Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MichaelJordan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar dün Almanya Münih’te mülakatım vardı ve vizem onaylandı. Görüşme 30-40 saniye falan sürdü. Ben Türk vatandaşlarına karşı önyargılı olduklarını düşünüyordum ama Türkiye de red alanların çoğu Türkiye’nin ekonomik sorunları yüzünden red aldığını düşünüyorum.

Bana sorduğu sorular:

Kaç yaşındasın
    Neden ABD’ye gidiyorsun
    Almanya’da mı doğup büyüdün
    Ne iş yapıyorsun
    Amerika’da akraban var mı
    Türkiye de yaşadın mı hiç
    Kimle gidiyorsun
    Giden arkadaşın ne iş yapıyor
    Suriye’ye gittin mi hiç

Soruları öyle hızlı sordu ki 1 dk dolmadan bitti görüşme.
    Önümde İran ve Pakistan asıllı insanlar vardı. Onlar red aldı.
    İnşallah hepinizin mülakatı onayla sonuçların.

Almanya vatandaşlığınız varsa aksi bir sonuç saçma olurdu zaten

• Merhaba,
    2 sorum olacak:

Benim ve eşimin B2 turist vizesi mevcut. 1yasindaki kızım için turist vizesi almak için konsolosluğu gitmek gerekiyor mu ?

(Statü değişikliği)Ailecek ABD gittiğimizde ben turist vizesini öğrenci vizesine (F1) cevirdigimde. Eş ve çocuğum için de eşten dolayı sanırım f2 vizesi veriliyor. Ben Türkiye'ye giriş yaptığımda ABD ye tekrar dönmek istediğimde tekrar konsolosluğu gidip öğrenci vizesi almam gerekiyor diye biliyorum.
    Fakat ben ABD de kalmaya devam edip sadece eşim ve çocuğum Türkiye giriş yapsa daha sonra yanıma tekrar gelmek için (ABD ye) onlarda konsolosluğu gidip tekrardan vize almak zorundalar mi? (F2) yoksa ben öğrenci olduğum için bu kural sadece bana mı mahsus bir durum.

• ⭐⭐

@MichaelJordan Suriye'ye mi gitmiştiniz daha önce neden böyle bir soru geldi ki

• @LordBolton hiç gitmedim. Galiba sınır komşusu diye sordu.

• @ea83 vatandaşlığım yokta oturumum var

• Arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize merhaba, hem biraz New York 'u merak ettiğimden hem de Ağustosta kızım olacak ona yatırım amaçlı ABD'de bir gayrimenkul almak istediğimden bir ABD ziyareti planlamıştım ancak başvuru formunu doldururken ancak 2023 Nisan ayına randevu bulabildim arasıra kontrol ederek 9 ocak 2023 e çekebildim bunu siz tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim 3 soru var.

1. Ben forma seyahat zamanımı Kasım 2022 olarak yazdım bu tarihten sonra görüşmeye gitmem sakıncalı mı olur?
    2. Vize görüşmesinde ABD'de yatırım amaçlı ev almayı düşündüğümü söylemem yanlış anlaşılmalara neden olur mu? Birçok avrupa ülkesine seyahat ettiğim çoğu zaman aktif schengen vizem oluyor ve ABD'ye yerleşme gibi bir niyetim de yok ancak kızım ileride ABD'de eğitim görsün istiyorum, görmese de orada bir yatırım ile ileride eğitimine devam edebilir.
    3. Bizim bir aile şirketimiz var ve sigortamı asgari ücret üzerinden yatırıyorum, şahsi banka hesaplarımda genelde pek para olmaz ancak şirketimiz 20 çalışanlı ve gerektiğinde ihtiyacım kadar paraya erişebilirim ve şirkette tam yetkili müdürüm, görüşmeden önce hesabıma 1 haftalık gezi için yeterli miktarda TL yatırmam yeterli olur mu?

• @aeemin, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize merhaba, hem biraz New York 'u merak ettiğimden hem de Ağustosta kızım olacak ona yatırım amaçlı ABD'de bir gayrimenkul almak istediğimden bir ABD ziyareti planlamıştım ancak başvuru formunu doldururken ancak 2023 Nisan ayına randevu bulabildim arasıra kontrol ederek 9 ocak 2023 e çekebildim bunu siz tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim 3 soru var.

1. Ben forma seyahat zamanımı Kasım 2022 olarak yazdım bu tarihten sonra görüşmeye gitmem sakıncalı mı olur?
    2. Vize görüşmesinde ABD'de yatırım amaçlı ev almayı düşündüğümü söylemem yanlış anlaşılmalara neden olur mu? Birçok avrupa ülkesine seyahat ettiğim çoğu zaman aktif schengen vizem oluyor ve ABD'ye yerleşme gibi bir niyetim de yok ancak kızım ileride ABD'de eğitim görsün istiyorum, görmese de orada bir yatırım ile ileride eğitimine devam edebilir.
    3. Bizim bir aile şirketimiz var ve sigortamı asgari ücret üzerinden yatırıyorum, şahsi banka hesaplarımda genelde pek para olmaz ancak şirketimiz 20 çalışanlı ve gerektiğinde ihtiyacım kadar paraya erişebilirim ve şirkette tam yetkili müdürüm, görüşmeden önce hesabıma 1 haftalık gezi için yeterli miktarda TL yatırmam yeterli olur mu?

1)Seyahat tarihi farkettirmez birşey. randevular full dolu zaten.
    2)ABD'de para harcayacaksınız = pozitif.
    3)elçilik sigortanızla ilgilenmez. schengen vizesi değil bu. beyana ve ds160 formuna bakar. hesabınızdaki parayla da ilgilenmez.

• Herkese merhaba, 7 günlük bir seyahat için vize görüşmesinde banka hesabımda ortalama ne kadar göstermem gerekir?

• ⭐⭐⭐

@tr3301 2 k$ Eder bu dediğiniz tutar, bende aynı soruyu danışmanıma sordum kendisi bana 1-2 haftalık bi seyahat için 4-5 k olursa iyi olur demişti.

• ⭐⭐⭐

@mexido muslu hukuk bürosuna sorarsanız daha doğru bilgi alabileceğinizi düşünüyorum ama şahsi fikrim onlarında kağıt üzerinde statuleri değişicek havaalanında sizin turist vizeniz iptal olmuş gidip f2 vize alında diyebilirler. Arkadaşımın eşi amerikada yaşadığı statüsel bi sorun yüzünden uçağın kapısından dönmüştü.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mexido muslu hukuk bürosuna sorarsanız daha doğru bilgi alabileceğinizi düşünüyorum ama şahsi fikrim onlarında kağıt üzerinde statuleri değişicek havaalanında sizin turist vizeniz iptal olmuş gidip f2 vize alında diyebilirler. Arkadaşımın eşi amerikada yaşadığı statüsel bi sorun yüzünden uçağın kapısından dönmüştü.

Tam olarak nasıl bir statusel bir sorun yüzünden döndü acaba biraz açıklar mısınız? ABD giremiyor mu artık?

• arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin. ABD banka hesabındaki paraya B-A-K-M-A-Z. ingiltere/schengen değil bu ülke. Hatta banka hesabını bile İSTEMEZ. ds160 formunda zaten mesleğiniz ve aylık geliriniz soruluyor.
    hatta ve hatta abd elçiliği belgelere bakmaz(özellikle bir belge istediyse o ayrı,mesela i20 formu). Eğer ekstra belge istemişse, sizin beyanınızı güvenilir bulmamış demektir + %80 red alırsınız.
    ülkeye olan bağlarınıza bakar sadece.

Ankaranin en büyük otel malzemeleri üreticisi olan şirketin sahibine vize vermemişliği var abd elçiliğinin. Pentagondan davet almış sırp generale de vermediler mesela birkaç sene önce.

ne yapacakları hiç belli olmaz.

• ⭐⭐

@charon yatırım yapacak parası var kalabilir diye düşünmüş olabilirler

• alakası yok. abd yatırım yapanlara özel vize veriyor. Parası olana her daim açıktır ülke.

• ⭐⭐

@charon özel vize alması gerekiyor o zaman turist vizesi ile gidip yatırım yapamaz vizeler amacina uygun kullanilmali

• ⭐⭐⭐

@mexido onu tam bilmiyorum sormam lazım ama yeniden vize al demişler yani sen bi konsolosluğa git tekrar demişler sadece bu kadarını biliyorum

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

alakası yok. abd yatırım yapanlara özel vize veriyor. Parası olana her daim açıktır ülke.

turist vizesiyle gayet yatırım yapılabilir, ev alınabilir vs.
    para harcadıgın sürece sıkıntı yok.

• Günaydın selamlar, Vize tarihi 2023 den yakın zaman çekilen var mı acaba? Facebookta biri 2023 nisandan 2022 hazirana çektiklerini yazmıştı. Benim mülakat tarihimde 20223 mart ama hala ses yok.

Birde acil vize talebine elim çok gitmeye başladı Eylülde işim ile ilgili amerikalı resmi bir kuruluşun semineri var. Bu kurum ile aramızdaki mailleşmeyi ve resmi web sitesindeki seminer tarihini ve içeriğini konsoloslukla paylaşsam öne çekme ihtimalleri sizce varmıdır?

• @ahsenaydgdu herkese ekran farklı gözüküyor galiba, ben nisan 2022 de randevu sayfasını açtığımda mart-nisan 2023 açıktı. Siz şubatta başvurmanıza rağmen eylül ayını görebilmişsiniz. İlginç

• ⭐⭐⭐

@Umutcum biz ilk şubat 15 te başvururken ekim 2023 açıktı. Öncesi kapalı görünüyodu. Sonra randevumuz öne alındı ve takvim rahatladı. Bize 2022 eylül verildi sonrasınra 2022 eylül ekim kasım açıktı. Yani bi düzenlenme gelmiş gibiydi. Simdi yine çok uzak tarihler açık 6 ekim görünüyor. Gerçekten ben anlamıyorum bunlar nasıl iş yapıyolar.
    Benden 3 hafta önce randevu alan birisinin ramdevusu benden sonra öne çekiliyor 1 ay sonrasına nisana veriliyor. Ben şubat 25 te öne çekilme mailini alıyorum taaa 7 ay sonraya veriliyor. Vardır her işte bir hayır demekten başka bişey bulamıyorum ama o sözde kesmiyo artık sabırsızlık hat saffhada

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |