da tek hesap üzerinden ilerlenebiliyor mu yoksa ikimizin de ayrı ayrı 2 hesabı mı olması gerekir?

• @diclemre Hesaplar bireyseldir. Ödeme haricinde, işlem yapmak istediğiniz her kişi için hesap açılması gerekmektedir.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşırsanız seviniriz.

• @JackFoxy çok sağolun yanıtınız için.

• @JackFoxy, içinde söyledi: USCIS Immigrant Fee Ödeme (ekran görüntüleriyle)

@diclemre Hesaplar bireyseldir. Ödeme haricinde, işlem yapmak istediğiniz her kişi için hesap açılması gerekmektedir.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşırsanız seviniriz.

Teşekkürler, işim kötüsü biz greencardları teslim almamıza rağmen uscis teslim edemediğini düşünüyor o nedenle de bilgilerimize ulaşamıyoruz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 46
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |