Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan @uzaysan Çok teşekkürler. Benim adıma listeye ekleme yapan arkadaşa da teşekkürlerimi iletiyorum.

• @gucarslan Cok tesekkurler tum destekleriniz icin

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@makin yeşil kart bir vize değil.
    siz tam olarak hangi vize türüne sahipsiniz?
    imzanizda 2020 yazıyor

• @oesa Merhaba, excelden gördüğüm kadarıyla sonradan "red" olmuş durumunuz, sebebini öğrenebildiniz mi acaba?

• @ilkeratabay, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@oesa Merhaba, excelden gördüğüm kadarıyla sonradan "red" olmuş durumunuz, sebebini öğrenebildiniz mi acaba?

Arkadaşımızın durumu red değil AP sürecinde görünüyor.

• Merhabalar herkese 🙂

Şimdi benim için sıra forumun en güzel kısmında, CONGRATULATIONS! duyduktan sonra burada sevinçle deneyim paylaşmak.

Öncelikle mülakatımızı ATH Atina, Yunanaistan'da deneyimledik.
    Oturum için randevumuzun olması burada mülakat almamızı sağladı.

3 kişilik bir aileyiz. Ben, Eşim ve 4 yaşındaki prensesimiz 🙂

Dilerseniz önce TR den farklardan bahsedeyim.
    *Case sayısı az (42 taneydi 2022 için) ve genelde kazananlar tek kişiler.
    *Zaman, işlemlerin süreleri TR den hayli uzun
    *Maddi kaynak sorulmuyor

SAĞLIK MUAYENESİ
    Sitede tüm bilgiler mevcut.
    Benim eklemek istediğim:
    *15 yaş altı sitedeki hastaneye gidemiyor, Pediatrik doktor olmadığı için. Mourusi deki bir hastaneye yönlendirildik ve dilerseniz siz de oprada muayene olabilirsiniz denildi.
    *Hemen randevu almaya gittiğimiz halde 31 Mart ilk müsait randevu idi. Kızımın hastanesi ile çok uğraştık defalarca mail atıp, aradım. CN yi konsolosluk ile teyit ediyorlar. En sonunda 28 Mart şeklinde tüm aile için randevumuzu aldık. İşte süreç uzun diye bunu anlatmak istiyorum, 2 hafta sadece randevu oluşturmak için geçti ve daha bitmedi. Tam 6 saat sürdü üçümüz için randevu. Hastanede aşı yok, eczaneden almak gerekliydi ve mesai bitimine zor yetişti koştura koştura.
    *Henüz bitmedi 🙂 En erken sağlık raporunun çıkışı 2 HAFTA. ki üst üste verildiği için yoğunluktan uzayabiliyor.
    *Kişi başı 370 Euro ödedik
    +Şöyle tavsiye verebilirim: kızımın aşılarını Yunan bir doktora tercüme ettirdim. aşılarımız için dilersek kan testi yapıp öyle vurulabileceği teklif edildi ama biz reddettik çünkü sonuçlar geç çıkıyor ve sonuca göre tekrar gitmemiz aşı olmamız gerekecekti. Kağıda aşı yaptığını işleyebilen bir eczaneden de aşılar yaptırılabiliyor. Biz bunu da kullanmadık çünkü böyle bir yer bulmak çok zor aynı hastanede işlemleri hallettik.
    +Son tavsiyem ise aynı şeyleri defalarca söyleyin, böylece randevu oluşturabildim. biz sizi arayacağız diyip kapatmak istediler telefonu.

Gelelim Kalplerin Gümbür Gümbür Attığı Özel Güne
    MÜLAKAT TECRÜBEMİZ 🙂

*Daha iyi bir iletişim için tercüman yanınızda götürebilirsiniz ama öncesinde bildirmeniz gerek bunu konsolosluğa. Biz ihtiyaç duymadık 🙂
    *14.15 randevusu ile günün son mülakatı bizimdi. 13.30 da ulaştığımızda hemen kimlik, pasaport kontrolü ile içeri aldılar ve işlemler başladı.
    *Telefon ve araba anahtarını girişte emanet aldılar.
    *Giriş bölümünden bir binaya yürüdük ve sadece bu alanda tüm işlemler oldu. Mekan bir hastanenin laboratuar kayıt vezne bölümünü andırıyordu benim için.
    camlarla kaplı bankolar yanyana idi. Tüm işlemler burada ortalıkta oldu ve diğer mülakatları kısmen duyabildik. Mikrofonları sadece isimlerimizle davet etmek için kullandılar, bazen duyma problemi olabiliyor hele de bizimki gibi meraklı bir kızınız var ve herşeyi görüp öğrenmek istiyorsa 🙂
    *Tüm konsolosluk çalışanları güler yüzlü ve yardımcıydı.
    *İlk olarak belgeleri teslim ettim, dosya poşetlerini ve kazandı belgelerini verdi.
    *Yunanistan için adli sicil kaydı alımı: bakanlığa başvuru yapılıp direkt konsolosluğa gönderiliyor. Evraklarımızın arasında ulaşmış olduğunu gördüm.
    *Çekilize katılırken kızım 2,5 yaşındaydı şimdi neredeyse 4,5. bunun için tekrar çağırdılar sizin kızınız mı bu 2 resimdeki diye 🙂
    *ödemeyi yaptık kredi kartı ile hatta iki kartımızı da kullandık.
    *bizim evraklar biraz farklı olduğu için incelemeli biraz vakit aldı.
    *1,5 saat bekledik neredeyse ve sonra çağrıldık. Tek biz kalmıştık.
    *Önce parmak izi ve yemin etme işlemleri oldu. sonrasında çokça soru sordular lakin rahat bir görüşme idi. şimdi aklımda kalanları yazıyorum. Genelde DS260 daki bilgileri sordular.

?Nerelerde yaşadınız
    ?Eğitim hayatını anlat, kaç yıl, hangi yıllarda ne yaptın: çok ayrıntılı sordu.
    ?Amerika'da ne yapacaksınız, eşime işine devam edecek misin(online amazon ile ilgili işi var)
    ?Amerika'da akrabanız var mı
    ?Nereye gideceksiniz
    ?Neden buradasınız, ne zaman geldiniz
    Sağlık raporu geldiğinde işlemleri tamamlayıp onayalayacağım, bilet bakabilirsiniz congratulations! dedi.

En son 16.16 da ayrıldık konsolostuktan mutluluk ile 🙂

Bu masal da burada bitmiş. Gökten bir sürü mülakat yağmış ve dileyen herkese ulaşmış...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@starpt kahramanı olduğunuz bütün masallar bu kadar güzel bitsin..
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• @gucarslan sizin yardımızla bu zorlu süreç kolaylaştı. Size ve tüm Forum Ailesine tüm kalbimle teşekkürlerimi sunuyorum 🙂

İyi dilekleriniz fazlasıyla sizin hayatınızda yaşansın..

• ⭐⭐

@starpt, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar herkese 🙂

Şimdi benim için sıra forumun en güzel kısmında, CONGRATULATIONS! duyduktan sonra burada sevinçle deneyim paylaşmak.

Öncelikle mülakatımızı ATH Atina, Yunanaistan'da deneyimledik.
    Oturum için randevumuzun olması burada mülakat almamızı sağladı.

3 kişilik bir aileyiz. Ben, Eşim ve + yaşındaki prensesimiz 🙂

Dilerseniz önce TR den farklardan bahsedeyim.
    *Case sayısı az (71 taneydi 2022 için) ve genelde kazananlar tek kişiler.
    *Zaman, işlemlerin süreleri TR den hayli uzun
    *Maddi kaynak sorulmuyor

SAĞLIK MUAYENESİ
    Sitede tüm bilgiler mevcut.
    Benim eklemek istediğim:
    *15 yaş altı sitedeki hastaneye gidemiyor, Pediatrik doktor olmadığı için. Mourusi deki bir hastaneye yönlendirildik ve dilerseniz siz de oprada muayene olabilirsiniz denildi.
    *Hemen randevu almaya gittiğimiz halde 31 Mart ilk müsait randevu idi. Kızımın hastanesi ile çok uğraştık defalarca mail atıp, aradım. CN yi konsolosluk ile teyit ediyorlar. En sonunda 28 Mart şeklinde tüm aile için randevumuzu aldık. İşte süreç uzun diye bunu anlatmak istiyorum, 2 hafta sadece randevu oluşturmak için geçti ve daha bitmedi. Tam 6 saat sürdü üçümüz için randevu. Hastanede aşı yok, eczaneden almak gerekliydi ve mesai bitimine zor yetişti koştura koştura.
    *Henüz bitmedi 🙂 En erken sağlık raporunun çıkışı 2 HAFTA. ki üst üste verildiği için yoğunluktan uzayabiliyor.
    *Kişi başı 670 Euro ödedik
    +Şöyle tavsiye verebilirim: kızımın aşılarını Yunan bir doktora tercüme ettirdim. aşılarımız için dilersek kan testi yapıp öyle vurulabileceği teklif edildi ama biz reddettik çünkü sonuçlar geç çıkıyor ve sonuca göre tekrar gitmemiz aşı olmamız gerekecekti. Kağıda aşı yaptığını işleyebilen bir eczaneden de aşılar yaptırılabiliyor. Biz bunu da kullanmadık çünkü böyle bir yer bulmak çok zor aynı hastanede işlemleri hallettik.
    +Son tavsiyem ise aynı şeyleri defalarca söyleyin, böylece randevu oluşturabildim. biz sizi arayacağız diyip kapatmak istediler telefonu.

Gelelim Kalplerin Gümbür Gümbür Attığı Özel Güne
    MÜLAKAT TECRÜBEMİZ 🙂

*Daha iyi bir iletişim için tercüman yanınızda götürebilirsiniz ama öncesinde bildirmeniz gerek bunu konsolosluğa. Biz ihtiyaç duymadık 🙂
    *14.15 randevusu ile günün son mülakatı bizimdi. 13.30 da ulaştığımızda hemen kimlik, pasaport kontrolü ile içeri aldılar ve işlemler başladı.
    *Telefon ve araba anahtarını girişte emanet aldılar.
    *Giriş bölümünden bir binaya yürüdük ve sadece bu alanda tüm işlemler oldu. Mekan bir hastanenin laboratuar kayıt vezne bölümünü andırıyordu benim için.
    camlarla kaplı bankolar yanyana idi. Tüm işlemler burada ortalıkta oldu ve diğer mülakatları kısmen duyabildik. Mikrofonları sadece isimlerimizle davet etmek için kullandılar, bazen duyma problemi olabiliyor hele de bizimki gibi meraklı bir kızınız var ve herşeyi görüp öğrenmek istiyorsa 🙂
    *Tüm konsolosluk çalışanları güler yüzlü ve yardımcıydı.
    *İlk olarak belgeleri teslim ettim, dosya poşetlerini ve kazandı belgelerini verdi.
    *Yunanistan için adli sicil kaydı alımı: bakanlığa başvuru yapılıp direkt konsolosluğa gönderiliyor. Evraklarımızın arasında ulaşmış olduğunu gördüm.
    *Çekilize katılırken kızım 2,5 yaşındaydı şimdi neredeyse 4,5. bunun için tekrar çağırdılar sizin kızınız mı bu 2 resimdeki diye 🙂
    *ödemeyi yaptık kredi kartı ile hatta iki kartımızı da kullandık.
    *bizim evraklar biraz farklı olduğu için incelemeli biraz vakit aldı.
    *1,5 saat bekledik neredeyse ve sonra çağrıldık. Tek biz kalmıştık.
    *Önce parmak izi ve yemin etme işlemleri oldu. sonrasında çokça soru sordular lakin rahat bir görüşme idi. şimdi aklımda kalanları yazıyorum. Genelde DS260 daki bilgileri sordular.

?Nerelerde yaşadınız
    ?Eğitim hayatını anlat, kaç yıl, hangi yıllarda ne yaptın: çok ayrıntılı sordu.
    ?Amerika'da ne yapacaksınız, eşime işine devam edecek misin(online amazon ile ilgili işi var)
    ?Amerika'da akrabanız var mı
    ?Nereye gideceksiniz
    ?Neden buradasınız, ne zaman geldiniz
    Sağlık raporu geldiğinde işlemleri tamamlayıp onayalayacağım, bilet bakabilirsiniz congratulations! dedi.

En son 16.16 da ayrıldık konsolostuktan mutluluk ile 🙂

Bu masal da burada bitmiş. Gökten bir sürü mülakat yağmış ve dileyen herkese ulaşmış...

Tebrik ederim şimdiden Yeni Hayatınızda başarılar dilerim.
    Daha güzel günlerde buluşmak üzere, hoşcakalın.

• @starpt Hocam geçmiş olsun, Amerika'da ki yaşamınızın umduğunuz gibi olması dileğiyle, şimdiden iyi yolculuklar...

• @Erkand tesekkurler

• @melcem tesekkurler

• Herkese Merhabalar,

Dun Uskup buyukelciliginde gorusmeme gittim. Ben burdaki arkadaslardan okuduklarimdan dolayi telefonumu ve diger tum elektronik cihazlarimi arabada biraktim ama sanirim buyukelcilik girisinde birakabiliyorsun cunku saglik dosyamda bir cd vardi ve bana 8 yazan bir kagit verip cdyi alip bir rafa koydular. X rayden gectikten sonra ana binaya gitmem gerektigini soylediler. ana binaya girdim ve 8 9 tane veznemsi kabinlerden vardi. oturup beklememi soylediler. Adim anons edilince 4 numarali kabine geldim dosyalarimi verdim tek tek. Covid sertifikalarimi geri verdi sanirim istemiyorlar onlari, daha sonra benden amerikadaki bir sponsordan affidavit ve 2021 tax bilgilerini almami istediler. Ben de boyle bir requirementtan haberim olmadigini soyledim. Gorevli de bu bir requirement degil ama isteme hakkina sahibiz dedi. Ben de tamam amerikadaki tanidigimla gorusup alacagim o zaman dedim. Ayrica lise diplomamin orijinalini istediler ben fotokopisini ve su anki universitemin ogrenci belgesini koymustum sorun olmaz diye lise diplomamin da lazim oldugunu soylediler. Daha sonra yana vezneye gecip parayi odememi istediler.

Benim sorumsuzlugumdan dolayi ustumde sadece 300 dolar ve makedon denari vardi sabah erken oldugu icin de acik bir doviz burosu bulamamistim. Yari yariya alamayacaklarini tam olarak 330 dolar gerekli oldugunu soyledi bir gorevli ve bir kagit verdi ve gidip bozdurup gelebilirsiniz dediler. Hemen ciktim carsiya gittim tam o an bir tane acik doviz burosu buldum ve geri dondum. Bana verdikleri kagidi giriste gorevliye gosterdim ve tekrardan o 4 numarali kabine geldim. Ordaki gorevli once parmak izlerimin alinacagini daha sonra parayi gidip odeyebilecegimi soyledi. Parmak izlerimi verdim ve daha sonra ayni vezneye odememi yapmaya gittim. 4 numarali kabine geri gittigimde bana gecip oturmami, mulakat icin beni cagiracaklarini soylediler. 10 15 dakika sonra ismim anons edildi ve bu sefer 7 numarali kabine gectim. Karsimizdaki gorevliyle aramizda cam oluyor ve hoparlorle sesimiz karsiya geciyor ayni amerikan filmlerindeki hapishaneler gibi. Gorevli bir sure sonra ahizeyi kulagima koymami istedi ve gorusmenin geri kalanina o sekilde devam ettik.

Amerikaya gidince ne is yapacagimi sordu ben de yazilim son sinif ogrencisi oldugumu ve kendi alanima is arayacagimi soyledim. Adresini verdigim kisiyle aramdaki iliskiyi sordu ben de akrabam oldugunu soyledim. Ne is yaptiklarini, kendi evlerip olup olmadigini, esinin calisip calismadigini falan sordu. Daha sonra bu adrestemi kalacaksiniz dedi ben de ilk gittigimde oraya gidecegimi soyledim. Daha sonra bana bir kagit verdi ve kagitta lise diplomamin orijinalini getirmemi istedikleri yaziyordu. Ben de hay hay dedim ama bir onceki gorevli arkadas su su belgelerin getirilmesini istemis dedim. O da arkadasin yanlis bildigini bankada para gosterdigim icin boyle bir seye ihtiyacim olmadigini soyledi. Pekala dedim, eve gecince bize mail atin lise diplomasini getirmeniz icin size bir randevu verelim onumuzdeki bir iki gun icerisinde olur dediler. Bir durum daha var simdi dedi, your case requires additional administrative processing yaziyor verdigi ayni kagitta. Bunu gosterdi bana gonderdiginiz belgelerin polis sertifikalarinizin falan legitimacysini kontrol etmemiz gerektigini soylediler, bunun ne kadar surecegini bilmedigimiz icin pasaportunu simdi almayacagiz dediler. Ben de pekala dedim.

Dun mail attim lise diplomasi ile ilgili yarin saat 14te lise diplomasini birakmaya gidicem. Benim tecrubem bu sekilde. Iftar oncesi hizli bir sekilde yazdim eger eksik cumleler olmussa kusuruma bakmayin :).

• Additional administrative processing bir case i ne kadar etkiler gitmeme engel olabilir mi bu konuda bilgisi olanlar cevaplayabilir mi acaba? Ya da ne buna sebep olmus olabilir belgelerimin hepsi resmi kurumlardan ve duzgun belgeler yalan malan da soylemedim hicbir basvurumda

• @sametbzks ve @lugrunk merhaba,
    Siz mülakat tarihi aldınız mı?

• Herkese merhaba,
    2022 talih durum tablosunu incelediniz mi? Bişey farkettim paylaşmak isterim.
    Konsolosluk veya KCC, bu son mülakatı nasıl dağıtmış, ona bir cevap olabilir.
    İlgilenenler için;
    Mülakatı tamamlamayan ve içersinden hiç mülakat almamış grupları baz almış. bu baz aldıklarına koydukları 2. kuralda 10 kişiyi tamamlamamış olacak, sayı grubu.
    Örneğin;

1)6xxx (6binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış, ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    2)7xxx (7binler)'de bir öncekinde 11 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    3)8xxx (8binler)'de bir öncekinde 14 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    4)9xxx (9binler)'de bir öncekinde 10 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    5)10xxx (10binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    6)11xxx (11binler)'de bir öncekinde 9 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 1 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    7)12xxx (12binler)'de bir öncekinde 10 kişi mülakat almış totalde o sebeple burada ki CN'ları pas geçmiş.
    8)13xxx (11binler)'de bir öncekinde 5 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 5 kişi bu sayı grubundan mülakat almış (excellde 4 görülüyor- 1 kişi girmemiş olabilir)
    9)14xxx (11binler)'de bir öncekinde 0 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 10 kişi bu sayı grubundan mülakat almış.
    10)15xxx (11binler)'de bir öncekinde 0 kişi mülakat almış ve bu kurala göre 5 kişi bu sayı grubundan mülakat almış (Muhtemelen Ankaranın istediği dosya sayısından dolayı 5te kalmış)

• Bu ileti silindi!

• Mülakat alacaklarımızın sıralama tahmini yada hesabı;

image.png
    af0ef90d-6b55-49b2-98cf-5a11b1a8e9b2-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avatar telaş edecek bir durum yok, sürecinizi AP / idari işlem olarak devam edecek bir süre. bu süreç sonlandığında da vizenizin basılması için sizden pasaportlarınızı isteyecekler.

ilgili süreç için bu başlığı inceleyin lütfen.

bu süre zarfında maillerinizi kontrol edin sık sık. DS5535 formu gelebilir ve sizden bu formu doldurmanız istenebilir. verdiğim linkteki başlıkta bununla ilgili bilgi bulabilirsiniz. sorularınızı da o başlıkta sorarsanız cevaplamaya çalışırım.

bol sabırlı beklemeler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |