Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erkan-Gürsoy Merhabalar tekrardan, gerekli düzeltmeleri yapıp, excel'e de kayıt oldum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada aralık bullet için Avrupa 6100 cut off numarası gösteriyor yanlış kontrol etmediysem.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan Bu tamamen Ankara'nın ayırdığı slot ile ilgili bir durum, diğer ülkeler daha fazla mülakat verebilir, oradaki konsolosluk daha fazla slot ayırabilir.

Ankara'nın neden bu şekilde hareket ettiğini maalesef kimse bilmiyor.

Bu twitt'e destek olabilirsiniz, sesimizi duymaları için.

• ⭐⭐⭐

@bilomod Merhaba, gerekli kontroller yapıldıktan sonra gruba dahil edileceksiniz. Evet cut off 6100 olarak açıklandı son bültende.

Aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

• Mülakat bekleyişimiz maalesef haftaya kaldı.

• @gucarslan Bu şekilde yaptığımda DS-260 dosyamı yeniden açacaklar mı? Bu Green Card alma sürecimi kötü bir etki eder mi? Sıralamada beni geri atar mı? Bilginiz var mı bu konuda?

• @emreaydıner bültende cut-off olmadan zaten Aos la ilgili kcc ye bilgi vermeyin zaten cut-off olmadan aos sürecinede başlayamıyorsunuz, ki kaldı ki Aos sürecinize başlarken kcc ye e-mail ile haber vermenin zorunlu olduğu konusunda pek emin değilim,daha önce Aos yapanların bazılarının bildirim yaptığını biliyorum ama zaten Uscise başvuru yaptığınızda Uscisde kcc ile iletişime geçiyor diye biliyorum. Sorunuza gelirsek süreci tamamen Amerikada tamamlamayı düşünüyorsanız kcc ye bildirim yaparken mülakat sıralamasında geriye düşme konusunda endişe etmenize gerek olmadığını düşünmüyorum, çünkü sizin bundan sonraki tüm işlemleriniz Uscisle olacak

Yinede bu konuyu Aos başlığında ⬇️ sorarsanız yakın zamanda Aos yapanların bilgileri daha doğru sizi yönlendirecektir. Süreçte bol şans diliyorum

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/180

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner hayır, bu sadece sürecinizi aos olarak devam etmenizin kayıtlara geçmesi için.
    kcc size, sürecinizi aos olarak kayıtlara geçtik şeklinde cevap verecek.

• Merhabalar DV-2024 Çekilişinde DS260 Formu dolduktan Sonra KCC E-Mail yoluyla Belge Talep Edecek mi ? 2023 çekilişinde talep etmedi diye okudum Forumun Twitter sayfasında bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

• Mülakatlar sadece cuma günü mü dağıtılıyor, böyle bir kural mı var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@felemez hayır öyle bir kural yok.
    pazar hariç herhangi bir gün dağıtılabilir..

• @gucarslan Teşekkürler O halde çıktığı takdirde KCC'ye Mail atmadan İstenen evrakları Fiziki olarak dosya içersinde Ankara'daki Konsolosluğa götüreceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hakandemir evet, bu şekilde yapacaksınız.
    bu arada lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Uzun bir araştırma sonucu malezyaya gitmeye karar verdim ds formunda değiştirmem gerekli bir yerler var üniversite okuyordum şuan bıraktım meslek bölümünü, ve sertifika kısmını lise ve üniversite olmak üzere 2 yapmıştım bunları değiştirmem gerekli mi ve birde aile fertlerinden babamın doğum ülkesini nasıl yaptıysam Türkiye ve adaları tarzında bir ülke yapmışım her şey doğru sadece ülke yanlış nasıl bir yol izlemem gerekiyor cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• @Yusuf-Allak hayırlı olsun tüm bu değişiklikleri mülakat tarihi aldıktan sonra konsolosluğa ds260 formunuzu açılmasını talep ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bahsettiğiniz düzenlemelerden en önemlisi babanızın doğum yeri değişikliği eğer olurda konsolosluk mülakat öncesi ds260 formunu açmazsa mülakatta bu bilgiyi düzeltmenizi tavsiye ederim.

• @Muhtaradana cevabınız için teşekkür ederim mülakat esnasında mı yoksa evrak verdiğimiz vezne de mi gerçekleştireceğiz bu işi erken doldurmak için acele ettim gözümden kaçmış

• Merhaba herkese, yurtdışındaki konsolosluklarda girilen mülakatlarda istenen belgelerde, Ankara'dakinden farklı belgeler isteniyor mu acaba? Bir de yine diğer ğlkelerdeki sağlık muayenesi ücretleri hususunda bilgi edinmek mümkün mü, çok uçuk bir şey çıkma ihitmali nedir acaba? Dosyayı Belçika'ya taşımayı düşünüyorum fakat bu konular zihinme takıldı. Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

• @menesb Belçika konsolosluğunun sitesinde istenen evrakların listesini bulabilir, muhtemelen sağlık raporu için hangi kliniğe gideceğinizi öğrenebilirsiniz. Dv22 mülakat deneyimleri başlığında bir çok Türkiye dışı konsolosluk deneyimi var isterseniz inceleyin.Bazı arkadaşlar evraklara apostil yaptırmış bazıları yaptırmamış, farklı olarak Nüfus müdürlüğünden Formül A belgesi (doğum belgesi olarak alınıyor) bu belge ile birlikte ve e-devletten aldığınız nufus kayıt örneğini doğum belgesi olarak götürebilirsiniz. Yine konsolosluk sitesine bakın ama Türkçe aldığınız tüm evrakları ingilizce ya da o ülkenin yerel diline çevrilmiş talep edeceklerdir.
    Son olarak forumda Belçika olarak arama yaparsanız belki bu ülke üzerine geçmiş deneyimlere ulaşabilirsiniz.

• @menesb dosya taşıma kararı vermeden önce o ulkenin performans (issue ready ap ready) kazanan toplam kişi sayısı oranı bu sene kazanan kişi sayısı vb bilgileri save dv sitesinden kıyaslamanızı tavsiye ederim

• @Yusuf-Allak mülakata orda girecekseniz önce dosya taşıma yapmanız lazım ki daha kolay olması için bunu cn cut off olmadan önce kcc ile süreci yürütmelisiniz.ilgili detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/4

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |