DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mrme12 Merhaba, aşağıya ekledim.Case History.jpeg

• @daphne teşekkür ederim. 8 Kasim da Actively Revieving olmus sizin ki. Ve ondan kisa bir sure sonra approve olmuş. Benim ki Temmuzda basvuru ve Ağustos da Actively Reviewing oldu. Ana halen bir ses yok.

• @daphne Masaallah cok hizli process olmus. hayirli olsun. Sormasi ayip, hangi USCIS center bu? Bizimki Nebraska + Vermont. Su anda hala 2.asamadayiz.
    "Case Is Being Actively Reviewed By USCIS"

• Cok ilginc ayni gunde basvurmusuz. bizim bir dosya Haz 14, digeri 15. ve hala ses seda yok. hayirlisi. Yanliz bu covid asisi nerden cikti anlamadim. Covid mi kaldi yaw. Kimsenin covid muhabbeti yaptigi yok, nedir bu eziyet. sirf vize, oturum istiyoruz diye herseyi mubah goruyorlar, kisacasi pasa gonlun bilir, istersen gibisinden bir durus.

• @mrme12 I-130 gönderildikten 1 hafta gibi bir süre sonra "Actively Reviewing" yazısı çıkmış ancak onay 11 ay sonra gelmişti bizim. Şu anda "Process Times" olarak 14 ay görünüyor. Daphne'nin dosyası memurun doğum gününe denk gelmiş herhalde.. 😂

• @Yamtar teşekkürler bekliyorum

• @alpha2015tr Merhaba, benimki Vermont'ta.

• "NVC Ek döküman maili" ifadesini görünce yazayım dedim ;

Nüfus müdürlüğünce verilen bir yıl öncesi tarihli evlilik sertifikasını yükledim, beğenilmedi, gidip yenisini çıkarttırdım yine olmadı, 40 yıl önce nikahta verilen evlilik cüzdanını yükledim o da olmadı. En sonunda 40 yıl sonra nikah tazelemiş gibi yeni kırmızı evlilik cüzdanı çıkartıp yükledim evli olduğumuzu kabul ettirdik.

Kolay gelsin..

• @Yamtar merhaba, ben evlilik cüzdanını ve boşanma kararını noter onaylı çevirmene çevirttirip I-130 la ve D-260 la (Additional document olarak) yüklemiştim. Anlayamadım tekrar yükle demişler. Yükleyip not yazdım. Bakalım ne diyecekler.

• @daphne Ellerinde örnek döküman ne varsa, bunun yerine bu da olurmuş demeden tıpkısını istiyorlar. Bu yüzden ;

adresinde belirtildiği şekilde Uyap'tan indirilmiş "Boşanma İlamı" nı ve sanırım detayında "Boşanma işleminin de göründüğü Vukuatlı Nüfus Örneğini istiyorlar. I-130 ve D-260 ın bir yararı olacağını sanmıyorum.

Ben Türkçe hiçbir belgenin İngilizce tercümesini yüklemedim. TR'de mülakata giriyorsanız gerek yok diye biliyorum.

• @Yamtar Merhaba, Haziran ayında Vukuatlı nufüs örneğini de tercüme ettirip yüklemiştim. Garanti olsun süreç uzamasın diye.

• @daphne "Marriage Certificate" bölümüne "UYAP" tan indirilen Türkçe Boşanma ilamını ve detay işlemler bölümünde boşanma gözüktüğü Vukuatlı Nüfus Örneğini birlikte koyun bence.. Evlilik Cüzdanına gerek yok gibi.

Umarım daha deneyimli bir arkadaş daha detaylı bilgi verebilir.

• @Yamtar Merhaba, geri dönüş yapsınlar bakalım ne diyecekler. Oğlumun ve Sponsorumuzun dokümanları için "document qualified" demişler. Benim için tekrar yükleyin demişler.

• @daphne Merhaba, biz hiç bir evrağın tercümesini yaptırmadık. Edevletten İngilizce alabildiğimiz evrakları İngilizce yükledik. Alamadıklarımızı ise Türkçe yükledik. Hiç bir sorunla karşılaşmadan onayı aldık.
    Randevumuza aynı şekilde katılacağız. Zaten Türkiye'den yapılan başvurularda İngilizce veya Türkçe dışında olan evrakların tercümesini istediklerini belirtmişler. Bu arada talep ettikleri ve yüklediğimiz evrakların süreleri geçmiş olabiliyor. Tavsiyem tüm evrakları randevu gününe yakın edevletten yeni tarihli almanız.

• Niye kimse konusmuyor. Herkes sustu. hayirdir insh 🙂 Herhalde herkes Green card aldi, USA tasindi. konu kapandi.

• @alpha2015tr Bir yandan geri sayıma devam ederken, diğer yandan şu grip midir nedir geçsin diye uğraşıyoruz.

• @alpha2015tr Bekleme modunda herkes, I-130 Onay bekliyor.

• @Yamtar anladim. Bizde bir hafta ailecek gripten dolayi hasta yattik. Bizde nasibimizi aldik. Dogal bir asilanma oldu 🙂 Sukur herkes simdi iyi. Tekrar herkese gecmis olsun.

• @mrme12, içinde söyledi: IR-5 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının anne ve babası)

@alpha2015tr Bekleme modunda herkes, I-130 Onay bekliyor.

Sessiz bekleyisi devam. Umarim Amerikan secimlerinden once herkes dosyasini tamamlar. Sonra ne olacagi supheli. Umid ediyorum herkes islemini tamamlayip sag salim US tasinmayi yapar bir an once.

• image.png

Bizim dosyalardan birisi icin 1 hafta kaldi diyor ama ben inanmiyorum. Daha oncede boyle tahimini rakamlar basmisti ekrana.. sonra hepsi kayboldu. Surekli umid veriyorlar, sakin vazgecmeyin, hatta kalin diye 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

220

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.0k

| | | |