Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@pyori bu arada Green Card'in kendisini ise ancak mulakattan sonra 120 gun icinde alacaksiniz. Bilginize.

• Bu arada şunu fark ettim millat şakır şakır evleniyor abi 🙂 bizde daha bir şey yok , bakalım kısmet eylül ekimde birini bulursam direk evlenme teklif edeceğim kadınlara ciddiğim bu konuda 🙂
    Şimdi ağustosta bir abimiz geliyor Türkiyeye oda bakacak , birini artık GC beklemek gereksiz en kısa yol bu Evlenmek .

• @serkanist ozaman profil resmi koysana kısmetin nereden geleceği hiç belli olmaz :))))))

• @yekta sn. Hocam hiç koymadım diğer forumada böyleydi . Ama istenirse veririz 🙂 haha bu sefer gidersem usa evlenmek niyeti olanlara kesin tanışmak istiyorum ama karar aldım. Türkiyeden düşünmüyorum kesinlikle 34 yaşındayım bir iki yıl daha beklemek istiyorum baktım olmadı , artık buradan evlenmek isteğen biri olursa evlenırız son çare . Ama kadınlar türkiyede maalesef çok şey bekliyor maddi olarak bizden 😕 bu üzücü bir durum.

• @crazycells çok teşekkür ederim. Saygılar.

• Herkese merhabalar,

Foruma daha cok yeniyim. Arastirmalarim sonucu soruma cevap bulamadim. Umarim icinizden biri yardimci olabilir.

Benim durumum soyle; Biz (Amerikan vatandasi esim ve ben) gecen sene Aralik ayinda evlendik ve Ocak 3'unde I-130 formunu doldurup gonderdik. Biz tum formlari beraber de dolduracagimizi bilmedigimizden diger formlari yani I-485 ve calisma/seyahat izni forumlarini da Mart ayinda gonderdik.

Temmuz 2'sinde bizim I-130 (Petition for Alien Relative) onaylandi. Ama diger evraklarda daha bir gelisme yok. Parmak iznine Nisan ayinda cagirildim. Simdi aklimda olan sorular:

1. I-130'unun onaylanmasi green card icin gorusmeye cagrilmayacagimiz anlamina mi geliyor?
    2. Green Card, calisma ve seyahat izinlerim tahmini olarak ne zaman onaylanir?

Cok tesekkurler simdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themoonlover ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Herkese merhabalar,

Foruma daha cok yeniyim. Arastirmalarim sonucu soruma cevap bulamadim. Umarim icinizden biri yardimci olabilir.

Benim durumum soyle; Biz (Amerikan vatandasi esim ve ben) gecen sene Aralik ayinda evlendik ve Ocak 3'unde I-130 formunu doldurup gonderdik. Biz tum formlari beraber de dolduracagimizi bilmedigimizden diger formlari yani I-485 ve calisma/seyahat izni forumlarini da Mart ayinda gonderdik.

Temmuz 2'sinde bizim I-130 (Petition for Alien Relative) onaylandi. Ama diger evraklarda daha bir gelisme yok. Parmak iznine Nisan ayinda cagirildim. Simdi aklimda olan sorular:

1. I-130'unun onaylanmasi green card icin gorusmeye cagrilmayacagimiz anlamina mi geliyor?
    2. Green Card, calisma ve seyahat izinlerim tahmini olarak ne zaman onaylanir?

Cok tesekkurler simdiden.

Hic dert degil, Green Card statusune gecmek icin I-485 formunuzun onaylanmasi lazim.

I-130 formunu, islemleri yapabilirsiniz, gocmenlige statunuz uygun vs. gibi bir form gibi dusunun... Asil Green Card'i ABD icindeyseniz I-485 ile, ABD disindaysaniz DS260 ile aliyorsunuz. Green Card'i almak icin I-130 ve I-485'in ikisinin de onaylanmasi lazim, ama bir daha biyometrik icin cagirmazlar, zaten bu bilgiler dosyanizda olur. Gorusmeye cagirmama ihtimalleri var, sanirim onu su anki bilgilerden bilemiyoruz henuz.

Cogu gitmis azi kalmis 🙂 her ne kadar net bir tarih veremesem de yakin zamanda sureciniz tamamlanir. Bu aralar butun sureclerde bir gecikme yasaniyor, o nedenle net tarih vermek zor.

• @crazycells cok tesekkurler. Abd icindeyim. I-485'i destekleyici dokumanlarla beraber Mart ayinda basvurduk. Nisan ayinda parmak izine cagrilmam disinda hic bi gelisme olmadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themoonlover ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells cok tesekkurler. Abd icindeyim. I-485'i destekleyici dokumanlarla beraber Mart ayinda basvurduk. Nisan ayinda parmak izine cagrilmam disinda hic bi gelisme olmadi.

Tamamdir 🙂 merak etmeyin, her sey beklenildigi gibi...
    Bu kadar beklemeniz anormal degil 🙂 dolayisiyla telas yapmaniza gerek yok.

• Basvuru yapildiktan sonra gelen I-797 ile expired driver licence renewal yapan oldu mu acaba? Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wicked ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Basvuru yapildiktan sonra gelen I-797 ile expired driver licence renewal yapan oldu mu acaba? Tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

isterseniz su konuda paylassinlar sayin @WiCKeD

https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak

Normalde kabul etmeleri lazim, ama yasayacaginiz zorluk oradaki gorevlinin dokumani taniyip tanimayacagina bagli 🙂

• Sayin @crazycells, buraya daha uygun olur diye dusunmustum orda konu bayagi daginik istedigim kesimi bulamayabilirim 🙂 Internetten baktigim kadariyla dps offical website'da yaziyor kullanabilecegime dair. I-94 yada Alien number istiyorlar I-797 ile birlikte ikiside mevcut bende ama bazi kisilere zorluk cikartmislar ondan dolayi bir sorayim dedim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wicked ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Sayin @crazycells, buraya daha uygun olur diye dusunmustum orda konu bayagi daginik istedigim kesimi bulamayabilirim 🙂 Internetten baktigim kadariyla dps offical website'da yaziyor kullanabilecegime dair. I-94 yada Alien number istiyorlar I-797 ile birlikte ikiside mevcut bende ama bazi kisilere zorluk cikartmislar ondan dolayi bir sorayim dedim 🙂

diger konuda cevap verdim 🙂
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak/196

• Cok tesekkur ederim sayin @crazycells

• Merhabalar.Ben turist vizesiyle Eylülde NY.a gidiyorum ve 12 yıldır amerikan vatandaşı olan erkek arkadasımla 90 gün sonrası evlilik yapacagım.
    Sorum şu, özellikle NY.işlemlerde bekleme süresi kalabalık oldugundan cok uzun sürüyor,evliliği başka bir eyalette yapmanın bu sürecde bir faydası olurmu acaba..

Şimdiden çook teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar.Ben turist vizesiyle Eylülde NY.a gidiyorum ve 12 yıldır amerikan vatandaşı olan erkek arkadasımla 90 gün sonrası evlilik yapacagım.
    Sorum şu, özellikle NY.işlemlerde bekleme süresi kalabalık oldugundan cok uzun sürüyor,evliliği başka bir eyalette yapmanın bu sürecde bir faydası olurmu acaba..

Şimdiden çook teşekkür ederim..

Yine de belgelerin islenecegi yer yasadiginiz adrese gore belirlenmis olacak. Farkli bir eyalette evlilik yapmaniz, USCIS surecini hizlandirmaz.

• Merhabalar, belgeleri doldurmaya basladim ve bazi detay sorularla geldim:

1. Iki farkli F1 vizem oldu ve ilkiyle OPT yapip EAD almistim, su an formlari doldururken o Alien Number`i kullanmam gerekiyor mu?

2. Bu biraz sacma bir soru ama formlari doldururken beni baglamayan yerlere hep "N/A" veya "None" eklemem gerekir mi?

3. Belgelerin hepsini ayni anda gonderiyorum degil mi, bunu son kez emin olmak icin soruyorum, concurrent filing diye mi geciyor bu?

4. Bir de minik bir detay ama Receipt number of Underlying Petition diyor daha hic bir belge yollamadigim icin burasi N/A olacak sanirim?

Tesekkurler daha sorularim oldukca buraya yazarim:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gradstudent ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar, belgeleri doldurmaya basladim ve bazi detay sorularla geldim:

1. Iki farkli F1 vizem oldu ve ilkiyle OPT yapip EAD almistim, su an formlari doldururken o Alien Number`i kullanmam gerekiyor mu?

2. Bu biraz sacma bir soru ama formlari doldururken beni baglamayan yerlere hep "N/A" veya "None" eklemem gerekir mi?

3. Belgelerin hepsini ayni anda gonderiyorum degil mi, bunu son kez emin olmak icin soruyorum, concurrent filing diye mi geciyor bu?

4. Bir de minik bir detay ama Receipt number of Underlying Petition diyor daha hic bir belge yollamadigim icin burasi N/A olacak sanirim?

Tesekkurler daha sorularim oldukca buraya yazarim:)

1. Evet, eger numara sizdeyse onu belirtin.
    2. Bos da birakabilirsiniz, soruyu cevaplamayi unutmus izlenimi birakmamak icin N/A veya NONE diye eklemenizi tavsiye ederim 🙂
    3. Evet concurrent filing oluyor, hepsini bir arada gonderin.
    4. Evet, buyuk ihtimal N/A olacak, hangi sayfadaki hangi sorudan bahsediyorsunuz acaba? Bir daha kontrol edeyim, soruyu hatirlayamadim cunku.

• @crazycells Tesekkurler.

I693 icin butun asilari testleri tamamladim fakat ilk basvuru esnasinda mi gondereyim yoksa beklesem mi bilemedim. Ilk belgeleri yollarken eklesem sureci hizlandirir mi acaba?

Dedigim kisim i485'te imis. Adobe Acrobat'da cogu boslukta N/A yazmama izin vermiyor, " / " karakteri kabul olmuyor formda doldururken. Ondan cikti alip elle yazmayi bile dusundum o kisimlara ama tam emin olamadim.

Esimin soyadini degistirdik bugun o da baya mesgul oldugundan belge doldurmasi etmesi biraz uzadi ama 1 haftaya yollamak istiyorum belgeleri ben bakalim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gradstudent ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Tesekkurler.

I693 icin butun asilari testleri tamamladim fakat ilk basvuru esnasinda mi gondereyim yoksa beklesem mi bilemedim. Ilk belgeleri yollarken eklesem sureci hizlandirir mi acaba?

Dedigim kisim i485'te imis. Adobe Acrobat'da cogu boslukta N/A yazmama izin vermiyor, " / " karakteri kabul olmuyor formda doldururken. Ondan cikti alip elle yazmayi bile dusundum o kisimlara ama tam emin olamadim.

Esimin soyadini degistirdik bugun o da baya mesgul oldugundan belge doldurmasi etmesi biraz uzadi ama 1 haftaya yollamak istiyorum belgeleri ben bakalim.

Eger, doktordan I-693 formunu aldiysaniz bence bunu da ilk formla gonderin, bir gecikme olmasin.

NONE yazabilirsiniz onun yerine ya da dediginiz gibi ciktisini aldiktan sonra o kisimlari doldurabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 114
  • 2
  • 974
  • 10450
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |