Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DS-160 formumun fotoğrafını değiştirmek istiyorum. Editlemek mümkün olmadığı için tekrardan form doldurmamda bir sakınca var mı? 6 Aralık'taki randevum iptal mı olacak ve tekrar mı başvuru ücreti ödemek zorundayım? Lütfen bilgili biri varsa yardım edebilir mi?

• Selam arkadaşlar,
    DS-160 formunda sorulan sorular arasında 'Have you made specific travel plans?' sorusuna 'No' diye cevap verdim. Aklıma takılan 'Yes' cevabı verilse ve detaylar yazılsa daha iyi olmaz mı ? En azından detaylı bilgi vize almak için olumlu katkı sağlar diye düşünüyorum.

• @j0nlyesh ilgili siteden okuduğum kadarıyla fotoğraf değiştirme olmuyor, formu tekrar güncellemeniz gerek bu durumda tekrar ücret ödemezsiniz fakat randevu tarihiniz değişir (büyük bir ihtimalle daha ileri tarihe). Vize görüşmesine gittiğinizde zaten güncel 2 adet foto gotureceksiniz. Vize alırsanız o resimlerden biri basılmış olacak.

• merhabalar Ds160 formunda okul isimlerini ve bölümleri İngilizce olarak mı yazmalıyız? Üniversite yerine Universty yada faculty gibi? Sizler nasıl bir yol izliyorsunuz?

• @ebaris86 Evet demeniz ve altı dolu bir seyahat planı sunmanız size ciddi oranda artı kazandırır.

• @ebaris86, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular (ziyaretçi vizeleri)

@j0nlyesh ilgili siteden okuduğum kadarıyla fotoğraf değiştirme olmuyor, formu tekrar güncellemeniz gerek bu durumda tekrar ücret ödemezsiniz fakat randevu tarihiniz değişir (büyük bir ihtimalle daha ileri tarihe). Vize görüşmesine gittiğinizde zaten güncel 2 adet foto gotureceksiniz. Vize alırsanız o resimlerden biri basılmış olacak.

Randevunuz değişmez. Sadece formu yeniden doldurup yeni DS160 numarası ve çıktısını yanınızda konsolosluğa götürün. Randevu günü ilk bankoda size DS160 formunu güncellemek isteyip istemediğinizi soracaklardır. Sormazlarsa da siz talep edebilirsiniz. Burada yeni doldurmuş olduğunuz formu ve güncel fotoğrafı verebilirsiniz.

• ⭐⭐

@j0nlyesh randevunuz iptal olmadan 1 kereye mahsus DS-160 form numarasını güncelleyebilirsiniz. ilgili açıklama şu iletide mevcut.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/9365?_=1694590830939

bu arada randevunuzu iptal bile etseniz, ödeme dekont tarihinizin üzerinden 1 sene geçmediği sürece yeni bir randevu alabilirsiniz ve bunun için ücret ödemeniz gerekmez.

• Herkese selamlar, sormak istediğim bir konu var yardımcı olursanız çok sevinirim.

DS-160 formu doldururken Business kısmındaki yaptığımız işlerde takıldım. Ben iki işle meşgulum.
    Birisi kendi şirketimizde sigortalı olarak çalışmaktayım, diğeri de çok ortaklı bir şirkette imzaya yetkili şirket yetkilisiyim.

DS-160 formuna girerken bu iki işi ayrı ayrı nasıl girebilirim? Benim gördüğüm kadarıyla tek iş girip sonra ekle seçeneği yok.

Aynı yere iki işi de yan yana yazmam mı gerekir. Formumda tek eksik yer burası kaldı, bilenler yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐

@kaganuysl Hangi iş yerinde daha uzun senedir çalışıyorsanız o bilgiyi eklemeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Firma yetkilisi olmak muhtemelen daha avantaj sağlar ama buradaki çalışma sürenizi bilmediğim için yorum yapamıyorum. Bu formu hazırlayanlar "Present Work Information" kısmına aynı anda farklı bir iş veya eğitim durumu girme özelliği eklememişler.Dilerseniz "Present Work Information" bölümündeki "Briefly Describe your Duties:" kısmına hem bu işinizdeki hem de diğer işinizdeki görev tanımını girebilirsiniz. Dilerseniz de "Were you previously employed?" kısmına diğer işinizi yazabilir, "Employment Date To: " kısmına da bugünün tarihini girebilirsiniz. Görüşmede sorulursa bu bilgiyi verebilirsiniz. Başka da bir seçenek yok maalesef.

• @Bambam örnek forum elemanı. Kendin sor, kendin cevapla...

• Merhabalar,

Ais usvisa sitesinden bilgileri girerken vize türünü B2 TURİZM/tıbbi tedavi seçtim. Tujrsitik amaçlı olacağı için. Ancak bi danışman firmasının sayfasında bunun hata olduğunu okudum. B1 ticari - B2 Turistik değil midir ? B1/B2 olanı mı seçmem gerekiyordu.
    Düzeltmem için mevcut randevuyu iptal etmem gerekiyor. Bu şekilde yapan var mı hiç ? Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler

• ⭐⭐

@Şemre bu bir hata değil, tercih aslında. B1/B2 alırsanız hem iş / konferans hem de turistik amaçlı kullanabilirsiniz. Bir yerde çalışıyorsanız B1/B2 seçmeniz daha iyi olabilirdi. Biz mesala ailece aldığımız vizede çocuk için de B1/B2 olarak basıldı vize, çünkü o şekilde seçmiştik DS-160 formunda. bu tercih tamamen size kalmış. randevu konusu bilmiyorum, kategori değiştiği için belkide yeniden almanız gerekecektir.

• @Şemre bence riske atmayın yeni randevu aldınız sanırım, iptal edip dogru sekilde guncelleyin. İlerleyen zamanlarda nasıl olsa öne çekme şansınız olacaktır.

• Arkadaşlar DS formumu dolduruyorum kafama takılan bir kaç şey var bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1- Pasaport seçimini bordo pasaport için Regular olarak mı seçmeliyiz?
    2-Askerlik kısmında branch of service / rank position / military specialty alanlarını nasıl doldurmalıyız? (bedelli askerlik yapmıştım ve ne yazmam gerektiğini anlayamadım)
    3-Şirket sahibiyim kendim employment durumunda olmadığım için salary yazmasam problem olur mu veya yazmam gerekir mi ?
    4-Son olarak gittiğimiz okulların başlangıç ve bitiş zamanlarını soruyor. Ben okulumu son sınıfta bıraktım ve diplomayı almadım ve kayıt yenilemedim.Bitirmiş gibi 4 yıl bir başlangıç ve bitiş mi girmem gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerekir?

• ⭐⭐

1- evet regular olmalı.
    2- benim gibi hiç gitmeden bedelli olarak yaptıysanız “no” diyebilirsiniz. Eğer temel eğitim aldıysanız hangi şube olduğunu ve temel eğitim aldığınızı yazabilirsiniz.
    3- sizden beklenen “salary” değil, toplam aylık yaklaşık gelirinizi belirtmeniz. Bunun içerisinde var ise kira vb. gelirlerinizi de dahil edebilirsiniz.
    4- sedece tamamladığınız dereceleri girmeniz yeterli.

@aristocrat, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular (ziyaretçi vizeleri)

Arkadaşlar DS formumu dolduruyorum kafama takılan bir kaç şey var bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1- Pasaport seçimini bordo pasaport için Regular olarak mı seçmeliyiz?
    2-Askerlik kısmında branch of service / rank position / military specialty alanlarını nasıl doldurmalıyız? (bedelli askerlik yapmıştım ve ne yazmam gerektiğini anlayamadım)
    3-Şirket sahibiyim kendim employment durumunda olmadığım için salary yazmasam problem olur mu veya yazmam gerekir mi ?
    4-Son olarak gittiğimiz okulların başlangıç ve bitiş zamanlarını soruyor. Ben okulumu son sınıfta bıraktım ve diplomayı almadım ve kayıt yenilemedim.Bitirmiş gibi 4 yıl bir başlangıç ve bitiş mi girmem gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerekir?

• @tufank cevaplar için çok teşekkürler tufan hocam. Askeri kısım için bilgileri türkçe mi ingilizce mi girmem gerekli? Genel olarakta mesela üniversitesi / university bu kavramlarda türkçe mi ilerlememiz doğru olur

• ⭐⭐

@aristocrat özel isimleri olduğu gibi bırakabilirsiniz. University ile Universite arasında çok fark yok. Ben orijinal TR de yazıldığı gibi yazdım ( tr karakterler hariç ) ancak bölüm ismini görevli daha kolay anlayabilsin diye İngilizce olarak yazdım. Yine aynı şekilde şirket isminiz Türkçe kalabilir ama mesleğiniz ve iş / görev tanımız İngilizce olabilir.

Askerlik ile ilgili de şubeyi TR olarak yazıp, “basic military training ” ve “private soldier” yazabilirsiniz diye düşünüyorum. Ben bu alanı doldurmadığım için emin değilim, varsa dolduran kişiler daha net bilgi verebilir.

• @tufank teşekkür ederim yanıtınız için. Emekli babam ve ev hanımı annem için aldığım ramdevu da seçmiştim B2 yi emekli olduğu için calışmadığını anneminde ev hanımı olmasından dolayı

• selamlar arkadaşlar, DS160 formunda istanbul seçip, Ankara'dan randevu alıp gidersek sıkıntı yaşar mıyız? Daha önce deneyimleyen bir arkadaş oldu mu acaba?

• Selamlar Saygılar cümleten. hafta sonu USA turist vizesi için form dolduracağım, sanırım şu ana kadar ziyaret ettiğimiz ülkeleri de DS-160 formuna doldurmamız gerekiyor. benim merak ettiğim: Formu doldurduktan sonra başka ülkeye giriş çıkış yaptığımızda bu DS-160 formuna sonradan gezdiğimiz ülkeleri ekleyebiliyor muyuz. (şu ana kadar 3 ülkeyi ziyaret ettim).. Neden merak ettim, çünkü vize görüşmesinde ne kadar çok ülkeyi ziyaret ettiysek bunu göstermenin bir avantaj olduğunu söylediler. Ayrıca mülakatı ingilizce yapmak, yeşil pasaport sahibi olmak da avantaj mıdır? tecrübeli arkadaşlardan yorum ve tavsiyelere açığım.. Vesselam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |