Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Merhabalar bu konuya dair benim de bir sorum olacak. Benim pasaportum da eylülde doluyor süresi ve süreyi uzatmak için eski pasaportu da getirmemi istiyorlar yanımda eskiyi imha ediyorlarmış ama 199u aradım ve görüştüğüm görevli dedi ki kişiler aynı anda 2 tane bordo pasaporta sahip olabilir. Yani diğerinin elinizde kalmasını istiyorsanız ikinci pasaport için yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. Ama bunu konsolosluk sorun eder mi bilmiyorum.

İki seçenek var;

1. İlk pasaportun elimde kalması için yeni pasaport başvurusunda bulunmak. ( Ama bunu konsolosluk sorun eder mi?)
    2. Süreyi uzatmak için başvurup ilk pasaportu deliyorlarmış deldikten sonra imha etmeyin bana geri verin ricasında bulunmak. Burda da Nüfustaki görevlinin insafına kaldı olay.

Hangisini tercih etmeli ne yaplmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelinur merhaba;

1- TC vatandaşları TC kanunları gereği iki pasaport taşıma hakkına sahiptir. bunu ankara konsolosluğu biliyor merak etmeyin.

2- zaten eski pasaportu size geri veriyorlar, imha etmiyorlar ki. böyle bir durum şuana kadar duymadım. hatta çipli pasaportları delmeyip sistemden iptal ediyorlar genelde. hele de içinde vize varsa. bu konuda içinde rahat olsun..

• @gucarslan Yanıt için çook teşekkür ederim yani ben yeni pasaport için başvurayım değil mi? Süreyi uzatmak için değil?

• @gucarslan ilginize tesekkurler, aslinda korkum şu, bazi yabanci kaynaklardan okudugum kadariyla, her embassy formun mulakat esnasinda revize edlimesini kabul etmeyebiliyormus bu degisikligi sadece KCC yapabilir diye bir dönüş olmaz umuyorum 🙂

• @gucarslan Merhaba, bende yeni pasaport çıkarttım formu eski pasaportumun süresi geçtiği için yeni pasaport bilgilerini girerek submit ettim. Yalnız şöyle bir durum var eski pasaportum geri verildi bana ama delinerek geri verildi . Görüşmeye giderken eskisini o şekilde götürsem problem yaşarmıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osonmez elbette yaşamazsınız. eski + yeni mülakata gitmeniz yeterli.
    bu konu zerre kadar kafanıza takacağınız bir konu değil.

• @gucarslan Teşekkür ediyorum hocam cevapladığınız için.

• Merhabalar,
    Ben bu yıl katıldım ve hak kazandım. Ancak geçmiş yılları incelediğimde 30xxx sıra numarası üzerinin pek şansı olmadığını gördüm. Bu haliyle bir sonraki yıl çekilişine de başvursam herhangi bir problem yaşarmıyım?

• Arkadaslar suanda kaldığım öğrenci yurdunu giricem adrese, sözleşme 1 eylülde başlıyor ama ben ekimin başı gibi yerleşmiş olmam lazım yurda. Hangi tarihi yazmalıyım? 1 eylülü yazmam mantıklı mı?

• @alberty en fazla kaldığınız adresleri yazmanız yeterli çünkü adres kontrolü yapılmamaktadır.

• @can2222 tekrar başvuramazsınız diye engel yok siz bilirsiniz umarım gerek kalmaz ve vizenizi alırsınız.

• ARAKADAŞ 2023 TELEGRAM FORMUNDA CASE NUMBER YAZIYORUM KALIPLA EŞLEŞMEDİ YAZIYOR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

• ⭐⭐⭐

@sedat3459 Numaranızı 2023EU00005XXX şeklinde dener misiniz. Sadece son iki hanesini gizlemeniz yeterli. Bu arada büyük harfler kullanmayın lütfen.

• @pelinur Eşime yeni pasaport çıkarttık. Eskisi çipli idi delip geri verdiler. Size de aynısını yaparlar dert etmeyin.

• 17 yaşında gren carda basvuran varmı acaba mezun olmadan basvuran

• Merhaba, ''Primary Occupation'' kısmında ''not employed'' işaretledim. Üniversite mezunuyum ama şu anda çalışmıyorum. Eşim de benimle ilgili bilgi girerken ''Occupation'' kısmında ''not employed'' mı demeli? Yoksa mesleğimi mi yazmalı? Sonuçta bir mesleğim var ama çalışmıyorum. Ayrıca ''not employed'' yazınca explain kutucuğu açılıyor. Nasıl bir açıklama yapılması gerekiyor? @gucarslan

• Merhaba arkadaşlar, DS260 formunu doldurduktan sonra dijital olarak fotoğraf falan eklemiyoruz değil mi? Formu doldurduktan sonra onay sayfasında fotoğraf gereksinimleri butonu çıkıyordu aklıma takıldı sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@trtl DS-260 formunda fotoğraf istenmiyor.

• Benim bir fikrim var adminlerimizin zaten bizi desteklemek için bir Twitter hesabı yönetiyor hepimiz o hesaba bir destek verelim bu şart birde ankara konsolusluk Twitter hesabına hergün mesaj veya yorum atalım sürecimizi hızlandırın diye adminler güzel bir mesaj iletisi düzenlesin bizler de günlük kopyala yapıştır yapalım belki gözlerine çarpar duyarlı olurlar

• ⭐⭐⭐

@benhayo 2023 kazananları için süreç 1 Ekimde başlayacak. Dolayısıyla şuan hızlandırabileceğiniz bir durum yok. Ayrıca 2022 kazananları olarak sosyal medya üzerinden çok uğraştık ve gördük ki bunun hiçbir faydası yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |