Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gurars Maddi konu için sorduğunuz soruya ben de yanıt vermiş olayım biraz geç gördüm. @gucarslan beyin dediği gibi eyalete bağlı. Kendi vizem için örnek vermem gerekirse öğrenciyim ,bekarım ve dil seviyem iyi. Vizede 12k$ ve 25 bin liralık tapu gösterdim ancak tapuyu yoğun ısrarlarımla aldılar. Tapuyu göstermek istediğimi belirttiğimde 2-3 defa gerek yok cevabı aldım ancak benim maddi durumumu bu da gösteriyor diyerek kabul ettirdim sonunda. O yüzden tapu konusunda Uğur beyin de dediği gibi maddi birikim göstermeniz daha iyi olur tapuya bile bakmamışlardır belki de. Eyalet olarak da Florida'ya gideceğimi söylemiştim.
    Şimdiden kardeşinize bol şans.

• ⭐⭐

@u_akcay hayırlı olsun

• Merhaba mülakatta abd den aldığı is teklifini sunanlar bilgi verebilirmi. Islak imzalı evrakmi aldiniz abd den yoksa email çıktısımi verdiniz konsolosluğa. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@makin tam olarak ne vizesinden bahsediyorsunuz, detaylıca yazar mısınız?

• @gorgias çok teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için. Kardeşim de turizmci olduğundan ilk etapta Florida düşünüyor ama önceden gidip yerleşen birkaç arkadaşı var. Onlarla görüşüp iş konusunda yardımcı olurlarsa başka eyaletleri de değerlendirebilir.

• @The-inception 1.5 yıldır öğrenme sürecindeyim 🙂 umarım kursa veya bootcamp e gerek kalmaz. Size de başarılar ve bol şans dilerim.

• @melcem Çok teşekkür ederim 🙂 Size de aynı dileklerimle...

• @Mahyar, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri
    “Dont Worry there is no problem we need more time” dedi ve o meşhur beyaz AP kâğıdını verdi ve bizden gelen Emaili bekleyin dedi.

Ertesi gün mail geldi ve hem eşimden hem benden aşağıdaki belgelerini talep ettiler:

• DS5535 formu
    • CV
    • Transkript
    • Tez
    • Yayınlar (Makale vs)

21 Mart tarihinde tüm istelinen evraklarını tamamlayım gönderdik ve şimdi AP surecimizin sonuçlanmasını bekliyoruz.

umarım vizenize kavuşursunuz, neden bu evrakları istediklerini anlayamadım. Yüksek lisansınızı kanıtlamanızı istiyorlar gibi. Ama neden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sametbzks iran vatandaşları'nın ne yazık ki evli ya da askerliğini yapmış bütün kazananları AP süreci yaşıyor. bu %95 böyle..

altında çok neden aramaya gerek yok aslında, bu durum sn. @Mahyar özelinde tamamen iran vatandaşı olmasından.

• @WithNaz Yolunuz açık olsun hayallerin hedeflere dönüşmesi çok güzel

• @mahves Hayırlı olsun bol şanslar dilerim

• @Ravana Tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar diliyorum yolunuz açık olsun

• @Pakize-Ayvalı-Ilhan 2. defa çıkması ne güzel bir şans olmuş yada kader istiyor diyelim. Yolunuz şansınız gibi açık olsun.

• @alpha_julliet Evet mülakat deneyimleri başlığı altında yazılanları okumak biyografi ve göçebe belgeseli gibi bağımlılık yapıyor. Hayırlı olsun 👏🏻

• @SkyH Çok teşekkür ederim... Gerçekten isteyen herkese nasip olmasını dilerim.

• @SkyH cok tesekkur ederim. Sizlere de Guzel sanslar diliyorum

• Cevap: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Öncelikle Yesilkart Forum ekibine bu yolda bize destek oldukları için çok teşekkür ederiz. Haklarını nasıl ödeyebiliriz bunu hiç bilmiyoruz ama destek olunması gereken yerde biz her zaman göreve hazırız.
    Ben Kızım ve Eşim 02.02.2022 Çarşamba günü sağlık muayenemiz için İzmir’den 31.01.2022 tarihinde yola çıktık, çıkmadan önce PCR testlerimizi yaptırmıştık, bir gece Konya’da kaldıktan sonra ertesi gün 01.02.2022 tarihinde Ankara’da Gordion Otel’e yerleştik, PCR Testlerimizi İzmir’de yapmıştık 2 günlük süreyi 5 saat geçtiği için bizi muayeneye kabul etmediler tekrar test yapmamız istendi aynı gün içerisinde öğle saat 1’e kadar getirirsek kabul edeceklerini söylediler, 2 saatte sonuç veren özel bir hastanede testlerimizi yaptırdık sonucu alır almaz geri döndük. Muayene sürecimiz başladı. Bizimle bayan Ungan ilgilendi. Kızımın tüm aşıları tam olmasına rağmen ona da 2 aşı yaptılar. İlk aşısı doğumda yapıldığı için sağlık ocağındaki aşı karnesinde görünmediğinden bunu görmek istiyorum diye ısrar etti bende durumu açıkladım doğduğu hastane kayıtlarında var zaten her çocuğa doğar doğmaz yapılıyor diye söyledim ancak İzmir’de olduğunu söyledim oradan bunu almamız mümkün değildi yine de kabul etmedi ve 2 aşı yaptı. Bize de muhabbet esnasında soruları sorarken 3’er tane aşı yaptı ne olduklarını bilmiyorum ancak bu aşılar için ek bir ücret ödemedik. Muayenemiz bittikten sonra sonuçları ertesi gün alacağımızı söylediler, İzmir’den geldiğimizi ve dönüş yapacağımızı belirttik, zarfınız burada konsolosluğa gitmeden önce alabilirsiniz dediler bizde tamam deyip İzmir’e geri döndük. Ön kayıttaki arkadaşlar gayet güler yüzlüydü.
    Mülakat tarihimiz 16.02.2022 tarihinde sabah 08:45’teydi. Yine bir gece önceden aynı otele yerleştik, aracımızla sabah 08:30’da oradaydık, konsolosluğun kapısının hemen karşısına park ettik çok soğuk olduğundan arabanın içinde saatin gelmesini bekledik, 08:40’ta arabadan indik ve kapıya gittik yaklaşık 15 kişi vardı dışardaki sırada biz çocuklu olduğumuz için bizi hemen içeriye davet ettiler çok güler yüzlü insanlardı. İçeriye girerken telefonlarımız dahil üzerimizdeki metal eşyaları araçta bıraktık, araba anahtarının sorun olmadığını söylediler ve bizi içeriye aldılar. Girer girmez bize bir numara veriler oturup beklememizi söylediler. Çok geçmeden numaramız yandı ilk gişede para tahsilatını yaptılar 1000 dolar vardı yanımda para üstü olarak 10 dolar verdiler. Sonra tekrar oturup beklememizi söylediler 5 dakika geçmeden diğer gişe için numaramız yandı. Ben evrakları her birimiz için ayrı ayrı dosyalamıştım teker teker evrakları istedi gişedeki bayan evraklar çok olduğundan istediklerini bulmam zaman aldı beni azarladı çabuk olmam için. Aceleyle o verdiğim evrakları işlerken bende düzenlemeye istediklerini daha çabuk verebileyim diye ayarlamaya başladım bir kez daha azarladı kağıtların sesleri geliyor mikrofondan rahatsız oluyorum dedi. Kağıtlara bir kez daha dokundum ters ters baktı bende bir daha dokunmadım 😊 Oradan ayrıldım tekrar numaramızın yanmasını bekledik yine 5 dakika içinde yandı ve uzun saçlı bayanın olduğu gişeye geçtik. Sorular sormaya başladı, ne iş yapıyorsunuz diye sordu, dedim restaurant’ım vardı ama pandemi sürecinde battığım için devir etmek zorunda kaldım dedim, daha sonra parayı nerden buldunuz diye sordu, borçlarımdan dolayı evimi satmıştım borçlarımı kapatıp kalanını bankaya koyduğumu söyledim ne zaman sattınız dedi, tarihi tahmini söyledim banka kayıtlarına baktı, burada başka para da var dedi dedim bir arsamız vardı babamın adına onu da satmıştık, kardeşlerin var mı dedi dedim evet iki kız kardeşim var biri Almanya’da yaşıyor, onlarda aldı mı o paradan dedi, evet dedim 3’e böldük parayı. Daha sonra ne iş yapmayı planlıyorsunuz dedi, dedim Kahvaltı salonu açmayı planlıyorum Florida’da, hayır onu sormuyorum vizeyi alamazsan burda ne iş yapacaksın dedi, bende dedim daha küçük bir restaurant açıcam yine. Sonra Amerika’da kaldığım dönemlere ait sorular sordu, 10 yıl önceki tarihleri sordu, bende sanırım diye cevap verirken bu şekilde devam edemeyiz mülakata deyip sözümü kesti, bana kesin cevaplar vermelisiniz diye ikaz etti. Bende tarihleri aşağı yukarı attım. Daha sonra Amerika’daki Üniversitenin Transkript’ini istedi, dedim bunu nasıl yapabilirim o benim sorunum değil dedi. Tamam dedim pasaportları geri verip kusura bakmayın şuan onaylayamıyorum dedi. Pasaportlarınızla birlikte belgeyi gönderin dedi ve bir form verdi üzerinede University Transcripts diye yazdı işleminize o şekilde devam edicem dedi. Pasaportlarımızı alıp geriye döndük. Çok büyük moral bozukluğu oldu tabi, Amerika’daki bir arkadaşımdan rica ettim 10 gün içerisinde UPS ile postaladı ve gelir gelmez evrakları Konsolosluğa yolladım, 04.03.2022 Cuma günü yolladığım evraklar Pazartesi yani 07.03.2022 tarihinde konsolosluğa ulaştı. Ceac’deki status’ü sürekli kontrol ediyordum 10.03.2022’de ilk güncelleme oldu. Ertesi gün 11.03.2022 tarihinde tekrar güncellendi, benim Refused eşimin ve kızımın durumu ready olarak görünüyordu 11’inde benimkide ready durumuna geçti, ondan sonra her gün tarih güncellendi fakat hiçbir değişiklik yoktu, 21.03.2022 tarihinde Status AP oldu ve 22.03.2022 tarihinde baktığımızda ISSUED olarak güncellendi ve derin bir nefes aldık Pasaportları aynı gün içerisinde postaya verdiler ve bir gün sonra yani 23.03.2022 tarihinde elimize ulaştı. Pasaportları kontrol ettim yanlış yazım veya yanlış basım var mı diye herşey düzgündü ve biletimizi aldık. Benim mülakat için tek tavsiyem lütfen kendinizi sıkmayın , oraya gittiğinizde kesin cevaplar verin sadece, onlarda sizin bizim gibi insanlar, elde olmadan gerilme olabiliyor ama bir suç işlemiyorsunuz sadece göç etmek için başvuruda bulunan insanlarız. Eksik bilgi yanlış bilgiler olmadığı sürece ve çok büyük bir suçlu olmadığınız sürece vermemeleri gibi bir durum söz konusu değil. Mülakatlar AP durumuna kalsa bile sonuçlar yüzde 90 olumlu oluyor. Umarım herkes için hayırlı bir şekilde olur. Bu grupta olduğumuz için çok şanslı ve mutluyuz. Dilediğiniz istediğiniz arzuladığınız herşey gerçek olsun inşallah.

• @Tarif-Atolyesi öncelikle hayırlı olsun, yolunuz açık olsun. Size bir sorum var, amerikadaki üni'den diplomanız yok muydu? Diploma orjinali var ve mezun olmanıza rağmen mi transkript soruldu?

Bende de benzer bir durum var ama kapı gibi diploma var, transkript için de ne olur ne olmaz talepte bulunayım o halde 🙂

• Sağlık muayenesi ve Green Card mülakatı
    Merhaba arkadaşlar ,
    Ben 24.02.2022 sabah saat 10.00 tarihinde Ankara Unganlar clinicte sağlık muayenesine girdim.sabah 09.45 gibi cliniğe geldim Giriş bölümünde yanımda getirdiğim belgeleri gösterdim randevu,aşı kartı ve pcr testi belgesini ve fotoğraf falan çekildi girişim yapıldı bölümler aynı binada zaten 2. 3. 4. Kat diye hatırlıyorum ve üst katta Laboratuvara yönlendirdiler 3.katta orada sadece kan tahlili yapıldı diğerleri gerek yok dediler ve orada 47 dolar ücret ödedim sonra onlarda röntgene yönlendirdi ve ücret ödemedim sonra tekrar clinic giriş bölümüne geldim kan tahlili ve akciğer röntgen sonuçlarını kliniğe giriş bölümüne gönderiyorlar.Giriş Clinicte 250 dolar muayene ücreti ödedim (bir kişi) ve muayene odasına aldılar orada üstünüzü falan çıkartıyorsunuz önlük giyiyorsunuz doktor vucudunuzda yara izleri falan var mı diye bakıyor ve daha önce hiç amerikaya gittin mi ilaç kullanıyor musun hiç aşı oldun mu ameliyat oldun mu gibi sorular sordu ve 3 tane aşı yaptı bana (aşı isimleri yabancı idi internetten baktım kızamık tetanoz aşısı falan imiş ).odadan çıktıktan sonra Giriş bölümünde sonuçların yarın saat 3 ile 5 arasında alabilirsin dedi ve bende diğer gün gelip sonuçları elden aldım Kapalı bir zarf ve zarfın üstünde bir belge var ve akciğer röntgen CD si var üstündee gerekli bilgiler yazılı işte zarfı açmayın mülakatta giderken yanınızda götürün CD ve aşı belgeside ABD ye girişte ihtiyacınız olucak diye yazıyor.Amerikaya girişte gümrükte CD ve aşı kartını alıyorlar zaten.
    Vize mülakattı,
    Konsoloslukta mülakattım 08.03.2022 sabah 09.15 te idi. Sabah 08.00 de geldim konsolosluk 2 nolu kapının yanında cafe var orada biraz oturdum ve 09.00 da içeriye aldılar içeriye elektronik cihaz almıyorlar telefonu kafeye bıraktım emanet alıyor kafe.Güvenliği geçtikten sonra girişte size bir numara veriyorlar ve o salonda bekliyorsunuz o numara sırasına göre ilerliyor işlemler numaranız ilk yandığında numara yanan gişede vize ücreti ödüyorsunuz (330 dolar ben direkt nakit yanımda bulundurmuştum change office te dolar almıştım kızılayda) Numaranız ikinci defa yandığında gidp belgelerinizi teslim ediyorsunuz mülakattı türkçe mi yoksa ingilizce mi istersiniz dedi ben ingilizce istiyorum dedim tamam dedi belgeleri teslim ettim ve tekrar bekledim 40 dk falan sıra numaram 3. defa yandı mülakkat için çağırdılar gittim ingilizce mülakat başladı güleryüzlü sarışın bayan gayet iyiydi yönlendiriyor sizi.ilk önce yemin ediyorsunuz ve sağ sol parmak izlerini aldı sonra sorular sordu;
    Evli misin ?
    Hiç evlendin mi ?
    Amerikada hangi eyalette gideceksin ?
    Amerikada kimsen var mı arkadaş aile ?
    Amerikada ne iş yapacaksın ?
    Bu soruları cevapladıktan sonra ❤your visa is approved (Vizen onaylandı)❤🙏dedi ve passaportun 5 iş günü içinde gönderilicek dedi.mülakat 2 3 dk falan sürdü zaten kolay rahattı korkulacak bişey yok . 2 gün sonra 10 marta vize basılı passaport Beşiktaş Levent ptt şubesine geldi aldım oradan.
    Kabaca deneyimi yazmaya çalıştım kusurumuz affola 🙏
    Vizesini almış Amerikaya gelmiş veya gelecek olan herkese, yeni hayatınızda başarılar diliyorum.❤
    Vize mülakatı bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum İnşaAllah en yakın zamanda mülakat maili alırsınız Herşey gönlünüzce olsun❤

Bu süreçte yardımda bulunan herkese Teşekkür ediyorum 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tarif-Atolyesi gözünüz aydın, vizeniz hayırlı olsun.
    bundan sonraki süreçte de bol şans diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |