Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mkaplan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

telegram grubuna nasıl katılabilirim

Öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

Sonra da bu başlığın 3. İletisini okuyun.

https://bit.ly/3cIMFIw

• @crazycells ben de cevap bekliyordum sizden yazmışsınız kusura bakmayın bildirimlere alışamamıştım şimdi gördüm☺️ Gerçekten mükemmel işler çıkarıyorsunuz minnettarım size🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Eğer şartlar uygun olursa Almanya’dan girecekler.

Eşim ve çocuğum için ayrı ayrı çıkan “Sizinle birlikte ABD’ye göç edecekler mi? sorusuna (HAYIR), “daha sonra mı vize başvurusunda bulunacaklar?” sorusuna da (EVET) dedim.

Onların DS260 formlarında da giriş kısmında mülakata Almanya’dan gireceklerini belirttim.

Şu anda oradalar ama resmî olarak mernis adreslerimiz aynı olduğu için, onların formunda da Türkiye’de şu anki adresimizi yazıp, “benimle birlikte yaşıyorlar” cevabını versem ve sonrasında mülakat yeri tercihi olarak belirttiğim Almanya’dan mülakat tarihi gelmesini beklesek bu süreç ne kadar sağlıklı olur bizim için acaba?

Çok teşekkür ederim🙏🏻

• herkese hayırlı olsun şimdiden ben bir soru sormak istiyorum formu gönderdim ama amerikadaki adres kısmını none olarak gönderdim zamanla bunu düzenleyebiliyormuşuz sanırsam. Sizce bi sorun teşkil eder mi?

• ⭐⭐

@mhmtkmlkkts, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar,
    Site şu anda bakımda olmasına rağmen 1 saat içinde eşim ve çocuğum için de formları doldurup gönderebildim. Umarım sorun olmaz ama bir deneyin giremeyen arkadaşlar.

Tebrikler 🥳

• ⭐⭐

@eminonal, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba salı günü ds260'ı submit ettim, eğitim bilgisi kısmındaki degree or diploma bölümüne hala üniversite okuyor olmama rağmen dikkatsizlikten bachelor of science yazdım, formu şimdi açtırayım mı yoksa mülakat tarihini aldıktan sonra açtırsam olur mu?

Mülakat tarihi aldıktan sonra açtırıp düzeltebilirsiniz.
    Eğer mülakat tarihi aldığınızda mezun olursanız zaten gerek yok.

• ⭐⭐

@omerck, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim green card başvururken univesitede okuduğum adresi kullanarak başvuru yapmışım. ancak e-devlet ikametgahım başka şehirde, ds260 doldururken hangi adresi kullanmalıyım ?

Gerçekte yaşadığınız adresi yazın. Resmi kayıtlar önemli değil. Mülakata giderken ikamet belgesi götürmeyeceksiniz.

• ⭐⭐

@Tugba54, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mresit Merhaba sadece son sayfayı mi çıktı almamız gerekiyo maile gelen sayfayı mi yoksa tamamını mi?

Sadece son sayfa ancak siz her ihtimale karşı tümünün çıktısını alabilirsiniz.

• Merhabalar. Benim ds260 formu ile ilgili sorum vardı. 1-Ben şuan üniversite öğrencisiyim ve çalışıyor da görünüyorum ancak gelecek ay işten çıkacağım. Dolayısıyla mülakat zamani çalışmıyor görüneceğim. Forma nasıl girmeliyim?
    2- Bedelli askerliğim bu sene agustos ayında olacak. Yani mülakat zamanı askerlik yapılmış olacak. Ben forma askerlik yapılmadı olarak mı işaretlemeliyim? İleride formu düzenleme işi nasıl olacak?
    3- Sistem benden mezuniyet tarihi de istiyor. Şuan öğrenci göründüğümden mezuniyet tarihinj yaklaşık mı yazmam lazım?

• ⭐⭐

@Önder-Bilgiç, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS260 doldururken istenen adres için yardımcı olabilecek var mı? Verebileceğim herhangi bir adres yok ABD'de yaşayan tanıdığım da yok benim durumumda olanlar ne yazıyorlar? İnternetten adres kiralama vs. nasıl oluyor?

Forumda tavsiye edilen danışmanlık firması Horizon'dan adres hizmeti satın alabilirsiniz dilerseniz.
    Adres bulmak için mülakata kadar vaktiniz var. Forumda aktif olursanız sizinle adresini paylaşacak üyeler olacaktır.
    Ya da sizden önce gidip yerleşecek dv23'lerle tanışırsanız size adreslerini verebilirler.
    Güvenilir bir adres olması çok önemli. Vaktiniz çok.

• ⭐⭐

@Tugba54, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mkaplan 2022 talihlilerin de formu erken gönderenler erken mülakat almışlar.Bu yıl ki sürecin böyle işleyip islemiyecegini bilmiyorlar ama erken göndermenin faydası olabilir zararı olmaz mantığıyla erken göndermeye çalıştık

En doğrusunu yapmışsınız. Faydası olur mu belirsiz ama zararı olmayacağı kesin.

• ⭐⭐

@Önder-Bilgiç, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

geçmiş eğitim bilgilerimi girerken lisedeki sayısal bölümünü "Course of Study" kısmında nasıl belirtmeliyim translate numerical olarak çeviriyor ama bu doğru terim mi? "Degree, Diploma or Certificate Receivedve" kısmına diplomayla ilgili ne yazmalıyım?

Academic olarak yazabilirsiniz sayısalı.
    Diploma yazın.

• merhaba sağlık muayenesini nerede ne zaman yaptırıyoruz?

• Course of study yerine lise icin health care technician universite icin operating room services yazdim. Sikinti yasar miyim?

• ⭐⭐

@gamzeÇ, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi akşamlar 3 yıldır bir şirkette çalışıyorum ve aynı zamanda yüksek lisans yapıyorum henüz mezun değilim. Present/work/education/trainning kısmına önce öğrenci olduğumu mı belirtmeliyim yoksa ilk çalışma bilgimi yazıp daha sonra hala devam eden okula mı yüksek lisansı ekleyeceğim. Greencart pdf in 32.sayfasında günümüzün tarihi diyor. Bir de benim durumum lise, ön lisans, lisans ve devam eden yüksek lisans. Gideceğim yolun tüm bilgileri hazır olduğunda başlamayı düşünüyorum çünkü eksik bilgi çıkıp zaman kaybettirebiliyor. Teşekkürler şimdiden.

Çalışma kısmında geçmiş iş bilgilerinizi yazın, eğitim kısmında tüm okul bilgilerinizi.
    Günümüzün değil, dünün tarihini yazın mezuniyete.
    Present kısmında hem güncel işinizi hem de öğrenciliğinizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaslar
    İs bilgilerin girerken duties bolumune asagidaki gibi yazsam olurmu? Yoksa detaymi gerekir

Planning
    Reporting
    Supply chain and managment
    Purchasing
    @Muhtaradana @EzgiLera @crazycells @gucarslan

Tesekkurler

Bence bu bile fazla detay. 4 farklı departmanın işi var burada 😅
    Bu kadar yazmanız yeterli, detaya gerek yok.

• ⭐⭐

@Djordan023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bende eşimin mesleğini home maker seçmişim gece hazır açabilmişken siteyi hızlı hızlı birşey olmaz inşallah

Sorun olmaz. Asıl talihlinin lise mezuniyeti varsa ufak detaylar bunlar. Mülakatta doğrusunu beyan edebilirsiniz.

• İyi akşamlar, ds260 da lise ve üstü üniversite bilgilerini dolduruyordum.
    Hala öğrencilik durumum devam ediyor. Bu yıl haziran da biticek. İş kısmında student yazıp üniversite bilgilerini doldurdum. Eskiye dönük bilgilere 1 okul yazarak liseli doldurdum. Yoksa o sayıyı 2 yapıp üniversite bilgileri ayrıca yazmam gerekli mi tahmini mezun oluş tarihi ile?

• ⭐⭐

@ezgi17, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

üniversite de okuyorum okul seviyeme lise mezunu mu seçmeliyim , university no degree mi seçmeliyim

No degree yet sizin için uygun olanı.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen..

https://bit.ly/3cIMFIw

• @EzgiLera farkindayim ama Turkiyede is yuku fazla😀 bir eleman herseye bakabiliyor

• ⭐⭐

@mrozan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan

Merhaba, benim pasaportum 2023 ocakta biticekti. Ben ds 260 formunu o passaportla doldurdum ve 2 gün önce formu gönderdim. Bugun yeni pasaport talep ettim eskisi iptal oldu ne yapmam gerekiyor?

Önce evrak talebinde sonra mülakatta eski+yeni pasaportu beyan edeceksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |