Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86 hayir NVC'den DQ bekliyorum henuz (Su an yaklasik olarak 14-15 Kasim'da submit edilen dokumanlara bakiyorlar). Ancak baska bir grupta Ocak 2022 DQ'dan 3 hafta sonra Ankara'da mulakat alan bir Turk gordum.

• @ipek1907 processing times service center a gore degisiyor. Genelde NOA1 uzerindeki Service Center ama degistirebiliyorlar. Current processing times icin su linke bakabilirsiniz: https://egov.uscis.gov/processing-times/
    Ne yazik ki Nebraska disinda hepsi yavas su an. Buradan onay aldiginizda case'iniz National Visa Center'a gonderiliyor bir sonraki asama icin.

• Merhaba bizim ABD avukat nvc required documents te doğum belgesi olarak yanlış belge yükledi, nasıl bir sorun olur? Orada düzeltme yapamadı? Optional documents altında doğru belgeyi tekrar yükledi…bu durum sürecimizi uzatır mı? Konu hakkında fikri olan varsa paylaşabilir mi?

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@cokbekledik86 hayir NVC'den DQ bekliyorum henuz (Su an yaklasik olarak 14-15 Kasim'da submit edilen dokumanlara bakiyorlar). Ancak baska bir grupta Ocak 2022 DQ'dan 3 hafta sonra Ankara'da mulakat alan bir Turk gordum.

Nvc'ye evrak yükleme tarihlerimiz sizinle yakın. Bu habere sevindim.

• @sertas sanirim optional olarak eklenince sureci uzatmiyormus galiba ama tabi hic belli olmuyor NVC'nin ne yapacagi.

• @myusuf evet sureclerimiz cok yakin. Umarim kisa zamanda sonuclanir sureclerimiz.

• @gmt Teşekkür ederim inşallah uzamaz ,hata olmasın diye avukat ile yapalım dedik ama tüm verileri doğru ve düzgün vermemize rağmen o kadar hata yaptı ki arkasını toplamak bize kaldı .... inşallah sorunsuz bu süreci uzamadan hallederiz

• @gmt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf evet sureclerimiz cok yakin. Umarim kisa zamanda sonuclanir sureclerimiz.

Hayırlısıyla inşAllah güzel bir şekilde sonuçlanır.

• Merhabalar yakın zaman da mülakat tarihi alan var mı ? Dq ‘ den ne kadar zaman sonra mülakat tarihi gönderiyorlar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 🙂
    Dq: 11 Şubat 2022

• @eminenurk emine hanım merhaba siz nvc evraklarınızı nezaman yüklediniz ve dq tarihi almanız kaç ay sürdü

• Merhaba, iyi forumlar herkese. 2 sorum olacak. IR5 yani Amerikan vatandaşının anne/babaları için başvurulan vize ne kadar sürede sonuçlanıyor? IR1 yani Amerikan vatandaşının eşleri için başvurulan vize ne kadar sürede sonuçlanıyor? Güncel süreçleri paylaşabilirseniz çok memnun olurum. İnternetten edindiğim bilgilere göre, IR5 için 6-12 ay, IR1, 10-14 ay sürüyormuş.

• Amerikan ve Meksika vatandaşı kız arkadaşımla meksikada evlenip Meksikadaki amerikan konsolosluğunda vize almam mümkün mü evlilik sürecini Meksikada tamamlayabilir miyim bilgisi olan var mı?

• @samet-ünlü, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba, iyi forumlar herkese. 2 sorum olacak. IR5 yani Amerikan vatandaşının anne/babaları için başvurulan vize ne kadar sürede sonuçlanıyor? IR1 yani Amerikan vatandaşının eşleri için başvurulan vize ne kadar sürede sonuçlanıyor? Güncel süreçleri paylaşabilirseniz çok memnun olurum. İnternetten edindiğim bilgilere göre, IR5 için 6-12 ay, IR1, 10-14 ay sürüyormuş.

Merhaba.
    İşlem süreleri Servis Center'lara göre farklı oluyor. Buradan

SC'lere göre işlem sürelerine bakabilirsiniz.
    Form'dan I-130
    SC'den herhangi birini seçin, o şekilde görünür.
    Mesela Potomac SC için;
    12.5 Months to 16 Months -----U.S. citizen filing for a spouse, parent, or child under 21 -----November 03, 2020
    bu süreleri gösteriyor.
    Potomac SC yaklaşık 1 yılda onayladı.
    Süreler SC'ye göre değişiyor. SC'yi biz seçemiyoruz. Sistem otomatik belirliyor. Genellikle orada en az olarak belirtilen sürelerde onaylanıyor.
    Dosya USCIS tarafından onaylandıktan sonra şuan ki sürelere göre yaklaşık 3 aylık NVC süreci ve 1-2 aylık mülakat süreci var.

• @myusuf Cevabınız için teşekkür ederim. California hariç ortalama 9-14 ayda çıkıyor gibi anladım ben. Sanırım önce I-130 dolduruyoruz ve cevap gelmesini bekliyoruz

• @samet-ünlü, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@myusuf Cevabınız için teşekkür ederim. California hariç ortalama 9-14 ayda çıkıyor gibi anladım ben. Sanırım önce I-130 dolduruyoruz ve cevap gelmesini bekliyoruz

Tüm süreç burada anlatılıyor.

• @cokbekledik86 merhabalar biz 16 ağustosta evrakları yükledik 10 kasımda evlilik cüzdanının onaylanmadığına dair mail geldi biz bunu 20 Ocak 2022 de farkettik ve o gün tekrar yükledik 11 Şubat 2022 de dq maili aldık şimdi gün bekliyoruz

I-130 Applied: 04-02-2021
    I-130 Approved: 23-07-2021
    NVC Email: 10-10-2021
    NVC Doc Submitted: 20–01-2022
    DQ:11-02-2022

• @eminenurk mülakat tarihinizide alınca paylaşırmısınız başkalarını görmekte Ümit verici oluyo beklemek çok sıkıcı malesef

• Bu ileti silindi!

• Bugün mülakat günüm geldi 23 Mart inşallah bekleyen herkesin bir an önce günü gelir 🙂

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 57
  • 116
  • 994
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |