Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EzgiLera Tebrikler. Yeni yaşamınızda mutluluklar. Bizlere verdiğiniz destek içinde teşekkürler.

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• @EzgiLera

Ezgi hanım tebrikler. Eşinize de geçmiş olaun umarım en yakın zamanda gidersiniz 🙂

• Yasaklı

@EzgiLera Tebrik ederim. 🙂

• Merhabalar, saglık raporunu muayene olduğumuz gun içerisinde alabilir miyiz? yada aynı gün teslim alan var mı?

• @EzgiLera hayirli olsun...cok mutlu olun. Bol sans!

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera Aynı sonucu yaşamak dileğiyle, sizlere yeni hayatınızda başarılar dilerim. Olur da vizeyi alırsak ben de Florida düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@Houstonwehaveproblem Genelde diğer iş gününde teslim ediyorlar. Aynı gün alanı duymadım.

• @EzgiLera Yazınızı okuyunca telegram grubunda ki "Ben zaten çoktan kazandim sadece akşam sonucu resmi olarak ogrencem diyerek sonuç bekledim"msjima attığınız alevin nedenini daha iyi anladim😊😊Masallah adınıza çok çok sevindim.Sansinizin hep on numara beş yıldız olduğu tüm güzelliklerin sizi kolaylıkla bulduğu muhtesem bi hayat diliyorum sevgiler 😊

• Tebrikler, sizin adınıza çok sevindim, çok sıkıntılı süreç geçirdiğinizi aile yakını olarak biliyorum, sizinle gurur duyuyorum, Allah iyilerle karşılaştırsın her daim, Hakan amcan olarak her zaman yanındayım Aytaçıma da selamlar akıllı kızım benim Aferin size, başarılar diliyorum.

• @EzgiLera Tebrik ederim ezgi hanım hep beraber oturduk sizi bekledik çok güzel bir haberle bizi de mutlu ettiniz inşallah bu azminizle Amerika'da da güzel şeyler yaşarsınız 🎉

• ⭐⭐

@EzgiLera Tebrikler Ezgi Hanım yeni hayatınızda başarılar. Keşke biraz daha uzun yazsaydınız okurken kendimi hikayen içinde gibi hissettim mutlu sonla bitmesi de ayrıca çok sevindirici hak edilmiş bir zafer sizinki 🙂

• @EzgiLera Çok tebrik ederim Ezgi Hanım , bundan sonraki tüm süreçleriniz su gibi geçsin 🙂

• ⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

25 Mayıs 2022 sabahı İstanbul'dan Ankara'ya doğru eşimle beraber yola çıktık. Yolda geze dolana yavaş yavaş gidiyorduk. Bolu'da alışveriş ve yemek için durduğumuzda kalacağımız otel için rezervasyon yaptık. UK Ankara Hotel. Çift kişi için geceliği 550 TL. Bolu'daki son molamızdan sonra yola çıkıp durmadan Ankara'ya vardık. Otel büyük, eskiden Seğmen Otel'miş, yenilenmiş ve isim değiştirmiş. Elçiliğe yürüme mesafinde. Odaları güzel, temiz. Otele girişimizi yaptık ve eşim banka dökümü almak için bankaya gitti. Birikimimiz benim hesabımdaydı ama asıl talihli eşim olduğu için ısrarla banka hesap dökümü almak konusunda diretti. O hesap dökümü alırken ben bir duş aldım ve fotoğraf çekimi için hazırlandım. Eşim geldikten sonra bir fotoğrafçıya gittik ve 2 kişi 4er fotoğraf çektirdik. 60+60 120 TL. Eğer mail olarak da istiyorsanız fotoğraf başı +10 TL ücreti varmış. Fotoğrafçıdan çıkıp yemeğe gittik ve döndüğümüzde fotoğraflarımız hazırdı, teslim aldık. 2 fotoğraf için yaklaşık yarım saat sürer baskısı demişti, biz 1 saat sonra gittik. Akşamı otel odasında dinlenerek geçirdik ve mülakata birkaç saat kala uyuduk. Her ne kadar sürekli uyanıp saate baksam da dinlendim yine de 🙂

26 Mayıs 2022 Mülakat Günü

Sabah kalktım, eşimi uyandırdım. Bir müddet hazır olmasını bekledikten sonra 7buçuğa doğru otelde kahvaltı için üst kata çıktık. Gayet sakin bir şekilde kahvaltı yapıyorduk. Bir yandan eşime hazır mısın, heyecanlı mısın diye soruyordum. Hayır diyordu ama sürekli onu sorarlarsa ne derim bunu sorarlarsa ne derim diye soruyordu 🙂 Odadan 8'de çıktık. Daha biraz ilerlemiştik ki fotoğrafların odada kaldığını anladım. Eşim geri döndü, fotoğrafları aldı. Arabanın anahtarını da odaya bırakacaktı ama unutup yanına almış. Yanımızda evraklar, eşimin cüzdanı, otel odasının kartı ve araba anahtarından başka bir şey yoktu. Hatta ben kimlik bile almamıştım yanıma 🙂
    Yolu biraz ilerlemiştik ki ruhsatı da almadığımız geldi aklıma. Araç değerlemeleri yanımızdaydı ama ruhsat yoktu 🙂 Ben zaten elbet bir evrak unutacağımızı biliyordum ama neyse dedim, önemli değil zaten ruhsat, hesaptaki paranın yeterli olacağını düşünüyordum.

08.17'de elçiliğin önünde sıradaydık. Önümüzde biraz heyecanlı bir hanımefendi ve 2 çocuğu vardı. Kadın sürekli bir şeyler unutup Kaktüs kafeye koşup geliyordu 🙂 Onlar sıranın en önüne geldiğinde kadının elinde siyah bir poşet ve içerisinde çocukları için yiyecekler vardı. Güvenlik poşeti görünce onu içeri sokamazsınız dedi. Kadın tekrar kaktüs kafeye doğru koştu ve geri dönüş yolunda güvenlik bizi çağırdı. Bize, siz gelin onlar hazır değilse dedi. Ben de yok hanımefendi geldi zaten dedim. Ve önden onlar girdi. Onların pasaport kontrolleri yapılırken yabancı bir beyefendi geldi. Sanırım daha önce sıradaymış ve bir eksik için geri göndermişler. Güvenlik kendisini biraz sonra alacağını söyledi. Kadın ve çocuklarından sonra bizi değil, o beyefendiyi çağırdı. Onunla da işi bittikten sonra bizi çağırdı.

Güvenliğe pasaportlarımızı verdik ve covid formu doldurduk. 1 form doldurmamızın yeterli olduğunu söylediler. Forma yazmak için saati sorduğumda 08.30 olduğunu söyledi güvenlik. X-ray cihazından geçerken üzerimizde hiçbir eşya olmamasını istediler ama bende kolye küpe vardı, sorun olmadı. Eşimin gözlüğünü bile çıkarttırdılar 😅 X-rayden geçerken eşimin cüzdanını görmek istediklerini çünkü içinde bir şey olduğunu söylediler. Arabanın kartı olduğunu gösterdik. A tamam o zaman dediler. O meşhur ağır kapıya doğru uzandığımda anladım ne kadar ağır olduğunu ve güvenlik aynı anda uyardı kapı ağırdır diye. Eşim açtı kapıyı. Kapı, koridor dedikleri dış alana doğru açılıyor. Koridordan yürüyüp mülakat bölümüne geçtik ve o kapı da yine ağır ve dışa doğru açılıyor. Oradaki deskte pasaportlarımızı istediler yeniden, 2 adet güncel fotoğrafımız olup olmadığını sordular var dedik. Ve bize sıra numarası verildi. 0222 🙂

Eşim ve ben sıra numarasını gördükten sonra bugün çok şanslı olduğumuzu anlamıştık. Çünkü 0 ve 2'ler bizdik... Biz evlenmeye Eskişehir'deyken (alan kodu 222) karar vermiştik ve orada da eğlenmeye 222'ye gitmiştik. Her ne kadar düğün daha geç olsa da, ben resmi tarihimiz özel tarih olsun istediğim için 02.02.2020'de nikah yapmıştık. 02.02.2022'deki 2. yıl dönümümüzü kutlarken Ankara'nın 466 mülakat vermesiyle mülakata Ankara'da girmeye karar vermiştik. 2022 talihlisi idik ve mülakat sıra numaramız da 0222'ydi.

Mülakat salonu doluydu. 23 sandalye vardı ve oturacak yer yoktu. Salonun köşesine, klimanın yanına geçtik ve ayakta bekleyerek insanları izlemeye başladık. Hem mülakat yapılan bankolar, hem para alınan banko, hem de evrak teslim edilen bankolar görüş açımızdaydı. Herkesi gözlemliyordum. Özellikle 5 numaralı mülakat bankosunun sesi çok yüksekti. Mülakatı yapan kişinin ne dediğini çok net duyabiliyordum. Herkes onaylanıyordu. Biz ise mülakat ücretinin ödesi için 7 numaralı bankoda numaramızın yanmasını bekliyorduk. Eşime heyecanlı olup olmadığını tekrar sordum. Aslında heyecanlıydım ama numaramızı gördükten sonra heyecan kalmadı, versinler vizemizi gidelim dedi 🙂 5 numaralı bankodan soruları ve onayları duydukça da rahatladığını düşünüyorum. Çünkü kısa sürüyordu ve rahattı mülakatlar.

Bizden önce girmiş yabancı bey 221 numarası ile 7 numaralı bankoda ücretini öderken, bizim numaramız 11 numaralı bankoda yanınca biraz şaşırdım. Tam ödeme sırası bize gelecek diye beklerken önce evrak teslimi için çağırmışlardı. Evrakları kişi kişi ayırarak dizmiştim ama evrakları teslim alan beyefendi kişi kişi ayırmadan istedi.

+Önce geçerli pasaportlarınızı verin.
    Verdik.
    +ABD vizesi olan pasaport var mı?
    -Evet benim var.
    +Tamam onu da verin.
    Verdik.
    +Nufüs kayıt örneklerinizi ve adli sicil kayıtlarınızı verin.
    Verdik.
    +Evlilik cüzdanınız ve fotokolerini verin.
    -Biz fotokopi çektirmemiştik.
    +1 tane de mi yok?
    -Yok hiç çektirmedik fotokopi.
    +Neyse tamam. Hallederim ben.
    Evlilik cüzdanını da verdik.
    +Şimdi asıl talihlinin orijinal diplomasını ve fotokopisini verin.
    Verdik.
    -Benimkine gerek yok mu?
    +Yok.
    +Mali evraklarınızı verin.
    Benim üzerime olan Eskişehir'deki evin tapusunu ve benim banka hesabımı (yaklaşık 50bin dolar karşılığı TL, döviz ve altın) uzattım. Eşimin hesap dökümünü arıyordum.
    +Bunlar yeterli.
    -Ama asıl talihlinin hesabı değil o.
    +Tamam bunlar yeterli zaten, başka gerek yok.
    (Hatta tapuyu da geri verecekti ama emin olamadı, vermedi geri)
    +Sağlık raporlarınızı da verin.
    Verdik.
    +2şer tane de güncel fotoğraf verin.
    Verdik.
    +Maskenizi indirir misiniz?
    -İndirdim.
    +Tamam başka bir şeye gerek yok.
    -Teşekkürler.

Köşemize geçip tekrar 7 numaralı bankoyu beklemeye başladık. Bu arada eşime, aslında önce evrakları vermemiz daha iyi oldu, bize sıra daha erken gelir böyle çünkü evrakları içeride işlemeye başladılar bile dedim.
    Telegram grubundan bir beyefendi ve ailesi ile tanışıp muhabbet ettik o arada. Biraz heyecanlılardı. Aslında heyecanlanacak bir şey yok diyordum ki 7 numaralı bankoda numaramız yandı. Kişi başı 330 dolar nakit verdik. Ve anlamsız şekilde uzun sürdü bu parayı ödemek. Sanırım sistem biraz ağır işliyor. Hatta o ara eşime, mülakat bile bu kadar uzun sürmeyecek 🙂 dedim. Ödemeyi yaptıktan sonra muhabbete geri döndük 🙂
    Heyecanlanacak bir şey yok, 5 numaralı bankonun sesi çok açık zaten, herkesi onaylıyorlar dedim 🙂 Bizim ruhsatı unuttuğumuzu söyledim ve o da unutmuş. Sorun olmaz, hesabınızda yeterli para var zaten dedim 🙂 Harita mühendisiymiş kendisi. Kolayca iş bulursunuz merak etmeyin dedim. Bizim Mayıs submitliler olarak bu senenin şanslı kısmı olduğumuzdan ama geride kalanlar için de üzüldüğümüzden bahsettik biraz.

Bu arada salon boşalmış, oturacak yerler çokça vardı. Bir görevli yanımıza gelip lütfen boş sandalyelere oturun diye bizi uyardı. Oturduktan kısa süre sonra, önce tanıştığımız ailenin evrakları için ışık yandı, daha sonra da bizim için 5 numaralı bankoda mülakat ışığı yandı. Bu kadar çabuk beklemiyordum. Bizden önce içeri giren 2 çocuklu hanımefendi bile hala bekliyordu oysa 🙂

Biz eşimle yanyana dururken hep ben solda dururum o sağda durur. Bankoya gittiğimizde de öyle durduk. Sanırım bu yüzden olsa gerek, bankodaki görevli bey soruları genelde bana bakarak sordu ama eşim asıl talihli olduğu için ben onun cevap vermesini bekledim.

Günaydın hoşgeldiniz nasılsınız? dedikten sonra, öncelikle sağ elimizi kaldırarak söylediklerimizin doğruluğuna dair yemin etmemizi istedi. Eşim yemin ediyorum dedi ben yemin ediyoruz dedim ve yemin ediyorum diye düzelttim daha sonra 😅 Önce eşimin parmak izlerini sonra benim parmak izlerimi aldı.

Nereye yerleşmeyi düşünüyorsunuz? dedi.
    Florida dedik ikimiz de aynı anda.
    Ooo Florida çok güzel. Neden oraya gitmeyi düşünüyorsunuz? dedi.
    Ben eşime baktım. Eşim de turizm sektöründe olduğum için dedi ve sonra aynı anda yine maliyet avantajı dedik.
    Orada tanıdığınız, akrabanız, arkadaşınız veya o tarz biri var mı? diye sordu.
    Yok dedik.
    Daha önce Amerika'ya gittiniz mi? dedi.
    Eşim hayır dedi. Ben evet dedim.
    Turizm mi? Dedi.
    Evet, turist olarak gitmiştim dedim.
    Eşime dönüp bir anda "Do you speak English?" diye sordu ve eşim de "So so" diye cevap verince güldü.
    Merak etmeyin oraya gidince çok hızlı öğrenirsiniz dedi.
    Umarım bir an önce gideriz dedim.
    Tebrikler, vizenizi onaylıyorum dedi.
    Teşekkürler dedik.
    Pasaportumu ve turist vizemi göstererek artık bunu iptal ediyorum dedi ve turist vizeme iptal damgasını bastı.
    Lisans diplomasının orijinalini, evlilik cüzdanını ve iptal vizeli eski pasaportumu geri verdi.
    Bir de bizim tapu vardı dedim. Çok anlamadı gibi. Resimli bir şey dedim.
    Mali evrakların arasından tapuyu epey aradı. Sonra buldu. Tapuyu da ve nedense imza sirkülerini de geri verdi. Bunlara gerek yok mu dedim. Yok dedi.
    Pasaportlarınız 3 ila 5 gün içerisinde PTT'ye verilecek dedi.
    Tekrar teşekkür ettik ve oradan ayrılıp daha önce dikilerek beklediğimiz yere gittik, evrakları dosyaya geri koymak maksadıyla. Oraya gittiğimiz gibi salondaki görevli peşimizden geldi ve sizin mülakatınız bitti di mi diyerek bize kapıyı gösterdi 😅
    Bu arada muhabbet ettiğimiz aileye bakmak için tekrar salonu kestim ama aile hala evrak vermekle meşguldü sanırım çünkü onları göremedim. Gerçekten evrak teslimi mülakattan daha uzun sürüyor 🙂

Mülakatı hangi dilde yapmak istediğimiz sorulmadı. Ben işsiz olmama rağmen paranın kaynağı sorulmadı. Güncel olarak burada ne iş yaptığımız sorulmadı. Orada ne iş yapacağımız sorulmadı. Mülakatta bana az, eşime çok soru gelmesini bekliyordum ama cevapları hep ben versem de sanki bir sorun olmazdı çünkü solda ben olduğum için genel olarak bana bakarak sormuştu soruları, sen asıl talihli değilsin, neden atlıyorsun demezdi herhalde. Ayrıca, mülakat başlarken maskem tam takılıydı ama evrak alırken maskemi indirip suratımı görmek istediği aklıma gelince, yeminden sonra parmak izi verirken maskeyi indirdim. Salonda da birçok kişi maskesi yarım takılı duruyordu. Hiç uyarıldıklarını da duymadım. Sanki yavaş yavaş önlemleri gevşetiyor gibiler.

Otele dönüp odaya çıktığımızda saat 9.49 idi. Ben öğlen olmuştur diyordum. Halbuki her şey 1.5 saat bile sürmeden olup bitmişti.

İnişli çıkışlı bir 2 yılın sonunda "Tebrikler vizenizi onaylıyorum" cümlesini duymak kadar rahatlatıcı bir şey yok. Yine de vize basılı pasaportu görene kadar tam anlamıyla da rahat edemeyeceğim gibi. Aman bir sıkıntı çıkmasın artık diyorum. Kendim adına rahatlamış olmak güzel bir şey ama bir yandan aklım hala geride kalanlarda...

Tebrik ederim, çok mutlu oldum umarım yeni hayatınızda huzurlu mutlu ve bol paralı olursunuz yolunuz açık olsun

• @EzgiLera Tebrikler Ezgi Hanım umarım eşiniz sağlığına kavuşur, her şey yolunda gider ve bir an önce yeni hayatınıza başlarsınız. 🎉
    Yazdıklarınızı duygulanarak okudum, sizinle benzer durumları biz de eşimle 4 senedir (evlendiğimizden beri) yaşıyoruz. Hep bir yurtdışına gideceğiz niyetiyle attığımız her adım, kurduğumuz her hayal, yaptığımız her plan yarım, belirsiz ve stresliydi. O nedenle sizi çok iyi anlıyorum. Biz eşimle hala sonucu görmeden sevinemiyoruz, ağzımızda o eski acı tat var, mülakat alamayanlar için hüzün var.
    Ama...
    Sizinki gibi mutlu sonla biten hikayeleri okudukça, APye kalanların sürecinin olumlu tamamlandığını gördükçe başkalarının yerine mutlu oluyoruz ve umutlanıyoruz. Azminiz ve hikayeniz herkese ilham olsun, umarım bu forumdaki herkesin hayali gerçek olur.

Not: Ankara bir güzellik yapsa ve eylülde herkese mülakat verse, rezerv vizeleri dağıtsa şöyle forum olarak toplu bir bayram yapsak. Ya da trabzonsporlular gibi tekno parti yapsak 😃

• @EzgiLera tebrikler herşey gönlünüzce olsun...

• EzgiLera tebrikler.Yolun açık olsun deneyimini zevkle okudum bu süreci birlikte geçirdik sayılır darısı dv 2021 deki (GoodluckvBiden plaintiff)tüm arkadaşlarımızın başına ve muhtar adanaya tabii 🤗 Dv2021 EU252xx

• @EzgiLera Tebrikle, Umarım Amerika'da ki yeni hayatınız mutlu, huzurlu ve güzel olur. yolunuz ve bahtınız açık olsun.

•    SAĞLIK MUAYENESİ VE MÜLAKAT DENEYİMİ  

Herkese merhaba.30 martta mülakat tarihim belli olduktan sonra www.doctorun.com sitesinden randevumu aldım ve Ais kaydımı yaptım.
    8.45'te randevumdan 15dk önce unganların bulunduğu binanın 4.katına çıktım. Kayıt için belgelerimi teslim ettim.1-Pasaport 2-Confirmation page 3-Mülakat mektubu 4-Covid aşı kartı 5- Pcr testi. Fotoğraf çekimi yapıldı ve tahliller için form verildi.3.katta kan tahlili için 700 TL ödedim. İdrar tahlili istenmedi.5.katta Akciğer grafisi çekildi. Tekrar 4.katta gittim testler için verilen formu teslim ettim.11.45'te muayene için gelmemi söylediler.11.30'da boy ve kilo ölçümü yapıldı ve hasta önlüğünü giydim. Dr. Mehmet Ungan geldi. Sorularını sorarken aynı zamanda sırtımı dinledi ve aşı yaptı.
    Sorular ;
    -Alkol ve sigara kullanıyor musun? -Amerika'da nereye gideceksin ve ne iş yapacaksın.- Herhangi bir hastalığın var mı? Araç kullanırken gözlük kullanıyor musun?
    Muayene bittikten sonra 3,700 TL ödedim.
    ***///
    26 Mayıs 08.00'da olan vize mülakatım için 7.50'de elçiliğin önündeki sırada beklemeye başladım. 15dk sonra güvenlik görevlisi listeden ismimi kontrol etti ve covid formunu doldurmamı istedi. Formu imzalayıp teslim etikten sonra x-ray cihazına belgeleri bırakıp güvenlik alanından geçtim. Sonra mülakatın yapıldığı binaya giriş yaptım. Girişte pasaportumu verdim ve sıra numaramı alıp bekleme salonuna geçtim. Pasaportun üzerine etiket yapıştırıldı ve bilgilendirme kağıdı verildi.
    1.numara yanışında belgelerimi teslim ettim.1-Adli sicil belgesi 2-Nüfus kayıt örneği 3-Pasaport - 4-2 adet fotoğraf 5-Sağlık raporu 6-Askerlik durum belgesi 7-Lise diploması ve fotokopisi 8-Öğrenci belgesi 9-Banka hesap dökümü ve imza sirküleri 10-İş teklifi mektubu.Ds-260 formundaki adresin güncel olup olmadığını ve mülakatı hangi dilde yapmak istediğim soruldu. İngilizce konuşabilirim ama belki tercümana ihtiyaç duyabilirim dedim.
    2.numara yanışında 330$ ödeme yapım.
    3.numara yanışında mülakat Türkçe olarak başladı.
    Selamlaşmadan sonra yemin ettim ve parmak izi verdim.
    Sorular;
    -Amerika'da nereye gideceksiniz ?
    -Amerika'da tanıdığınız var mı ?
    -Amerika'da ne iş yapacaksınız ?
    -Çocuğunuz var mı ?
    -Evli misiniz ?
    -Amerika'ya daha önce gittiniz mi ?
    -İngilizce biliyor musunuz ?
    -Tebrikler.
    Mülakat yaklaşık 3dk sürdü.

• Sn @Ravana imza muhhteşem Allah bize de nasip etsin inşallah :):)

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 516
  • 46
  • 72
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |