Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenan-horasan ilgili durum zaten nüfus kayıt örneğinde çıkar.
    bu yüzden bi' şey yapmanıza gerek yok. mülakat bekleyin lütfen..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenan-horasan kullandığınız hesabı ortak hesaba çevirin.
    bu sayede hesap bilgilerinde eşinizin adı da çıkmış olur. beklenen, maddi birikimin asıl talihli üzerinde görünmesidir, her ne kadar evli olsalar da.

• @rhyme-azfendak Merhaba ben konsolosluk üzerinden aldım bu belgeyi ingilizce olarak. KKTC'ye gidip alırsanız 2-3 de veriyorlar ben konsolosluk üzerinden başvuru yaptım 2 ay içinde geldi.

• @sfklkn34 umarım. Hepimiz için hayırlısını diliyorum. Teşekkür ederim.

• @emrah-koç teşekkür ederim dün talepte bulundum 1 ay içinde geleceğini söylediler konsolosluk ta.umarim sorunsuz atlatabiliriz şu süreci.Herkese bol şans diliyorum.

• @gucarslan Selamlar
    Ben 10 binlerdeyim ancak formu eylül ayında submit ettim. 9000 ler yazmışsınız ancak takip ettiğim kadarıyla formu iletme tarihine göre çağırıyorlar, 9000 lerde olması benim için bir şey ifade etmiyor sanıyorsam bu durumda öyle değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hypergg bunu söylemek güç ama submit tarihine göre giderse evet, sizin için bi' şey ifade etmiyor diyebilirim.
    ancak normal seyrine dönüp cn'ye göre ilerleyeceğini düşünüyorum.
    bekleyip görelim, yakında netleşir.

• @gucarslan Ukrayna savaşından sonra Rusya'ya ayırılmış olan vizelerin büyük çoğunluğunun verilmeyeceğini düşünebilir miyiz? Hatta oturum izni olmayan Ukrayna vatandaşlarının da vize alamaması gibi bir durum olabilir mi?

• @gucarslan hocam siz ne biçim bir kralsınız ya, emekleriniz için tekrar teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalay-aras-0 böyle durumlarda konunun vize alıp almamalarına gelmesi oldukça üzücü.
    ancak; yorum yapmak da bana düşsün.. tamamen tarafsız ve kişisel yorumum olduğunu baştan söylemek istiyorum.

rusya vatandaşları zaten vizelerini rusya'dan almıyordu, moskova'daki konsolosluğun hizmet vermemesi sebebiyle.
    vizelerin verilmemesi konusunda yorum yapmam yanlış olur ancak; biliyoruz ki konsolosluklar savaş, terör saldırısı ya da bunların herhangi bir ihtimali bile varsa çalışmazlar.

itiraf etmem gerekirse önümüzdeki dönemde özellikle ruslar konusunda durum çok aydınlık olmayacak. bunu ifade etmemdeki sebep, tamamen konunun politik işleyişe zarar vermesi başka bir şey değil. çünkü en ufak bir sürtüşmeden moskova konsolosluğunu kapatan adamlar, savaşa girmiş bir ülke ve onun vatandaşları için nasıl davranır kestirmek güç.

ukrayna vatandaşları için şuan tek söyleyebileceğim, neye inanıyorlarsa yanlarında ve yardımcısı olsun.
    konu vizeden çok, onların hayatları olduğu için tek söyleyebileceğim bu.

barış ve adalet hepimize lazım..
    umarım herkes nasibini alır.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan herkesin sağlıklı ve hak ettiği bir dünyada yaşamasını gerçekten çok içten dilorum. Cevabınız için teşekkür ederim.

@Kitapsever üstad sorduğum sorunun sizi rahatsız eden kısmı nedir onu anlatabilir misiniz?

• Merhabalar, benim mülakata götürülecek olan belgelerle ilgili birkaç sorum var birilerinin de işine yarayabileceğini düşünüyorum.

1. Sorum: Lise mezunuyum lise diplomamı ve fotokopisini alacağım, üniversiteye de kayıtlı olduğum için üniversite öğrenci belgemi de almam gerekir mi?

2. Sorum: Ds-260 formunun sonunda 18-25 yaş arası erkekler için ds-1810 Amerikan askerlik formu vardı bunun da çıktısını alıp mülakata götürmek gerekiyor mu? 18-25 yaş arasındayım.

3. Sorum: Üniversiteye kayıtlı olduğum için askerliğim tecilli, e-devletten Türkiye’de askerlik tecilli belgemin çıktısını alıp mülakata götürmeli miyim?

Çok teşekkür ederim

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ukrayna vatandaşları için şuan tek söyleyebileceğim, neye inanıyorlarsa yanlarında ve yardımcısı olsun.
    konu vizeden çok, onların hayatları olduğu için tek söyleyebileceğim bu.
    barış ve adalet hepimize lazım..
    umarım herkes nasibini alır.

👏

• @i̇brahi̇m merhaba, bildiğim kadarıyla paylaşmak isterim. Eksiklerim var ise üstadlar tamamlar yada düzeltirse sevinirim

• lise diplomanızın yanı sıra üniversite den akacağınız transkript yardımcı olacaktır. Sadece lise diploması olacak ise ve liseyi üç yıl iken okudunuz ise 12 yıllık temel eğitimi tamamladığınızı ispat etmeniz gerekebilir. Bu konuda forumdan tanıştığım Mustafa sayilan YouTube da güzel bir video yayınladı. İnstagram dan da yazarsanız detaylar hakkında yardımcı oluyor sağolsun.
    • Askerlik konusunda sanırım 25 yaş altında olan kişiler Amerika ya giriş yaptıklarında bir form doldurmaları gerekiyor. Bu konuda eksik yada yanlış beyan vatandaşlığa geçiş yapacağınız zaman greencard ınızın iptaline sebebiyete kadar gidiyormuş.
    • E devletten aldığınız barkodla evraklar konsolosluğa asıl evrak olarak sunmak için yeterli. Mülakatta askerlik durumunuzu beyan edeceğiniz evrak istiyorlarmış.

• Amerikaya mülteci akını olması, biz dv22lerin mülakat almasını engeller mi ?

• @megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Amerikaya mülteci akını olması, biz dv22lerin mülakat almasını engeller mi ?

İllaki etkisi olacaktır. Ama şuan için engel teşkil edeceğini sanmıyorum. Daha çok avrupaya gidebilirler

• @megatron Mülteci olarak amerikaya ulaşmaları zor bir seçenek. Bunun engel olacağını düşünmüyorum. Fakat vize vermek isterlerse her türlü verirler, istemezlerse bahane çok.

Birikmiş dosyalara rağmen her hafta 1 günü sadece Dv görüşmelerine ayırsalardı süreç hızlı ilerlerdi. Yaptıkları işler ve hesap kitap neye göre kimse bilmiyor.

Ankara, Mart ayı gibi durmadan devam eder umarım.

• ⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam herkese 😊
    Case onayları kaç binlerde güncel bilgi var mı acaba ?

88XX'e ulaştılar.
    Teyitli.

• @smartcells Bu hızla giderlerse, sizin de daha önce yaptığınız paylaşımdaki gibi sadece haftaiçi çalışma günlerini hesaba katarsak. Benim gibi onay almamış 20K üzerine kabaca Temmuz gibi onay gelecek.

Mülakatlar da aralıksız devam ederse Eylül’de görüşmeye gidebiliriz.

Tabi bu söylediklerimde ekstra bir hız ya da yavaşlamayı hesaba katmadım.

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 114
  • 316
  • 11683
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |