Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@onur DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nihan-yılmaz Neyden ötürü ap ye kaldınız ?

Onur Bey, genelde acikca soylenmiyor nedeni. Uzun sureli AP'ler icin forumdaki AP konusuna bakabilirsiniz, orada kapsamli yazilar var.

• Mülakat Deneyimleri
    Sabah 09:15'deki randevumuza 08:20 gibi kapıda olacak şekilde gittik. Sırada kimse olmayınca şüphelendim ama kapıdaki genç görevli arkadaş bizi soyadımızla çağırınca anladım ki biz otobüs kalkarken son dakika gelen biletli yolcuymuşuz.
    Kısa ve net olarak belirteyim randevu saatiniz ne olursa olsun 07:30 gibi (veya olabilecek kadar erken) konsolosluğun kapısında sıraya girin. Randevu saatine göre değil de geliş sıranıza göre alınıyor ve içerideki sistemden sıra numarası alıyorsunuz. Bu sizin işlemlerdeki sıranız da oluyor. Biz en son geldiğimiz için en son çıktık (FIFO veya LILO).
    Sırada kırmızı çizgide ben beklerken eşim içeri alındı. Ben o arada emanetçi büfeye 5 TL karşılığında elektronik eşya ve metal eşyaların tamamını bıraktım.
    Havalanlarından daha sıkı bir güvenlik kontrolünden sonra iç bahçeye oradan da asıl binaya giriyorsunuz.
    Giriş ve işlemlerle ilgili "hiper" detay vermek isterdim -bilgi paylaşma dürtüme çok ters - ancak güvenlik nedeniyle ve illegal bir duruma yol açmamak için cümleleri otosansürle gerekli detayda bırakacağım.
    Her türlü çanta yasak. Bebek çantası -içinde bebek bisküvisi ve bebek bezi vb vardı- dahil güvenlikte kaldı. Lazım olan olursa gelin alın dediler.
    İçeriye ilk girince pasaport ve fotoğrafları kontrol ettiler. Pasaportlara birer sticker yapıştırıp bize de bir takip nosu verdiler.
    Salonda güzel çizgifilm dönen bir kanal ve çocuk oyun bölümü var ki orası olmasa 2.5 yaşındaki kızımı zor oyalardık.
    Unutmadan yazayım iki salon tipi klima içeriyi buz gibi yapıyor. Üstünüze bir yelek hırka filan alın. Dışarının sıcaklığına aldanmayın.
    GC için ayırılmış bölümde oturup led tabelada numaranızın gelmesini bekliyorsunuz. Bizim işlem sırası sonrasında söyleydi:

• Bekle, numaran yansın
    • Evrakları ver (bu postun en başında yazanlar)
    • Bekle, numaran yansın
    • Parayı öde
    • Bekle, numaran yansın
    • TR/ENG konuşmak istersin? Parmak izi, sorulara cevap ver
    • Vizeni onaylandı kağıdını al, salonda beklemeden çık
      (Vizesi onaylanınca salona dönüp az önce konuştuğu diğer GClilerle konuşan bir arkadaşı uyardılar, yasakmış)
      Tüm GC sürecinin belki de en kolay kısmıydı. Çok kastık ama gerekesizmiş. Kriterleri sağlıyorsanız sorun yok.

Pasaportlar elimize geçince rahatlayacağım asıl, ama sürecin sanırım zor kısımlarını aştık. Yardım eden, paylaşan herkese çok teşekkürler.
    @crazycells @knnrn özellikle size çok teşekkür ederim.
    Görüşmeye ve paylaşmaya devam etmek üzere.

• 1 yili askindir burada vakit gecirdiklerim kisilerden guzel haberler duymak sevindirici. @caglaror yeni hayatinizda basarilar umarim hep iyi ki leriniz olur keskeleriniz olmaz.bu arada saglik muayenesi postunda bu kadar detayli yazinca ilk bi sasirdim bu postu okumadan bu niyr bu kadar kisa diye 🙂 sonra anladim.saglik muayenesiyle ilgili en detayli yorum olmus gelecek yillar icin en basa sabitlemek iyi olur.tekrardan tebrikler

• @metert Teşekkür ederim. İyi dilekleriniz için. Pes etmeden devam edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror bundan sonraki sureclerde bol sanslar 🙂

• ⭐⭐

@caglaror çok tebrik ederim. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. Ayrıntılı anlatım için özellikle sağolun. Nereye yerleşmeyi planlıyorsunuz?

• @hockeyumpire2 İşte bu soru çok fena. Gönlüm iklimine ve yazılımın kalbinin döndüğü yerden (SF) yana ama ucuz ve kolay bir yaşam vaadeden yerler de çekici geliyor (TX şehirleri vb.). Bundan sonra sanırım en çok bunu araştıracağım. Bulabildiğimiz tüm verileri standardize edip seçim yapabileceğimiz bir araç olsa keşke (!).
    Bu konu tartışmaya en değer konulardan. Bana yerleşmek için 5 şehir söyle deseler sırala rasgele olacak şekilde şöyle olurdu, "Austin, Houston, Miami, SaltLake City, SF (Bay Area diyelim), Portland".
    Ama inanın kafamdaki seçimlik kriterler de uçtu gitti vizeyi alınca. Bilemiyorum nasıl karar vereceğiz?!?!?!
    @Nilorhan ?

• ⭐⭐

Bende mülakat deneyimlerimi yazacaktım ama @caglaror yazdıktan sonra gerek kalmadı. Ne bir eksik ne bir fazla herşeyiyle aynı süreci yaşadık Çağlar ve ailesiyle. Ben çağlardan 15 dk önce salona girdiğim için sıram biraz öndeydi sadece. Pasaportlar gelince daha da rahatlayacağız. Sn @crazycells ve @knnrn ye bende çook teşekkür ediyorum

• @arnblt hayirli olsun abi . Tebrik ederim. Emegin buyuk bu forumda

• ⭐⭐

Sağol @metert

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt size de hayirli ugurlu olsun. Bundan sonraki surecte bol sanslar 🙂

• ⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@caglaror Allah yardımcınız olsun, peki neden karar vermek için vizeyi beklediniz?

• @caglaror tebrikler geçmiş olsun. Randevu saati olayında şöyle biz 7:20 de oradaydık. Kapıdaki görevli randevu saatlerini sesleniyor saatlere göre sıraya sokup içeri öyle alıyor. Erken gitmenin avantajı orada olmayan erken saatte randevusu olanın önüne geçmek oluyor 🙂

• @arnblt tebrikler geçmiş olsun.

• Tebrikler arkadaşlar... Umarım beklentileriniz ile paralel bir hayat bekler sizi burada. Geçmiş olsun diyelim süreç olumlu sonuçlandığı için....

• @arnblt @caglaror tebrikler darisi basimiza 🙂

• ⭐⭐

@gkhanfeez @onur1601 çok teşekkürler

• Herkese çok teşekkür ederim. Umarım bu büyük yaşam değişikliği bize iyi gelir, her şey daha iyi olur. Hepimizin yolu açık olsun.

• @hockeyumpire2 Aslında vizeyi beklemedik. Sadece hâlâ karar veremedik. Sanırım uçağa binip giderken bile aynı durumda olacağız 🙂
    Benim beklediğim bir iki durum var, bunlardan en önemlisi teknik olarak kendimi hazır hissedip hissetmediğim (testlerle ölçümleyeceğim) iş görüşmesi konusu. Teknik yeterliliğime inandığımda tek rota SF olacak. Veya web üzerinden iş bulabilir ve bu işe büyük oranda garanti diyebilirsek (nasıl olacaksa) işi nerede bulursam oraya gideceğiz. Hiç bir kriterde dikiş tutturamazsak en azından harcamalar açısından avantajlı görünen TX şehirlerine gideceğiz. En azından 2-3 kafa aile olduğunu bildiğimiz bir yere gitmek de huzurlu bir tercih gibi duruyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |