Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan sadece kesin olarak türkçe mi yazılması gerekiyor onu merak ettim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melih-Gömeç bu başlığın ilk sayfasındaki .pdf dökümanı takip ederek formu doldurmanızı tavsiye ederim.

• @kuzeytt case number ı "0" lar olmadan gireceksiniz

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar biraz erken bir soru olacak biliyorum ama, sadece şu anda meraktan soruyorum, yurt dışı bagaj hakkı 2X23 kg kişi, yurt içi 1X15 kg, başka bir şehirden İstanbul'a gidip, ordan da kısmet olursa (olacak inşallah) ABD'ye gideceğiz, bu valiz farkı nasıl oluyor. Teşekkürler.

• Dün sabah formu açtırmak için mesaj attım. Üniversite ve lisede bazı yanlışlar olmuş gözümden kaçmıştı. Düşünceleriniz nelerdir? Bu aralar 2 günde açılıyor diye duymuştum. Acaba ne olur sonuç?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy ilgili sorularınız için lütfen bu başlığı kullanın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/189/ucak-yolculugu-ve-ucak-bileti/1800

• @aslanamca aslında konsoloslukta düzeltebilirdin ufak bir hataimiş bu tarz durumlarda panik yapıp bende dahil hemen mail atmamak gerek ben bir soru yanlış değerlendirğim için mail attım fakat detaylı araştırdığım için sorun olmayacağını öğrendim eğer hala atmadıysan boşver mülakat tarihin belli olunca değiştirirsin ben 12 mayısta mail attım ve sürecin uzun süreciğini ama mutlaka okuncağını gibsiinden oto dönüş aldım ve herhangi bir gerçekçi dönüş henüz alamadım yani bir 30 gün belki 60 gün hiç belli olmaz

• @gucarslan Ben ve eşim Houston'a gitmeyi düşünüyoruz. Mülakatta 15 bin dolar minimum gösterilmesi gerektiğini biliyoruz ama Houston için daha fazla göstermemize gerek var mı ? Ona göre kendimize yol haritası çizmeye çalışıyoruz.

İkinci bir sorum da şöyle, diyelim ki mülakatta para yeterli görülmedi ve sponsor istendi. Bu durum bizi vize sıralaması konusunda geriye atar mı ? Mülakata girmeden önce sponsorluk belgesini hazır etmeli miyiz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikeugur sizden beklenen mülakatta bütün maddi birikimlerinizi, varsa sponsor ya da iş tekliflerinizi göstermeniz.
    maddi durumlar sebebiyle AP'ye kalırsanız ve bu sırada verilecek vize sayısı tamamlanırsa elbette vize alamazsınız.
    bu yüzden mülakata bütün destekleyici belgelerinizle birlikte girmeye gayret gösterin.

• ⭐⭐

@tak3517, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera merhaba, ayni durumu ben de yasadim. Ve unideki adresimi hatirlayamadigim icin yazmadim. Belki bu soru icin gec kaldim cunku Formumu da gonderdim:) ancak Adresi ogrendigim zaman mulakatta guncellersem sorun yaratmaz degil mi?

Adres yurtdışı değilse sorun olmaz, merak etmeyin.

• Sevgili dostlar merhabalar,

2023 dv de mülakata çağrılma süreci, CS yada DS260 ilk doldurma göre gittiğini hangi aylarda anlarız yayınlanan istatistiklerden?

Şimdiden teşekkürler, saygılar

• @barankngl Merhaba hocam. Ben de 12 Mayista mesaj atdim. Ama DV2022'ye bakarsan suanda geri donme sureleri 2 gune kadar dusmus durumda. Yani 2-5 gun arasinda degisiyormus

• ⭐⭐

@utkuuck, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells teşekkürler yanıt için, dünün tarihini yazayım herhalde anlarlar bir problem teşkil etmez değil mi 😞

Sorun olmaz. Siz dünün tarihini yazın. Herkes öyle yapıyor ve mülakata gidiyor.

• @Famel aslında ben onu da düşünüp askerlik kısmının cevabını evet yapıp baktım ama orda da düzelmedi. Bir başka kişide de bu mülakat yerinin falan yazdığı sayfada yazıyordu bu yabancı dil bilgisi anlayamadım bende kontrol etmeme rağmen

• ⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

KCC bizden evrak istediğinde diploma ve transkriptimizin orjinal versiyonunu mu istiyor illaki yoksa aslı gibidir damgalı apostilli noter onaylı fotokopileri de oluyor mu daha önce tecrübe eden olmuş muydu?

Teşekkürler 🙂

Kcc sizden diploma istemeyecek. Diplomayı mülakata götüreceksiniz.
    Lise ve üstü eğitimlerinizden en az 1 tanesi için orijinal diploma götürmeniz gerekiyor. Transkript götürecekseniz kapalı zarfta alıp götürmeniz gerekli.
    Eğitim şartı yalnızca asıl talihli için geçerli.

• @gucarslan hocam mesela 200k dolar göstersek hesabımızda bu parayı nereden aldığımız sorusu sorulabilir mi?

Mesela ben yapmak istediğim işe business yazdım. 50k dolar gösterdim hesabım da bu para yetersiz diyebilir mi?

• ⭐⭐

@tpekgil54, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, dv2023 talihlisi olarak bir sorum olacak. Dv2023 için form doldurduğumda üniversite 3.sınıfa gidiyordum. Şimdi ise üniversite 4.sınıftayım fakat haziran ayında mezun olacağım. Ds260’ı doldururken nasıl giriş yapmalıyım? Lise mezunu olacak şekilde mi?
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Lisans bilgilerinizi de forma yazın. Mezuniyete dünün tarihini girip, diploma kısmına none yet yazabilirsiniz.
    Eğitim bilgileri kısmında lisans öğrencisi gibi bir seçenek olması gerekiyor.

• ⭐⭐

@mehwet, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bizde bugün itibariyle gönderdik ds-260 formunu. insallah hayırlısı olur henüz e posta falan gelmedi. gelmesi biraz sürüyor mu?

Kendinize mail gönderdiyseniz gelir. Yoksa gelmez.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

KCC bizden evrak istediğinde diploma ve transkriptimizin orjinal versiyonunu mu istiyor illaki yoksa aslı gibidir damgalı apostilli noter onaylı fotokopileri de oluyor mu daha önce tecrübe eden olmuş muydu?

Teşekkürler 🙂

Kcc sizden diploma istemeyecek. Diplomayı mülakata götüreceksiniz.
    Lise ve üstü eğitimlerinizden en az 1 tanesi için orijinal diploma götürmeniz gerekiyor. Transkript götürecekseniz kapalı zarfta alıp götürmeniz gerekli.
    Eğitim şartı yalnızca asıl talihli için geçerli.

Kapalı zarf dediğiniz, kapağın açılma yerinde mühürlü kaşeli şekilde mi olacak ?
    Teşekkür ederim

• @aslanamca umarım ikimizde hemen düzeltiriz gerilere düşmeyiz

Benzer Başlıklar

• 296
  • 11680
  • 3
  • 73
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |