Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz Dosyanız maalesef henüz onaysız. Onaylar en son 156xx’de kalmıştı. Geçtiğimiz hafta pek ilerlemedi. Bakalım bu hafta nasıl ilerleyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-orkun-toptaş evet, elbette aldırabilirsiniz mülakatınızı avustralya'ya.
    vizenizi alıp gideceğiniz ülkeye vardıktan sonra kcc'ya mail atarak mülakatınızı o konsolosluğa aldırabilirsiniz.

dosya transferi için lütfen bu iletiyi inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SacXe ilk olarak lütfensürecinizi imzanıza taşıyın.
    oraya adres illa ki yazmak zorundasınız, ne yazık ki boş bırakamazsınız.
    tanıdık bir adresiniz yoksa bu iletiyi inceleyin lütfen.

• Arkadaşlar biz ilk girişte harç pulu aliyormuyuz mecburmu

• @gucarslan Sayin Gucarslan bey sizce birkez daha ne zaman toplu mulakat dagitimi yapilir? Tecrubelerinize dayanarak bir ongorunuz var mi? Ayin 15 ini de gectik ummali miyiz bu aralar yoksa Mayisa kadar bir dagitim olmaz mi?

• @Azazel Ben de sorunuza ilaveten şunu sorayım. 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında kaç defa toplu mülakat verildi. Geçmiş tecrübesi olan üstadlar yanıtlarsa sevinirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Azazel dağıtılan mülakatların hepsi aslına bakarsanız "toplu" mülakat zaten. yani bireysel mülakat dağıtımı olmuyor biliyorsunuz. mart ayı'nda dağıtılan kadar yüksek mülakat sayısına ulaşılır mı bilmem ama; elbette mülakat dağıtımı olacak. sonuçta geçmiş bütün yıllarda mülakat dağıtımları bu şekilde oldu. KCC; işlenmiş, mülakata hazır dosyalara konsolosluğun talep ettiği sayıda mülakat vermekle yükümlü. bu bazen az, bazen çok olur bunu bilmemiz mümkün değil elbette.

bu vesileyle sn. @sanaldeniz'İn sorusuna da cevap vermiş olduk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barış-koç "sizi" biraz daha tanımlar mısınız, hangi vize statüsüne sahipsiniz.

• Benim gibi görece düşük case number'ı olan ve DS'i daha geç gönderdiği için mülakat alamamış olanlar var hala, değil mi? Böyle beklemek cidden zormuş 😕

• @buttafuoco Evet var, ben de bekliyorum. Sadece beklemek gerekiyor, olumsuz bir durum olmayacak, herkes mülakata girecek eminim.

• @buttafuoco dostum Şu sayfanın ilk iletisindeki 2019 yılı excel sayfasını açarsan, neredeyse herkesin mülakat aldığını görürsün ve biraz da rahatlarsın...https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari?page=1

• @sanaldeniz siz bu arada kcc’e tekrar dosya durumunu sordunuz mu? Onaylar 159xx’da kaldı bildiğim kadarıyla, fakat aradan yine geç gönderimli 18K,19K ve 21K civarlarında onay alanlar oldu.

• @gamefry Şimdi tekrar bir mail atayım...

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gamefry Şimdi tekrar bir mail atayım...

@sanaldeniz @sanaldeniz mail sorgunuzda ingilizce tam olarak ne yaziyorsunuz sorabilirmiyim? Birde konuya sadece dosya numaranizi mi yaziyorsunuz? Son olarak daha onceki tecrubenize dayanarak cevap maili kac gun sonra geliyor?

• @Azazel Dostum cevap en geç 3-4 günde geliyor. Konuya 2022EU000xxxxx yazdım. alt tarafa ad soy adın doğum tarihi(16 MART 1956 gibi ingilizce yaz), cn numaramı yazdım. Daha sonra altına da, google translateden çeviri yaparak, "dosyam hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şu anda işlenmiş dosya numaraları hangi dosyaya kadar geldi" minvalinde bir mail attım...

• @sanaldeniz cok tesekkur ederim bilginiz icin🙏 Saygilar.

• DV2022 tablosunda bir şey dikkatimi çekti: Dosya numarası düşük olan ve DS-260 formunu erkenden yollayan pek çok kişi var ama sadece birkaçı ekim-kasım-aralık aylarında mülakata girebilmiş. Diğerlerinin mülakatı ocak ayı ve sonrasına sarkmış. Bir sebebi var mı?

• @Mayki Dostum hani 5-10 kişi 10-15 dakika sohbet ederde bir kişi sonradan tam konunun ortasına yetişir ya, işte senin ki bu durum. Önceden KCC tüm evrakları talep edip, gelen evrakları kontrol edip konsolosluğa gönderirken, bu süreç sonradan değişti. Şimdi evrak kontrol işi konsolosluklarda. Sürecin ilk aşaması yavaştı. Buna ilaveten her ay düzenli mülakat verilmiyor. Geçmiş yılları da izlersen görürsün. Toplu mülakatlar Ocaktan-Şubat aylarından itibaren verilmeye başlanıyor. Şu ana kadar 10-12 cn ilk aylarda, 200 cn civarı şubat ayında, 40-50 kişi mart ayında, bir o kadarda nisan ayı başında mülakat maili aldı. Beklentimiz en iki kez daha toplu yani 200 ve üzeri mülakat verilmesi yönünde... Bekleyip göreceğiz. İnşallah hepimiz hakkında hayırlısı olur...

• @sanaldeniz Ben düz mantık düşünmüştüm. Sıra geldikçe alıyorlar zannediyordum. 😅

• @Mayki

Yani anlaşılacağı üzere

dv23 de talihli olursan cn numarana bak ona göre sevin 🙂

15k 16k üstüyse fazla sevinme.

Bak bana cn17k ve onaylıyım ama mülakat alamadım.

Haziranda boş geçerse 3 ay kalacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |