Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barankngl Bir de ben KCC'ye mail attığımda Case Numberdaki 3 adet 0 yazmadığımdan formata uygun olmadığı için açmayadabilirler. Bu konuda biraz rahatım

• ⭐⭐

@mkaplan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan merhaba.çekilişi kazananlardanım.aracı kurum ile basvuru yapmıstım.ds 260 formu için acele etmemen gerektiğini birlikte dolduracağımızı söylediler.forma baktığında çoğunluk doldurmus.beklemelimiyim yoksa kendim mi doldurmalıyım.geç kalmışım gibi düşünüyorum

Zaten daha önce sorduğunuz ve cevap aldığınız soruları tekrar tekrar sormayınız.

Ayrıca (bilmiyorum kaçıncı kez tekrar ediyoruz ama) sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@kuzeytt, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Form doldurulduktan sonra verilen Case kodu bilmiyorum , sisteme nasil giris yapacagim , eski kodla sisteme girilmiyor zaten

Aynı soruları tekrar tekrar sormayın. Birkaç dakika içinde kimse size cevap veremez. Biraz sabırlı olun ve sorunuzun cevaplanmasını bekleyin.

Beklerken de sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

• @EzgiLera hocam ben KCC'ya unlock için mail attığımda case numaramdaki 3 adet 0 yazmamışım. Formata uygun olmadığı için kabül etmeme gibi bir durum oluşur mu?

• merhaba d260 formunu doldurduktan sonra ne zaman bize gerekli belgeleri göndermemizi istencek
    ?

• ⭐⭐

@olcay1, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS-260 formunu dolduruken son sayfada imza aşamasına geliyorum fakat tıkladığım halde olmuyor aynı sorunu yaşayan var mı yoksa hata benden mi kaynaklı ?

Okumanızı istedikleri formu okuduktan sonra tıklama butonu aktif olacak.

• ⭐⭐

@nazli2856, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

17 yasindaki cocugum icin ds 260 formu dolduracak miyim

Sizinle göç edecekse evet, doldurun.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

• @EzgiLera hocam lütfen benim yorumuma da bakar mısınız?

• ⭐⭐

@aslanamca, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dün sabah formu açtırmak için mesaj attım. Üniversite ve lisede bazı yanlışlar olmuş gözümden kaçmıştı. Düşünceleriniz nelerdir? Bu aralar 2 günde açılıyor diye duymuştum. Acaba ne olur sonuç?

Formunuzun açılması 1 gün de sürebilir 2 ay da sürebilir. Şu an hala dv22 süreci devam ediyor.
    Geçen sene dv21 süreci devam ederken, dv22 sonuçları açıklandığında; dv22lerin form açtırma, transfer talebi gibi maillerine 2 ay sonra cevap vermişlerdi. Dv21 işlemleri bittikten sonra.
    O yüzden sizle beraber göreceğiz biz de ne kadar sürdüğünü. Lütfen forumu da bilgilendirin.

• @EzgiLera peki hocam ben KCCye mail yazarken case numberdaki 3 adet 0 yazmadim. Bunun icin acmayadabilirler mi? yanlis yazdigim icin case'i

• ⭐⭐

@khaldrogo44, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sevgili dostlar merhabalar,

2023 dv de mülakata çağrılma süreci, CS yada DS260 ilk doldurma göre gittiğini hangi aylarda anlarız yayınlanan istatistiklerden?

Şimdiden teşekkürler, saygılar

Süreci takip ederek göreceğiz. 3 günde de gelişme olabilir, 3 ayda da. Ağustos'tan önce dv23 için mülakat dağıtılmayacak.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen!

• iyi akşamlar herkese aklıma takılan bi durum oldu istanbuldaki bütün havaalanlarının duty free mağazalarında çalıştım ds-260 forumunda amerikada çalışacağım iş bölümünü ''bussines'' seçeniği ile doldurdum her hangi bi işletme açma vs gibi düşüncem yok şu an yaptığım iş ile alakalı bi işte devam etmek istiyorum vize görüşmesinde yüksek mal varlığı gibi bi beklenti olur mu fikirlerinizi merak ediyorum.

• ⭐⭐

@uurse, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hocam mesela 200k dolar göstersek hesabımızda bu parayı nereden aldığımız sorusu sorulabilir mi?

Mesela ben yapmak istediğim işe business yazdım. 50k dolar gösterdim hesabım da bu para yetersiz diyebilir mi?

Evet kaynağını sorabilirler yüklü miktarların.

İşe ne yazarsanız yazın size 50k için az diyeceklerini sanmıyorum. Ancak "gittiğimde çalışmayıp master yapacağım" ya da "gittiğim gibi restoran satın alıp işleteceğim" falan derseniz 50k az derler diye düşünüyorum. Siz de böyle şeyler söylemeyin mülakatta 😅

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

KCC bizden evrak istediğinde diploma ve transkriptimizin orjinal versiyonunu mu istiyor illaki yoksa aslı gibidir damgalı apostilli noter onaylı fotokopileri de oluyor mu daha önce tecrübe eden olmuş muydu?

Teşekkürler 🙂

Kcc sizden diploma istemeyecek. Diplomayı mülakata götüreceksiniz.
    Lise ve üstü eğitimlerinizden en az 1 tanesi için orijinal diploma götürmeniz gerekiyor. Transkript götürecekseniz kapalı zarfta alıp götürmeniz gerekli.
    Eğitim şartı yalnızca asıl talihli için geçerli.

Kapalı zarf dediğiniz, kapağın açılma yerinde mühürlü kaşeli şekilde mi olacak ?
    Teşekkür ederim

Evet. Okul tarafından size kapalı olarak verilmiş olacak.

• ⭐⭐

@EzgiLera hocam ben KCC'ya unlock için mail attığımda case numaramdaki 3 adet 0 yazmamışım. Formata uygun olmadığı için kabül etmeme gibi bir durum oluşur mu?

Olabilir de olmayabilir de. Kcc bu. Bazen doğru bilgileri yazdığınız halde kabul etmedikleri bile oluyor.
    Tamamen KCC'de talebinizi görecek çalışana bağlı ama dediğiniz gibi kabul etmeyebilirler.

• ⭐⭐

@Ediede, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba d260 formunu doldurduktan sonra ne zaman bize gerekli belgeleri göndermemizi istencek
    ?

Şu an bunu bilemiyoruz. Herkesinkini 1 günde de isteyebilirler, kimseden istemeyebilirler ya da kendilerine göre bir sırayla da gidebilirler. Öncelikle sürecin işleyişini görmemiz lazım tahmin edebilmek için.

• ⭐⭐

@EzgiLera hocam lütfen benim yorumuma da bakar mısınız?

Postları sırayla okuyoruz. Birazcık sabır gösterin bize lütfen.

• @EzgiLera bir de basvurumde benim ismimde nativede normalde i harfi var ama buyuk harfle yazdigim icin I olarak cikmis. High school yerinde academic yazmamisim ve universitede course of study yerine bachalors degree yazdim. Bunlar ciddi sorun olur mu?

• ⭐⭐

@EzgiLera bir de basvurumde benim ismimde nativede normalde i harfi var ama buyuk harfle yazdigim icin I olarak cikmis. High school yerinde academic yazmamisim ve universitede course of study yerine bachalors degree yazdim. Bunlar ciddi sorun olur mu?

Adınızı değiştirmeniz gerekli evet, ancak acil değil. Bunu mülakat tarihi aldıktan sonra da yapabilirsiniz. Böylece süreciniz etkilenmez.

• @EzgiLera Tekrardan giriş yaptığımızda confirmation sayfasını göremiyor muyuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |