Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@celica valla orasını onlar bilir ama şöyle söyliyeyim bir kez çevirdiler beni gece 1 de bardan çıktım gidiyorum arabayla kırmızı ışıkta döndüm yapıştı hemen arkama. Durdum 15 dakika boyunca bana denge testi yaptı. Alkol içtin mi diye sordu evet dedim Neden kırmızıda döndün dedi bende farketmedim dedim sonra bir dahaki sefere dikkatli ol dedi ehliyetimi Türk ehliyetini verdim. Ben durumumu anlattım yabancıyım buraya visa ile geldim vs Bu sefer seni uyarıyorum dedi ve ehliyetinide biran önce al dedi. Hepsi bu. Ceza fazlan yazmadı yani

• ⭐⭐

@emirgenco az önce çevirmedi demiştim bu şimdi aklıma geldi benim yaşadığım bölgeden midir bilmiyorum ama kolay kolay polis bile yok burada göremezsin

• @emirgenco 6 ay kullanabiliyorsun normalde Türk ehliyetinle. Ama burda ehliyet demek herşey demek sadece araba kullanmak değil, o yüzden bir an de almak lazım çalışmak için vs.

PS. Ehliyetle ilgili başka bir başlık var sanıyorum, konu burda açıldı burda devam etti, pardon.

• ⭐⭐

@hulyaek bölgeye göre değiştiğini duydum. Açıkçası bazı bölgelerde 3 AY olduğunu dile getirmişlerdi

• Merhaba 19.02.2020 ilk başvurumuz
    21.02.2020 dosya ulaştığına dair approved
    09.03.2022/CA approved maili aldık
    Bundaki sonra ki süreç umarım kısa sürede sonuçlanır .ilk başvuru sürecinden sonra çok bekledik ve yıpratıcı oldu.Umudumuz en kısa sürede bitmesi hayırlısıyla

• Arkadaşlar,6 martda I-130 formunu doldurmuştum eşim için.Bugün 10 mart NOA mektubu aldım.8 martda “ We have taken an action on your case” maili almıştım ama USCIS hesabıma baktığımda hiçbirşey değişmemişti.Herhalde bu mektupmuş değişiklik.Şimdi 2ci mektubu bekleyeceğiz öyle mi?

Bir de Californiadan gönderilmiş mektub.Bu süreç ordaki servisten devam edecek anlamına mı geliyor?

• Merhaba arkadaslar,

Esim green cardli mart'in basinda amerikaya tasindik kendisi yeni ise basladigi icin. Bende kendisiyle amerikaya turist vizemle giris yaptm ve benim icin green card basvurusu yapmayi düsünüyoruz. Ben ne yazik ki nisanin sonunda tekrar amerika disina cikmam gerekiyor. Sürec devam ederken amerika disina cikmam Green card sürecimi etkiler mi ?
    Cok tesekkür ederim simdiden

• @emine-olgun hayırlı olsun emine hanım sizin adınıza çok sevindim nihayet, çok beklediniz sizde bundan sonraki sureciniz umarım hızla biter

• @emine-olgun hayırlı olsun, bizim de başvurumuz eylül 2020 ve CA'dan onay bekliyoruz. çok umut verici oldu bu yazdığınız, darısı başımıza, bol şanslar

• @moonlight @ecom
    Çok sağolun ☺️ herkes için en kıs sürede hayırlısı olması umuduyla

• ⭐⭐

@emine-olgun hayırlı olsun

• @Esra-Esra Tam 90. günde ulaştı greenkartım dün elime haberiniz olsun 🤗

• @hulyaek ben 16 Şubat Arizona’dan giriş yaptım 17 sinde dmv ye gittim ve bana 1 yıllık ehliyet verdiler ha bu arada ben 2019 da turist olarak geldiğimde ehliyeti almıştım benimkini 1 yıllık daha uzattılar

• @Meltem-Koç Ssn ne kadar zamanda geldi

• @horoz 2 hafta önce geldi

• Tam artik siramiz geldi derken Potomac service center da processing time 21-27 aydan 28-36.5 aya yukseldi. Artik korona da bitti. Niye hala yukselmeye devam ediyor? Anlasilabilir bir durum degil artik.

• @chemist, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Tam artik siramiz geldi derken Potomac service center da processing time 21-27 aydan 28-36.5 aya yukseldi. Artik korona da bitti. Niye hala yukselmeye devam ediyor? Anlasilabilir bir durum degil artik.

Arkadaşım Aos yaptı benim gibi. Temmuz 25 dosya gönderdi. İnterview verildi nisan 12 için. Ca Santa ana interview lokasyonu.

Ayrıca Hangi centerda olduğunu nereden anlıyorsunuz? Receipt number harflerinden ise benimki İOE ile başlıyor ve bu da elektronik demek oluyor. Ben nasıl bilicem berde benim dosya 😟

• @chemist bizimde dosyamiz potomacte ve artık takip etmeyi bile bıraktım sadece foruma bakıyorum arada iyice kabak tadı verdi. Tüm dünya normale döndü neredeyse hala covid bahane her sey için. Daha geçen hafta 2019 dosyasi gördüm onaylanan 3 yıl bir onay için çok tuhaf bir süre

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@chemist bizimde dosyamiz potomacte ve artık takip etmeyi bile bıraktım sadece foruma bakıyorum arada iyice kabak tadı verdi. Tüm dünya normale döndü neredeyse hala covid bahane her sey için. Daha geçen hafta 2019 dosyasi gördüm onaylanan 3 yıl bir onay için çok tuhaf bir süre

Çok haklısınız. Sorsanız her zaman hazır bir cevap var “ dosyanızla ilgilenen officer bağlı “ yanı o kişinin keyfi ile hareketine, ne kadar sorumlu olup olmadığına. Haksızlık ve haliyle sinir bozucu.

Yukarıda bahsettiğim arkadaşımı izliyorum, süre anlamında. Benim dosyamın spouse of us citizen donmesi gerekiyor. 1 hafta önce gereken her şeyi gönderdim ve hala upgrade yapılmadı.

Başka bir arkadaşım ise tam 1 yılda aldı. Şubat 2021 gönderdi, Şubat 2022 green card teslim aldı. County göre değişiyor evet. Ama yavaş olan service centerlar bu kadar da yavaş olmak zorunda degil.

• California center icin bugun processing times yine guncellenmis ve yine uzamis suan 23-30 ay gosteriyor sanirim 3 senede alicaz green cardi Turkiyeden basvurmak buyuk hata oldu. Amerikadan basvuranlarin surecinin daha hizli ilerlediginu duydum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |