Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco vayy efsane Türkiyeye geliyor. Şimdiden hoşgeldin.

edge tarayıcıdan havalanı sitesini açtım bu bilgileri buldum

Prensip olarak, Almanya'ya giren tüm kişilerin (risk alanı veya risk dışı alan olsun) Almanya'ya uçakla girmek isteyen kişilerin kalkıştan önce test etmeleri gerekmektedir (aşılanmış ve iyileşen kişilerin sadece son on gün içinde bir virüs varyant alanında bulundularsa test etmeleri gerekir, diğer tüm durumlarda aşı kanıtı veya iyileşme kanıtı yeterlidir). 6 yaşın altındaki kişiler sınav yükümlülüğünden muaftır. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak, yüksek riskli alanlardan dönenler için aşağıdaki düzenlemeler geçerlidir:
    Giriş öncesi sağlık otoritesine giriş hakkında önceden tamamlanmış bir giriş bildirgesi hakkında bilgi verme yükümlülüğü vardır. Kayıtlı ve/veya basılı onayı taşıyıcıya veya sınır otoritesine sunabilmek için yanınızda taşıyın. Dijital beyanname mümkün değilse, istisnai durumlarda yazılı bir değiştirme beyannamesini tamamlamanız ve taşıyıcıya veya sınır otoritesine teslim etmelisiniz. Tüm risk alanlarından dönenler, negatif test sonucunu girişten sonraki 48 saat içinde talep üzerine sağlık otoritesine sunmakla yükümlüdür.

Almanya'ya yeniden girerken, kontrol edilecekleri için lütfen tüm belgeleri elinizin altında tutun.

Adsız.jpg

• @roccorocco Munich uzerinden aralik 31 de Izmir e uctum ve ayni sekilde subat 4 te geri dondum. Newark havaalanindan check in yaptirirken sadece asi karti yeterli oldu. Transit yolcu olarak Munich havaalaninda giderken de donuste de asi ile ilgili olarak Alman polisi tarafindan herhangi bir belge sorulmadi. Ancak donuste Munich te ucaga binecegim gate in girisinde amerikali yetkililerin bulundugu bir pasaport kontrol noktasi vardi. Orada PCR test sonucunu sordular.

• @crazycells Aaaah ah! 🙂 Hangi rakamlaaar hangi rakamlarla birlikte... 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Arkadaşlar türkiye gitişte pcr isteniyormu hala?

• @savas Amerika'ya giderken 24 saat önce pcr testi isteniyor. Türkiye'ye gelişte pcr testi istenmiyor. Aşı kartı yeterli oluyor.

• Az önce thy’dan new york’a gidiş dönüş uçak bileti aldım 2 kişilik 21.500 tl tuttu 😞 mayıs ayı için ve “promo” en ucuz olanı bu

• @allenwilliams THY'nin NY uçuşları için 20% indirim kodları dönüyordu bir yerlerde, ondan faydalanabildiniz mi?

• @kryptonite maalesef kullanmadım, unuttum oysa bir ara görmüştüm ama bir yandan da sanki o geçen haftanın fırsatı idi, bu arada 1 aydır takip ediyorum da sanki %20 kampanya olduğu dönem biletlerim fiyatı da yükselmişti.

• @allenwilliams Dediğiniz gibi olabilir. Pasaportum gelmiş olsaydı ben de alacaktım bir NY bileti ama beklemedeyim ne yazık ki 🙂

• @kryptonite hayırlısı umarım en kısa zamanda pasaporta da bilete de kavuşursunuz : ), ben de “turist vizesi”ni şubat başında aldım, istanbul’dayım 2 günde geldi pasaport.

• @allenwilliams Evet genelde herkese 2-3 gün içinde gelmiş. Bekleyip göreceğiz. İyi dilekleriniz için teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@allenwilliams bence gayet uyguna almışsın

• merhaba agustos ayina airfrance den tek yon istanbul-san francisco, paris aktarmali bilet aldim, daha once bu firma ile ucan var midir

• 4 kişi ist-washington tek yön 36000, gidiş dönüş yine 36000 kafayı yicem varmıdır bunu aşmanın bir yolu 🙂
    mesela gidiş dönüş alsam, gittikten sonra dönüş biletini açığa aldırabilirmiyim bir sonraki yaza kadar, bilgisi olan varmı bu konuda?

• ⭐⭐

@Mandrake en net bilgiyi THY den yada aldığınız firmadan sorgulasanız iyi olur.

• ⭐⭐

@Mandrake açığa alınan biletlerinde bir kullanım süresi var sanırım bir yıl belki daha fazla belki daha az emin değilim

• Selam yakinda Turkiyeye gelen var mi? Kucuk bir istegim vardi

• @Mandrake tek yon ve cift yon ucreti asagi yukari hep aynıdır, maalesef bundan kacinilamiyor 🙂 . Ben asagi yukarı 1 sne sonra donuslu bir bilet aldim, eger gelmem gerekirse Turkiyeye donusu kullanirim diye dusundum, tarih degisikligine fark odemem gerekebilir, aldigim fiyat donus tarihinde gecerli olmayabilir. en kotu ihtimalle donusu yakarım dedim.

• @cnpist 1 sene sonra dönüşlü bileti hangi firmadan aldınız? THY direk uçuşlarında 3-5 ay sonrasına alınamıyor diye görmüştüm

• ⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar bi aksilik olmazsa 30 nisan da eşimle birlikte abd ye gideceğiz. new york tan girip los angeles dan çıkacağız. yaklaşık 25 günlük bi seyahat planımız var. seyahat planımız şöyle;

İstanbul->New Jersey
    New Jersey ->Orlando
    Orlando->Houston
    Houston->Los Angeles
    Los Angeles->İstanbul

fakat asıl sorunum şu. son iki gündür ABD içindeki uçak biletlerine bakıyorum fakat bilet fiyatlarında valiz yok. Valiz olunca da pahalıya geliyor. Sonuçta buradan 23+8 kg ile gideceğiz. oradaki uçak yolculuğunda da bu valizlerle yapmak durumundayız.

Şunu sormak istiyorum özellikle de ABD yaşan arkadaşlara. Bu yolcukları sizce nasıl yapmalıyız? Uygun biletleri nereden bulabilir ya da alabiliriz? Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 8
  • 11
  • 9
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |