Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy
    Ne diyelim abi. Yaptık bir hata

• @crazycells hocam ben KKC'ye green kart başvurusunda hatalı işlem yaptığımı (evliyken evli olmadığımı işaretleme) ama ds260'ta bunu duzelttigimi söyledim. Yine de elenir miyim gibisinden soru sordum, onların yanıtı da bunun cevabını mülakata katılarak öğrenebileceğimi söylediler. Yine de mülakata katılayım mı?

• @SAMERbey hocam demoralize etmek istemem ama işiniz sanki bir az şansa kalmış. Ama yine de mülakata girin bence. Derdinizi de orda anlatabilirsiniz 🙂

• @SAMERbey 3 kişi girecekseniz masrafları ödemek sıkıntı değilse deneyebilirsiniz şansınızı.

• @enemy
    Hayır hocam tek katılacağım. Şu an çocuğun okulu var ve bitmesi için 2 yılı var o yüzden tek katılacağım

• Merhaba herkese, 16 yaşından sonra yaşadığımız yerlerin açık adresleri isteniyor ve tam ay-yılı. arada kalan 1 yıl yaşadığım yerin tam açık adresini hatırlamıyorum. Diğer adreslerde de yıl tamam da net ay yok hatırımda bu sorun teşkil eder mi acaba ?

• arkadaşlar anlamadığım bir konu var. bu sene ds formunu erken göndermenin öneminden bahsediyor herkes önemli olan gerçekten ds formunun yüklenme tarihi ise neden kazananları sıralamaya sokuyorlar. sıralaması 20k civarı olan biri ds formunu erken yolladı diye 5k olan birinin önüne geçebilir mi ?

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey DS260ı sadece kendiniz için mi doldurdunuz eğer eşiniz ve çocuğunuzuda ekleyebildiyseniz forma suppouse olarak, tek katılamazsınız mülakata onlarında katılması gerekir greencard almaları için

• ⭐⭐⭐

@Serap-0 Bu çok sorun olacak bir durum değil. Ama mantık yürüterek gün ve ayı tahmini olarak yazabilirsiniz. Mesela 20 yaşındayken üniversitede olduğunuzu farzedelim. Okulların açılma ve kapanma tarihlerini baz alarak yine tahmini bir tarih yazabilirsiniz.
    Ayrıca e-devlette Tarihçeli Yerleşim Yeri Sorgulama hizmeti var. Önce oraya bakmanızda fayda var.

Sürecinizi İmzanıza Taşıma için tıklayın

• Arkadaşlar kamerunda 6 aydan az çalıştım ve yaşadım bunu ds 260 formunda adres kısmında göstermeliyiz? göstermeliyiz?

• ⭐⭐⭐

@Bekir-Öksüz Bu 2022 için yaşanan bir durum. Evet CN'ı yüksek olduğu halde düşük CN'ı olandan önce mülakat alanlar oldu. Bu tekrar yaşanabilir mi, bilemeyiz. Ama elbette ki bir sıralama da olmak zorunda.

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey siz kendiniz eşiniz ve cocuğunuz içinde ds formu doldurup mülakata katılırsanız orda hatalı işaretleme yaptık dersiniz, hem öyle işaretleyip hem neden eş ve cocuğu götürmüyorsunuz onu anlayamadım

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey Mülakata katılıp katılmamak sizin kararınız. Başvuru esnasında evli olduğunuzu belirtmemiş olmanız iyi olmamış. Doğru beyanda bulunmamanız sıkıntı çıkarabilir. Çünkü Amerika'da beyan esası önemli diye biliyorum.
    Mülakatta önce tek gitmeyi düşündüğünü ve bu yüzden yazmadığınızı belirtebilirsiniz ama ne kadar inandırıcı olur bilemem.
    Normalde evli insanlar eş ve çocukları yazmak zorundadır. Çekilişi kazandıktan sonra DS-260 doldururken zaten soruyorlar, eş ve çocuklar sizinle gelecek mi diye. Ayrıca eş ve çocukları daha almaya çalışmak uzun bir süreç alıyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐

Bu arada artık süreç ile ilgili sorularınızı ilgili başlıkta sormanız gerekiyor. Bundaki amaç ilgili soruların tek başlık altında olması ve aynı soruyu soracaklara rehber olmasıdır.

DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Şunu da tekrar belirtmekte fayda var.

• Herkese selamlar bugün gün içinde ds 260 formuna giriş sağlayıp bir çok bilgimi girdim üniversite aşamalarımı doldururken süre doldu ve attı bütün case number ve elektronik imzam doğru olmasına rağmen (Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid) şeklinde hata alıyorum. formu bitirmeden benim hakkım bitemez değil mi başta yoğunluktan sandım ancak şuan korkmaya başladım doğru olmasına rağmen sürekli bu hatayı alıyor olmak beni korkutuyor yardımcı olacak biri var mı arkadaşlar teşekkürler

• Arkadaşlar bir az konudan kenar olucak ama. Demek ben yeşilkartforum'un telegram grubuna katıldım. Soru sordum sadece. Aynen soruda şu şekilde İnterview gören ve ya interview tarihi belli olan en yüksek case kaç bilem varmı. "Noyan" isimli Arkadaş dedi ki, 1 ekimde belli olucak. Bende dedimki DV 2022 lerden bahsediyorum KARDEŞ. Beni grupta cezalandırıp sessiz moda aldılar. Bu arkadaş KARDEŞ lafını kötü algılıyormuş. Biz kimseye kardeş demiyoruz diyor. Grup kuralıymış 😂😂Kardeş lafını bile kötü yorumlayan bir zihniyetin olması çok yazık. Bu kadar'mı çıktınız türk olmaktan. Yazık !! O arkadaşa seslenmek istiyorum. Burdada adminsen lütfen beni burdanda at !!

• @ilkin_bayramzade şaşırmadım, sürecinizde başarılar. Ayrıca gruptan atılmadınız, siz kendiniz ayrıldınız.

• @CİHANKILIÇ sonuçların açıklandığı sayfada forgot confirmation no butonuna tıklayıp yeni confirmation no'nuzu alın, aynı veya farklı olabilir, daha önce bu şekilde olan bir problemi çözmüştük. DS260 sayfasında tekrar tekrar deneyip hesabınızı kilitlemeyin. Onun çözümü çok kolay olmuyor.

• @funnelweb Bugün çokça deneme sağladım dediğiniz şekilde işlem yapacağım hemen inşallah olur kcc ye mail bile attım kilitlenmiş olabilir mi ve eğer öyleyse ne yapmam gerekir yardımınız için ayrıca minnettarım

• ⭐⭐⭐

@cumhur-kutlu Evet yazmalısınız. Çünkü Kamerun vizesi pasaportunuzda görünecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |