Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana konusu açılmışken sorayım. Nitekim merak ediyordum bu konuyu.

Normalde Türkiye dışındaki hiçbir ülke KKTC'yi tanımıyor. Ancak aşağıdaki haritaya göre KKTC pasaportuna kırmızı ülkeler vize istiyor. Anladığım kadarıyla bu durum pasaportu kabul ettikleri anlamına geliyor. Tanımadığı ülkenin pasaportunu nasıl tanıyor o da ayrı bir konu ya. (Griler pasaportu kabul etmiyor; yeşil olan Türkiye ise vize istemiyor.)

7e49bba7-7ff6-4c5e-a75f-4dec7fb95e0f-image.png

Sanırım göçmen vizesi için Güney Kıbrıs'a gitmek gerekiyor. Eğer yapılabiliyorsa Türkiye üzerinden almak da bir çözüm olabilir.

• @Mustafa-AK-0 evli iken başvuru yaptıysanız başvurunuza eşinizi de eklemiş olmalısınız. Korkmayın ceac.state.gov dan ds260 formuna bir ulaşın eşiniz ve sizin isminiz gözüküyor mu bir bakın. Eşinizde sizin adınızın altında listeleniyorsa sıkıntı yok demektir. İlk önce kendi formunuzu dolduracaksınız, kendi formunuzun içinde eşinizin bilgilerini yazacaksınız, sonrada eşinizin formunu doldurup eş bilgileri olan kısma kendi bilgilerinizi yazacaksınız.

• Merhaba. E-devlette gözüken adreslerde 2017 de bir adres değişikliği yapıp geri döndüğüm yazıyor fakat kardeşimin okul işleri için adresimizi farklı bir yere almıştık. Yani ben aslında orada gözüken adreste hiç bulunmadım. yine de ds260 formunda o adresi yazmam gerekiyor mu yoksa fiziksel olarak bulunduğum yeri mi yazmam gerek? Teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba
    Geçen 5 yıl içerisinde başka ülkeye gittiniz mi diye bir soru var. Trustlik olarak gitmedim. Ancak kabin memurluğu yaptığım dönem işim geriyi bir çok ülkeye gitmiş oldum. Oraya napmalıyım.genelde ucuslarım ülkeye gidip ucaktan inmeden geri dönmekti. Bazı zamanlar sadece 24 saatliğine istirihat vardı valış bölgesinde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasakelma, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar herkese selam iki sorum olacak.

1. Küçük kızımın pasaport geçerlilik süresi geçen ay bitti. Hemen başvuracağız ancak acaba formu doldurmak için pasaportu beklemeli miyiz?
    2. 22 yaşındaki üniversite öğrencisi büyük kızımı add applicant kısmından ekledim. 21 yaşından sonrası kabul almıyormuş ancak bilgisi olan var mıdır?
    1. Pasaport 1 haftada gelecekse bekleyebilirsiniz, ama eger gelmesi haftalar surecekse beklemenize gerek yok.

2. su sayfayi inceleyebilirsiniz, eger GC alamaycaksa kizinizi eklemenize gerek yok: https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chiefeng35, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Your request cannot be processed at this time. hatası alıyorum sorunu nedir acaba ?

ceac sitesi tum vize basvurulari icin kullanilan ve 365 gun 7/24 calisan bir site, o nedenle arada boyle teknik problemler oluyor. Sizinle ilgili bir problem degil, merak etmeyin 👍

• @Melisa-Erdur 😂😂😂cevap güzelmiş
    İlk önce vize sürecinizi imzaniza taşıyın lütfen

Sorunuza gelirsek vizeyi alıp ülkeye sağlık raporu süresi (genellikle 6 ay oluyor bu süre) içinde ilk girişi yapıp Re-entry permit alıp kalıcı göçünüzü 2 yıl erteleyebilirsiniz, detaylar için ⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/218

2)Moralinizi bozmayın illa sponsor bulmanıza gerek yok, babanız ya da eş dostunuz mülakat öncesi sizin banka hesabınıza yeterli miktarı gönderir sizde bu hesabın imza sirkülü hesap dökümünü alırsınız. Mülakata bu şekilde gidersiniz sıkıntı olmaz. Kimler kimler vizelerini aldı, Türkiyede yaşayan 3.sınıf Tıp öğrencisinin merhaba şahsi banka hesabında 10k - 20k dolar olması hayatın olağan akışına aykırı zaten, konsolosluk memurlarıda bunu biliyor. Yeterki o miktar para mülakat öncesi banka hesabınızda olsun ve sizde hesap dökümü ile bunu kanıtlayın.

• @emirhan. Dosya Numarasi: 2020EUX28XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2019
    KCC Evrak Istegi: 16/10/2019
    KCC Evrak Onayi: 17/03/2020
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD ye ilk giriş :
    Bu gibi. Profilinizde altta imza bölümü var o bölüme yazacaksınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eminonal, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar, case numberım 10bin civarında, herkese bol şans diliyorum, ds260 formu henüz açılmadı sanırım hem chromedan hem edgeden denedim hata aldım sizde de mi aynı şekilde, girebilen var mı?

daha sonra tekrar deneyebilirsiniz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ehan93, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Telegram grubu kuruldu mu acaba?
    Dün formu doldurdum ama gerçekten çok acemiyiz ilk katılışımız yanlış doldurmuş olabiliriz
    Yardımcı olan herkese çok teşekkürler

ilk hafta telegram grubu kapali olacak, tum soru ve cevaplari bu baslikta tartisabiliriz 👍

• sayın @gucarslan excel tabloda current number karışmış sanırım benim numaram tabloda 53xx görünüyor ama 27xxx gerçek olanı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guluguluvakvak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Gece 4.30 gibi ds260 formunu doldurdum fakat hızlı yapayım derken hata yapmışım, kız kardeşim üniversite bitirmişti. Ben hem liseyi hemde Üniversiteyi yazmışım. Fakat ben formu sonradan okuyunca ve videoyu sonradan kontrol ettiğimde sadece lisans derecesini yazmak ve okuduğu bölümü İngilizce olarak belirtmek gerekiyormuş. Ben Türkçe yazmışım. bir de derecenin yanına diploma yazmam gerekiyormuş.
    Sizce ds260 formuna tekrar giriş mi yapmalıyım. veya KCC ye bunun için ne yapılıyordu. yani mail mi atmam lazım güncelleme için?

dedikleriniz cogu hata degil zaten 🙂 bunlar icin formu actirmaniza gerek yok. 👍 surecte bol sanslar.

• ⭐⭐

@Mustafa-AK-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mustafa-AK-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tolgadengiz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mhtbodur merhabalar çekiliş eş ile ilgili bilgileri personel sayfasında kişi ekleme deyip eşin bilgilerini eklemiyor muyduk orayı tam anlamadım yoksa yeniden tekrar bi ds formu nasıl açıcaz

Başvuru yaparken bekar, kazandığınızda evli iseniz, sağ üst köşede add appliciant yazan kısımdan eşiniz için bir form oluşturabilirsiniz.

Yani hem kendi formunuzda eş bilgilerini gireceksiniz hem de onun için de ayrıca bir ds260 formu doldurup orada da kendinizi eş kısmına gireceksiniz.

Sayın @EzgiLera formu daha açmadım hata yapmamak için sürekli araştırıyorum bu sebeple bende benzer soru soruyorum yanlış anlamayın,
    Biz evli iken başvuru yaptık halende öyleyiz, yukarıdaki bilgi bizim içinde geçerlimi. Aynı şekil sağ üst köşedeki "add appliciant" yazan bölümden yeni form açıyoruz değil mi?
    Yoksa her aile bireyi için doldurulmalı denmesi her seferinde başa alıp dosya numarası girerek ayrı ayrı bilgimi gireceğiz ki ben formun bir kez doldurulup imzalandıktan sonra aynı dosya numarasını girerek tekrar açılacağını sanmıyorum.

Siz başvururken de evli olduğunuz için zaten ikiniz için de ayrı ayrı ds260 formu olması gerek ceac sistemi açtığınızda. Eğer yoksa başvuruda hata yapmışsınız demektir. Dosya numarası, Confirmation number hepsi aynı. Aynı sistemden girip 2 farklı form göreceksiniz kendi adınıza.

Benim söylediğim başvuruda bekar olup sonradan evlenenler için geçerli.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yardımcı olursanız bir sorum daha var.
    DS-260 formuna girilen Amerika'daki adres bilgisini doldurmamız zorunlumu? Bir avukat videoda sadece form için boş bırakmanız sorun olmaz diyor, bu bilgi doğrumu? Bazı videolarda Rezervasyon yaptırmadan otel adresi yazabileceğimizde söyleniyor. Hatta airbnb üzerindende alabilirsiniz deniyor. Bu yöntemlerden birini izleyip artık son aşama olduğu için mülakat sırasında güncel gideceğimiz adres bilgisini bildirip güncellesek mantıklı olurmu? Sizce nasıl yapalım boşmu bırakalım yoksa otel airbnb gibi bir yolmu izleyelim.

Kesinlikle otel adresi gibi, geçici Airbnb gibi bir adres yazmayın. Eğer tanıdığınız yoksa şimdilik boş geçin o kısmı. Vereceğiniz adres greencardın teslim edileceği adres olacak.
    Mülakata kadar güvenilir bir adres bulun ve o adresi verin. Eğer güvenilir adres bulamazsanız Horizon'dan adres hizmeti satın alabilirsiniz.

Güvenilir bir adres dediğim, mesela taşınmayacak bir tanıdığınız olabilir. Çünkü greencard kaybolursa, yanlış adrese giderse, yanlış kişilerin eline geçerse Amerika'daki hayatınız bir kabus olarak başlayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ckaragoz31, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar kendim için yazmıyorum az önce telefonda cengiz isimli bir arkadasla gorustum adamın elınde gc talihli cıktısı var adam bılgısayardan cok bırsey anlamıyor adam ıstanbulda adam yesılkart forumu bıle bılmıyor ben soyledım gelecek fakat ıstanbulda olan arkadaslar bu arkadasa yardımcı olsun adamın case number 10 k yazıktır gunahtır bırılerı bu adamı neredeyse ıstanbulda yanına cagırsın adam moto kurye zaten bırı doldursun bu adama ds 260 ı adamın numarasını burada paylasmak ıstemıyorum yardımcı olacak arkadaslar ozelden mesaj atsınlar

Maalesef forumda boyle bir hizmet vermiyoruz, ama uzun suredir tanidigimiz ve guvendigimiz kurumlara yonlendirebilirsiniz kendisini:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3468/ds-260-göçmenlik-formu-ve-dv-süreci-danışmanlığı-turquoise-horizon

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merve01, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    present work information bölümünde employer name-adress istemiş, işverenim yok ben kendi adıma çalışıyorum serbest meslek olarak . o kısmı nasıl doldurmam gerekir? Yardımcı olabilecek bilen var mı?

self-employed olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harunuzulmez, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, bu sene ilk defa başvurdum ve kazandım sıra numaram 15 binlerde. Yeşil kart foruma adımı yazdırmak istiyorum. Nerden yapıcam?

tebrikler. direkt excel'e gidin: https://bit.ly/3KzLHwc

ve en ustteki linki tiklayin... oraya bilgilerinizi yazarsaniz tamamdir 👍

• ⭐⭐

@ysanal, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar !

Benim adres konusunda bir sorum olacakti. Universite icin sehir disina ciktigimda ikametgahimi oraya aldirmamistim uzun bir sure. Son senemde secimlerden dolayi ikametgahimi okudugum yere aldirdim. Okul bittikten sonra tekrar memlekete dondum ancak ikametgahimi yine aldirmamistim, okudugum yerde gorunuyordu. 9 ay gibi bir sure memlekette kaldiktan sonra yurtdisina calismaya gittim ve ikametgahimi aldirdim calistigim ulkeye. Ancak edevlette bu 9 ay hala devlet yurdunda gorunuyor. Bu bir sorun yaratir mi ?Tarihlere bakip bir kafa karisikligi yasarlar mi ? Bu arada okul icin ayrildigim ve dondugum memleketteki adresim ayni. Degismedi.

Formda hangi tarihte nerede yaşadıysanız onu yazın, doğru bilgileri yani. Resmi kayıtların bir önemi yok. Hiçbir yerde ikametgah belgesi vermeyeceksiniz onlara.

• @ysanal fiziksel olarak yaşadığınız adresi yazın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smk, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar,
    DS-260 doldurulan sitede benim dışımda da erişim sorunu yaşayan arkadaşlar var sanırım. heyecan yaptık 🙂

yanlis degilsiniz, merak etmeyin. 👍

• @emirhan https://yesilkartforum.com/forum/post/59676 başlığı inceleyin lütfen

Görselle işaretlediğim kısım her kullanıcının süreç bilgilerini yazdığı forumca imza olarak adlandırılan kısım
    Screenshot_20220509-201750_Chrome.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |