Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tolgahansayan net ve harika bir mulakat olmus,adiniza cok sevindim umarim hersey gonlunuzce olur 👍🏽

• ⭐⭐⭐

@tolgahansayan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Ardından her şey güzel dedi ve önünde duran diplomamı uzatarak tebrikler vizeniz onaylandı, 5 iş günü içerisinde pasaportunuz gönderilecek dedi. Çok teşekkür ederim, iyi günler dedim ve ayrıldım.

Yeni hayatınızda başarılar, mutluluklar.
    Şans bundan sonra da hep yanınızda olsun.

• @tolgahansayan tebrik ederim 🥳😊yeni hayatınızda çok güzel olur umarım

• @tolgahansayan Tebrikler, yolunuz açık olsun!

• @tolgahansayan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese tekrardan selamlar,

16 Şubat çarşamba günü konsolosluk randevu deneyimim;

8.45 randevum için saat 8.15 de konsolosluğun kapısındaydım. Konsolosluk girişinin hemen karşısındaki kaktüs kafeye eşyalarımı emanet bıraktıktan sonra sıraya girdim. 8.30 gibi kapıdaki görevli randevu saatimi sordu ve beni içeri aldı. İlk girişte pasaportumu kontrol etti ve covid-19 formunu doldurmamı istedi. Sonrasında x-ray'den geçtim ve içeri alındım. İçerisi banka gibi geniş bir alan, ortada oturma yerleri var, kenarda ise sizi çağırdıkları vezneler(banko) var. Girişte soldaki görevli pasaportumu istedi ve üzerine etiket yapıştırıp sıra numarası ile birlikte bana geri verdi ve salonda beklememi sıra numaram yandığında vezneye geçmemi söyledi. Biraz bekledikten sonra sıra numaram yandı. Veznedeki görevli pasaportum ile sıra numaramı istedi (Pasaport ile sıra numaram görevlide kaldı). Ardından 330 doları nakit olarak ödedikten sonra tekrar beklememi ve sıra numaram bir daha yandığında evraklarımı teslim etmemi söyledi. Sıra numaram 2. kez yandı ve vezneye geçtim.

Görevli sırasıyla;

• Üniversite diplomamı ve fotokopisi,
    • Arşivli adli sicil belgesini,
    • Nüfus kayıt belgesini,
    • Sağlık raporunu,
    • Hesap dökümlerini,
    • 2x fotoğrafı,

istedi, ben diğer belgelerimin de yanımda olduğu söyledim fakat onları istemedi bunlar yeterli dedi. Mülakatı ingilizce'mi türkçe'mi yapmak istediğimi sordu. Türkçe yapmak istediğimi söyledim, tamam bekleyebilirsiniz dedi. (Normalde ingilizce yapmak istediğimi söyleyecektim ama biraz heyecanlı ve gergin olduğum için türkçe istedim.)

Tekrar salona geçtim, oturup beklemeye başladım. 10 dakika kadar bekledikten sonra numaram 3. ve son kez 7 numaralı veznede yandı. Veznede sarışın kadın görevli vardı. Vezneye geldiğimde bana direk ingilizce günaydın, hoşgeldin dedi bende ingilizce olarak karşılık verdim ve mülakat ingilizce başlamış oldu. Önce sağ elimi kaldırıp yemin etmemi istedi ardından parmak izlerimi aldı. Ve sorulara başladı;

• Evli misin? (Hayır)
    • Çocuğun var mı? (Hayır)
    • Öğrenci misin? (Evet)
    • Hangi Bölüm? (Enerji Mühendisliği)
    • Master mı yapıyorsun? (Aynı zamanda açıköğretimden mezun olduğum için diplomamı göstererek master mı yaptığımı sordu bende hayır lisans okuyorum dedim.)
    • Nereye gideceksin? (Florida)
    • Neden oraya gideceksin? (İklim koşullarının iyi olduğunu soğuk havayı pek sevmediğimi söyledim, ayrıca yaşam maaliyetleri uygun olduğunu ve turizm bölgesi olduğu için iş bulma konusunda sorun yaşamayacağımı düşündüğümü söyledim.)
    • Amerika'ya ilk gittiğinde ne iş yapmayı planlıyorsun? (İlk etapta yaşam masraflarımı karşılamak için bulabileceğim her türlü vasıfsız işte çalışabileceğimi söyledim. İş seçme lüksüm yok dedim.)

Ardından her şey güzel dedi ve önünde duran diplomamı uzatarak tebrikler vizeniz onaylandı, 5 iş günü içerisinde pasaportunuz gönderilecek dedi. Çok teşekkür ederim, iyi günler dedim ve ayrıldım.

(Not: Bankada 11.000 dolar ve 4.500 euro gösterdim. Doları eylülde, euroyu şubat başında hesaba yatırmıştım. Hesap dökümlerim ve para hakkında bir şey sormadı.)

Umarım isteyen ve çabalayan herkes sorunsuz bir şekilde vizelerine kavuşurlar.
    Sıkıntısız süreçleriniz olması dileğiyle. Herkese bol şanslar.

Tebrikler. Yolunuz ve bahtınız açık olsun

• Vizesini alan bütün arkadaşlara yeni hayatlarında sağlık, mutluluk ve bereket diliyorum. Darısı vize mülakatı bekleyenlerin başına 🙏

Mart ayı gelsede artık bol bol mülakat okusak.

• merhabalar , çocuklardan başladım sağlık muayenesine ama ailenin diğer üyelerine randevu bulamıyorum bir kişiye yaptırmak yeterli mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgahansayan gözünüz aydın, tebrikler.
    bundan sonraki süreçte de bol şans diliyorum.
    yolunuz da bahrınız da açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihat26 normal şartlarda hayır.
    lütfen ilgili sağlık kurumunu arayıp durumu anlatın ve konuyla alakalı talebinizi iletin, yardımcı olacaklarına eminim.
    sonucunu da buraya yazarsanız, aynı durumda olanlar için faydalı olur.

bol şans.

• Merhabalar, sizlere bir sorum olacak. Bugün hesap hareket dökümü aldım bankadan imza sirküleri ile fakat hesaptaki kredi borç kullanımı görünüyor. Sizce bu sorun olur mu yoksa paramı başka bir bankaya atıp oradan mı döküm almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

• @levent-akay kredi borcu kapatilmis yani odenecek borc yok dogrumu?

• @gokhanbagatur hayır ödenecek borç var hemde yakın zamanda kullanılmış.

• ⭐⭐

@levent-akay, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, sizlere bir sorum olacak. Bugün hesap hareket dökümü aldım bankadan imza sirküleri ile fakat hesaptaki kredi borç kullanımı görünüyor. Sizce bu sorun olur mu yoksa paramı başka bir bankaya atıp oradan mı döküm almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Tüm hesabın değil de, sadece paranızı biriktirdiğiniz hesaba ait hesap dökümü alamıyor musunuz? Mesela paranız dolar hesabında ise sadece dolar hesap dökümü alamıyor musunuz?

• @levent-akay ilk dediginiz gibide yapilabilir ..
    Nakitinizin var olan hesabini degistirerek farkli bir banka hesabina tasiyip oradan dokum almak daha mantikli duruyor.
    Mulakata giren arkadaslarin tecrubelerinde de belirtilmis cok istisnai durumlarda hesap icerisine yakin zamanda gecen para hakkinda soru yoneltiliyor.
    Bunada uygun bir cevap verilebilir.

• selamlar @tolgahansayan vizeniz icin tebrik ederim 🙂 Covid formu ile ilgili sorulari hatirliyor musunuz? PCR testi hes kodu gibi talepleri oldu mu? Bizim de mulakatimiz 2 mart tarihinde ama 20 subat tarihinde kizimiz pozitif cikti, gorusme tarihine kadar negatif olacak ama covid formunda ne soruluyor merak ettik?

• @tolgahansayan Hocam, Tebrikler, gerçekten temiz, kısa ve öz bir mülakat olmuş. Amerika'ya giriş ve sonrası için de böyle rahat geçmesi dileğiyle...

• @tolgahansayan Tebrikler. Umarım yeni haytın gönlünce olsun. Uçak bileti ve Amerika'ya giriş ile ilgili tecrübelerini de bizlerle paylaşırsan mutlu oluruz.

• İyi günler herkese bugün unganlarda sağlık muyanemiz vardı 2 kişi eşim ve ben ilk 4. Kata çıktık saat 9:30 da randevumuz 10:00 idi , 41 nolu odada bekleyin dediler biz çağıracaz, 15 dk sonra çağırdılar , 45 nolu odaya gittik orda belgelerimizi istediler verdik kaydımızı yaptılar ( pasaport , pcr test , ds260, aşı kartı, covid aşı kartı ) , ordan bizi 5. Kata analiz vermeye yolladılar bana kan eşime kan ve idrar testi (168$) ödedik 2 kişi oraya ordan 3. Kata film çektirdik ordan yine 4. Kata 45 numaralı odaya gelip evrakları teslim ettik bize 12:00 gelmemizi söylediler , biraz dolandık , 11:45 oradaydık 45 nolu odada 4. Katta , biraz bekledik sonra içeri çağırdılar , boy kilo ölçtüler sonra üstümüzü çıkarıp önlük giymemizi istediler , giyip doktoru bekledim 2-3 dk sonra doktor hanım geldi , sorular sordu psikolojik olarak ve aşıları yaptı 3 adet , giyinip çıktım sonra ödemeyi yaptım benim için 250$ eşim 220 $ şeklinde ve bize yarın 15:00-18:00 arasında gelip belgelerimizi alabilirsiniz dendi. Toplam ödememiz 638$ oldu , dolar üstü felan vermede sorun olmuyor ama labaratuarda oluyor .

• Yasaklı

@tolgahansayan Tebrik ederim.

• Merhabalar.Mülakata giderken kovid test sonucu ve asi kartı isteniyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |