Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bates7, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar case no ya göre mi randevu verilecek yoksa kim önce başvurursa mı bir de sitede sürekli Your request cannot be processed at this time yazısı çıkıyor sizde de hala öyle mi dolduramıyorum formu

Teoride case numbera göre randevu verilecek ama pratikte nasıl olacağını yaşayıp göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bates7 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    mülakatların hangi sıraya göre dağıtılacağını bilmemiz mümkün değil şuan.
    tek bildiğimiz, bültende cut-off içinde olmayan hiçbir cn mülakat alamaz.

• ⭐⭐

@Stiff, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tugce-0 Hanım, heyecanınızı anlamakla beraber biraz fazla panik olduğunuzu gözlemliyorum. 10 Mayıs'ta submit edenle 15 Mayıs'ta submit eden büyük ihtimalle aynı dönemde mülakat alır. Bugün giremiyorsunuz diye panik olmanıza gerek yok. Zaten numaranız da çok düşük. İlk ay olmazsa ikinci bülten current olacaksınız. Asıl sonraki bekleme süreci daha yıpratıcı olabiliyor, şimdiden bu kadar panik olmanız numarası yüksek olan arkadaşları da paniklettirebilir. Dv2022 kişisel deneyim ve gözlemlerimdir. Herkese bol şans dilerim.

Tedbir iyidir. Mülakat bölümüne geçmek için tüm tuşlara basmak gerekiyorsa, basın. Ne gerekiyorsa yapın.

Dv22'de hala mülakat bekleyen 2xxx var. Kazandığından beri 1 yıl geçti. Normalde onun da ilk bültenden sonra mülakat alması gerekiyordu. Şurada mülakat dağıtılacak 3 ay kaldı. Temmuz, Ağustos ve Eylül. Sürecin çoğu bitti. Case numberın bu kadar önemsiz olacağını kimse öngöremedi.

Şimdiden panik yapmak, uğraşmak, sonradan üzülmekten iyidir.

• 33333.png

Merhabalar öncelikle kazanan herkese hayırlı olsun, umarım süreci güzel atlatıp gidebiliriz.

Benim sorum adresten dolayı olacak. Ben 16 yaşıma 21 Temmuz 2015 tarihinde girdim ve 16 yaşındayken durduğum adrese 2011 yılında taşındım. Yani 12 yaşından 22 yaşıma kadar aynı yerde kaldım. Sorum şu ki 2011 tarihinde taşınmamı mı yazayım, yoksa sistemin verdiği 16 yaşına girdiğimiz tarihi mi yazmamız gerek?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greencardmuharrem ilk olarak tebrikler.
    öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

sorunuza gelirsek. bunu bir önemi yok aslında, dilediğiniz tarihten başlayarak yazabilirsiniz.
    ister 2011'i , ister 2015'i alın hiç farketmez.

• Form ile ilgili bir şey soracağım eksik ya da yanıtlanmayan soru olsaydı uyarı veriyor değil mi yani ben her soruyu cevaplamış oldum ki formu bitirip onaya gönderdim?

• @gnctzn edevlette askerlik belgesi çıkıyor

• Selamlar,
    Birkaç detay sorum olacak. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    1)18 Haziran'da Yeni Zelanda'ya gidiyorum ve Amerika için hesapta göstermem gereken para miktarını orada biriktirip mülakat zamanımda dönmeyi planlıyorum. Bu durumda eğer ki mülakat zamanım ben yeni zelandaya gittikten sonra 6 ayı geçen sürede verilir ise dönmeden önce Yeni Zelanda'dan sabıka kaydı mı almam gerekiyor?
    2)Mülakat zamanım beklediğimden erken gelirse mülakata Yeni Zelanda'da girmeyi talep edebiliyor muyum? Bu durumda Yeni Zelanda'ya yanımda hangi belgeleri götürmeliyim bilen var mı?
    3)Almanya'da tam olarak 10 ay 24 gün erasmus yaptım. Bu süreç içerisinde Almanya'ya gir çık yaptım, yarı dönemde Türkiye'ye ailemin yanına gelip geri döndüm. Elimde Almanya'dan almış olduğum bir sabıka kaydı belgesi var ancak 2020 senesinde aldım. Almanya'dan sabıka kaydı almak inanılmaz derecede uzun sürüyor çünkü elektronik sistemleri yok ve ıslak imzalı belgeler kargo aracılığıyla gidip geliyor ve çoğu zaman kayıp olabiliyor. 2020'deki sabıka kaydını da 6 ayda ancak alabilmiştim araya bir sürü insan sokarak... 12 ay kesintisiz kalındıysa sabıka kaydı gerekir gibi bir ibare var ancak 6 aylık kesintisiz kalışlarda da gördüğüm kadarıyla sabıka kaydı istenebiliyor. Benim Almanya'dan tekrar sabıka kaydı almama gerrek var mı?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phenex eğer submit ettiyseniz cevapsız sorunuz kalmamış demektir.
    dilerseniz girip kontrol edebilir, kendinize pdf olarak gönderebilirsiniz.

• @EzgiLera devam eder diye düşünüyor umuyorum ^^ belkide numaramın düşük olmasının verdiği rahatlıktır bilmiyorum ama ds260 için acele etmiyorum. Hem etsem nolcak baksana günlerdir kimse giremiyormuş 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smk VPN ile de girseniz yoğunluk aynı yoğunluk, farketmez.

• Merhaba formu doldurmak için girmeyi denediğimde "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Neden oluyor bilginiz var mı?

• 2023 green card talihlisiyim. Henüz ds 260 formunu doldurmadım. Sİtede yoğunluk var giriş yapamıyorum. Birkaç gün içinde halletmeyi umuyorum. Benim sorum şu; Türkiye'de özel bir üniversitede doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Doktora derecem mevcut. Bu durumda Amerika'daki üniversitelerde doktora sonrası araştırmacı olarak (post doc researcher) iş bulabilir miyim? Bunun mümkün olduğunu söylediler. Ancak kimisi akredite etmem gerektiğini ve her okulun Toefl belgesi istediğini söylerken, kimisi de istemediklerini söyledi. Boston'da profesör olan bir arkadaşım istediklerini sanmıyorum dedi. zira benim İngilizcem gelişmiş seviyeye yakın ancak konuşma konusunda zayıfım. Gidene kadar ilerleteceğim tabii gidersem. Bu arada daha önce work and travel ile ve daha sonra dil okuluna öğrenci vizesiyle gitmiştim Amerika'ya. Hali hazırda work and travel'dan dolayı social security number'ım var. Oradaki üniversitelerde çalışan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim. Post Doc. Researcher için her üniversite Toefl istiyor mu?

• ⭐⭐

@Beste-Latifoğlu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Çok teşekkürler. Peki mülakata direkt evli olarak birlikte mi gideceğiz? Eş durumu için gerekli evraklar, maliyetler gibi bilgilere nereden ulaşabilirim? Genellikle siz kazandınız eşiniz çocuğunuz da kazandı gibi kısa bilgiler buldum fakat daha detaylı öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkürler

Mülakat tarihi aldıktan sonra evleneceğinizi varsayarak anlatıyorum:
    Önce Ankara'ya mail atıp eşiniz için ds260 formu oluşturmalarını ve sizin formunuzu da açmalarını isteyeceksiniz.
    Eşiniz için ds260 formunu dolduracaksınız, kendi formunuzda da eş bilgilerini güncelleneceksiniz.
    Asıl talihli eğitim şartı dışında evraklar aynı. Ücretler de aynı (mülakat 330 dolar, uscis 220 dolar vb.). Bunlar kişi başı ücretler çünkü.

Siz önce mülakat tarihi alın, gerisi kolay. Beraber hallederiz 🙂

• anne baba bilgilerini girerken annemin kızlık soy ismini mi yazmalıyım?
    lise bilgilerini yazarken türkçe olarak ismini versem bir problem yaratır mı?

• Selamlar arkadaşlar DS 260 formunu doldurmamıza yardım edecek biri varmı istanbulda

• ⭐⭐

@chucker, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba herkese kolay gelsin. sosyal medya hesaplarımızın hepsini yazmak zorunda mıyız? bazı kullandığım platformlarda (örn. youtube...) kullanıcı adımı bulamadım ve bir nickname sahibi değilim. facebook, instagram ve twitter yeterli olur mu? şimdiden teşekkürler.

Kimliğinizi kullandığınız tüm hesapları yazın. Onları yazmanız sizin faydanıza olur.
    Bilmediklerinizi yazmayın.

• Arkadaslar Merhaba
    Duzenli Losev bagiscisiydim, hatta losev gonullusu olarak kaydim var.Ds260da sorulan asagidaki soruya bunu eklemek zorundamiyim?
    Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or
    charitable organization? (Hic bir mesleki, sosyal ya da yardim kurulusuna ait
    misiniz ya da buralarda calistiniz mi , katki sagladiniz mi?

@crazycells @gucarslan

• ⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,
    Birkaç detay sorum olacak. Yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    1)18 Haziran'da Yeni Zelanda'ya gidiyorum ve Amerika için hesapta göstermem gereken para miktarını orada biriktirip mülakat zamanımda dönmeyi planlıyorum. Bu durumda eğer ki mülakat zamanım ben yeni zelandaya gittikten sonra 6 ayı geçen sürede verilir ise dönmeden önce Yeni Zelanda'dan sabıka kaydı mı almam gerekiyor?

Evet, 6 aydan uzun süredir yaşıyor olduğunuz yerden police certficate almanız gerekiyor.

2)Mülakat zamanım beklediğimden erken gelirse mülakata Yeni Zelanda'da girmeyi talep edebiliyor muyum? Bu durumda Yeni Zelanda'ya yanımda hangi belgeleri götürmeliyim bilen var mı?

Oturum izniniz varsa orada mülakata girebilirsiniz.

3)Almanya'da tam olarak 10 ay 24 gün erasmus yaptım. Bu süreç içerisinde Almanya'ya gir çık yaptım, yarı dönemde Türkiye'ye ailemin yanına gelip geri döndüm. Elimde Almanya'dan almış olduğum bir sabıka kaydı belgesi var ancak 2020 senesinde aldım. Almanya'dan sabıka kaydı almak inanılmaz derecede uzun sürüyor çünkü elektronik sistemleri yok ve ıslak imzalı belgeler kargo aracılığıyla gidip geliyor ve çoğu zaman kayıp olabiliyor. 2020'deki sabıka kaydını da 6 ayda ancak alabilmiştim araya bir sürü insan sokarak... 12 ay kesintisiz kalındıysa sabıka kaydı gerekir gibi bir ibare var ancak 6 aylık kesintisiz kalışlarda da gördüğüm kadarıyla sabıka kaydı istenebiliyor. Benim Almanya'dan tekrar sabıka kaydı almama gerrek var mı?

Sabıka kaydından sonra ülkeye giriş yapmadıysanız gerek yok.

• Merhaba üniversite mezuniyet tarihine okula giriş tarihimi ekledim ve mezun olduğum tarihi ekledim yani 2015 ve 2021(4 senelik lisans eğitimi 6 sene oldu), okulu uzatmıştım normalde 2019 da bitiyordu. 2019 mu yazmam gerekiyordu yoksa doğru mu yapmışım, mezuniyet tarihimi yazdım.

Benzer Başlıklar

• 6433
  • 2
  • 296
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |