Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz sadece ds260 ı mayısta gönderenlere mülakat vermediler , o zaman 2800e kadar olan dosyalar hazırdı o yüzden geri kalanları mayısta dolduranlardan tamamladılar.
    Şu an sıradan da verebilirler erken yollayanlardan da verebilirler ama bir şey verildiği yok, yine süreç durdu.
    Ankara bir daha 300 küsür mülakatı bence anca yaza verir o da belki. İşimiz tamamen ikinci bir şansa kaldı kime denk gelir bilinmez.
    Herkes kendini ona göre hazırlasın
    Sistem bozuldu bir kere toparlanmıyor
    Talihlilerin yarısı belki alabilir vizelerini, benim şahsi düşüncem bu .

• @gamefry Merhaba onay mesajı dediğiniz nedir? Ds formunu doldurup gönderdikten sonra gelen mail mi acaba?

• @yasbirq Merhaba,
    Hayır otomatik gelen e-mail değil. Gönderdiğiniz DS-260 formunun onaylanması. Bunu sadece KCC’e e-mail atarak öğrenebilirsiniz.

• @ayla-can Benim için umutsuzluk Mayıs ayı mülakatlarının durumuna göre olacak. Şimdilik çoğunluk konsolosluk Mayıs ayı randevularını vermedi.

Eğer olurda Mayıs için mülakat dağıtılmazsa kendi açımdan DV22 süreci bitmiş olacak.

• @gamefry Ama cut of değildin...

• @gamefry yani ben umutsuzluk hissettiğim için demedim yanlış anlaşılmasın ama bu kadar yüksek kapasiteli bir Ankara var tamamen göçmen vizesine çalışan bir Ankara var AS kontenjanına mülakat veren bir Ankara var ama bize gelince tık yok.
    Mart ayında bence tek seferlik ( videolar çekildi sosyal medyadan baya baskı yapıldı vs.) bir büyük yer ayırdılar.
    Bundan sonra gene verirler ama hiç bir zaman 300 ü bulmaz onu demek istedim.
    Yine de kimse ne olacağını bilemez tabi ki her an herşey olabilir fakat süre de azaldıkça haliyle insan kabullenmeye geçiyor.

• @ayla-can Ayla hanım ilk mülakat verdiklerinde sıra sizde, hem cn sırasına göre, hem de ds260 gönderme tarih sırasına göre. Bence içiniz rahat olsun...

• @ayla-can Her şeyiyle haklısınız. Zaten durum DV vizesi vermek istiyorlar mı, istemiyorlar mı? Bunu bilmiyoruz. Dünyada durum böyle.

Yoksa Türkiye’de kazanan sayısı çok değil. Hazır bülten bu kadar yüksek iken isteseler 3 ayda toplu mülakatlar ile bitirebilirler ve sonrasında biriken dosyalara koca yıl boyunca bakabilirler. Ama vermek istedikleri meçhul.

• @sanaldeniz Kendi durumumla ilgili DS-260 dosya onayından bahsettim. Yani dosyayı açtım ve kapadım fakat onay almadım. Yani açıp kapatanlar için o dönem ilk gönderim tarihi esas değil dosya onayında. Şimdi CN sırasına göre gidiyor onaylar.

• @sanaldeniz 🙂 teşekkür ederim
    Ama iş mülakatla da bitmiyor ki herşey nasip kısmet.
    Mülakata girip alamayanlar da var vizesini alıp gidemeyenler de var...

Neyse inşallah her isteyen gider

• @gucarslan yoklama kaçagıyım üstadım tecilim yeni bitti 3 ay oldu ama bana bir bildirim olmadı bende pek gezip dolaşmıyorun tutanak vs şubeye yönlendirme olmasın diye ama kesin bilgi yoklama kaçagıyım daha şubeye hiç gitmedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Duman tamam o zaman neden korkuyorsunuz ki, beynelmilel bir suçlu değilsiniz.
    hakim kararı olmadan zaten hiçbir şekilde yurt dışı yasağı konamaz size.

TSK'nın ilgili kurallarına göz atın, günlük 5tl cezası var sadece;

https://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/yoklama-kacagi-sakli-ve-bakayalarin-takip-ve-cezalandirma-islemleri

• @gamefry Merhaba, lise diploması 3 yıl görünenler neden sorun yaşamıştı? Greencard başvurusunda mı turist başvurusunda mı?

• @Utopya Kesin sorun yaşanacak diye bir madde olmamakla birlikte Dv vize (Green card) görüşmesinde sorun yaşayanlar olmuş.

• @gucarslan çok teşekkür ederim üstadım ama benim korktuğum büyük kısım elimde geçmiş haziran ayından askerlik durum belgem var yenisini isterlerse alamıyorum askerlik durum belgesini almak istediğimden en yakın askerlik şubesine gidiniz yazıyor bu durumdan AP ye kalırım gibi hissediyorum
    İnsallah sizde önümüzdeki dönemlerde talihli olursunuz en içten dileklerimle yazıyorum bunu forumda öyle yardımcı oluyorsunuz ki Allah gönlüne göre verir inşallah üstad 🙏

• Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var. Mayısta greencard çıkarsa ve ds260 ı göndersem ve Eylül ayında Avrupa'ya öğrencilik için gidersem, vize mülakatı ve diğer işlemleri oradan yürütme şansım var mıdır? Değiştirilebilir mi? Ve bu durum Türkiyeden verilen vize sayısının düşük olması ve yavaş ilerlemesi sebebiyle Polonyada, Türkiyeyle karşılaştırıldığında daha çabuk ve kolay bir şekilde sıranın gelmesini ve vize almayı sağlar mı?

• Merhaba CN onaylarında kaçıncı sıradalar acaba, her gün 200 ilerliyor mu eskisi gibi?

• @gamefry benim cn22k ve bunu forumda defalarca dile getirmiştim. Uber bir performansla başlamış olsa belki şansımız olabilirdi ancak bizim için artık ihtimal sıfıra yakın.
    Şükür artık forumda rakamlar önemli değil, sadece iyi düşün diyen kesim sanırım kalmadı.

• @gamefry Ds 260 formunun onaylanmama durumumu var ki ndn onay almasın ki ds260

• @Atalay-Aras-0 Dosyası onaylanmış 20K üzeri kişiler için ilk dağıtılacak mülakatlarda bile şans yüksek. Kendinden düşük rakamlı dosya onaysızlardan önce randevu alabilir. Yani yüksek rakamlar gidemeyecek diye bir durum yok.

Dosyası onaylanmamışlar için bir şey diyemem.

Mayıs ayı için umarım sevindirici haberler alırız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |