Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera evet oldukça saçma oldu. Bakalım önümüzdeki bültende “current” yerine belki 50-100 artırırlar rakamı, ne yaptıkları belli olmuyor.

Sabit de kalabilir, current da olabilir.

• ⭐⭐⭐

@megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Hocam Merhabalar

Siz dosyayı Ankara dışına mı taşıdınız ?

Varşova'ya taşımıştım. 2 hafta kadar sonra Ankara'ya geri taşıdım.

f978bc0a-e688-49ed-9751-bdf0e0bc1cda-image.png

• @smartcells teşekkür ederim 🙏 umarım bir önceki gibi mülakat dağıtılırsa bizim için büyük bir mucize olmuş olacak )

• @ezgilera Teşekkür ederim. Büyük bir dertten kurtardınız. umarım bir an önce mülakat verilir de bu süreci de atlatırız.

• ⭐⭐

@güler-özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera selamlar, inanın ben de herşey karman çorman olmuş durumda. Biz evvelinde ds yi haziranda gonderenler olarak bırakın mülakat mailini evrak talebi icin bile aylar sürecek diyorduk. Sonra herşey değişti cn düşük olanlara ve evrak onayı almışlara talih vurdu. Biz tam ortada kaldık. Bundan sonrası için de formda evrak onay maili alanlar bitti cn a göre süreç gidecek deniyordu. Şimdi yine mayısta evrak gönderen yüksek cn lar icin mülakat beklentisi oluştu nisan mayıs aylarından bahsediliyor. E hani cn a gore gidecekti artık. Tamamen karıştı herşey. Ne düşünmeliyim beklenti ne duzeyde, ne zaman icin olmalı bilemiyorum. 😞

Şimdi tane tane anlatıyorum 🙂

KCC sürecin başında bir saçmalık yaparak, case numbera göre ilerlemesi gerekirken, case numberdan bağımsız submit tarihine göre ilerledi. O yüzden case numberı 1 haneli olan kişi (evet gerçekten ilk 10'da kendisi) evrak talebi/onayı alamazken, listenin en sonundaki 27xxxlere kadar onaylar veriliyordu.

9 Aralık'ta KCC'nin aklı başına gelmiş olacak ki, hem evrak talep/onay işlemleri kaldırıldı, hem de submite göre ilerleyen sıra, case numbera göre, yani olması gerektiği gibi ilerlemeye başladı. Ama bu süreçte onay alanların onayları baki kaldı tabiki. Bu da formunu Mayıs'ta submit edenler oluyor.

Mülakatlar verilirken, current olmuş (13500 altı) onaylılara mülakat verildi. Yani 9 Aralık'tan önce onay almış olanlar ve 9 Aralık'tan sonra case numbera göre 28xxlere kadar onay almış olanlar. (9 Aralık-2 Şubat arası yalnızca bu kadar form onaylamışlar malesef.)

Mart mülakatları verildikten sonra current olan onaylı dosya kalmamıştı ellerinde. Onlar da case numbera göre kaldıkları yerden formları onaylamaya devam ettiler. 2 Şubat'tan bugüne kadar 28xx-77xx arasını onayladılar.

Bugün bülten, 13500'den 27000'e yükseldi. Bu durumda 9 Aralık'tan önce onay almış ve şu an current olan birçok dosya oldu ellerinde. Buna ek case numbera göre 77xxlere kadar onaylananlar.

Mart mülakatlarında olduğu gibi, Nisan mülakatları için de onaylı olan herkese (tabi kapasiteleri yetiyorsa) mülakat vermelerini bekliyoruz. Eğer Nisan ayında da onaylı olan herkes mülakat alırsa, 27xxx olan onaylılar hariç, 9 Aralık'tan önce onay alan başka kimse kalmadığı için, Nisan mülakatları dağıtıldıktan sonra sistem tamamen case numbera dönecek. Araya karışmalar/numara atlamalar olmayacak.

Biraz uzun oldu ama özeti bu 😅

• Mülakatlar aşağı yukarı 1 ay önce veriliyor değil mi ?

Bu düşünceyle Mart gelmeden mülakat yok gözüyle bakıyorum.

• ⭐⭐

Mülakatlar aşağı yukarı 1 ay önce veriliyor değil mi ?

Bu düşünceyle Mart gelmeden mülakat yok gözüyle bakıyorum.

1 hafta öncesi ile 2 ay öncesi arasında veriliyor.
    Yani Mart gelmeden mülakatlar verilebilir ama Martın sonuna kadar verilmeyebilir de.

• @ezgilera Peki ben kartımın geleceği adresin başına c p co gibi ( yazılısını unuttum) yazı yazmadım.

Sıkıntı olur mu ?

Adres tanıdığımın adresi

• ⭐⭐

@ezgilera Peki ben kartımın geleceği adresin başına c p co gibi ( yazılısını unuttum) yazı yazmadım.

Sıkıntı olur mu ?

Adres tanıdığımın adresi

Sıkıntı olabilir. Posta kutusunda onun adı yazıyor, mailde sizinki. Postacının maili bırakmadığı durumlar olabiliyormuş bu şekilde.
    Tabi büyük sorun değil, mülakatta düzeltilir.

• Bu ileti silindi!

• @ezgilera Merhaba, formu mayıs ayında submit ettim ancak evrak talebi almadım. @smartcells ds260 ı mayıs ayı içinde gönderenlerin evrakları hazır dediğinde sevinmiştim ancak şuan biraz kafam karıştı. Sorumda aslında tam olarak buydu. evrak talebi almadım ancak mayıs ayı içinde ds260 formumu submit ettim. amacım, sonraki mülakat dağıtımında şansım var mı öğrenmekti aslında. KCC'ye bu durumu" bu açıklıkta" sormam tuhaf olur mu?

• @smartcells hocam merhaba, bir sorum olacaktı. Benim case numaram normalde tam ortalarda 12K ve Temmuz ayında submit etmiştim. Dün açıklanan VB rakamlarına göre, neredeyse herkes current oldu, bu durumda 26K'ya kadar olup Mayıs ayında submit edenler benden önce fırsat bulacaklar anladığım. Çünkü onların formaları daha erken process edilmişti muhtemelen ve evrak onayları eski düzende gelmişti.

Tüm bu erken submit eden ve numaraları benden büyük olan arkadaşlardan sonra, bu sefer CN'a göre yukardan inmeye başlayacaklar. Bunlar doğal olarak formu geç submit edenler, son toplu mülakatta 2K kusurlarda kalmışlardı, 2-12 arası tüm herkes önümde yer alacak çünkü CN'ları benden düşük.

Bu durumda anladığım neredeyse sıranın sonuna kadar düşmüş oluyor benim gibi orta büyüklükte CN'a sahip olup formunu Haziran sonrasında submit etmiş arkadaşlar :)? Dünkü VB herkese hayırlı olsun ama benim gördüğüm benimle benzer arkadaşlar için dezavantaj olacak olup CN'ı çok büyük olan ancak erken submit eden arkadaşlara büyük avantaj sağladı.

Kafanızı yakmadım umarım, herkese iyi günler.

• ⭐⭐⭐

@archer2, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells hocam merhaba, bir sorum olacaktı. Benim case numaram normalde tam ortalarda 12K ve Temmuz ayında submit etmiştim. Dün açıklanan VB rakamlarına göre, neredeyse herkes current oldu, bu durumda 26K'ya kadar olup Mayıs ayında submit edenler benden önce fırsat bulacaklar anladığım. Çünkü onların formaları daha erken process edilmişti muhtemelen ve evrak onayları eski düzende gelmişti.

Tüm bu erken submit eden ve numaraları benden büyük olan arkadaşlardan sonra, bu sefer CN'a göre yukardan inmeye başlayacaklar. Bunlar doğal olarak formu geç submit edenler, son toplu mülakatta 2K kusurlarda kalmışlardı, 2-12 arası tüm herkes önümde yer alacak çünkü CN'ları benden düşük.

Bu durumda anladığım neredeyse sıranın sonuna kadar düşmüş oluyor benim gibi orta büyüklükte CN'a sahip olup formunu Haziran sonrasında submit etmiş arkadaşlar :)? Dünkü VB herkese hayırlı olsun ama benim gördüğüm benimle benzer arkadaşlar için dezavantaj olacak olup CN'ı çok büyük olan ancak erken submit eden arkadaşlara büyük avantaj sağladı.

Kafanızı yakmadım umarım, herkese iyi günler.

Son sıraya düşmediniz. Mayıstan sonra göndermiş 12-27K arası dünya kadar insan var, bunlardan önce gireceksiniz. Onaylıların erken girmesi normal takviminizi 1 ay ya etkiler ya etkilemez.

Onaylıların current oldukları için numaralarına bakılmadan herkesten önce gireceklerini düşünüyoruz. Bunun 2 sebebi var. 1) Son toplu mülakatta bu şekilde yaptılar bunu devam ettirceklerdir. 2) Bu şekilde çalışmak KCC'nin işine geliyor. Bir konsolosluk toplu dosya istediğinde elindeki hazır dosyalara öncelik vermek onlar için zaman kazandırıcı.

Bunu şöyle düşünün. Bir fırın tezgahında 8 ekmek var. Biri gelip 20 ekmek istese Fırıncı a) 20 tane yepyeni ekmek pişirip bunları verir. b) 12 tane daha ekmek pişirip tezgahtaki 8 taneyi de ekleyip öyle verir. Hangi şıkkın olacağı belli değil mi? 🙂

Son toplu mülakattan sonra KCC'nin DS260 hızını günlük olarak takip ediyoruz. Günde ortalama 200 DS260 işleyip mülakata hazır hale getiriyorlar. Dün 77XX'e ulaştıklarının teyidini aldık. Buna göre kabaca haftada 1000 dosya mülakata hazır hale geliyor diyebiliriz..Buradan hareketle kendi dosyanız için ne zaman onaylı hale geleceğine dair aşağı yukarı bir tahmin yapabilirsiniz.

Haftaya bugünlerde (23-24 Şubat) 87XX'e ulaşırlar
    2 hafta sonra (Mart 2-3) 97XX
    3 hafta sonra (Mart 9-10) 107XX
    1 ay sonra (Mart 16-17) 117XX
    ...... bu böyle devam eder
    Tam böyle olmasa da buna yakın ilerler.

• Selamlar,
    Uzun süredir current olmayı bekliyordum herkes gibi.. o yüzden foruma girmiyordum denilebilir..Daha yeni 27 bin oldu..
    Bu yüzden ais kaydını hemen mi açmalıyım, kcc evrak onayı gelmeden.. emin olamadim
    Cs numaram 16 binlerde , mayis ta ds 260i göndermiştim..

• ⭐⭐

@sevipekcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera Merhaba, formu mayıs ayında submit ettim ancak evrak talebi almadım. @smartcells ds260 ı mayıs ayı içinde gönderenlerin evrakları hazır dediğinde sevinmiştim ancak şuan biraz kafam karıştı. Sorumda aslında tam olarak buydu. evrak talebi almadım ancak mayıs ayı içinde ds260 formumu submit ettim. amacım, sonraki mülakat dağıtımında şansım var mı öğrenmekti aslında. KCC'ye bu durumu" bu açıklıkta" sormam tuhaf olur mu?

Sorunuza daha doğru yanıt alabilmek için lütfen öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

• ⭐⭐

@semra-karababa, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,
    Uzun süredir current olmayı bekliyordum herkes gibi.. o yüzden foruma girmiyordum denilebilir..Daha yeni 27 bin oldu..
    Bu yüzden ais kaydını hemen mi açmalıyım, kcc evrak onayı gelmeden.. emin olamadim
    Cs numaram 16 binlerde , mayis ta ds 260i göndermiştim..

Bu geniş bir konu. Öncelikle bu bulunduğumuz başlığın ilk iletisini okumalısınız. Sonra 6. adımdaki şu linke giderek o konudaki ilk başlığı da okumalısınız.

Ais kaydını ne zaman ve nasıl yapmanız gerektiğini yine de anlamazsanız, tam olarak anlamadığınız noktayı yazın lütfen.

• @semra-karababa Ais kaydını mülakat tarihi almadan, hatta aldıktan sonra 5-6 gün geçmeden açamazsınız. Sisteme üye olabilirsiniz ancak randevunuz olmadığı için herhangi bir tarih görüntüleyemezsiniz.

Ais sistemine kaydolmanızın sebebi, randevu aldığınızdan haberinizin olduğunu teyit etmek ve bunun yanında pasaportunuzun gönderileceği adresi belirlemektir.

Ayrıca, KCC evrak onayı bu sene kaldırıldı, yani KCC'den bir onay maili almayacaksınız. KCC'ye yolladığınız evrakları mülakat tarihi aldığınızda mülakata götürmeniz gerekiyor.

Kısacası, şu an için yapmanız gereken tek şey mülakat almayı beklemek.

• @caganpaker teşekürler...kcc evrak onayı bekliyor olacaktım...bu durumda sisteme kayıt olmak ve randevu tarihini beklemek , randevuyu aldıktan sonra sistemden randevuyu oluşturmak mantıklı gibi...yanlis miyim? Yoksa randevuyu beklemek mi ?

• @ezgilera teşekkürler.. incelerim..

• @semra-karababa Ais'e kayıt olabilirsiniz, ama süreçte bir katkısı olacağını düşünmüyorum. Şahsen ben mülakat aldıktan sonra kayıt oldum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |