Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Talking-Cats selam, ds-160 formunu tek sefere mahsus guncelleyebilirsiniz. Önerim görüşmeye gitmeden 2 hafta kala yapın. Sonradan gerçekleşen gezi(ler) dışında farkli bir durum varsa (gelir durumu, iş değişikliği, adres değişikliği vb.) değiştirirsiniz. Görüşmeyi ingilizce yapmanız pek bir etki etmez sonuçta 'turist' statüsünde başvuru yapıyorsunuz ama yeşil pasaportun katkısı olur diye düşünüyorum.

• Merhaba, Yardımcı olursanız sevinirim, ds-160 formu doldurdum ve haftaya randevum var formu doldururken yer olarak istanbulu seçmiştim ancak oradan randevu bulamadım ve Ankaradan aldım, formda seçilen yer olarak istanbul yazıyor. Ankarada bu problem olur mu? Veya yeri değiştirmek için ne yapmalıyım bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

• @ihsan-sy sorun olmaz iciniz rahat olsun aynı durum tanidiklarimizda da oldu vizelerini aldilar. Ankarada mulakata gittiğinizde iceriye girer girmez bir banko var görevlilere durumunuzu söylersiniz hallederler. Bol şans.

• @ebaris86 çok teşekkür ettim bilgiler için.. az önce B1 vizesine başvurdum, 185 dolar olmuş ücreti. keşke Ankarayı tercih etseydim. en erken Ankara 22 Ekim 2024 İstanbul 10 Mart 2025'di mecburen istanbulu seçtim formda öyle belirtiğim için.. bunu değiştirmek mümkün mü ya da randevuyu öne çekmek?

• @Yrngzgn teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Talking-Cats öne çekebiliyorsun. Sadece tarihi yakalaman gerekiyor.

• @Talking-Cats lokasyon değiştirebilirsiniz, ayrıca boş tarih yakalayabilirseniz öne de çekebilirsiniz

• @ayvalik10 nasıl? hangi siteden ve ayardan yapabilirim? ödemeyi yaparken de sorun olmasın farklılık olmasın diye yine İstanbul'u tercih ettim. sanırm artık Ankara randevusu almak mümkün değil, ama istanbulu erkene çekmek isterim

• @Talking-Cats bağlantı metni ilgili link e tıklayıp kullanıcı adı ve sifreden sonra üst orta kısmında 'DEVAM ET' e tıklayıp, üstten 3. seçenek olan 'Randevuyu Yeniden Zamanla' tıklayıp İstanbul yada Ankara'dan müsait olan tarih secebilirsiniz.

• @ebaris86 çok teşekkür ederim, emek ve zaman harcadınız benim için. minnettarım size.. umarım sizin de gönlünüze göre olur her şey, son küçük bir sorum olacak. hep istanbulu yazdım ama ankaradan daha erken bir randevu yakalarsam orada görüşmeye gitmem de ½100 sorun olmaz dimi. ayrıca hangi konsolosluk daha yüksek ihtimalde onay veriyor öyle bir veri varmıdır 🙂 tekrardan teşekkürler

• Ankara'da bir boşluk buldum ve tam da 40 yaşıma basacağım gün 19 Kasım 2024 e sabah ilk randevuyu aldım. umarım randevuyu ilk başta İstanbul yazıp da sonradan Ankara'dan randevu almam bir sorun teşkil etmez. ayrıca kargo gönderi falan bir şey söyleyip duruyor o sitede. ben şimdilik bir seçim yapmadım.. yapmalı mıyım?

• @Talking-Cats rica ederim ne demek bu forumda herkes birbirine yardımcı olmak için var (varız). Mülakat yerini oncesinde İstanbul sonrasında Ankara seçmeniz hiçbir sorun teşkil etmez içiniz rahat olsun. Gerekli koşulları sağladınız ve turist olarak gidip geleceğinize kanaat getirilerse hiç bir sebeb yok red almanıza. Ayrıca şu konsolokluk su gorevli daha çok red verir yada onay verir diye bir durumda yok tamamen sizin kendinizi ifade edebilmenize kalmış. Kargo olayı ise vize onayi almanız durumunda ev/iş adresinize pasaportunuzun gönderilmesini talep edebilirsiniz (ek ücret karşılığı) kargo istemez iseniz PTT kargodan kendiniz gidip almanız gerekecektir yani bu da sizin isteğinize bağlı. Umarım doğum gününüz size uğurlu gelir. Bol şans 🙂

• ⭐⭐

@Talking-Cats görüşme gününden önce teslimat adresini değiştirmezseniz bir daha değiştirme şansınız olmayabilir. Bu da görüşmeye Ankara'da girecekseniz, onay almanız durumunda pasaportlarınızı mutlaka oradaki PTT şubesinden teslim almanız anlamına gelir. İlgili PTT şubesinden başka bir şubeye yönlendirmesini sağlayamazsınız. Sizin adınıza başka birisi de teslim alamaz ( vekalet vermeden ). O yüzden bulunduğunuz şehirdeki size en yakın PTT şubesini seçmeniz avantajınıza olacaktır. görüşmenizde bol şans.

• Merhabalar
    Öncelikle kolay gelsin
    Eşimle birlikte Amerika turistik vize için yarın Ankaradan randevu aldık.
    Eşimin daha önce amerika vizesi olduğu için sadece evrakları ı istefiler onları da ben götüreceğim.
    DS160 belgesini daha önce 1 kere düzenleyip AIS numarasını güncelledik(Ankaradan randevu aldık form istanbul yazıyordu sistem uyarı verdi ve güncelledik)
    Dün benim belgeme baktığımda hiç seyahat yaptınız mı kısmını hayır olarak seçmişim fakat defalarca avrupaya giriş çıkışımız var(eşimin evrakları doğru) yeni bir ds belgesi doldurabilir miyim? Açıkcası yorumlardan biraz çekindim randevunuza alınmayabilirsiniz yazıldığı için öneriniz nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nyrt bu sistemsel bir sorundan kaynaklı olabilir, siz yazmış olsanız bir orada hayır olarak çıkmış duruyor.
    aynı sorun DS260 formunda da var çünkü.
    siz "hayır" seçtiğinize emin misiniz peki?

• Aslında yazıp kaydettim fakat çıkmayınca sistem kaydetmedi diye düşündüm

• ⭐⭐

@nyrt "create a new application" butonu ile mevcut DS-160 formu yeni bir forma aktarabiliyor, eğer bu yöntemi kullanarak form bilgilerini yeni bir forma aktardıysanız maalesef seçmeli ve koşullu alanların bir kısmı aktarılmıyor. bu bilgiyi daha önce forumda paylaşmıştım. "bazı alanlar hariç" yeni forma aktarılıyor şeklinde bahsetmiştik. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki alanda "No" mu yazıyor? Ben mesala seçimi yaptığım için bu bilgi aldığım çıktıda yer alıyor.

Screenshot 2023-10-31 at 09.14.15.png

dilerseniz yeni bir DS-160 formu doldurun ve bunun onay çıktısını görüşmeye götürün. AIS üzerinden güncelleme hakkınız dolduğu için içeride belgeleri teslim alan görevliye bu durumu belirtip güncelleme işlemini yapmasını talep edebilirsiniz. Güncelleme yapılmasa bile mülakatta pasaportlarınızı verdiğinizde seyahat geçmişinizi görecektir görevli ama tabi formda yer alması daha iyi olurdu.

• Formu düzenlerken bilgilerin bir kısmı eksikti elle tekrar düzelttim ama sistem o kadar aksak ki belki de kayıt edemedim yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    sevgiler

• @ebaris86 çok teşekkür ederim 🙂

• @tufank çok teşekkür ederim bilgiler için 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |