Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Hocam merhaba şimdi bir an önce doldurup gondermek istiyorum fakat pasaportumun süresi 2024\02 aya kadar bunda bir sakinca varmidir sizce yani 2 yillik bir pasaport var 2 seneye orda zaten olmuş olsam sonradan yenilerim diyorum sizin cevabiniz nedir bunda bir sorun olurmu ? Ona gore doldurup gonderecegim,yoksa 10 yillik bir pasaport cikartacagim

• Merhaba,
    present work information bölümünde employer name-adress istemiş, işverenim yok ben kendi adıma çalışıyorum serbest meslek olarak . o kısmı nasıl doldurmam gerekir? Yardımcı olabilecek bilen var mı?

• Merhabalar, bu sene ilk defa başvurdum ve kazandım sıra numaram 15 binlerde. Yeşil kart foruma adımı yazdırmak istiyorum. Nerden yapıcam?

• Herkese selamlar,
    DS-260 doldurulan sitede benim dışımda da erişim sorunu yaşayan arkadaşlar var sanırım. heyecan yaptık 🙂

• Formu doldururken en başa attı site. Bu da yoğunluktan değil mi?

• ⭐⭐

@guluguluvakvak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ezgi hanım,
    ilk liseyi yazmışım okuduğu alan için Türkçe (Türkçe-Matematik) ve Üniversite için ise Hukuk Fakültesi yazmışım.
    Dİploma yerine sadece dereceleri yazmışım. Diploma diye belirtmemişim.
    Kız kardeşim bekar olduğu için kimseyi yazmadık.
    Son bir sorum anne ve baba yararlanabiliyor mu.?
    Teşekkür ederim

Hayır anne babanız yararlanamaz, en azından vatandaş olana kadar. Belki kardeşiniz onlardan faydalanıyordur diye sormuştum.
    Eğer formda tekse formu açtırmayın. Ankara'da mülakata girecekse sorun olmaz böyle hatalar.

Böyle söylememizin sebebi, geçen sene submit tarihi baz alınarak ilerleme oldu. Form açtıranlar geriye düştü. Ben mesela 14k ile mülakat aldım ama 2k ile hala mülakat alamamış olan var. Çünkü ben ondan önce submit etmiştim.

Bu sene de öyle olacak değil ama ya olursa? Eğer her şey case numbera göre giderse siz yine form açtırıp düzeltebilirsiniz içinizin rahat etmesi için. Ancak önce ilerlemeyi gözlemlemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@Djordan023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS260'ı kızımın pasaportu yok ve ABD'de adres olmadan " not clear yet" yazarak gönderip mülakatta bildirsek oluyor o zaman

Evet oluyor. Mülakata kadar adres belirlemek için vaktiniz var.

• @murtazakramer formu bir iki sayfa ilerletince, önlem için hemen kaydedin. Böylelikle kaldığınız yerden devam edebilirsiniz...

• @sanaldeniz Teşekkürler, her doldurduğum sayfada kayıt yapıyorum.

• Merhaba arkadaşlar,

Dün ilk defa başvurduk eşim ile beraber ve eşime çıktı. Bugün formu dolduracağız.
    Umarım herkes hayallerine kavuşur.

• Arkadaşlar acil yazabilir mi bilen. Ds260 adresi sonra talimatlardaki gibi none none yazdık. Tekrar adres bulunca duzeltmek istedigimizde nasil yapiyoruz? Sıraya bir etkisi dezavantajı oluyor mu? Hiç belirtmeyip none none diyip mulakatta mi degistiriyoruz? Müsait olan biri cevaplarsa cok sevinirim.

• Bilgilendirme için çok teşekkürler. Kazanan herkesi tebrik ederim. Bir sorum olacak, bilen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Çekilişe başvururken kullandığım pasaport 2 ay içerisinde sona eriyor. DS-260 formunu bu pasaportla doldurabilir miyim? Yoksa hızlıca yeni bir pasaport çıkartıp onunla mı ilerlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler.

• @moderat13 mevcut pasaportunuzla ds260 formunu doldurabilirsiniz.

• merhaba,
    bankada gösterilmesi gereken para son 6 aylık mı olacak yoksa, mülakata girmeden para yatırsak ya da az bir para + araç göstersek olur mu. aracım var ve son ana kadar satmak istemiyorum

• Yeşil kart formun danışmanlık için önerdiği site hangisi bulamadım söyler misiniz?

• @gucarslan askerligi kibrista yapanlar icinde gecerlimi bu durum?

• @mefsa tebrikler

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@guluguluvakvak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ezgi hanım,
    ilk liseyi yazmışım okuduğu alan için Türkçe (Türkçe-Matematik) ve Üniversite için ise Hukuk Fakültesi yazmışım.
    Dİploma yerine sadece dereceleri yazmışım. Diploma diye belirtmemişim.
    Kız kardeşim bekar olduğu için kimseyi yazmadık.
    Son bir sorum anne ve baba yararlanabiliyor mu.?
    Teşekkür ederim

Hayır anne babanız yararlanamaz, en azından vatandaş olana kadar. Belki kardeşiniz onlardan faydalanıyordur diye sormuştum.
    Eğer formda tekse formu açtırmayın. Ankara'da mülakata girecekse sorun olmaz böyle hatalar.

Böyle söylememizin sebebi, geçen sene submit tarihi baz alınarak ilerleme oldu. Form açtıranlar geriye düştü. Ben mesela 14k ile mülakat aldım ama 2k ile hala mülakat alamamış olan var. Çünkü ben ondan önce submit etmiştim.

Bu sene de öyle olacak değil ama ya olursa? Eğer her şey case numbera göre giderse siz yine form açtırıp düzeltebilirsiniz içinizin rahat etmesi için. Ancak önce ilerlemeyi gözlemlemenizi tavsiye ederim.

Anladım. Evet, Ankarada girecek Ezgi hanım duruma göre hareket edeceğim, vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler

• @gucarslan tamam irlanda olarak isaretleyecegim fakat burda uzun olarak kaldigim bir adres olmadi ,son adresimi yazacagim fakat bu ay sonu evden cikmamizi istedi ev sahibi,ay basi yeni bir eve gececegim.Irlandada konut olayi cok sikinti anlatmak istedigim karisiklik bunlar.

• @phenex Öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

vize mülakatı sırasında ABD adresimizi beyan edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |