Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yesilturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mahir-tunç evet, toplam 340 kişi mart ayında. Buna Türkler ve EU bölgesindeki Ankara'dan işlem yapmak isteyen diğer vatandaşlar dahil.
    Her ay böyle gitseydi sıra kesin gelirdi. Mayıs, Haziran ve Temmuz ayında da böyle olsa yine gelir. Süreci hızlandırıyorlar, umutluyum ben.

Merhabalar oncelikle bilmedigimden ogrenmek amaciyla soruyorum . Mart ayinda 340 mulakat verdigini her ay boyle gitse kesin sira gelecegini yazmissiniz . Bu hizda nasil herkese kesin sira geliyor ? yani Turkiye de case number 30 bine kadar var hep gordugum ama her ay dediginiz gibi 340 tane verse hadi duz hesap 400 olsun eylul ayina kadar 6 ay x 400 = 2400 mulakat ediyor . Yanlis mi hesapliyorum ? Yani misal case number i 20 - 30 bin kusur olan kisiye bu bahsettiginiz hizda nasil sira geliyor ? Tesekkur ederim

• @UzakyolSurucu

Türkiyede mülakat alacak (dava dosyası) sayısı 1200 civarındadır. ( Mülakat alan ve alacak olanların toplamı )

Dünyadaki toplam talihli sayısı (dava dosyası) ise 55bindir.

• Ayrıca açılan bi dv22 davası vardı.

O konuda bi gelişme var mı?

• @UzakyolSurucu merhaba, case no butun EU bölgesindeki kazananlari gostermektedir. Ornek sizin numaraniz EU20000 diyelim, bu Turkiyede önünüzde 19999 case oldugu anlamina gelmez. Belki Turkiyedeki ilk Case no sizinki de olabilir.

DV 2022 icin EU kotasindan Turkiyede toplam 1200kusur case var ve dagitilacak toplam vize adedi ise 2500kusur civarinda. Tam rakamlari ilgili sitelerden gorebilirsiniz, daha sonra buraya link de eklerim. Bu hesaba göre, toplam surece devam eden case sayisini da goz onune alarak bu varsayimlarda bulunulmaktadir.

Detaylar için: https://yesilkartforum.com/forum/topic/4402/sayılarla-dv2022?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba - ABD'nin büyükelçilik resmi web sitesinde bir şey okudum, doğru anlayıp anlamadığımı teyit etmek için soruyorum. DV talihlileri eğer bir an önce ABD'ye gitmeleri gerekenler (orada iş bulmuş olması ve hemen başlaması gerektiği durumu), elçilikle yazışma yaparsa mülakat tarihi alma ihtimali vardır. Böyle bir şey olabilir mi? Teşekkürler.

• @koc2022 link alabilir miyiz?

• @yesilturk Ben de şu anda nerede okuduğumu bulmaya çalışıyorum, bulursam hemen göndereceğim, yanlış bir bölüm okumuş olabilirim, tekrar bakıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koc2022 bahsettiğiniz konu muhtemelen bu kısım, "Acil Seyahat Talebi"

f18d50a0-58a4-4e99-8faa-cd7523a609b2-image.png

DV için yukarıda bahsettiğiniz gibi bir durum yok.

ilgili kural, gerekli sertifikaları tamamlayan sağlık çalışanları için geçerliydi ama; o da zaten DV için geçerli değildi.

• @gucarslan Evet sanırım bu bölümdü, heyecan yaptırdığım için okuyanlar kusura bakmasınlar. Teşekkürler.

• @Megatron Hayır, toplam talihli sayısı 55 bin değil, 119.021.

• Tüm Yeşil Card Katılımcıları ve değerli Site yönetici arkadaşlarım; Ben ve ailem 2 Mart Tarihindeki Vize mülakatımızın Covid e yakalanmamız hasebi 16 Mart a ertelenen görüşmemiz neticesinde bugün Vize Onayımızı Şükür aldık. Hazırlık safhası heyecanlı bir o kadarda stresli geçsede Mülakat safhası beklediğimizden rahat geçti. Toplamda 15-20 dk lık bir sürecin akabinde o güzel “ Her şey yolunda, Tebrikle “ mesajı ile mutlu sına ulaştık.

Acaba asıl mücadele bundan böylemi başlıyor ben ve ailem için..

Tüm dostlara katkı ve destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Saygılarımla

• ⭐⭐

@huseyinme, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tüm Yeşil Card Katılımcıları ve değerli Site yönetici arkadaşlarım; Ben ve ailem 2 Mart Tarihindeki Vize mülakatımızın Covid e yakalanmamız hasebi 16 Mart a ertelenen görüşmemiz neticesinde bugün Vize Onayımızı Şükür aldık. Hazırlık safhası heyecanlı bir o kadarda stresli geçsede Mülakat safhası beklediğimizden rahat geçti. Toplamda 15-20 dk lık bir sürecin akabinde o güzel “ Her şey yolunda, Tebrikle “ mesajı ile mutlu sına ulaştık.

Acaba asıl mücadele bundan böylemi başlıyor ben ve ailem için..

Tüm dostlara katkı ve destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Saygılarımla

Merhaba öncelikle gecmiş olsun,
    Hayırlı olsun, yeni hayatiniz da başarilar dilerim..

• Nisan bulteni aciklandi💥

• 15 Nisan’a EU olmayan birine Ankara randevu vermiş. Umarım Nisan ayı bizler için boş geçmez.

• @gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

15 Nisan’a EU olmayan birine Ankara randevu vermiş. Umarım Nisan ayı bizler için boş geçmez.

Anlamadım bu nasıl oluyor ?

• @gamefry ne zaman verilmis mulakat?

• @berke1998, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Megatron Hayır, toplam talihli sayısı 55 bin değil, 119.021.

Kota 55000 olduğu için geri kalanını dava dosyası olarak saymasakta olur.

Sonuçta vize alamayacaklar. Dolayısıyla talihli de diyemeyiz.

• @Kompüter Dün 15 Nisan’a verilmiş. Toplamda 2 mülakat.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron sizi bunun olmayacağına düşündüren nokta nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |